Skocz do zawartości

NIEZBĘDNIK CZYLI WSZYSTKO CO POTRZEBNE DLA DLA MALEŃSTWA | Forum o ciąży


Razem

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • Mamusia
ja osobiscie zaczynam juz szukac i zbierac rzeczy (z racji tego ze w maju mam jeszcze komunie corki - wiec duzo wydatkow ) ale pytam sie tez znajomych (bo z rodzina to na zdjeciu 😉 ) wiec jeszcze troszke poczekam co beda mi sklonni oferowac , odsprzedac .
Lozeczko juz mam zaklepane czeka na odebranie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Razem napisał(a):
co do kosmetykow slyszalam ze ta firma jest godna polecenia
(klika rzeczy s tosowalam przy corce i byly ok )
Tutaj podaj wyświetlaną nazwę linku...


Ziaja... Sama stosuję i bardzo lubię te kosmetyki 🙂 Więc na pewno powinny być super i dla maluszka 🙂
A łóżeczko super, do małego mieszkania idealne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dla mnie jeżeli chodzi o kosmetyki dla maluszka to na pewno musi być http://www.ceneo.pl/4557177 i na samym początku tylko to, żadnych oliwek, żeli, czy szamponów.
Wiadomo nasze dzieciaczki urodzą się latem więc jeszcze jakiś krem z filtrem i tyle z kosmetyków.

I wyprawkę też za niedługo zacznę kompletować, lepiej wydawać po trochę niż w ostatnim momencie wypłukać się z kasy.
Także czekam na 100% potwierdzenie płci i będę szaleć.
Wózek już wybrany,
łóżeczko mam po starszym,
Pościel, materac i ochraniacz na łóżeczko muszę dokupić,
Przewijak - muszę kupić.
Wanienka - jest
leżaczek i mata edukacyjna - muszę kupić, ale to pewnie używane na allegro albo w znajomym komisie 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mi też podobają się x-landery. X move to mój typ. Bierzesz pod uwagę wielkość gondoli??? Bo tak czytam wszędzie i piszą że przy wakacyjnych noworodkach trzeba dużą gondolę. Tylko dla mnie duża gondola i wymiary dziecka w wieku 4-8 miesięcy to czysta abstrakcja i sama już nie wiem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
henimedes napisał(a):
Mi też podobają się x-landery. X move to mój typ. Bierzesz pod uwagę wielkość gondoli??? Bo tak czytam wszędzie i piszą że przy wakacyjnych noworodkach trzeba dużą gondolę. Tylko dla mnie duża gondola i wymiary dziecka w wieku 4-8 miesięcy to czysta abstrakcja i sama już nie wiem...


Jeżeli drugie będzie tak samo niecierpliwe jak pierwsze to w gondoli za długo nie pojeździ, więc nawet nie zwracam na to uwagi.
Potrzebny mi teraz fajny, zwrotny wózek bo przy dwójce będę tego potrzebowała, a jak pojeździłam sobie nim po sklepie to byłam zachwycona 🙂


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No to rzeczywiście szybko. Mi spodobał się jeszcze EUROCART Passo ale mają tylko jeden model fotelika który ma średnie opinie... Chyba też wybiorę się na rekonesans wózków wreszcie bo nawet nie wiem jak one w realu wyglądają.

Co do łóżeczek- zwracacie uwagę na to z jakiego drewna jest wykonane??? /bo ja znalazłam bukowe a nie sosnowe- niby trwalsze drzewo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej jeżeli chodzi o łóżeczku to mam po starszym a dla starszego dostane od teściowej, wózek będę miała po starszym a starszemu kupimy parasolkę bo będzie miał roczek jak się drugie urodzi, ubranek mam dużo ze starszego dużo uniwersalnych a trochę dla dziewczynki, ja ciuszków mało kupowałam dla synka bardzo dużo dostałam od teściowej od brata od kuzynki i od brata teścia, bujaczek mam mate edukacyjna mam, jedyne co będę musiała kupić to fotelik dla starszego bo ten będzie miało mniejsze, spacerówkę dla starszego ubranka na wybranie ze szpitala i jeżeli będzie dziewczynka to kilka ubranek dla dziewczynki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
  • Mamusia

może tu zrobimy wyprawkę dla Maluszka 😉
a Wyprawkę zostawimy jako temat dla mamy ?



