Skocz do zawartości

Pazdziernik 2013 | Forum o ciąży


SyLa1205

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
kati ja teraz w pn miałam wizyte u lekarza i dowiedziałam sie ze na zaparcia najlepsze jest kiwi i jak sie ma problem to powinno sie jesc 2-3 na dzien, ale pomimo tego i tak mi przepisała 2 preparaty które mozna stosowac w ciazy jeden do rozpuszczania w wodzie a drugi normalny do picia w pl pewnie też takie cos sie znajdzie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
dzień dobry! ale wy tu duzo gadacie 😜 wystarczy dzien nie wejsc i juz 5 stron do czytania 😜
coś spac mi się nie chce, wstałam o 6 zrobić kanapki do pracy mężowi i już strwierdziłam ze nie bede sie kłać i poczytam sobie forum 🙂 zresztą spać nie mogę też przez jutrzejszą imprezkę, otóż ja i mój mąż mamu urodzinki w przyszłym tyg (on ma 2 lip ja 3 lip :P ) i jutro robimy takie mini przyjęcie dla najbliższych znajomych, czyli bedzie około 10 osób, (a za tydzien dla rodziny kolejna imprezka) i myśle wymyślam czym ich zaskoczyć, o jedzonko oczywiscie chodzi 🙂 i wymyśliłam zrobię coś w stylu quritto z kfc, pieczone zeberka, kruche babeczki (jedne na ciepło pieczarki-ser i szynka-ser, drugie na zimno z pastą twarożkowo-pomidorową z oliwkami i bazylią a drugie z pastą jajeczną), mini kanapeczki i chciałam jakś sałatkę fajną i pożywną ale nie wiem jaką jeszcze, może dacie jakiejś przepisy? torta nie będę piekła jutro bo upiekę dopiero dla rodziny (będzie czekoladowy) a jutro moze małego kupię 😉 mam nadzieję ze uda mi się wszystkie przepisy zrealizować 🙂

co do wagi i tycia.. mi też nogi i pupa oblazły celulitem ale już się przestałam martwić... jak po julce udało mi się zgubić to później będzie większa motywacja 🙂 więc nie będę sobie odmawiać przyjemności :P

jeśli chodzi o położenie dziecka.. mówią że po 30 tygodniu dzidzia już powoli się układa do wyjścia i po 36 tyg już powinna być ułożona. Ale dziewczyny nawet jeśli wasza dzidzia do 36 się nie ułoży to nie nastawiajcie się od razu ze nie zmieni pozycji, moja Julcia przeskoczyła w ostatnim momencie 39 TYG!! a i zdarza się podobno że na porodówce się odwracają 😉 więc trzeba wierzyć że wszystko będzie dobrze, we wszystkim!

co do tego pasa to ja też miałam brzuch po porodzie jakby mi dziecka nie wyjęli a nie używałam pasa i brzuch wrócił do formy. Wystarczy kwestia nastawienia i ćwiczeń 🙂 skórę na brzuchu miałam miękką i lekko sflaczałą ale to przez moje rozstępy które mi się niestety porobiły. Ale jak to mówią coś za coś 😉

dodam jeszcze że julcia znów dala pospać w nocy 🙂

I teraz wy czytajcie 😉 pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ola ja pasa nie miałam brzuch zaczął ekspresem znikać jak tylko zaczęłam karmić piersią, jak po tyg. wróciłam ze szpitala to w szoku byłam że tak dobrze już wygląda. Liczę na to żę historia się powtórzy wtedy nawet nie musiałam ćwiczyć. Teraz nastawiam się na ćwiczenia bo po drugiej ciąży mięśnie już nie te same. Ale spoko do następnego lata brzuch będzie pewnie ok.


Co do obrotu dziecka to ja bym wolała żeby za szybko się nie obróciło, bo ostatnio to miałam tak mocne napieranie główką na szyjkę że w ciągu 2tyg. jej nie było. Ola szyjki raczej nie mierzą, chyba że są podejrzenia o skracanie.Jeśli lekarz przy badaniu ginekologicznym stwierdzi paluchem że jest twarda, długa i zamknięta to nie sprawdza usg dopochwowo. Ja znam wyjątkowo długość z połowy maja jak trafiłam do szpitala ze skurczami. 6na godzinę. Po obserwacji stwierdzili że mam wyjątkowo długą szyjkę niedojrzalą i te skurcze jej nie zagrażają. Niestety nie mieli do końca racji, bo teraz już szyjka jest bardziej miękka i po zbadaniu okazało się że jest dużo krótsza. Ze wzg. na problemy z donoszeniem pierwszej ciąży teraz lekarz po prostu postanowił to obserwować baczniej. Ja jestem wystraszona bo myślałam że jeszcze miesiąc mam spokoju a tu zaczyna się to wszystko wcześniej niż poprzednio :/.

