Skocz do zawartości

Pazdziernik 2013 | Forum o ciąży


SyLa1205

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Hej witam serdecznie!!!
Ja też mam jutro prenatalne i mam nadzieję,że wszystko będzie Ok 😁
Dg bardzo się ciesze ,ze u Was wszystko w porządku 😜
Ja tez chyba będe miała ciężko zasnąć bo już dziś miałam kłopot z zaśnięciem....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Dziewczyny powodzenia jutro! Kurczę a co wam z tej krwi mogą wyczytać to jakieś specjalne badanie? JA miałam tylko morfologię.


A ja dzisiaj powiedziałam w pracy nie było tak źle 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry wszystkim 🙂
napisałam się zrobiłam "wyślij wiadomość" i wyskoczył mi komunikat że jestem nowym uczestnikiem i nie mogę wysyłac linków (link dla Dg z łóżkiem) i wywaliło mi całą wiadomość :/ wrrrr

więc w skrócie 🙂 - fajnie że są dobre wiadomości i żeby tak zostało 🙂 trzymam kciuki za czekające na kolejne badania 🙂 heh a ja bym już chciała żeby mi się kończył drugi trymestr a nie pierwszy 😉
Pisałam o tym łóżku z kantami, ale to moja znajoma miała takie doświadczenia więc ja nie wiem czy są też takie łóżka bez kantów 😉
Dg - tak jak pisałam link wywyalił mi całą wiadomość okazuje się że nie mogę takich rzeczy wstawiać, spróbuję na Twoją skrzynkę 🙂

a z krwi czytają również wady genetyczne, ja mam 16.04. właśnie przezierność karkową i krew, chociaz lekarz mi zapowiedział że jeśli dzieciątko będzie się tak ruszało jak przy każdym dostychczasowym badaniu to jest taka możlwiość że się nie uda tego badania wogóle dokonać no i wtedy krwi też nie będzie pobieral do tego badania, zobaczymy 🙂

ok więc miłego dnia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
paella to zupełnie inaczej mówi Twój lekarz niż mój. Mój z kolei twierdzi, że krew bardziej ważna skoro są problemy ze zrobieniem usg. Moje usg było dopochwowe ze względu na nadwagę a i tak było trudno je zrobić bo bobo odwracało się zupełnie w inną stronę jak chciał lekarz i będzie opierał się na wynikach z krwi a usg na drugim miejscu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Macie jakieś podejrzenia co do płci? Od samego początku czułam, że będzie Antek ( przez te wszystkie lata które staraliśmy się o dziecko mówiłam, że jak będę miała syna to będzie Antek, przeszło 5 lat) a teraz już dwa razy śniła mi się dziewczynka... Siostrze Niemęża też śniła się dziewczynka. Po badaniu PAPPA będę wiedziała bo tam piszą jaka jest płeć dziecka. Stawiam na 10 kwietnia, że wtedy dowiem się czy to Antek. Hihii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Figa - super ze badanie usg jest w poprzadku, to daje juz bardzo bardzo duze prawdopodobienstwo ze z malym wszystko ok. a na usg nie udalo sie stwierdzic? Bo to jest tak ze jak jest chlopak to mowia od razu a jak dziewcxzynka to mowia ze nie widac jeszcze hehe 😉

ja nie bede robic testu pappa, nie mam do tego wskazan wiec nie bede sobie tym zawracac glowy. wiem z eniektore dziewczyny robia same dla siebie ale trzeba tez uwazac na negatywne wyniki, bo czasemi sa falszywie niepomysle. no i wtedy zmartwienie do konca ciazy. a ciazy i tak bym nie usunela wiec zrobie tylko usg prenatalne i tyle 🙂)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasiaub napisał(a):
Ja czuje ze bedzie to coreczka. mialam isc jutro do lekarza na te prenatalne ale ide dzisiaj ze wzgledu na wyskolie cisnienie 175-117. Mam nadzieje ze wszystko z dzidzia bedzie ok.

