Skocz do zawartości

Pazdziernik 2013 | Forum o ciąży


SyLa1205

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Hej dziewczynki 🙂
Ale się rozpisałyście nie nadążam z czytaniem.
Kurcze wychodzi na to, że musimy i tak na siebie uważac, ja nieraz dzwigam rzeczy, których nie powinnam, nie zdajac sobie sprawy ze moze sie cos zmienic, jak na razie jest dobrze, dziecko tez ulozone glowka ale nic sie nie dzieje. choc mialam torbiel na jajniku, balam sie ze bedzie sobie to roslo, ale jak na razie lekarka mowi ze nie widac tego. wiec moze zniknął.
Ale wyszlo z ta anemia i dziewczyny czy któras z Was brała żelazo gyno - Tardyferon o przedluzonym uwalnianiu, okropne mam nudnosci po nim nawet do 3, 4 godzin po zazyciu;/ i czy zawsze zelazo trzeba brac na czczo?

a jeszcze mi pod pachą jakies guzki 2 bolące wyskoczyly, nie wiem czy to węzły chlonne, czy moze z antyperspirantu jakas reakcja;/ mam to od wczoraj, a u lakarza bylam przedwczoraj, jakbym wiedziala wczesniej to lekarza bym pytala. a tak zobacze co bedzie sie z tym dziac i ewentualnie polece do lekarza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej dziewczyny, dawno mnie tu nie było ponieważ nie mialam dostępu do internetu ale jak już uda mi się dostać to czytam co tam u Was.

Ursulino ja też biorę to żelazo od 4 miesiąca bo mam bardzo niską hemoglobinę i powiem Ci, że ja nigdy go na czczo nie brałam, zawsze po drugim śniadaniu ok 12 i nigdy mdłości nie miałam. Ostatnio zaczęłam też popijać najpierw wodą a po chwili sokiem pomarańczowym lub z czarnej porzeczki bo podobno lepiej się wchłania.

A co do grudek pod pachą jakieś 2 tyg temu też miałam ten problem, najpierw pod jedną a potem pod drugą pachą, najpierw bardzo bolało a z dnia na dzień coraz mniej. Lekarz powiedział,że to zapalenie gruczołów potowych spowodowane upałami zalecił na kilka dni odstawić antyperspirant...

Mam nadzieję, że pomogłam 🙂 Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nigdy na czczo nic nie biorę Ze śniadaniem witaminy, Aspargin i żurawinę, około 12:00 po kawie biorę żelazo (SORBIFER-W szoku jestem bo myślałam że to Tardyferon dzisiaj dopiero przez przypadek zauważyłam że na flakoniku coś innego jest napisane) i popijam rozpuszczoną witaminą C. 1000g.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny, nie zajrzałam jakiś czas i tu tyle do czytania. Te moje rozstępy narazie bez zmian zostały 3. Kupiłam do kąpania taką oliwkę która sie też pieni i fajny mam brzuch po tym i zaczełam na krem jeszcze dawać oliwkę. Może to cos pomoże. Upały u nas nie ustają więc leżę w basenie całe dnie i sie opalam, mąż mówi że wyglądam jak po solarium( poza brzuchem który jest wręcz biały). Mój szkrab się tak wierci cały dzień że nie wiem! skacze mi ten brzuch na wszystkie strony. Jutro mam usg więc zobaczę jak tam fika i dowiem się może ile waży. Ciekawe co u Patibelki z tymi wynikami, rzeczywiście mogłaby napisać. Dg ty naprawdę leż cały dzień i tylko do toalety się podnoś bo to nie ma żartów, obyś donosiła szczęśliwie do 38 tyg. Moja szyjka podobno w idealnym stanie(długa i twarda). Co do seksu to mój mąż na szczęście nie ma oporów ale z pozycjami trzeba kombinować bo narzekam co chwile że tak źle, tak też nie dobrze:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Paella- ja jestem z Żor z ślaskiego , nie z Zar 🙂

Fela- Kurde cos moze w tym jest bo moze moje dzieciatko sie obrocilo w jakis dobry spoob i napiera tam na spojenie bo boli i dretwieje troszke mniej , naszczescie. Ale ostatnio mialam wrazenie ze jest non stop w poprzek i w sumie wiekszosci w prawej stronie brzucha. Czasem mam tak ze skacze mi i rownoczesnie brzuch mi podskakuje z dwoch stron komiczne uczucie 🙂