Asiu dwa naleśniki -nie udało mi się chyba nigdy na tym poprzestać.

Syla ja biorę Feminatal Natal 2 z Omegą i nie mam po tym zatwardzeń tylko po żelazie się zdarza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wy to spać nie możecie, wczoraj pisałam przed zaśnięciem a dziś już tyle odpowiedzi. Co do zachcianek, mam teraz taką fazę na mleko czekoladowe z danona, i pije po 2 kubki dziennie 😁 Co do tabletek to ja od początku biorę Femibion i nie mam żadnych problemów. Wczoraj zaczełam robic słoiki, pierwszy raz w życiu robię. Wczoraj zrobiłam 11 słoików dżemu truskawkowego właśnie do naleśników bo często robię, wczoraj na obiad robiłam z serem białym 😆 Wy tak pisałyscie o tych naleśnikach a ja mam jeszcze 3 więc podgrzeję i zjem na śniadanko. A ten dżem to bardzo łatwo wyszedł aż mi się to spodobało. W carrefour była promocja na żelfix cukier żelujący 2;1. I prosta sprawa, w garnku zgniotłam obrane umyte truskawki ugniataczką do ziemniaków, dodałam ten cukier i ugotowałam. Gorące do słoiczków i włala 🤪 poł godziny już z przygotowaniem słoiczków i obraniem truskawek. Dziś idę zbierać czerwoną porzeczkę. Mam za domem duży sad owocowy i chcę wykorzystać wszystko. Cały rok zbierałam słoiki po wszystkim 😆 Robicie jakies słoiki czy wolicie kupić w sklepie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze w życiu żadnego sloika nie zrobiłam. Owoców niestety swoich nie mam. Super że masz takie możliwości jedzenia owoców ze swojej chodowli.Nic tylko się tym obiadać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gosiu ja miałam 2 kg truskawek 2 paczki tego żelfixu ale cukru bo jest też taki w małych saszetkach i trzeba dodać cukier to sie nie oplaci. Wody sie nie daje bo te truskawki puszcza bardzo dużo. Fajnie sie robi słoiki jak jest czas a ja sobie obiecałam że w ciąży będe robić bo mam na to czas. Planuję jeszcze zrobić maleńskie słoiczki z sokiem malinkowym do herbaty, specjalnie trzymam takie słoiczki po malutkich koncentratach że na 2 herbatki w zimę 😆 No i chce tez zrobić jagody do budyniu mmm ale dobra cena jak już będzie. Mam też jabłka, gruszki, brzoskwinie i czarną porzeczkę więc zrobię kompoty, soki a ze sliwek powidła. W nowym domu schowam je w wyspie w kuchni bo tutaj to trzymam w szafce pod zlewem puste sloiki które zbierałam. Planuje tylko słodkie przetwory, koleżanka specjalizuje sie w ogórkach buraczkach i surówkach ale takie mnie nie interesują, choć jak będę mieć juz buraczki z ogrodka to kilka może zrobię. Właśnie zaraz idę do ogrodka popielić a potem zbierać te porzeczki ale to nie wiem jak zrobic te porzeczki, musze przepis poszukac w necie. A wy jakie macie na dzisiaj plany?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej,

Ola naprawdę masz fajnie z tym sadem i ogrodem 🙂 mi się marzy ale ciągle mieszkam w bloku i nie mam ogrodu, ale mam nadzieję że za jakiś (niedługi) czas będę miała "probelm" budowy lub kupna domu 🙂
ja dzisiaj mam w planach umyć okna albo raczej oko największe balkonowe, no i trochę posprzątać w domu bo naprawde niewlele mi już zostało 🙂 może wieczorem będę miała siłę to pomaluje pazurki na jakiś pięny kolor 🙂