Dagii napisał(a):
A co do listy to według mnie

Razem napisał(a):


*Spanie
1 łóżeczko
2 materacyk
3 przewijak
4 Prześcieradełko 3 szt.
5 Ochraniacz na łóżeczko x2 żeby zawsze jeden był na szczebelkach a drugi w praniu
6 kocyk lekki też ze 3
7 kocyk gruby
8 rożek
9 kołderkawedług mnie na początku zbędna bo jest bardzo ciężka i takiego noworodka to strach czyms takim przykryć
10 poduszeczkatak samo zbędna mój Kacper bardzo długo spał tylko na pieluszcze flanelowej
11 pościel
karuzela do łóżeczka
*Mycie
1 Wanienka
2 2 ręczniki z kapturkiem
3 2 ręczniki zwykle dla maluszka (? )
4 myjki frotte, gąbeczka u nas o wiele lepiej sprawdziły się małe kawałki pieluchy tetrowej
5 termometr według mnie zbędna rzecz czujesz jaka woda jest dobra
6 gąbka do wanienkisiedlisko bakterii - masakra , lepiej owinąc dziecko w tetre i tak zanużyć w wodzie
*Higiena
1 Oliwka dla dziecka
2 Płyn do kąpieli tak jak przy Kacprze mam zamiar używac Oilatum także żadnych żeli pod prysznic, broń boże mydełek,
3 Mydełko
4 Zasypka dla mnie była zbędna ale nie wiem jak to jest w przypadku dziewczynek 😜
5 krem do pupy
6 Krem do buzi i ciała
7 Chusteczki nawilżone do pupy
8 Chusteczki higieniczne/ płatki higieniczne
9 Wata
10 Gaziki jałowe / płatki kosmetyczne
11 Sól fizjologiczna
12 Spirytus
13 Proszek do prania / płyn do prania
14 Nożyczki do paznokci / obcinak
15 Szczoteczka do włosów
16 Patyczki bezpieczne
17 Gruszka do nosa gruszki które teraz są dostęone na rynku są bezużytecznę , sa za duże do noska niemowlaka u nas świetnie sprawdziłą się frida a jeszcze lepszy jest katarek
18 Pieluszki tetrowe i to sporo, bo przydają się w każdej sytuacji ja miałam grubo ponad 20 sztuk, a to Młody gdzieś ulał a to jak go przebierałam to przykrywałam siusiaka co by mnie nie posikał przydają się bardzo
19 Pieluszki flanelkowe są super do przykrycia, czy jako podusia, ok 10-15 sztuk na pewno teraz będę kupować
20 Pieluszki pampers – New born
*Karmienie
1 Wkładki laktacyjne
2 Laktator
3 Butelka 250 ml. – 2 szt.
4 Butelka 125 ml – 2 szt.
5 Szczoteczka do mycia butelek
6 Smoczek
7 Łańcuszek do smoczka
8 Pojemniki do przechowywania pokarmu(? )
9 Termo opakowanie
Sterylizator ułatwia życie 🙂 teraz też będziemy kupować taki do mikrofali
Podgrzewacz (?)
*Na spacer i inne
1 wózek
2 torba na akcesoria
3 parasolka
4 osłona przeciwdeszczowa
5 fotelik samochodowy
6 nawilżacz powietrza
7 termometr pokojowy
8 leżaczek bujaczek
9. ja jeszcze dopiszę matę może na samym początku się nie przyda ale tak ok 1,5 miesiąca może być już świetną atrakcją
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...