Skocz do zawartości

Pazdziernik 2013 | Forum o ciąży


SyLa1205

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem po wizycie. Mała dalej mała 1900g,ale twierdzi że wszystkie przepływy super i dziecko przybiera więc nie ma powodu do zmartwień. Rozwarcie 2cm szyjka jest nie ma naporu główki Ogólnie lekarz zadowolony,ale powiedział że mam się oszczędzać szczególnie po odstawieniu fenoterolu żebym bez niego chociaż tydzień wytrzymała. Mam zmniejszyć dawkę fenoterolu do pół co 3h, a za 8dni wycofywać się stopniowo by oczyścił się organizm z niego, no i w tym czasie też dużo leżeć by jakoś przetrzymać. Powiedział że jest bardzo zadowolony i nie spodziewał się kilka tyg. temu że tak dobrze będzie. No nic trzeba wziąć się w garść i te dwa tyg. jeszcze przetrzymać. Gdyby tylko ta waga była większa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
No to super wieści Dorotko 😁Dwa tygodnie jakoś się pomęczysz ale maleństwo będzie miało lepszy start 😁.Ja idę jutro na KTG,ciekawa jestem jak wyjdzie no i umówię się na wizytę bo L4 mam tylko do 11.09 🙂 W środę wykupiłam sobie w mojej przychodni USG i wreszcie dowiem się co i jak 🤪Nareszcie się dowiem ile ma moje maleństwo ,jak jest ułożone i co tam z tą nieszczęsną pępowiną( mam obsesję na jej punkcie,ciągle trafiam na jakieś artykuły,że dziecko przy porodzie się owinęło i udusiło brrrr-to mi się już śni 🤢 )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dg- to super wiadomości 🙂 no mała będzie najwyżej masę piórkową miała 😉 najważniejsze że się rozwija i jest nadal w brzuchu 🙂 no i fajnie że udało się tak daleko wytrwać, a dwa tygodnie zlecą szybko (mam nadzieję że u mnie też) normalnie sapię i się męczę jak nie wiem co, dzisiaj umyłam trochę okna i przetarłam część narożnika, - część bo pojawiły mi się gwiazdki przed oczami i przestałam czyścić 😮 no i mam z tym ciśnieniem problem bo mi skacze :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dg no widzisz wszystko jest oki 🙂 a tą wagą Malutkiej sie tak nie przejmój bo już Ci pisałam że z USG to nawet różnica 0,5 kg może być ! no i leż ile się za żeby jeszcze te 2 tyg wytrzymac w dwupaku 😁

Kati napisz jak już bd po tym KTG i super że w końcu to upragnione USG bd miała 🙂 a poza tym to co Ty za durnoty czytasz Kobieto !

no ja dzisiaj nie miałam ochoty na sprzątanie ale Emisia dość wcześnie zasneła i ja się walnełam na drzemkę i dodało mi to sił i wysprzątałam sobie kuchnie na tip top 😁 pranie zrobiłam i w salonie powycierałam takie regały za szkłem 🙂 troche plecy bolą ale nie jest źle na jutro zostawiłam sobie łazienke a w sobote rano jeszcze powycieram tylko kurzyki i pomyje podłogi żeby pachniało ładnie w całym domu 🙂
a tak poza tym to wiecie jak sie dzisiaj strasznie wystraszyłam !!! kąpałam się z córcią wyszłam z wanny powycierałam sie i chciałam wypłukać córcie trzymałam ją za jedną rączke a drugą ręką trzymałam prysznic i ona się poślizgneła w wannie i na dupci wylądowałą i pociągneła mnie i na upadłam na kolana i uderzyłam brzuchem o wanne ( ale na szczęście tu u góry tylko ) myślałam że zawału dostane ! córcie wyciągnełam i przytulałam żeby sie uspokoiła to ona też biedna sie wystraszyła a póżniej jak już ją powycierałam i ubrałam to panikowałam bo jakis czas nie czułam ruchów dziecka w brzuchu ! ale po chwili uspokoiłam się i się wierci cały czas czuje 🙂 wiec jest oki ale najadłam się strachu że nie wiem ! dobra lece dziewczyny spatki bo padam 🙂 dobrej nocki pa 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Giga samą opowieścią mnie przestraszylaś Umarłabym ze strachu.Uważaj!
Paella nie za dużo robisz?
Kati super że się zdecydowalaś na usg, co do ktg to ja też mam już od dawna robione co dwa tyg., a w szpitalu 3razy dziennie robią.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Giga - normalnie szleństwo, uważaj na siebie, chociaż wszystkie wiemy ze specjalnie tego nie zrobiłaś.