aaa i grzybki marynowane też bym zjadła 🤪 ale mi smaka narobiłyście, a w ciąży to chyba grzybków nie zabardzo można jeść 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc dziewczyny! dzis mam troche lepsze samopoczucie, juz mi zal mojego meza, tez sie zamartwia musze sie troche ogarnac, wstac z lozka i za obiad zabrac.Tyle piszecie o przetworach wlasnej roboty, ja nigdy nic nie zrobilam takiego, raz kompot i raz sloik malosolnych to na drugi dzie n prawie wszystkie zjadlam 😁 wczoraj nasmazylam pancaksy jakies amerykanskie z przepisu PYSZNE25, pychota, nie mialam syropu klonowego to miodem polalam, moj syn powiedzial, ze nigdy nie jadl nic pyszniejszego 😁 a on taka chudzina niejadek to sie cieszylam, ze wcina. Ja tez chuda jestem, ale widze ze w tej ciazy przybieram na wadze, brzuszek pod wieczor mam taki obzarty az sie wylewa 😉 chociaz przez te ostatnie dni stresow pewnie spadlam na wadze 😞

Syla moze ja zle wchodze, ale stycznioweczki2014 poklocone, czesc na fb uciekla, poszlo o plec dziecka, babka pisala, ze ma juz syna i marzy o corce, a jak syn bedzie to napisala, ze nie chce i jakby bedzie go gorzej traktowac! wariatka, kolejna jej napisala, ze glupoty gada, ze inne mamay martwia sie, aby dziecko zdrowe bylo, a ta takie brednie pisze, no i sie zaczelo, pouciekala czesc.

Uciekam, za robote sie biore, zagladne pozniej do Was, pozdrawiam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jednak nic nie zrobilam, tylko w necie siedzialam 😞 i zadzwonilam do innego lekarza i umowilam sie na wizyte na pon!!! Powiedzialam mu, ze zawalu dostane jak nie znajdzie tej kosci nosowej! Wiem, ze niezaleznie od wynikow pappa i tak gnebila by mnie ta kosc. Mam nadzieje, ze tym razem ja znajdzie, jezuuuuu musi ja znalezc!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
SyLa1205 napisał(a):
KAti mniam 🤪 to ide teraz ja po parowe trzeba zagrysc bita smietane 🙃

Czy ktoras z was przyjmuje preparat witaminowy z omega3???? przyjmowalam wczesniej bez vita-miner i nic mi nie bylo a teraz jak sie skonczyl kupilam z omega i coo.. mam wrazenie ze mnie po nich zatwardza a jak ich nie jem to mam biegunke...

hmm


Syla ja biorę PHARMATON MATRUELLE z kwasami omega i 50 % DHA (kwas dokozahexaenowy) ponoc tez bardzo wazny. lekarka kazala brac co drugi dzien, te witaminy maja w sobie wszystko co trzeba i tak pozostalam przy nich, choc zdarzylo mi sie wymiotowac kilka razy i mysle ze to po nich. mimo ze bralam w trakcie jedzenia;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a co do kupki 🙂 to ja mam tez tak ze raz zatwardza a arz biegunka i nie wiem o co tu chodzi, pije len mielony, który jest zbawienny i na zgage i na problemy jelitowe, bardzo pomaga uregulowac wszelkiego rodzaju problemy z wypróznianiem i poczuciem np kamienia w brzuchu, nie mowie tu o dzidzi 🙂 takze len mielony polecam nie drogi a dziala, przynajmniej an mnie, do tego sama natura 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
patibelka napisał(a):
Jednak nic nie zrobilam, tylko w necie siedzialam 😞 i zadzwonilam do innego lekarza i umowilam sie na wizyte na pon!!! Powiedzialam mu, ze zawalu dostane jak nie znajdzie tej kosci nosowej! Wiem, ze niezaleznie od wynikow pappa i tak gnebila by mnie ta kosc. Mam nadzieje, ze tym razem ja znajdzie, jezuuuuu musi ja znalezc!!


i dobrze kochana ze idziesz do innego lekarza, bedziesz spokojniejsza, a kosc na pewno sie znajdzie 🙂 🙂 🙂 trzymam kciuki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gosia dla mnie najlepsza sałatka na imprezy to Gyros 🙂 nie wyobrazam sobie imprezy bez niej i zawsze praktycznie znika cała , ja to w ogóle uwielbiam sałatki, jak chcesz to moge pozniej wrzucic jakies przepisy ale wrzuce do watku z przepisami zeby tu nie zawalac 🙂

