Skocz do zawartości

Pazdziernik 2013 | Forum o ciąży


SyLa1205

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
TINKA I OLA MAMUSIA to moj email [email protected] napiszcie swoj nick, imie, wiek, miasto , ktory bobas, termin porodu, plec, imie/imiona. kiedy byly 1wsze ruchy 🙂

Figa- co do ubranek to lepiej zrobic to pozniej zeby byly swieze. Ja chyba 2-3 tyg przed terminem zrobilam wszystko wypralam w dzieciecym i prasowalam do 6miesiaca. Badz tam troszke krocej. Nowe ubrania koniecznie trzeba wyprac, dla porownania jak kupisz jakis dzieciecy ciuszek wypierz go recznie zobaczysz jaki brud z ubran schodzi, fabryka, transport , magazyny a w sklepie miliony ludzi maca yo swoimi paluchami 🤪
Ja lozeczko mialam wyciagniete i gotowe na 4tyg przed terminem i przed samym koncem 3dni jakos wszystko pralam jeszcze raz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Tinka super ze wszystko ok.

ja uciekam bo na rano znowu do pracy. Wszystko bylo by okej gdybym nie dretwiala co jakis czas ale nie brzuch nawet przestal sie stawiac tylko pod cieciem cesarskim. Czasmai to masakra. Dobrej nocki

p.s tabelka w toku narazie brak czasu na wykonczenie ale dane wprowadzone 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tinka no w końcu ! Czekałam na wieści, ja wczoraj poznałam los kolejnych trzech też są dobre, mam sprawdzone 6 na 15. Z tym że chyba wynika to raczej z ich braku czasu co mnie irytuje bo słyszałam że po 3tyg większość da się już określić. Mi plci nie powiedzieli. ale z usg wiem. że będzie druga córka 🙂 Co za ulga i jaka radość mimo wszystko że te choć połowicznie wyniki są dobre 🙂)) Nie wiem tylko czemu aż tak dużo się tego robi oby w poniedziałek w końcu było już wszystko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny gratuluję części wyników, napewno pozostałe też będą dobre. Co do prania, zgadzam się że 1 m-c przed terminem wystarczy bo jednak w szafie ubranka mogą się obkurzyć przez taki czas. Jakby nie było troszkę będzie tego prania bo ubranka, pieluszki, pościele, kocyki. Ja chciałabym zrobić pranie w nowym domu a tam wprowadzę się może we wrześniu bo bardzo chcemy jeszcze przed porodem się zadomowić. Jak wam minoł długi weekend? Pogoda jest okropna, pada i pada. Doradźcie proszę bo koleżanka która urodziła 4 mc temu doradziła mi tego ginekologa do którego chodzę ale ona chodziła na nfz a ja chodzę prywatnie i powiem szczerze że szkoda mi troszkę pieniędzy na te wizyty i dodatkowo każde badania musze płacić więc co 3 tyg wydaję ponad 100zł. I ona mi radzi żebym poszła na nfz normalnie, ale jakoś sama nie wiem bo troszkę mi głupio. Nie wiem czy powiedzieć mu coś że nie mam pieniędzy i czy on wogóle zwróci na to uwagę że chodziłam prywatnie a teraz państwowo. Ale myślę sobie że po to płacę składki do zus żeby teraz korzystać i należy mi sie to. Co myślicie? Wy chodzicie prywatnie czy na nfz? Dodam że w gabinecie państwowym nie ma usg i dawał by mi skierowanie do szpitala a tam jest o wiele dokładniejsze niż on ma u siebie więc nawet bym wolała. Pozdrawiam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ola ja chodzę z nfz.Mam 40 lat i wizyty co 2 tyg,poszła bym z torbami bo mój ginekolog bierze za prywatna wizytę 130 zł.Co do USG miałam tylko te z badań prenatalnych choć wiem ,ze u nas w przychodni jest i zwykłe i dopochwowe(moze nie dostałam na nie skierowania bo mam te z prenatalnych).Podczas poprzedniej ciąży z córką chodziłam do tego samego lekarza prywatnie i nie widzę żadnej różnicy choć to było dawno temu.Zmieniła bym lekarza ale i tak będę rodziła w jedynym szpitalu u nas i jest szansa ,ze trafię na niego .no to już nic nie będę zmieniała 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
W moim przypadku jest tak że diabetologa mam na nfz co dwa tygodnie, prywatnie wizyta kosztuje 80zł. Na usg i badania chodzę do siebie prywatnie 80zł raz w miesiącu, pani doktor przyjmuje na nfz z tym że gabinet ma o wiele gorsze wyposażenie - byłam po wypisanie skierowania do diabetologa. Prócz tych dwóch lekarzy jeżdżę jeszcze do Łodzi raz w miesiącu do doktora u którego leczę się 7lat, wizyta 200zł, niestety nie ma w gabinecie usg stąd konieczność chodzenia do siebie do wyżej wspomnianej pani gin. Wszystkie badania krwi mam płatne. Morfologia 12zł i hormony tarczycy (tsh, ft3. ft4) w sumie 54zł. Tyle koszty na miesiąc krwi. W tej chwili mam dwie karty ciąży, jedną do Łodzi, druga do siebie. Korzyści takie, że prenatalne, PAPPA i usg połówkowe miałam na nfz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Chyba osiwieję z tego czekania! Okazało się dzisiaj, że wyników nie dostanę, bo płytki są u diagnosty ponownie zakroplone 😮. Jutro mają dzwonić. Pytałam czy coś ich niepokoi, ale pani stwierdziła, że muszę być cierpliwa. OOOOOch...
CO do wizyt uważam, że nie ma nic złego w tym, żeby skorzystać z wizyty na NFZ u tego samego lekarza, do którego kilka godzin później można pójść prywatnie. Moja ginka przyjmuje tylko prywatnie i pracuje w naszym, jedynym szpitalu. Chcę żeby byla (jak przy poprzednim porodzie) w trakcie planowanej cesarki, więc kontynuuję wizyty za kasę. Skręcam się przy płaceniu za kazde z zaleconych badań 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć, no właśnie chyba każda z nas płaci za jakieś badania albo jakieś wizyty 🤔
Tinka no trzymaj się i cierpliowości życzę bo to faktycznie nie jest fajne to czekanie i takie trochę zbywanie... ale napewno będzie dobrze.

