Skocz do zawartości

Wrześnióweczki 2013 | Forum o ciąży


Gosia734

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Witajcie po dlugiej przerwie.
Mój synek też już na świecie. Przyszedł na świat 30 września o 13.24. Rodziłam naturalnie, super szybkie rozwarcie i super skurcze, a potem maleńki się zblokował w miednicy, główka nie mogła się wstawic i wzięli mnie na cesarkę... Igorek dostał 10 ptk w skali Apgar, miał 55 cm i 3550 kg. Na początku wszystko było dobrze, potem na następny dzień zwrócono uwagę na jego serduszko, że coś dziwnie słychac. We środę okazało się, że ma wrodzone zapalenie płuc... Ja się załamałam, znikł mi pokarm, a rana po cesarce bolała niemiłosiernie. Następne dni były ciężkie, leczono go antybiotykami, ale powoli zaczął dochodzic do siebie. Moja rana bolała niemiłosiernie, zaczęły tworzyc się wokół niej nacieki... Aż w ubiegły wtorek wszystko mi pękło. Teraz znów ja musiałam dostawac antybiotyk. Ledwo mogłam się niuniem zajmowac.Ze szpitala wyszliśmy w ubiegły piątek, w 11 dobie życia małego. Co przeszłam to moje. Początki macierzyństwa mam ciężkie, ale najważniejsze, że dzidziuś już zdrowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
No kochane ja bym bardzo chciała do was dołączyć na mamusie.net ale niestety nadal mi się nie udaje nie wiem o co chodzi chcę się zarejestrować klikam i w ogóle się nie otwiera szkoda 😞 mam pytanie do karmiacych piersią co wy dziewczyny jecie i czy bardzo uważacie na to co jecie bo ja mało co jem ze strachu żeby małej nic nie było.Moja Laurka dziś ma miesiąc.
Dziewczyny a co wy na to żeby sobie załozyć zamknietą grupę na facebooku??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej kochane 🙂 milion lat mnie tu nie bylo . U nas wszystko jak najbardziej wporzadku. Maly z kazdym dniej coraz bardziej pyzaty hihi mleczko modyfikowane mu sluzy. My tez mamy przugody z piluszkami albo sie zasika po pachy albo mu kupka nogawka wyplywa haha no albo mamie na reke narobi 😉 jest taki pocieszny pieknie sie usmiecha do mnie . Niestetu co wieczor brzuszek go boli i trzeba masowac;/ co do smoczkow to uwielbia nie rozstaje sie z tymi z avent o prostym ksztalcie 🙂 zatdzien czeka nas szczepienie juz sie boje...ja czuje sie calkie dobrze brzuch mnie troche czasem pobolewa ale da sie wytrzymac . Poza tym dostalam juz miesiaczke dziwne uczucie po takim czasie 😞przez to ze nie karmie cycem przestalam chudnac 😞 zostalo mi jeszcze 6 kg ..
Co do zamknietej grupy jestem za bo nie mam czasu ti wchodzic a na tych mamudiach heszcze nawet nie bylam.
Pozdrawiamy was razem z Marcelkiem:* dzieki wam nie zeswirowalam w ciazy 🙂
Brakuje wam brzuszka i bycia w ciazy? Mi bardzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kami a czemu nie karmisz piersią??
A miałam się jeszcze pytac jak u was noce??bo u nas dalej koszmar mała budzi się co 2godz a czasem nawet cześciej na cyca.I też zaczęła mieć wzdęcia póki co daję jej kropelki bobotic
No ja za brzuszkiem nie tęsknię 🙂 jes=dynie to czas bym chciała przyspieszyć żeby mała maiła już tak z pół roczku 🙂 oj ciężko jest z dwójką dzieci bardzo ciężko ja do tej pory ogarnąć tego wszystkiego nie mogę.Mi jeszcze 2 kg zostało do wagi z przed ciąży.
Ja tez często wchodzę na facebook i lepiej było by mi pisać bo tu tez rzadko wchodzę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gosiu nie karmie piersia bo mialam bardzo malo pokarmu . W szpitalu nic nie mialam,po przyjezdzie do domu stres mnie odpusvcil to pokarm naplynal mialam go strasznie duzo ,przez 2 tyg karmilam cyckiem jednak kazdego dnia bylo go coraz to mniej maly nie przubieral na,wadze zaczrlismy co drugir karmienie dawac butle , pozniej juz szla sama butla po calym dniu niekarmienia sciagalam po 5ml z kazdej piersi bylo to bez sensu bo maly sir denerwowal ze nic nie leci i tak konczylo sie na butelce. Dostalam tabletki na zanik juz nic nie mam. Ja bardzo cjcialam karmic robilam wszystko pilam bawarki,herbarki na laltacje,masowalam,wietrzylam nic nie pomagalo. Przez to mialam jakiegos dola i glupie mysli ze sie na matke nie nadaje. Teraz mi juz przeszlo na szxzescie,tak sie czasem zdaza niestety . Ludzie glupio patrza na mnie jak mwie ze nie karmie jakbym byla jakas wyrodna matks...eh kit z nimi nie mam co sie przejmpwac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Część mamusie ;-)

