Skocz do zawartości

Wrześnióweczki 2013 | Forum o ciąży


Gosia734

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Hej po terminie to oznacza że po 42 tc. więc jeśli jest 40 tydzień i parę dni to masz jeszcze szanse że samo się zacznie. POWODZENIA
Ja też czekam kiedy to już nastąpi, całą noc mi twardniał brzuch mała sie wierci wiec ok. Pierwszy poród miałam lepszy bo tak z zaskoczenia mnie wzieło a teraz myśle i myśle. 🥴



ewelina27 napisał(a):
Hej.. no u mnie nie wiem co wyszło na KTG.. wiem że malutka miała chyba słabe tetno bo położna stałą ciagle przy mnie i mi ja budziła, kazali mi sie ruszac itd.. prawie godzine bylam podpieta.. Jedna kobitka mowila, ze chyba bede musiala zostac, inna ze nie, po czym lekarz stwierdzil ze jednak wszystko w porzadku. Najdalam sie strachu 😞.

Powiedzcie dziewczyny, jako że termin mija, a mam brzuch nadal wysoko i nic sie nie dzieje.. myslicie ze mam jeszcze szanse ze sie samo zacznie, czy mam sie nastawiac na wywolywanie? 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Mały dziś dopuścił się zamachu na swoja rodzicielkę! Na szczęście mam dobry refleks i uciekłam przed strumieniem 🙃 podłoga nie miała tyle szczęścia 😁
U mnie też karmienie bolesne (jak wcisnąć małemu otoczkę wielkości spodeczka? 😮 nie da się), dlatego nie daje cyca bez nakładki i jest znośnie. Jak za krótko doi a cyce twarde to odciągam i albo wylewam albo do lodówki wrzucam. Teraz między karmieniami śpi 2-3h. Rano chodzę przez to jak zombi 🙃
Też już zaliczyłam wypad do marketu 😁 - mały został z babcią. Zrobiliśmy duuuże zakupy bo po 2 tyg nie ma prawie śladu po 120 pieluchach i 350 chusteczkach! 🤔
Ewelina nie patrz na brzuch, ja też nie zauważyłam żeby się obniżył przed porodem. Nie zamartwiaj się rodzajem porodu, będzie co ma być, ważne żeby bąbel był zdrowy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ewarownanek gratulacje i dużo zdrówka 🙂

Ania wylewasz pokarm ? a u nas kryzys laktacyjny dzisiaj.. Całą noc i dzień od cyca do cyca a pokarmu jak na lekarstwo 😞
Otoczki tez mam duże 😁 ale wciskałam ile weszło a teraz już sam Bartolini łapie tak jak go nauczyłam 😁
Oczko też mu ropiało ale masuję kanaliki i mam nadzieje, ze nie będzie nawrotu.
No i furczy mu w nosku 😞 Oczywiscie pędzilismy od razu do lekarza, osłuchowo czysty, podobno to od kaloryferów. Wieszam teraz mokry recznik i obnizylam temp. w pokoju a kilka razy dziennie psikam mu roztworem wody morskiej, kupilam w rossmannie, nazywa się MERMAID - po zapsikaniu od razu ściągam z noska fridą. Ale nie mam siły już na tą zwykłą i dzisaj mąż kupił w aptece "katarek" który podłącza sie do odkurzacza, ale tydzien bedziemy musieli jeszcze zaczekac ponieważ mozna stosowac powyżej 1 miesiaca.
Kurcze jak ten czas zasuwa !!!! Za tydzien Młody skończy miesiąc 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sapka u noworodka czy niemowlaka jest określana przez lekarzy jako „utrudnione oddychanie”. Objawy sapki u noworodka wszyscy rodzice określają podobnie: w nosku coś furczy i bulgocze. Dzieje się tak, gdy nosek jest niedrożny – błona śluzowa jest obrzęknięta albo w nosku zalegają łzy, resztki ulanego pokarmu czy śluz, które utrudniają oddychanie.

MIAŁAM PRZY PIERWSZE CÓRCI. Okazało się że była to alergia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moj synek ma poranek o 3 w nocy 😁
A ja mam problem z zalatwianiem sie po porodzie musze inne pomysły znalesc bo tak caly czas z czopkami nie moge. Och przez to wszystko zaczynam widzieć problemy których niema 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Spróbuj kompot z jabłek maluszkowi nie zaszkodzi a tobie może bardzo pomóc ja mam już zaprawione też na później. Teraz sezon na jabłka więc kilka minutek i gotowy kompocik.

