Skocz do zawartości

Pazdziernik 2013 | Forum o ciąży


SyLa1205

Rekomendowane odpowiedzi

Syla jeśli u ciebie wszystko pozamykane to chyba nie powinno być przeciwwskazań. 🙂
Giga nie polecam żadnej antykoncepcji wszystkie są beznadziejne wg mnie. Ja to sama się zastanawiam co zrobię po porodzie bo tak to zawsze mieliśmy luz najwyżej szybciej dzieci się doczekamy no i w sumie wszystkie były zaplanowane , wpadki żadnej nie. zaliczyliśmy,ale naprawdę nie mam już zamiaru żadnej zaliczać.

Ja za to po zmniejszeniu dawki fenoterolu czułam się wczoraj koszmarnie, a w sumie zmiejszyłam tylko w dzień bo wieczorem. normalnie co 2h bralam. A co ja zrobię za tydzień jak będę miała ostawiać i jakim cudem wytrzymam w ogóle bez niego to nie wiem. Wolałabym odstawić w 37 i. liczyć. że nie urodze przez tydzień a w. razie czego dziecko by dłużej w brzuchu posiedzialo. Lekarze jednak są zdania że skurcze pp odstawieniu się wyciszają czasami i ciąża nawet jest przenoszona.Ostatnio też tak mi gledzili i co 6h po odstawieniu już na porodówce byłam. 😞

ja was podziwiam jak wy to wszystko robicie ja jak wstaje to ledwo chodzę Normalnie wszystko mnie boli a głową to czuję jak mi wszystko ugniata na dole. W ogóle niby taka mała a non stop mam nogi pod żebrami, jakby to dziecko było większe to ja nie wiem gdzie miałoby się zmieścić, chyba za mały brzuch mam a swedzi mnie okropnie szczególnie przy pępku, smaruje się Bio-oilem nonstop, ale. nie. jestem z niego specjalnie zadowolona. No nic koniec marudzenia oby dzisiaj było lżej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej hej 🤪
Przepraszam,ze wczoraj zaraz nie odpisałam ale miałam bardzo intensywny dzień.Rano te ktg i w ciągu 15 min trzy dośc mocne skurcze w granicach 39-41(tak mówiła położna).A potem jak siedziałam na kawce u mamy to zadzwoniła moja była bratowa,ze jej się do mieszkania włamali i tak na początku dała do zrozumienia,ze mysli ze to mój brat ha ha ha(wszedł oknem bo mu wymieniła zamki ,taka franca)A on z nami siedział od rana bo ma urlop i mnie przywiózł do lekarza bo moi juz nie chcą zebym prowadziła ☺️A co dziwne zabrali tylko laptop(na którym pisała pracę dyplomową) a ubrania były powyciagane kupkami ,jak ja bym była złodziejem to bym te rzeczy wywaliła tak sru a nie bawiła się w wyciąganie 😮
Nie wiemy co o tym myśleć i jak narazie policja nie znalazła żadnych sladów.Podobno złodzieje weszli oknem i tą samą drogą wyszli,sęk w tym ,ze oni mieszkają na parterze-dziwne,nie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kati - no to masz przeboje 🙂 może była brarowa sama sobie to zrobiła? i jeśli tak to uważam że w takich przypadkach ludzie powinni sami ponosić koszta policyjne itp. - tak samo jak ta wariatka Katarzyna W. ehh ale prywatę tu wcisnęłam 😉 Kati no wypoczywaj i nie denerwuj się, rodzinka dba o Ciebie to dobrze 😁

Giga - z tą antykoncepcją to uważam jak Dg, nie ma najlepszej a większość przynosi jakieś konsekwencje (ja po swoich hormonach myślałam że zwariuję, przytyłam, zaczęło mi się przetłuszczanie włosów, cery i wogóle ogólna tragedia - powiedziałam nigdy więcej hormonów), moim zdaniem dobrym sposobem jest wasektomia, mało inwazyjne, szybkie i chyba nie jest aż tak drogie, chociaż ręki nie dam uciąć bo dokładnie nie wiem, ale spokój do końca życia 😉

Syla - szalej jak masz ochotę 🙂 ja jakoś nie mogę za bardzo, czuję się taka gruba i sapię jak nie wiem co bo mi ciężko 😮

Dg - może powiedz to lekarzowi że po feno. czujesz się tak i czy aby to dobry pomysł żeby go odstawiać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kati współcucia z byłą bratową, ja tez mam byłą bratową i moja rodzina i brat przez wiele lat mielismy z nia przeboje. a teraz z bratankiem rozpłynęla sie gdzies, nikt nie wie gdzie jest;/

Dg ja mam z dzidza to samo, niby mała a tak wali kopytami, że wszystko w srodku boli;/