Gosiu bardzo dobry pomysł z facebookiem. Jestem w 100% za.
Kami co do karmienia to my jesteśmy na butli od początku bo nie mam pokarmu. Z Pawelkiem było to samo. Wtedy jak Ty walczyłem o pokarm niestety bez skutku i tak samo czułam się podle, myślałam że jestem zła matką. I te komentarze innych. Ale wiem że nie ma sensu się przejmować. Mleko zmodyfikowane swietnie służyło Pawelkowi. Teraz jak historia się powtórzyła to odpuściłam i nie przejmuję się że nie karmię piersią.

A co do dwójki maluchów w domu Gosiu to mam to samo. Też bym już chciała żeby Mati miał już chociaż pół roku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Was Brzuszkowe mamusie i przyszła mamusie 🙂 Jestem majóweczka 2013 i mam do Was ogromna prosbe 🙂
Bardzo proszę o oddanie 3 głosów, bardzo mi zależy na tym bo pierwszy raz biorę udział w konkursie i chciałabym coś wygrać. Po prawej stronie jest "zagłosuj" i trzeba przepisać wyraz z obrazka z góry bardzo dziękuję !!! Można oddać 3 głosy jednoxześnie, wystarczy wejś jeszcze raz w link albo odświerzyć strone, z góry bardzo dziękuję 🙂

https://www.bebiklub.pl/konkurs/jakim-typem-mamy-jestes/galeria/porada/6980
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny 🙂 mnie tez kupe czasu tu nie bylo, a to dlatego że bardzo cięzki okres za mna... Tydzien po porodzie musialam sie zglosic do szpitala bo rozeszlo mi sie krocze.. po badaniach okazalo sie ze wdalo mi sie zapalenie blony sluzowej macicy i musialam zostac w szpitalu.. bez coreczki 😞. Myslalam ze umre z rozpaczy, mala musiala zostac z moja mama. Po 4 dniach mialam lyzeczkowanie i ponowne szycie.. i wypisalam sie na wlasne zadanie bo nie chcieli mnie puscic do domu. Teraz jest ok, podobno dobrze sie goi 🙂. Ja tez nie mam pokarmu, mala spedzala przy cycu dlugie godziny i sie tylko denerwowala bo nic nie lecialo.. musiala dostawac butle. Walczylam z polozna, ale pokarm naplynal mi tylko w 5 dobie po porodzie, wydobylam po kilka kropel z kazdego cycka i to wszystko. Nastepnego dnia piersi miekkie i niebolace i tak do dzisiaj. Nawet nie musialam nic brac na zasuszanie. Takze mala od poczatku na modyfikowanym i tez jest mi z tym zle 😞. Ale nic juz na to nie poradze. Pozdrawiam mamuski 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gosiu też mam schize z tym jedzeniem, po 5 razy się zastanawiam mogę?.... nie mogę?.... mogę? wczoraj w ramach eksperymentu gotowałam zupe z dyni :P bo krupnik + niepanierowane kotlety z ziemniakami i buraczkami zaczęły mi się nudzić 🤢 najgorsze że teściowa przywiozła Patrykowi bigosik ehhh... 🥴 Ogólnie rzecz biorąc produkty "zakazane" odstawiłam, ale żeby nie zwariować to jem małe ilości produktów "niewskazanych" ☺️ teraz np. zjadłam kilka chipsów 🙃 . Tak czy siak mimo moich starań mały ma czasem wzdęcia i daje mu wtedy espumisan.
Z tą miesiączką to mnie Kamila trochę zaskoczyłaś 😮 już? masakra
Ciążowe kilogramy właściwie już zrzuciłam, choć na liczniku więcej troche bo mam "pełny biust"
Ewelina współczuje powrotu do szpitala, ważne że juz jest lepiej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja podaje ENFAMIL ale bebilon jest na recepte popros lekarza. tanszym i dobrym mlekiem jest bebiko moj czasem wypija 70 100 130 zalezy.
no ja własnie dzis dostałam okres 😁 chyba z nerwow bo mamy chrzciny dzisiaj 😮 byłam u lekarza namawia na 2 dziecko badz antykoncepcje jeszcze musze z mackiem pogadac jak to bedzie zeby 2 nie bylo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja mam ochote na 2 🙂 ale wiem ze,za wczesnie wiec poczekamy z 3 lata jeszcze i bede brala tabletki bo szczerze to nie bylo by za ciekawie jakbym zaszla znowu w ciaze. Praktycznie cale dnie ja siedze z malym albo moja mama moj codziennie wraca z pracy o 21 i odrazu idzie spac taki padniety wiem ze mu jest zle z tym ze nie widzi synka i ze sie nim nie opiekuje ale co zrobic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja wam powiem, że z moim karmieniem to jest jeden wielki cyrk... jak juz pisałam zaliczyliśmy złe przystawianie, podcinanie języka, zatkane kanaliki, zapalenie, teraz grzybica w piersiach przez pleśniawki u Kacperka (które pojawiły się najprawdopodobniej po antybiotykach, które przyjmowałam przy zapaleniu). ogólnie to się chyba juz poddałam, ostatnio próbowałam "reanimować" moje cycki pijąc herbatkę laktacyjną, ale chyba nic z tego nie wyszło 😞 szkoda mi bardzo, bo myslałam, że chociaż z tym dzieckiem się uda, no ale cóż... młody praktycznie ciągle jest na butli, dajemy mu aptamil czyli polski bebilon 🙂 tak pisałyście o zmianie mleka. ja teraz nie potrzebuje zmieniac, ale Tomkowi musiałam, niestety ze względów finansowych. bo na bebilon nie bylo nas stać i kupiłam mu bebiko. dziecku nic nie dolegało, a nasz portfel zdecydowanie odpoczął 🙂 najtaniej wychodzilo kupować w biedronce, bo tam mieli większe opakowania.