gigus napisał(a):
A moj synek ma poranek o 3 w nocy 😁
A ja mam problem z zalatwianiem sie po porodzie musze inne pomysły znalesc bo tak caly czas z czopkami nie moge. Och przez to wszystko zaczynam widzieć problemy których niema 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodzenia.
My tez spacerujemy początkowo mały krzyczał we wózku ale juz jest ok 🙂 mi sie hemorojdy pokazały jestem na czopkach 😞 boli jak jasna.... nigdy nie miałam ale wszystko do przezycia 🙂 byle ta moja mała mysza spał bo robi jak z cycem co godzine chce jesc ja mu nie załuje ale zje sobie 20/30 i za godzine znow dzis go tego oduczam bo od czwartku sobie tak z nami pogrywa ze szok juz nie chodzi o moje nie wyspanie ale potem zyga. 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny wczoraj miałam zapis i puls wyszedł według lekarza nie ciekawie hmm malutka wtedy chyba spała a ta piguła co podłączyła KTG chyba sie za bardzo nie znała. Dzisiaj znowu idę jak będą kiepskie to zostajemy w szpitalu, boję się jak cholera. Pierwszy poród był fajny tak z nagle a tu dość żę w terminie do szpitala to jeszcze ten zapis nie ciekwy. Kurcze ruchy malutkiej czuje, już tyle nawalczyliśmy o nią na początku więc teraz musi być wszystko ok.
POWODZONKA nie bede odzywac sie parę dni bo laptop zostawiam w domu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia

Dziewczynki trzymam za Was kciuki. Ewelina Ty już chyba taktycznie finiszujesz.
U nas przedwczoraj pojawiło się ropiejące oczko ale po lądowaniu katolików przechodzi na szczęście. Walczymy też wieczorami z kolką. Mati dostaje kropelki ale mimo to nie przeszło całkiem tylko złagodził. Mamy Delicol ale dziś kupimy Espumisan i jego wypróbujemy. Na Pawełka zawsze działał super. Wczoraj się werandowaliśmy to może dziś zrobimy krótki spacerek. Taka ładna pogoda że szkoda nie skorzystać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiu my z kolkami nawet na pogotowiu bylismy i mały tez dostał paracetamol w czopkach on działa na gorączke i przeciwbolowo wiec brzuszek nie bedzie go bolało a czopki nie zaszkodza przez 5dni dostał i kolek juz nie mamy a kropelki to espumisan 4razy dziennie po 4 krople, nam pomogło a do czopków probiotyk dostawał w kroplach tez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Rodzące, zwykle powiedziałabym trzymajcie się dzielnie ale teraz to już mogę powiedzieć rozsypcie się 😁

Też mnie korci żeby na spacerek wyjść, ale nie przywieźli mi jeszcze linki rowerowej żeby na klatce wózek móc przypiąć, a raczej na górę go nie wtacham. Jak grubo ubieracie szkrabonki: body, skarpetki, pajacyk, pajacyk polar, czapeczka, kocyk?

Asia strasznie małe porcje twój mały je, albo mój strasznie duże. Jak piersi już bolą i daje butle to bez problemu wydoi 60ml i śpi 2-3h.

Pojawiło się u nas małe podrażnienie na pupci 🤨 a wydawało mi się że wszystko robie dobrze ☺️ Smarowałam Linomagiem A+E, a gdy się przyczerwieniło przeszłam na Sudocrem..... ale nie widzę poprawy 🤢 Pieluche wymieniam przy karmieniu lub gdy wrzeszczy. Wybudzać go na częstsze sprawdzanie pieluchy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze małemu nie służą pampersy?? ja w niedziele sie małemu postawiłam i powiedziałam ze nie ma dopychania sie jak bym karmiła piersia spoko ale butla i takie jedzenie?! nie ma ubralam go na dwor to spał ponad 3h i teraz je juz normalnie co 2,5/3h i wypija 100/130 nawet 150 ja mu nie załuje ale jak sie tak dopychał co godzine to mi zygał przeciez zoładek musi odpoczac.
jezdzimy sobie w gości tylko w aucie troche sie denerwuje jak usnac nie moze ale tak jest ok za dwa tyg mamy chrzciny ciekawe jak sie bedzie w kosciele zachowywał
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aniu spróbuj na lupę Alantan. U nas on zawsze się sprawdzał super.
Co do jedzenia to Mati wypija 60 ml co 3 godziny.
Dzisiejsza noc była dużo lepsza. Myślę że to zasługa Espumisanu. Oby już tak zostało. Dziś mam ostatnią wizytę położonej ace czwartek idę na ściąganie szwów.
Aniu ja ubieram body, spodenki smerfy, bluzeczkę, kombinezonik polarowy, czapka i przegrywam kocykiem. A i skarpetusie oczywiście też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aniu spróbuj na lupę Alantan. U nas on zawsze się sprawdzał super.
Co do jedzenia to Mati wypija 60 ml co 3 godziny.
Dzisiejsza noc była dużo lepsza. Myślę że to zasługa Espumisanu. Oby już tak zostało. Dziś mam ostatnią wizytę położonej ace czwartek idę na ściąganie szwów.
Aniu ja ubieram body, spodenki smerfy, bluzeczkę, kombinezonik polarowy, czapka i przegrywam kocykiem. A i skarpetusie oczywiście też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
JUTRO DO SZPITALA MOŻE COŚ ZARADZĄ I URODZĘ. HMMM niby pierwsze dziecko sie przenosi a tu już PRZETERMINOWANA JESTEM.
MAMUSIE FAJNIE SOBIE RADZICIE Z KOLKAMI JA SIE MĘCZYŁAM DO 3 MIESIĘCY Z MOJĄ CÓRCIĄ.
NA PUPE POTWIERDZAM ALANTAN BARDZO DOBRY TYLKO JUZ NIE PAMIETAM KTÓRY BO SĄ DWA RODZAJE. BUZIAKI 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...