Giga- tylko nie przesadzaj za duzoo z mezem :P i pamietajcie dziewczyny ze sperma to taka slabsza oksytocyna :P

Dg super ze dzidzia zdrowo sie rozwija i nie ma pogorszenia. Dotrwasz spokojnie do 38tc trzymam kciuki 🙂 jak nie to 36 tez jest okej 🙂

mloda- moj maz mial takie opory przy 1wszym dziecku, teraz nie ma. Ale ogolnie ja jestem troszke anty teraz bo wszystko mi przeszkadza wiecznie mi nie wygodnie wiec to bez sensu nadrobimy jak bedzie po wszystkim 🙂

Asiu- upaaly cudne od nast pon ma byc juz ponoc tylko 19st i od sierpnia juz duuuzoo lzej. Ale lato nam sie udalo, nie mamy co narzekac. Chociaz fakt ze jestesmt w ciazy w takie upaly jest troszke przeje*** :P Kochana powiedz mi masz samochod??? jezdzisz?? wpadnij do mnie na zimnaaa yy herbatke kawke soczek co wolisz 🙂 zaprraszaam 🙂 🙃 🙃 my dzis pol dnia w Kinsale na plazyyy.

Ewcia- witaaj 🙂 zagladaj czesciej zebysmy wiedzialy tez co u ciebie 🙂

Fela- ja tez zapomnialam juz o Salomeli czy jakos taak 🙂 lobuziara napisala kilka postow i zniklaaaaa , moze wroci jak urodzi 🙂

Solenizantka- super ze i u was wszystko w porzadku !!!! oby taak dalej.

Po za tymmm u nas ok. Urlop dobiega konca 🙂 Dzis bylismy na plaazyyy troszke sie przypieklam ale bylo super. Bo w upalny dzien bylo taaam bardzo wietrznie 🙂 wieczorem jeszcze na rowerze z corcia i teraz spi, kocham cieplo ale moja niunka sie meczy znowu wysypana masakra.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc dziewczyny, dlugo nie pisalam, bo mialam dola totalnego po tych durnych testach pappa, przez ta kosc nosowa hipoplastyczna i moj wiek(36lat) wzroslo mi ryzyko i mam skierowanie na amnio. Chodze jak zombii ze strachu jak mi to wyjdzie. Raz sie pocieszam, raz wpadam w czarna dziure. Mam nadzieje, ze wyjdzie mi tak dobrze jak dg3003, u ktorej tez ten nosek byl niewidoczny. Amnio robie w katowicach 24lipca, do tego czasu to chyba w psychiatryku wyladuje z nerwow, a juz nie wspomne o oczekiwaniu na wynik 🥴
Bede miala fisha, musze za to zaplacic i wynik bedzie szybciej jakos do tygodnia.

Kochane dziewczyny trzymajcie za mnie kciuki!!

Dg3003 a kiedy w usg ten nosek sie w koncu pokazal i co lekarz na to, ze go nie bylo pomimo, ze wyszlo dobrze, o czym moze to swiadczyc?

Teraz jestem w 14tyg ciazy, reszta w normie, tylko ten nosek nie uwidoczniony 🤢 , do glowy przez to dostaje.

Pozdrawiam Was goraco, patibelka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Syla dzieki za zaproszonko 🙂 tylko niestety nie wiem czy predko skorzystam bo jak na razie to planuje zrobić porządki w domciu bo za niedługo przylatuje do mnie rodzinka.. najgorzej to mam z sypialnią w której beda spać bo jak na razie to jest tam graciarnia wszystko co kupuje dla dziecka to tam wciskam 😜 musze to w koncu ogarnać 🤢 ale jak to ogarne lub jak polecą to kto wie 🙂 a jak nie damy rady sie teraz spotkac to zawsze mozemy sie umowic jak juz bedziemy miały nasze dzidzie 😉

patibelka nie ma sensu sie stresować na zapas.. trzeba być dobrej myśli, wszystko bedzie dobrze 😉 3mam kciuki 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patibelka testy Paapa właśnie takie kiepskie są i mi lekarz odradził je robić, choć wtedy myślal że kość nosowa jest tylko dziecko odwrócone. Drugi lekarz kazał mi w ogóle zapomnieć o tym nosie więc nie pytałam a ostatnio sama buzię widziałam na usg i był na swoim miejscu. O niczym to nie świadczy żę go. nie było. Testy amnio są ostateczne i uspokoją cię definitywnie. U nas amnio zalecają każdej kobiecie po. 35r.ż. bez względu na usg. Fajnie że
masz możliwość Fisha ja na wyniki czekałam ostateczne 6tyg. a kilka próbek oceniono po 4tyg. Spróbuj się wyciszyć i uspokoić bo.stres szkodzi maluszkowi, wiem że nie jest łatwo, ale bądź. dobrej myśli!