ja mam jutro wizytę i póki co nie denerwuję się a zawsze jest ogromny stres (zapewne jutro wyjdzie przed samą wizytą i pewnie znowu będzie wysokie ciśnienie :/ ) no zobaczymy, byleby nie było dużego poślizgu bo będę z Młodym a to moje dziecko niecierpliwe jak nie wiem co 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny, postanowiłam że pójdę za ten miesiąc na nfz i zobaczę jak jest. Koleżanka mnie zachęca bo on znowu ma na nfz lepszy gabinet, choć nie ma usg to ma tam pania połozną z ktorą można pogadać no i wtedy dostawałabym skierowania na te badania krwi itd za darmo. Niby nie duzy pieniądz ale naliczyła że jeszcze ok 600zł na same te wizyty wydam do końca ciąży to wolalabym coś dla dzidziusia kupić do pokoiku. Tinka strasznie długo cię zwodza z tymi badaniami, masakra ale cierpliości i pamietaj że twoj stres czuje tez dziecko. A co do porodów to łaśnie ten mój gin, jest tym ordynatorem czy kims naszym szpitalu i dlatego do niego chodzę bo jest rzeczywiście dobry. Nie wiem czy to prawda ale koleżanka mi mówiła że położne jak zobaczyły że ona jest jego pacjentka to lepiej ja traktowaly ale może to zbieg okoliczności 🤪 No ale jednak jak trafiła do szpitala i on tam był to dobrze ja traktował bo nie jeden by udawal że jej nie zna i tyle. Wrzucam dziś zdjecie mojego brzuszka na forum, zerknijcie i napiszcie czy mały czy duzy bo juz sama nie wiem, zdaje mi sie że mały i jak oglądam zdjecia koleżanek z tego tygodnia ciąży to myslę że mialy wieksze. A moja mama mówi że mam ogromny !! Oceńcie same. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tinka mi dzisiaj kazali dzwonić w piątek bo robią jakieś czerwone barwienie bo wyszły jakieś satelity dodatkowe, ale powiedziała że wszystkie próbki są ok. i nie ma to już wpływu na wyniki, wynik otrzymam prawidłowy! 🙂 Kiedy to nie wiem... może w poniedziałek. Spytałam się o płeć to mi powiedziała że. tego przez telefon nie mówią! Śmieszne to jest bo w końcu dla mnie płeć to. poprostuinformacja dodatkowa i do porodu mogłabym czekać co. innego czy dziecko jest zdrowe. Cieszę się że wszystko jest sprawdzone choć te satelity mnie zaniepokoiły, no ale skoro powiedziała że wynik się nie zmieni to mogę odetchnąć z ulgą.