Dg - jakoś mnie tak wzięło na to sprzątanie jak Kati 😆 chcę jak najszybciej to zrobić bo jest mi coraz ciężej 🤢 jak każdej z nas 😉 już mi naprawdę niewiele zostało, myślę że w Weekend się wyrobię już ze wszystkim - no poza ciuszkami dla maluszka ale to będzie już sama przyjemność i nic ciężkiego 😉

ale dzisiaj chciałam młodego jeszcze przegonić, więc poszliśmy do lidla po bułki na nogach, normalnie myślałam że mi krzyż pęknie, a do lidla mam naprawdę może 100 - 200 m, normalnie szok, ale już nie chciałam samochodu brać... ehh

Kati - dobrze że się zdecydowałaś i wszystko będziesz wiedziała 😁

ok uciekam spać, bo już mi łzy lecą od ziewania 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejoo

Dg super ze same dobre wieści 😉 2 tyg zleca a jeszcze pewnie bedzie tak ze jazda urodzi w terminie :-)

Giga nie martw sie tym ze męża może nie bedzie ja to myśle ze dzidzi poczeka i uda sie wam a z drugiej strony niech przyjedzie jak juz dzidzi bedzie na świecie bedzie miał wiecej czasu zeby sie zapoznać z nowym członkiem :-)

Asia tez mam te klucie w szyjce a prądy mam takie w całym kroczy ze nawet nogi nie mogę podnieść jak majtki zakładam uciskaja nas nasze robaczki ;-)

Kati z tymi skurczami to ha miałam wtedy co 15 min przez 2 h a pózniej zrobiły sie w dłuższym odstępie Uff msm nadzieje ze młody czuje ze ma jeszcze siedzieć i boleć to mnie tam może tylko niech nie pcha sie za szybko bo ja nie mam z kim w nocy zostawić starszej w domu No mąż nocki pracuje a Tesciowa tydZ dniowki a tydZ nocki heh

Z dobrych wieści lozysko sie odsunelo jest 2 cm od szyjki ;-) ale i tak zrobią mi ponoc cesarke z tego powodu oby ! Z reszta i tak nie maja za wiele do gadania he!
Z gorszych to mam juz gardło czerwone wspomagam sie ile mogę nocki najgorsze wrr suchosc w gardle nos zatkanyy to i te siku jak pije non stop wrr!
Poza tym dzidzia zdrowa 😉 na usg termin 16 października pierwszy szpitalny był 25 październik niby tak mi liczą a moja lekarka liczy 19 październik czyli i rak wychodzi ze dzidzia duuza najważniejsze ze zdrowai wszystko gra 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam witam aż miło się czyta że u was wszystko dobrze. Umnie brak sił totalny w nocy nie da sie spać w dzień to nawet nie marze a jak pomysle o wyjsciu to oj cięzko wczoraj bylam z coreczka odprowadzic babcie i w drodze powrotnej mialam kilkanascie przystankow a nie mam daleko 15 minut spacerkiem Mąż mówi ze jest pewien ze do terminu to ja nie dotrwam okaże sie w przyszłym tygodniu po wizyie u mojej ginekolog no cóż w zasadzie wszystko gotowe tylko czy syneczek też? hmmm sie okażę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Paella , Dg no strasznie się wystraszyłam do 24 nie mogłam zasnąć bo myślałam czy napewno nic się dzidizusiowi nie stało , ale wierci sie cały czas i nawet w nocy zauważyłam czkawke hehe oby tylko jednorazowo 🙂 bo moja córcia w brzuchu czesto miała i jak sie urodziła to samo 🙂

