Skocz do zawartości

Wrześnióweczki 2013 | Forum o ciąży


Gosia734

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
No i przyszla na swiat moja corcia 🙂 3800 g i 59 cm. 10 pkt... Urodzilam silami natury 01.10 o 00.51 takze nie zdarzylam zrobic chlopakowi prezentu na dzien chlopaka.. 😁. Mala jest cudowna 🙂 z tym ze nie mam jeszcze anu kropli pokarmu, godzinami ssie cyca ale musiala juz 2 razy dostac mleko od poloznych bo byla taka glodna.. Oczywiscie przystawiam ja dalej i czekam.. 🙂.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
No i przyszla na swiat moja corcia 🙂 3800 g i 59 cm. 10 pkt... Urodzilam silami natury 01.10 o 00.51 takze nie zdarzylam zrobic chlopakowi prezentu na dzien chlopaka.. 😁. Mala jest cudowna 🙂 z tym ze nie mam jeszcze anu kropli pokarmu, godzinami ssie cyca ale musiala juz 2 razy dostac mleko od poloznych bo byla taka glodna.. Oczywiscie przystawiam ja dalej i czekam.. 🙂.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gratulacje 🤪 wszystko mozliwe ze juz wszystkie rozpakowane Ewi moze jest juz po 😁
moj synek dzis od północy swirował i usna na dluzej dopiero o 8 rano 🙂 jak śpi pieknie nastepnego dnia w ogole 😞 a ja sie jeszcze rozchorowałam hemorojdy przeszłam masakra jakas od kiedy wrociłam do domu cos sie mnie czepia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jeeee kolejny bobas 😁 😁

no chyba tylko na Ewi jeszcze czekamy 😎
dzięki Kasiu 🙂 wyślę po niego męża
Asia bidulo współczuje tych całonocnych serenad, ja irytuje sie nad ranem jak mały szleje przez godzinkę lub dwie. Chyba rzeczywiście z wiekiem ubywa nam cierpliwości 😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dzis mały przechodzi samego siebie, spi tylko troszke na rekach i koniec od połnocy tak mam z nim 😞 jeszcze to ze jestem nie wyspana to pikus gorzej ze mam gorączke i boje sie ze go upuszcze bo rece mi dretwieja cos mnie lewa piers boli strasznie 😞 kurde wszystko sie mnie czepia a juz było tak fajnie, i zeby było do kompletu nie leciało mi juz a od wczoraj znow zaczeło 😞 sie dosłownie rozlece wrrr....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
konefka napisał(a):
Na odparzenia polecam wietrzenie jak najczęściej bez pieluszki. Zasypywania tyłeczka mąką ziemniaczaną też działa cuda plus kąpiel w wodzie z dodatkiem mąki ziemniaczanej. Stare sprawdzone metody które na 1000% nie uczulą

u nas leżenie z gołym tyłeczkiem zawsze odbywa się z głośnym "akompaniamentem" 🤢 i średnio to zachęca

Asia może to ten skok rozwojowy (5 tydzień)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania ,z tą cierpliwością to chyba racja 😁 Natalia ostatnio zwróciła mi uwagę, że nigdy na nią nie krzyczałam i dlaczego nagle zaczęłam 😁
Młody niby grzeczny, a ja i tak zmęczona chodzę 🙂 i wszystko mnie drażni. Na podwórku śpi jak suseł , w domu mu sie niestety troche mniej podoba i grymasi czasem.

Asia ale masz jazdy bidulko 😞 Mam nadzieje, ze wszystko szybko Ci minie i będzie już tylko lepiej.
Wracaj szybko do zdrówka


Gratuluje kolejnej mamusi 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nom nieoszczedza mnie ten moj synek ale dzis skonczylismy z proszkowym mlekiem mały pije łaciate 2% smakuje mu nic mu nie jest i jest najedzony w koncu 😁 teraz spi bo mowiłam mu o kąpieli 😜 u nas w tesco duza promocja 6paczek mokrych chusteczek pampersa za 25zł i pampersy za 40zł tego nigdy za wiele zaraz pojechalam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No właśnie ja tez zastanawiałam się nad zastrzykami bo wcześniej brała tabletki ale teraz wolałabym cos innego.
Po pierwszej ciąży jak pytałam lekarza to mi odradzał bo mówił,że chcąc drugie dziecko mogłabym mieć problem z zajściem w ciążę.

Jejku jestem wykończona.
Czy wasze dzieciaki też tak mało śpią??Moja Laura jak się o 7 rano obudzi to potrafi nie spać do 13-tej potem śpi tak do 17-tej oczywiście w międzyczasie budzi się na cyca no a potem zasypia po kąpieli ale w nocy co 2 godz się budzi na cyca.
Pępek nadal nam się trzyma a ja już mam go dość.