Syla Ty sie tak w sprzatanie nie baw za bardzo bo urodzisz za szybko 🙂 co do baraszkowania to czemu nie, jak jest wszystko ok 🙂 to cała naprzód w razie w..... do lekarza 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewuszki 🙂
Ja tak na szybko zdać Wam relacje z wczorajszej wizyty, nie nadrobilam czytania bo jestem u rodziców nad morzem już pewnie ostatni raz z brzuszkiem 🙂
Więc tak : mała waży już 3,5 kg 🤪 szyjka zaczyna sie przygotowywać do porodu , jest miękka i rozwarcie na opuszek palca, lozysko wporzadku, jeśli nie urodze do 27 września to mam przyjść do niego i jeszcze zwazymy mała i jeśli będzie miała ponad 4 kilo to skieruje mnie na cesarke 🤢 tak więc trzymajcie kciuki abym urodzila wcześniej , tak za 1,5 tyg np 😜 w poniedziałek jeszcze umowie sie z położna i zobaczę co ona mi powie. We wtorek odbieram wynik na Gbs i mam nadzieje ze będzie ujemny, ostatnio nie wiem jaki był bo nie zdążyłam odebrać i urodziłam wcześniej, wlasnie w 37 tyg a i tak mały ważył już 3790 także ja po prostu rodze duże dzieci, na usg wyszło z pomiarów ze jestem w 39 tyg 🤪 masakra aż zaczęło mnie wszystko boleć, muszę męża zacząć molestowac aby mi pomógł w rozwieraniu szyjki 😁 😁 😁
Miłego weekendu , jak wrócę do domu to wszystko sumiennie nadrobie 🙂 pozdrawiam Was wszystkie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurde Fela ale duża ! Jestem tydzień do tyłu a twoja waży prawie 2razy tyle co moja! Rzeczywiście nie masz co czekać na poród tylko rodzić za tydzień.
Powiem wam szczerze że nie mogę się nadziwić jak ten czas szybko zleciał .Lada moment będziemy się. rozpakowywać. 🙂 Cieszy mnie. to i przeraża!

Kati moje skurcze na ktg były 86 a w poprzedniej ciąży to zawsze powyżej 100 na wykresie się nie rysowaly tylko takie ucięte stożki były bo skali zabrakło. Przy porodzie 40 natomiast powodowały najgorszy ból.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a żesz Fela no parametry to masz że hoho ojej i wogóle jak to szybko idzie, już zaczynamy się pomału rozpakowywać - ja w sumie też myślę już o porodzie bo chyba jednak będzie cesarka i teraz jeszcze przy tych skokach ciśnienia to chcę jeszcze te 4 tygodnie spokojnie wytrzymać, dobrze że we wtorek mam wizytę uff

teraz też właśnie leżę i próbuję uspokoić ciśnienie i mojego krzykacza wstrętnego 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki dziewczyny poszłam za rada 😉 i zapomniałam sie trochu aż mi brzuch zdretwial heh ale było troche śmiechu :P i tak mimo wszystko dziwnie taka wielka być w łóżku lol ! 😉

Fela super ze dzidzia duuza i zdrowa 😉 mój maluszek ponoc tez większy o 2 tyg ale wagi nikt mi nie podawał tyle co z usg data sie przestawia 😉 Nela urodziła sie w 39 tyg równe 4 kg była największym dzieckiem tamtejszego dnia 😉 lekarze nie mogli sie nadziwić 😉 mam dziwne przeczucie ze jak juz zaczniesz to bedzie lecieć kolejka na łeb na szyje 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
giga - antykoncepcja zadna, wszystkie maja jakies skutki uboczne, zadnej nie mozna polecic. my zawsze stosowalismy planowanie poczecia wg metody termiczno-objawowej co znaczy dokaldnie tyle co obserwowanie siebie i 4 lata dzialalo. Zawsze jest ta furtka bezpieczenstwa ze najwyzej trzecie dzidzi bedzie wczesniej 😉 najgorszy jest ten okres karmienia bo wtedy mozna sie pomylic ale nam sie to nie zdazylo.

fela - dzidzia Twoja mega duza, ale usg moze sie pomyslic nawet 400g!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Fela-wspaniale ,ze dzidzia tak dobrze się rozwija 😁
Dorotko- ja nie pamiętam jakie miałam skurcze przy porodzie ale na tym ktg to jak przychodziły to mnie zginało,nogi same sie podkurczały(leżałam na plecach)Zaraz mi się przypomniało dlaczego chce cc 😉
Zobaczymy co mi lekarz we wtorek na wizycie powie i znów ktg będę miała a w środę upragnione USG 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kati__rsl napisał(a):
Fela-wspaniale ,ze dzidzia tak dobrze się rozwija 😁
Dorotko- ja nie pamiętam jakie miałam skurcze przy porodzie ale na tym ktg to jak przychodziły to mnie zginało,nogi same sie podkurczały(leżałam na plecach)Zaraz mi się przypomniało dlaczego chce cc 😉
Zobaczymy co mi lekarz we wtorek na wizycie powie i znów ktg będę miała a w środę upragnione USG 🤪