Syla też tak myslę tym bardziej że dużo urlopu mąż nie dostanie i bez sensu jakby przyjechał przed porodem i miał czekać na poród ( który i tak nie wiadomo kiedy się zacznie ) lepiej jak bd dłuzej jak już dzidziuś bd na świecie 🙂
no a Tobie współczuje przeziębienia , ja w poprzedniej ciązy byłam przeziębiona i miałam kaszel prawie 2 mies ! ;/ piłam syrop taki dla ciężarnych i różne specyfiki domowej roboty hehe no i dobrze że dzidzia duża i przede wszystkim zdrowa 🙂

ja dzisiaj takie miałam plany na sprzątanie ale chyba dam sobie spokój bo wczoraj się nie przemęczałam a dzisiaj tak mnie plecy na dole bolą 😞 ogarne troszke tą łazienke ale bez generalnego sprzątania jakie chciałam zrobić 🙂 a dla mamy zostawie okna , głupio mi ale nie dam rady umyć już okien a ona się nie oprze żeby to zrobić 😁 przed chwilą dzwoniła że juz wszystko ma posegregowane tylko poukładać do torby i można jechać 🙂 fajnie już się nie mogę doczekać 🙂 jutro popołudniu bd tak może o 16.00 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kati__rsl napisał(a):
Oj te kłucia to ja też mam,nie są przyjemne 😞
Dzisiaj miałam dzień na sprzatanie i umyłam okna,umyłam w środku i na zewnątrz meble w dużym pokoju i w przedpokoju no i padam z nóg.Nie pytajcie dlaczego to robiłam bo sama nie wiem ☺️Miałam takie parcie,ze juz to za mną kilka dni chodziło ☺️Chciała bym jeszcze zdążyć z łazienką i kuchnią bo przez całą ciążę jakoś tak tylko to pobieżnie robiłam bo jakoś ani chęci ani siły nie było,za to teraz mnie wzięło 🤔 🤔

to sie nazywa syndrom wicia gniazda 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Klucia w szyjce tez mam od jakiegos tygodnia i strasznie to nieprzyjemne, to ponoc szyjka sie juz troche rozwiera...

U mnie wiesci nie za dobre, wyszedl mi GBS +, tzn ze mam tego paciorkowaca Streptococcus agalatiae i przez to nie moge rodzic w wodzie 😞( dostane atb dozylnie okoloporodowo zeby mala tego nie zlapala.
W poprzedniej ciazy tez go mialam ale towarzyszyl temu silny stan zapalny szyjki i lezalam w szpitalu na antybiotykach w 36tc, przez co sie wyleczylam i rodzilam w wodzie.
Bardzo chcialam teraz tak samo rodzic, bo przynajmniej bym wiedziala czego sie spodziewac a tak to nie wiem, te polozne od porodow do wody sa w ogole fajniejsze i sala jest suoer!! No ale nie pojde do szpitala na tydzien na antybiotyk tylko z tego powodu...szkoda mi malego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
solenizantka napisał(a):
Kati__rsl napisał(a):
Oj te kłucia to ja też mam,nie są przyjemne 😞
Dzisiaj miałam dzień na sprzatanie i umyłam okna,umyłam w środku i na zewnątrz meble w dużym pokoju i w przedpokoju no i padam z nóg.Nie pytajcie dlaczego to robiłam bo sama nie wiem ☺️Miałam takie parcie,ze juz to za mną kilka dni chodziło ☺️Chciała bym jeszcze zdążyć z łazienką i kuchnią bo przez całą ciążę jakoś tak tylko to pobieżnie robiłam bo jakoś ani chęci ani siły nie było,za to teraz mnie wzięło 🤔 🤔

to sie nazywa syndrom wicia gniazda 🙂


czytałam kiedys o tym właśnie ! ja w poprzedniej ciązy kilka dni przed porodem przemeblowania robiłam w domu hehe xD

a co do tego paciorkowca to współczuje ale dlaczego tak wcześnie Ci pobrali wymaz ? wiem że to robi się dopiero na sam koniec ! mi pewnie pobierze na nast. wizycie a mam ją dopiero 1 października pełne 36 tc.
Super że rodziłaś w wodzie napewno było lepiej niż normalnie , ale urodzić trzeba nie przejmuj się w wodzie czy na łóżku i tak dasz rade !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dg3003 napisał(a):
ja też GBS mam dodatni znowu, poprzednio tez tak było. 😠


i dostawalas antybiotyk w trakcie porodu? czy wczesniej Cie leczyli?