ja tez mam przeczucie ze bedzie dziewczynka ale moze to dlatego ze bardzo bym chciala dziewuszke teraz 🙂
a co do cisnienia to w poprzedniej ciazy sie strachu najadlam a okazalo sie ze cisniniomierz mialam zepsuty. przy 117 rozkurczowym powinnas juz niezyc 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie!!!!
Jestem najszczęśliwszą mamusią na świecie 😁
Moja kruszynka okazuje sie na 99% chłopczykiem,to było pierwsze co zobaczyła lekarka jak przyłozyła głowicę ha ha ha.Dzidziuś ma obie rączki i nózki,kośc nosową prawidłową,niecałe 7 cm,serduszko bije 154 ud/min.A przyzierność karkową 1,88mm.Cały mój stres minął i chyba oszaleję ze szczęścia.No i mój syn się też ucieszył że będzie ich teraz więcej niz kobiet w rodzinie 😁 Termin z obliczeń na 11 pażdziernika,z USG na 3 pażdziernika, nie wiem czy to zmieniac,jak myślicie???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kati__rsl gratuluję!
dziś byłam na pobraniu krwi do testu PAPPA, wyniki w środę już powinny być, gdyby nie święta pewnie byłyby na poniedziałek. Po pobraniu krwi miałam kolejny raz wizytę u diabetologa i cóż... zwiększamy dawki insuliny 😠 kolejna wizyta za dwa tygodnie żeby zobaczyć jak sobie radze z nowymi dawkami. Zostałam "pocieszona" tym, że do końca ciąży wejdę na pewno na dawkę powyżej 20 jednostek.. Dzisiaj jestem cały czas śpiąca, a to dlatego że mam wysoki cukier - po jedzeniu 190, tak dała znać o sobie grahamka z masłem, szynką konserwową i papryką. Mogę jeść chleb orkiszowy, zupy na ryżu, surówko sałatki warzywne i dodatkiem serka wiejskiego. Trzeba było pożegnać się z mlekiem, bananami i wszystkim co zrobione z makaronem. Oczywistością są słodycze, białe pieczywo, smażone rzeczy itd.
Jak idę do diabetologa to mam ciśnienie 200 z nerwów, bo siedzi tam sucha pani i opowiada o zdrowej diecie, a pewnie sama nigdy nie miała kilograma nadwagi. Panie pielęgniarki które przeprowadzają szybkie kursy obsługi sprzętów i "szkolenie dotyczące zdrowego jedzenia" zapychają się ptasim mleczkiem i jakimś ciastem "które dostały od wdzięcznego pacjenta" (tak dziś opowiadały) a ty musisz jeść najlepiej tylko jogurty naturalne, broń Boże lajt (bo można od nich umrzeć bo tam jest słodzik), 3 łyżki otrąb i sałatę na 23 sposoby. Tylko Magdy Geslser albo Pascala brakuje żeby przepisy podali. O!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Figo u mnie w rodzinie tez grasuje cukrzyca,ja na razie mam niedocukrzenie ale lekarz juz mnie lojalnie uprzedził ,ze z reguły jest to wstęp do cukrzycy 😠,więc doskonale wiem o czym piszesz.Przez kilka lat opiekowałam się babcią która brała insulinę dwa razy dziennie i trzeba jej było poziom cukru mierzyc kilkanaście razy w ciągu dnia....No ale niestety trzeba z tym zyć.
Co do wzrostu Solenizantko jestem kurdupel i mam 158 cm a mój mąż ma 181cm ,więc tez nie jest jakiś olbrzymi ha ha ha.
Pozdrawiam wszystkie dziewczyny 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kati-super ze u Ciebie same dobre wiesci.
U mnie badania wszystki wrecz ksiazkowo wyszly dzidziusiowi i nie ma zadnych powodow do niepokoju 🙂 bardzo sie ciesze. Tylko,ze nie chcialo za cholere malenstwo nozek rozlozyc,chyba sie wstydzi. Moi chlopcy pokazywali sie od razu 🙂 Ten maluszek sie chyba wstydzi, a to cecha bardziej kobieca wiec nadal sie ludze ze moze to byc dziewczynka 🙂 Musze czekac jeszcze miesiac,a mialam nadzieje ze juz bede wiedziala... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie dziewczyny,
ja zostanę mamą 10 października lub 2 😜. druga data z tond, że moje maleństwo jest o całe tydzień większe jak wynika z obliczeń! nieważne kiedy ważne że będzie zdrowe i różowe 😉
mam do was pytanie: czy któraś z was brała duphaston?? jak się czuła po jego odstawieniu?? ja nie biorę już od tygodnia i strasznie jest ze mną zwłaszcza od dwóch ostatnich dni. cały czas płacze, martwię się, na nic nie mam ochoty, a wszystko to co mówi mój mąż tak bardzo biorę do siebie, że płakałam wczoraj i dziś w nocy i dziś cały dzień z przerwami-już mnie głowa boli;(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny 🙂
Ja już też po wizycie 🙂 moje maleństwo zdrowiutkie i prawidłowo sie rozwija 🙂 data porodu przesuneła mi sie o jeden dzień wcześniej.. Jestem taka szczęśliwa a jak widziałam maleństwo jak sie ruszało i machało rączkami to miałam łzy w oczach 🙂 to było takie słodkie 🙂
Niestety moja wizyta w szpitalu sie przedłuzyła z dzieciątkiem wszystko ok ale ze mna średnio, noc przed wizytą cały czas wymiotowałam i rano też.. z moczu wyszło że jestem odwodniona kazali mi dużo pić ale ponownie wyszło że jestem odwodniona i minimalna różnica była więc podłączyli mnie pod kroplówkę spędziłam tam w sumie 9godzin ale od razu sie lepiej poczułam, teraz musze pić 3litry wody na dzień i jak nadal się bede źle czuła to znów mam przyjsc na badanie moczu i jak co to znów na kroplówke, lekarz powiedział że niektóre kobiety niestety tak mają że nawet wode zwracają i powiedział że do 2-4tyg wymioty na 100% miną
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
asiu-dbaj o siebie bardzo!!!!
dg-nie mialam tego testu robionego. to dodatkowy koszt a ja mam 24lata,damian26,wiec mlodzi jestesmy, i nic nie niepokoi mojego gin. Kosc nosowa ok wiec nie kazal sie martwic downami i innymi sprawami i stwierdzil ze nie ma sensu na sile na koszty nas narazac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...