Ola-mamusia gdyby mój lekarz przyjmował na nfz to też bym do niego chodziła. Pierwszą ciążę na nfz miałam ale lekarz nie ma już podpisanej z nfz umowy, próbowałam u innego ale okazał się idiotą , potem miałam poleconego prywatnie -fajny facet ale dobijał mnie na każdej wizycie, ostatnio byłam u niego jak nosa nie znalazł i poszłam skonsultować to z innym lekarzem który bardzo mi się spodobał, przyjmuje tylko prywatnie, ale też jest ze szpitala w którym będę rodzić i juz dwa razy przyjęli mnie do szpitala bez problemu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To ty też zmieniasz lekarzy w trakcie ciąży? Ja na początku zmieniłam bo miałam chodzić do takiego co moja mama go zna i był dobry ale okazało sie że lata świetności już dawno za nim, więc po 2 wizytach zrezygnowałam a ten do którego chodzę jest polecany na wszystkich forach itd bo bardzi fachowy ale tez miły bardzo. A do jeszcze innego idę teraz w piątek na to 4d. Nie moge się doczekać jak zobaczę tego łobuza 😁 No i nareszcie poznam płeć! Tak wariuje w brzuchu i wszyscy mówią że może to chłopak taki łobuziak ale mężowi śniła się córeczka 😆Myślę że tą płytę z badania będziemy oglądać codziennie jak najlepszy film akcji hehe. Byłyście kiedyś lub wybieracie się na to badanie? Co o tym myślicie? Podobno nie którzy nie chca na to chdzić bo obraz troszkę zniekształca a dzidziuś wygląda jeszcze troszkę jak ufoludek. Pozdrawiam PS nie dało się wrzucic zdjęcia na forum więc dodałam do swojej galerii.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dg3003 napisał(a):
Ja poprzednio stosowałam Mustelę rano i wieczorem i uniknęłam rozstepów ale myślę że to pewnie nie zasługa kremu,brzucha wcale nie miałam dużego no i jakby nie patrzeć ms wcześniej urodziłam...Teraz używamPerfeckta mama ale brak mi regularności w stosowaniu.

a ja znam 4 osoby lacznie ze mna ktore stosowaly mustele i rozstepow zero, znam tez kilka ktore musteli nie uzywaly i rozstepy maja takze ja wierze w Mustele 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A w ogole to dzien dobry po przerwie, weekendowalisy sie w Rabce!: 🙂))

paela - kati chodzilo o to ze badanie miala drugi raz a nie toksoplazmoze 🙂

dzewczyny bardzo sie ciesze ze wyniki dobre z probek chcociaz i tak wiedzialysmy ze beda dobre!!

ja dzis kupilam body szt 2 oczywiscie rozowe 🤪

a ubranka i posciel bede prac we wrzesniu poki sloneczko bedzie, i schowam do workow i bedzie czekalo 🙂)) ja piore w bialym jeleniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ola-mamusia ja na4d nie idę poprzednio też nie byłam mnie właśnie ten obraz 4d nie zachwyca.
Zmienilam lekarza i myślę że to był dobry pomysł ten jest super a tamten mnie non stop straszył np."ja nie wiem jak ta taśma na dziecko oddziałuje być może jak żyletka."

Mustele polecam jak macie fundusze, mi po tamtej ciąży został żel poporodowy i krem już konretnie na zrobione rozstępy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No właśnie dużo osób chwali tą mustellę ale chyba jest droga z tego co słyszałam, nie wiem czy jest wydajna bo jeśli tak to jeszcze może się opłacić bo niektórych tych tańszych to trzeba dużo zurzyć na jedno smarowanie i na jedno wyjdzie. Jeśli ktoś używa napiszcie jaki koszt i na ile wam starcza. Apropos prania taka anegdotka na boku: u nas non stop pada deszcz a ja 2 dni temu wyprałam kołdrę bo myślałam że będzie ciepło i teraz się z nią bujam bo w domu mi nie wyschnie a na dworze ciągle moknie, jestem wściekła bo mogłam jej nie prać i śpimy pod taką małą i cienką dla gości 🤪 Pozdrawiam i miłego dzionka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
WITAM WSZYSTKIE PRZYSZŁE MAMUSIE 🙂 DOŁĄCZAM Z PRZYJEMNOŚCIĄ DO MAM OCZEKUJĄCYCH NA PRZYJŚCIE NA ŚWIAT MALEŃSTWA 😉 JESTEM GOSIA I TO BĘDZIE MOJE DRUGIE DZIECKO 🙂 TERMIN 15 PAŹDZIERNIK 😉 W CZWARTEK IDE NA USG I SIĘ DOWIEM CZY BĘDZIE SYNEK CZY DRUGA CÓRA 😉 POZDRAWIAM!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
HEJ, JA MUSTELI NIE STOSOWAŁAM, ALE STOSUJE INNY PREPARAT, ELANCYL DLA KOBIET W CIĄŻY KREM NA ROZSTĘPBY. W PIERWSZEJ CIĄŻY BARDZO DUZO MI ROZSTĘPÓW WYSZŁO WIĘC TERAZ OD POCZĄTKU CODZIENNIE SIĘ SMARUJE I JAK NA RAZIE NOWYCH NIE WIDZĘ 🙂 TEN KREM KOSZTUJE W APTECE 60-70 ZŁ(POLECAM APTEKA GEMINI BO TAM MAJĄ NAJTANIEJ) ALE JA ZAMAWIAM SOBIE PRZEZ ALLEGRO 10 PRÓBEK PO 10 ML I TO MNIE KOSZTUJE Z PRZESYŁKĄ 25 ZŁ I KREM JEST WYDAJNY BO 1 PRÓBKA KREMU IDZIE NA 4 SMAROWANIA(JA SMARUJE TYLKO BRZUCH I PIERSI). JA SIĘ SMARUJE RAZ DZIENNIE ZAWSZE PO PORANNYM PRYSZNICU 🙂 POZDRAWIAM!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witaj Gosia 🙂 fajnie że do nas dołączyłaś 🙂