Asia odważna jesteś z tym mlekiem 🙂 ja chyba bym się nie odważyła niby wiem,że nam takie dawano i jakoś wszyscy zdrowi,ale nie lepsze jakieś swieże mleko?bo mi mama dawała od krowy a nie wiem jak jest z tymi z kartonu?Rozmawiałaś z kimś na ten temat?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ani połozna ani lekarz nie mieli przeciwwskazan ale jednak postanowiłam wrocic na proszkowe moze faktycznie jest za mały bo nie spi mi od 2 w nocy do teraz. mama jest to sie zmieniamy z piastowaniem 😞 ale mam juz dosc sie zawsze mamy słucham a potem mam 😠 jestem tak zła ze szok. postanowiłam ze bede robic tak jak ja chce bezwzgledu na to co mowia inni bo kurde przyjezdzaja wszyscy i dobre rady wrrr.... tesciowa tez wymysla. normalnie nie wytrzymuje mam jeszcze goraczke pozbyc sie jej nie moge kaszel mnie męczy sie kur... wziac ubrac i isc 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asia no to twoja decyzja,ale moim zdaniem ze zwykłym mlekiem powinnaś jeszcze poczekać przynajmniej żeby miał skończone 3 miesiące,ale pamietaj bez obrazy to jest tylko moje zdanie 🙂 Dużo zdrówka dla Ciebie trzymaj się dzielnie dobrze,że chociaż masz pomoc i kieruj się tym co myslisz żadnych " dobrych rad"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nie jak nic zle nie odbieram 🙂 własnie dlatego postanowiłam ze mały bedzie dostawał proszkowe mleczko to co ma teraz moze zle napisalam wczesniej bo ci powiem ze denerwowana jestem nie wiem co małemu jest a tesciowa sie wtrąca a maciej probuje jej słuchac i to mnie wnerwia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gosia85 napisał(a):
Czy wasze dzieciaki też tak mało śpią??Moja Laura jak się o 7 rano obudzi to potrafi nie spać do 13-tej potem śpi tak do 17-tej oczywiście w międzyczasie budzi się na cyca no a potem zasypia po kąpieli ale w nocy co 2 godz się budzi na cyca.

hehe u nas jest identyczny schemat 🙂 rano nawet jak jadł o 6 to budzi sie o 7 i do 13 jest jazda wokół Tymusia (dziś tylko pare pieluch i ubranek zdołałam złożyć), potem lulu, o 17 bawi go tatuś 😜 i tak do 21 i znowu lulu, w nocy śpi po 2-4h

nad antykoncepcją jeszcze nie myślałam

Asia szkoda że jesteś tak daleko, mi z cyców tak leci że i dla drugiego by starczyło 😆 a dobre rady..... cóż, ja wszystkim przytakuje a potem robie po swojemu 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ci powiem ze nawet bym chciała z cyca by mu nie szkodziło przez te rady dziecko by mi sie rozchorowało 🤨 och juz nic nie zmieniam nie robie po swojemu 🙂 o 18.30 zjadł mi 130 usnął bardzo ciężko teraz spi z tatusiem a ja zamiast sie połozyc spać siedze i patrze na nich 😜 ale nie długo bedzie sie budził na jesc to wtedy po jedzonku sie połoze 🙂
podobno najlepsza antykoncepcja jest karmienie cycem a ja ide za dwa tygodnie do lekarza zapytam moze najlepsza bedzie abstynencja seksualna 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No z tym cycem to różnie bywa ja pierwszą córę karmiłam 9 miesięcy a miesiączke dostałam już w 3 miesiącu po porodzie,więc trzeba uważać jak się nie chce kolejnego bąbla 🙂
Asia trzymam kciuki żeby było u was dobrze i pamietaj słuchaj tylko siebie samej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam wszystkie mamusie. Ja wam powiem że chyba już się poddałam jeśli chodzi o karmienie piersią. Niby jeszcze daję małemu czasami cyca ale w większości dostaje butle albo moje odciagniete. Ja już nie wiem co robić z tym moim szkrabem bo on wiecznie głodny. Potrafi opóźnić dwa cyce poprawić 120 z butli i jeszcze się drze ;( w nocy też słabo śpi. Budzi się około co dwie godziny. Ale jak już wstanie to nie chce spać i latam kolejne dwie godziny żeby zasnął. Jak już się uda no to znowu śpi tylko dwie. W dzień wcale nie jest lepiej. Już nie mam siły. 3-4 godziny snu w ciągu doby to jest jak dla mnie zdecydowanie za mało ;( Teraz prowadzą Tomka do przedszkola i muszę o 6:00 rano wstawać bo dość daleko mamy a nie chcę go przenosić bo do tamtego przedszkola już się przyzwyczaił i bardzo lubi tam chodzić. Ojj ciężko z taka dwójką ... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja karmie piersią ale po całym dniu mały musi dostać w nocy butle bo nie mam już mleka, nie nadążam z produkcja. U nas każdy dzień wyglada inaczej, jednego dnia mały cały dzień nie śpi i marudzi a drugiego nie mogę go dobudzic na jedzenie. Mój synek jest raczej "sową" woli pójść spać o 22 ale za to śpi do południa.
Dziewczyny czy wy już poznajecie po rodzaju płaczu czego chce wasze dziecko? Ja mam cały czas z tym problem, nie mam pojęcia o co chodzi-może dlatego ze mały ma dopiero 2 tygodnie?! I jeszcze jedno pytanie czy wasze chłopaki tez sie tak obsikują? Ja już zakładam ta pieluchę na milion sposobów a i tak po plecach sie obsikuje 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja z płaczem też ciągle mam problem. Ogólnie to nasz Kacper prawie ciągle płacze ale ja się jeszcze nie połapałam co i jak. No wczoraj to wiedziałam że go boli bo dostał kolki i to było widać po "całym" dziecku. A z sikaniem to u nas nie ma problemu, prędzej z kupią. Po sztucznym mleku robi rzadziej kupę, ale jak już zrobi to porządnie. Tak że często pampers nie mieści. Wczoraj w ikei nam zrobił taki prezent. To body od razu wyrzuciłam bo i tak bym tego nie odparła. A dziecko to musiałam całe czyścić, aż po kark nawalił 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...