Syla zdjęcie wkleję jak tylko jakieś będę miała.

Młoda mój oporów nie ma choc u nas duże ograniczenie bo choć lekarz powiedział że na razie można to jednak wolę nie ryzykować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dg3003 napisał(a):
Solenizantka spora ta twoja córka, ja 2tyg. niby do przodu jestem a moja waży 820g, rozmiary mialam na 26/25tc.

u mnie wyszlo 25t 5 d, czyli standard bo mala rosnie tak wlasnie 10 dni do przodu.
pewnie wszystko zalezy od sprzetu usg i oprogramowania... ale wiem ze te wymiary i waga sprawdzily sie u mojego synka a chodzialm do tej samej ginekolog 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Syla no wiem wiem nie bd przesadzać z sexem 😁 hehe a to że plemniki wplywaja na skórcze to tez wiem dlatego puki co to bd sie kochac nie do końca lub w gumce xD hehe
Ewcia witaj 😉
Solenizantka dobrze że wszystko u Was oki 🙂
Patibelka dobrze że sie w końcu odezwałaś do Nas ! Nie martw się na zapas bd dobrze musisz być dobrej myśli !!! nie wskazane Nam się teraz stresować ! TRZYMAMY KCIUKI !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny, ja dziś byłam na usg i wyobraźcie sobie że mój Jasio waży już 1008g 🤪 w 26 tyg. Wygląda na to że jest duży z tego co tu piszecie jak wasze ważą. Moja mama się smieje że urodzę 5 kilowe dziecko. Patibelka nie martw się na zapas dziewczyny maja rację,za jakis czas zobaczysz że tyle czasu się zamartwiałaś a skończyło się dobrze. Muszę zrobić w poniedziałek zdjęcie aktualne bo jutro jedziemy na wieś do teścia i nie bęę miała dostępu do neta i nie odezwe sie do was. Miłego weekendu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ola może aż 5 kg nie bd xD hehe no i czekamy na zdjęcie brzusia 🙂
a ja ide w nast. tyg do gina i przy okazji na USG 😁 mnie najbardziej interesuje płeć mojego maluszka 🙂 ale ostatnio tez boło troszke wieksze niż przecietnie 🙂 a z córcią jak bylam w ciąży to zawsze byla o 2 tyg mniejsza 🙂 wiec moze tym razem chłopczyk 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej, teraz mam więcej czasu żeby siedzieć przy kompie a tu cisza 😉 mało piszecie dziewczynki 😉
to ja sobie popiszę 😆 nareszcie się ochłodziło i pada deszcz od wczoraj, chociaż z drugiej strony mój starszak jest nieznośny w taką pogodę i muszę mu tu jakieś atrakcje zapewniać 🙂

Syla - no własnie mi się wydawało że ze ślaska jesteś ale jak zobaczyłam w tabelce Żary to zwątpiłam 🤔

od paru dni nie piłam już swojej kofeinowej kawy i zaczęłąm pić inkę ale dzisiaj już mam takie ciśnienie że sobie pozwoliłam na mała kawkę i piję właśnie mniam mniam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć dziewczyny ja od rana po nocy leżę dalej, w nocg często miałam skurcze, a o 23:00 miałam straszny ból brzucha.Wylam jak bóbr z bólu z 15min, prawdopodobnie to od mojego bezmyślnego zachowania.Ból był ostry i cały brzuch mnie bolał na szczęście po 30min po nospie przeszło. Myślę że to przez to co zjadam i wypilam: sok z buraków, maliny, sok jabłkowy, niedojrzala nektarynka i na to płatki z mlekiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej kobitki 🙂
ja dzisiaj też miałam znów nieprzespaną noc, mój mały tak w nocy szaleje..kopie, wierci sie że nie moge przez to spać, brzuch mi chodzi na wszystkie strony i cała obolała jestem, ostatnio jest bardzo aktywny.. czasem sie zastanawiam czy aż nie za bardzo

paella w tabelce u Syli pisze Żory a nie Żary :P

dg to sobie zaszalalas z tym jedzonkiem..ale dobrze ze w końcu ból przeszedł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...