poza tym jeśli chodzi o wagę, to ja bardzo szybko zrzuciłam to co przytyłam w ciąży, chyba ok tygonia/ półtora po porodzie miałam wagę wyjściową, ale muszę się przyznać, ze juz zdążyłam przytyc kilogram aż wstyd ☺️

ja też jestem jak najbardziej za tym, żeby na fb założyc grupę, bo tam najczęściej wchodzę i to byłoby najłatwiejsze 🙂

spadam dzieci kłaść, bo już pora na nich, mamusia musi też trochę odpocząć, a jest od czego 🙂 dwójka diabełków moich kochanych :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiele osób też chwali sobie mleko nan ja też go używałam no i bebiko też niby najtańsze ale dobre bo składniki odzywcze ma te same pytanie tylko jak dziecko zareaguje.
A ja juz ledwo chodzę czasem mam dość bo przez ostatnie 3 dni mała sama siebie przechodzi nie chce spać i najlepiej non stop by płakała a jak już spi to płacze starsza i tak w kółko...

Dziewczyny no to co zakładamy ta grupę??musimy w takim razie zaprosic sie do znajomych no i wtedy załozymy grupę 🙂 ja póki co mam tylko Kami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My juz po chrzcie mały byl grzeczny. dzis zrobilismy mu zakupy tak mysle ze mleko drogie ale jak toleruje niechce mu zmieniac musialam kupic espumisan bo sab przestaly dzialac teraz maly anioleczek spal 5,5 h a ja z nim on zasnął znow a ja robie pranie i porzadki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny 🙂 ja też już nie karmię piersią niestety mała nie najadała się moim pokarmem i ciągle płakała a po drugie przez tą dietę byłam tak słaba że już parę razy bym zemdlała 😞
teraz daję jej bebilon comfort dla niemowląt z tendencją do kolek i jest ok tylko tyle że rzadziej robi kupkę raz na dzień... je po 100 ml co dwie godz albo czasem co 4 godz...w nocy od 22 budzi się o 3 i 6 więc ostatnio w miarę się wysypiam...ależ drogie te mleko jest ostatnio w promocji było za 28 zł to puste pułki były ...
Asia szybciutko ochrzciłaś malucha fajnie 🙂 ja myślę żeby chrzcić w lipcu ale to jednak chyba trochę późno sama nie wiem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...