a ja jestem po wizycie i super bo wszystko jest dobrze 🙂 rączki i stopki mają po 5 paluszków, oczka nosek, nerki, brzuszek, przepływy wszystko w jak najlepszym porządku 😁 no oprócz tego ciśnienia, które było znowu wysokie, a jak wyszłam z gabinetu to było już ok - no ale jest jeszcze jedno ale będzie chłopczyk, a tak chciałam dziewczynkę 🥴 cholipa nawet imienia nie mam i pomysłów brak 🤔

Syla to możesz u mnie w tabelce wpisać chłopak, i tak jak pisałam brak pomysłów na imie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ola-mamuska napisał(a):
No właśnie dużo osób chwali tą mustellę ale chyba jest droga z tego co słyszałam, nie wiem czy jest wydajna bo jeśli tak to jeszcze może się opłacić bo niektórych tych tańszych to trzeba dużo zurzyć na jedno smarowanie i na jedno wyjdzie. Jeśli ktoś używa napiszcie jaki koszt i na ile wam starcza. Apropos prania taka anegdotka na boku: u nas non stop pada deszcz a ja 2 dni temu wyprałam kołdrę bo myślałam że będzie ciepło i teraz się z nią bujam bo w domu mi nie wyschnie a na dworze ciągle moknie, jestem wściekła bo mogłam jej nie prać i śpimy pod taką małą i cienką dla gości 🤪 Pozdrawiam i miłego dzionka

Mustela jest wydajna, mnie starcza jedno opakowanie na okolo 1,5- 2 miesiace, smaruje brzuch i uda, czasem piersi. Kupuje ja na allegro tak jak Gosia, i najbardziej oplaca sie kupic np 2 szt. Acha i ja smaruje sie tylko raz dziennie lub raz na dwa dni.

Gosia - witamy, widze ze miedzy Twoja Juleczka a moim Juleczkiem niewleka roznica wieku 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
paella napisał(a):
Witaj Gosia 🙂 fajnie że do nas dołączyłaś 🙂

a ja jestem po wizycie i super bo wszystko jest dobrze 🙂 rączki i stopki mają po 5 paluszków, oczka nosek, nerki, brzuszek, przepływy wszystko w jak najlepszym porządku 😁 no oprócz tego ciśnienia, które było znowu wysokie, a jak wyszłam z gabinetu to było już ok - no ale jest jeszcze jedno ale będzie chłopczyk, a tak chciałam dziewczynkę 🥴 cholipa nawet imienia nie mam i pomysłów brak 🤔

Syla to możesz u mnie w tabelce wpisać chłopak, i tak jak pisałam brak pomysłów na imie 😉


super ze wszystko dobrze!!
a ja myslalam ze Ty wlasnie chlopaka chcialas!!! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dg3003 napisał(a):
Ola-mamusia ja na4d nie idę poprzednio też nie byłam mnie właśnie ten obraz 4d nie zachwyca.
Zmienilam lekarza i myślę że to był dobry pomysł ten jest super a tamten mnie non stop straszył np."ja nie wiem jak ta taśma na dziecko oddziałuje być może jak żyletka."


co on nienormalny tak sie pastwic nad matka?????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzięki dziewczyny 😁

Solenizantka - pewnie że na początku chciałam chłopaka a później zmieniało mi się jak w kalejdoskopie 😜 aż wkońcu mówiłam że wszystko mi jedno, wszyscy mi wkręcali że będzie dziewczynka, mój synek mówił że chce "ciotrzyczkę" no i cóż ja się wkręciłam a tu jednak jest inaczej hehe ehh niech się rozwija zdrowo 🙂 aaa nawet dla dziewczynki miałam tyle pięknych imion heh pocieszam się że chrześnicę będę niedługo miała 😁

Gosia to trzymam kciuki żebyś miała parkę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...