giga - mialam poprany wymaz tak o bo do tej pory nie mialam robionego jeszcze, a cos sie wydzielina nie podobala mojej gin i przy okazji ten paciorkowiec wyszedl. oprocz niego czysto.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Solenizantka ja w poprzedniej ciązy nie zdązyłam zrobic tego wymazu na tego paciorkowca bo 4 razy byłam w szpitalu i dawali mi antybiotyki do żylnie i przed porodem chyba też. tak zapobiegawczo w razie jakbym miała.

dziewczyny tak poza tym to wstawiłam swój wielki brzuchol 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kurcze ja mam miec wymaz robiony w 38 tyg, wizyte mam 17 wrfzesnia, mam nadzieje ze wczesniej nie urodze 🙂 moja lekarka ma na wszystko czas z yego co widze,
pytalam znajomej, która rodzila w kwietniu, ze miała tego paciorkowca i przed samym porodem dostała antybiotyk dozylnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi antybiotyk podano przy porodzie, pomimo że mogli podać wcześniej bo leżałam na oddziale 7 tyg. przed porodem.
TERAZ mi pobrał wcześniej ze względu na ryzyko wcześniejszym porodem, ale powiedział wtedy że najwyżej zrobimy później jeszcze gdyby się okazało że jednak nie urodzę tak szybko. Wynik jest pozytywny więc powtarzać nie będę musiała chyba. Nie wiem w sumie bo zapomniałam się o to spytać, nie wiedziałam że to można w ogóle wyleczyć przed porodem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 h temu dzwonił do mnie teść z informacją że jest u lekarza i okazało się że ma półpaśca. Mieszka z nami po sąsiedzku i mamy z nim kontakt codziennie. Ja ospę miałam na szczęście, ale Agatka jeszcze nie jak się zaraziła to za 2-3 tyg. mogę mieć ospę w domu! Ponoć od tyg. miał tą wysypkę a dzisiaj poszedł do lekarza. 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mi sie troche polepszylo to świrujeee dzis pomalowslam płot i bramkę przed domem na wieczór wyszorowalam podłogę w łazience bo mój mąż oczywiście twierdził ze tam sie fajnie pluka pendzle oj nie wiem jak długo będę odprowadzać ta łazienkę do stanu przed "farbowm" eh faceci w ogole ostatnio mine wkurza I bylee cooo 😉

En myślicie ze moglibyśmy troche pobaraszkowac jak lozysko jest bezpieczne 😁 ? Chyba trzebabylo by napięcie z siebie zrzucić heee 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dg Paella dobrze mówi ! Facet to facet całkiem inne myślenie ... ;/

Syla z tą łazienką to miałam podobną sytuację z moim ojcem tylko że on robił sobie z czarnej porzeczki i czarnego bzu . a ja mam taką wanne że w ogóle cięzko ją utrzymac w czystości ! oczywiście nie mógł popłukać odrazu jak mu sie cos rozlało czy rozgniotły jagody ! tylko ja po kilku godz wróciłam do domu i to zobaczyłam to myślałam że zwątpie wanna była tak wybrudzona jakby coś tam walczyło o życie ! hehe przez kilka dni szorowałam te plamy ! ;/ cilit bankiem a w końcu acze (ache) i jakoś plamy poznikały.
a co do baraszkowania to jak najbardziej 🙂 też bym chciała się troche poprzytulać a mężuś tak daleko 😞 aj... i nie wiem czy w ogóle uda nam się coś niecoś jak przyjedzie bo bd w czasie połogu pewnie 😞 ;/

a tak w ogóle to jaką antykoncepcje polecacie ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...