a teraz zmykam konczyc obiadek i troche w domciu ogarnac.. ale dzisiaj u nas parnota.. az mi sie ciezko oddycha dobrze ze mam wiatraczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
SyLa1205 napisał(a):
gigaa powiedz mi jak to mozliwe ze nie zauwazylas ze jestes w ciazy, ze brzuch ci rosnie i w ogole? 🤪 dla mnie to niesamowite jak te wszystkie ciaze z zaskoczenia!:P jedzie Pani do szpitala z bolem a tu okazuje sie ze rodzi tooooz to zonk jak nic!! 🤪 🤪


wiesz ja do tej pory jestem zdania że tego sie nie da nie zauważyc no ale jak widać się da 🙂 dowiedzialam sie w 14 tyg. i to tez przez przypadek bo koleżanki mnie namowily na test tylko z tego wzgledu ze nie mialam od stycznia okresu 😁 a ze ja konczylam karmic piersia to wmawialam sobie ze to przez to mam nieregularny okres po ciazy 😁 i co najlepsze zeszczuplalam i doslownie nic mi nie bylo widac kompletnie ! i kupilam ten test dla swietego spokoju i co zrobilam go i nawet nie musialam czekac na wynik tylko wyszlo odrazu 2 kreski hehe oczywiscie szok straszny zadzwonilam i umowilam sie do gina i powiedzialam jaka jest sytuacja nawet mnie nie badala ginekologicznie tylko odrazu kazala sie klasc na USG aż sie poryczalam bo nie docieralo to do mnie. taki suprise 😁 jak juz sie dowiedzialam to jak pomyslalam to mialam objawy tylko nie zwracalam na nie uwagi a tu sie coreczka zajmowalam a tu zajecia w szkole ( zaocznie ) i karmilam piersia . bylam zaganiana 🙂 nawet mi to przez mysl nie przeszlo 🙂 ale mysle jeszcze te 2 tyg i juz bym sie domyslila bo zaczelam czuc ruchy dziecka 🙂 sama nie wiem jak to sie stalo ze nie skojarzylam nawet ze moge byc w ciazy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio robiłam pierogi z truskawkami i zamroziłam na zimę 🙂
Własnie dzwoniłam do swojej przychodni i się okazało, że NFZ nie przedłużył im kontraktu 😞 i bądź tu teraz mądry szukaj nowego lekarza, przyzwyczaj się do niego 😞 na ostatnie miesiące muszę się stresować.. mój lekarz niestety nie przyjmuje prywatnie i zostało mi dwóch lekarzy w tym jedna lekarka jak byłam u niej to stwierdziła, że w ciąży nie jestem tylko "to" torbiel. A drugi lekarz strasznie zboczony 😞 ale kogoś muszę wybrać. Nie rozumiem tego.. NFZ zrobił jakiś konkurs i po nim zdecydowali, że trzeba zamknąć przychodnię. W miesiącu przyjmowali 2500 tys pacjentek i to jedyna przychodnia w naszym mieście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ola ja akurat mogłam isc sobie posiedziec do domu bo mieszkam centralnie obok lekarza ale jak sie nie ma takiej opcji to trzeba niestety tam siedziec i nie mozna chodzic bo wtedy wyniki wychodza nieprawidłowe bo podczas ruchu cukier inaczej reaguje. Ja miałam ten plus że sobie siedziałam w domciu przed tv ale i tak to było męczące.. a tak to najlepiej ze sobą zabrac jakas gazetke lub krzyżówke żeby sie nie zanudzic

gosia w wątku o jedzeniu, dodałam przepisy na sałatki jak bede miała znów chwile to pewnie znów jakieś dorzuce
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzieki dziewczyny za odpowiedzi co do witamin i sprawa wyglada następująco moje tabletki są pakowanie osobno hehe na co wpadłam przypadkiem i takim sposobem jadlam sama omege haha bpeeee a myślałam ze to wszystko powinno być w jednej tabletkę hehe sie śmiałam ale to lepiej bo omege mogę sobie brać tylko 2/3 w tyg wtedy może będę sie lepiej po niej czuć hehe

U mnie wlasnie 5 :/ a mnie dopadła bezsenność ehh i sobie wlazlam do was a co ;-)

Patibelka widocznie ja niedocZytalam i masz racje heh ale może normalniejsze jeszcze tam piszą heh swoją droga co za matka córkę będę kochać a syn bedzie bee kopa w dupę bym zasadzila na pobudke ;/

Tak pisalyscie o jedzeniu ze chyba musze wstać bo ju napewno nie zasne 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...