ja mialam podczas porodu na katg skurcze 150- 160, i one byly juz na prawde silne, ale tych skurczy kiedy bolal mnie krzyz ktg nie rejestrowalo a one byly chyba gorsze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny,
dawno mnie nie było, nie miałam czasu ani sił napisać... w czwartek byłam na grzybach, w 3 osoby zebraliśmy tylko pół wiadra ale to już i tak dużo więcej niż ostatnio... chodziliśmy prawie 3h. Wróciłam to nie miałam siły nic robić więc starałam się odpoczywać.. no ale ciężko z moją córcią odpocząć... w piątek byłam na zakupach z teściową (3h chodzenia) więc też byłam do końca dnia padnięta, ale na spacer jeszcze córę wzięłam... a dziś od rana sprzątanie mieszkania z mężem, obiad i spacer też około 2,5h chodzenia. 😞 córcia chociaż się wybiegała 🙂

Jest mi strasznie ciężko i chciałabym już urodzić.. torbę pakuję ale coś nie mogę się zebrać żeby spakować ją do końca...
Wszystko mnie wkurza 😞 a najbardziej mój mąż. Im bliżej końca tym bardziej jestem zestresowana.
A tu jeszcze tyle do końca... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewczyny. dawno mnie nie bylo bo konczymy dom i nie ma na nic czasu.
Fela rzeczywiscie twoja mala juz fajniutka, trzymam kciuki za poród.
ja jeszcze nie spakowalam torby, wogole nie mysle jeszcze o poro9dzie bo tyle jest na glowie. W czwartek bylam na usg. moj jasio głowa w doł wazy 2200g.
Czuje sie juz dobrze, pomagam troszke w nowym domu. jestesmy na etapie skrecania mebli kuchennych.
syla dobrze ze poszalalas. my z mezem tez baraszkujemy i nawet czesto.
Juz nie dlugo sie wyklujemy i bedzie fajnie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny 😉

czy wam też tak mocno brzuchy opadły? mi wczoraj bardzo opadł do tego wieczorem miałam dziwne skurcze , calkiem inne niż zawsze, takie jakby ciągnące w dół szły jakby od połowy brzucha przez krzyż i aż czułam je jakby w pochwie i w pachwinach ,kurcze nie umie tego dokładnie opisać.. ale najpierw miałam jeden i potem drugi po 40minutach już sie zestresowałam że bedą kolejne i bede musiała do szpitala jechać ale na drugim sie skończyło.. dobrze że w czwartek mam wizyte mam nadzieje że nic się nie bedzie działo do tego czasu bo sie troche strachu najadłam.. z drugiej strony chciałabym żeby Maksym już był z nami ale lepiej niech sobie jeszcze troche posiedzi..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asiu powiem ci,ze ja sama nie wiem czy ten brzuch mi opadł czy nie.Mąż mówi ze jest nisko ale nadal bardzo uciska mnie na zebra z prawej strony(taki parzący,rozciskający ból)Nie mogę siedzieć tylko tak boczkiem zeby jak najmniej uciskało bo nie mozna wytrzymać.Spać też mogę tylko na lewym boku 😞
A co do skurczy to też juz takie miałam ale tylko kilka i lekarz mi powiedział,ze mam się baaaardzo oszczędzać bo takie skurcze mogą się przerodzić w porodowe 😞 Poprostu musimy duzo odpoczywać,mój mąż nie chciał się dzisiaj nawet zgodzić na malutki spacerek z psem 😞 😞 😞
Mam juz dośc tego leżenia,chyba korzenie zapuszczę 🤢
No i nie wiem czy Wy tez tak macie ale mi się bardzo chce pic a potem biegam co 10 min siku robić.
Miłej niedzieli kochane 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi chyba brzuch nie opadł, ale ledwo chodzę w nocy prawie na czworakach. Mam wrażenie normalnie że mi zaraz wyleci, nawet siedzieć nie mogę. Tylko leżenie przynosi mi ulgę, taka zupełna masakra trwa od dwóch dni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cholera, dziewczyny musimy dać radę! mi też jest coraz ciężej, dzisiaj byliśmy w ikei myślałam że padnę :/ normalnie uwielbiam ikeę, a dzisiaj miałam dość, tylko wzięłam to co trzeba i ciągnęłam męża żeby tylko szybko do domu jechać a i tak nam zeszło 3 godz. plus dojazd.

Mi brzuszek jeszcze nie opadł ale widzę a raczej czuję że młody ma coraz mniej miejsca i bardziej się już rozpycha niż kopie, też mi ciężko nawet z boku na bok się przełożyć ehh jeszcze tylko 4 tyg. plus/ minus 😉

aaa i nogi mam jak bańki, wszystkie sandały mi się rozwaliły a w innych butach się nie mieszczę :/
heh już niedługo naprawdę - chyba będę powtarzała to jak mantrę 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Powiedzcie mi dziewczyny czy wasze maluszki jeszcze się tak przekręcają czy już tylko główką w dół?Bo mój Maks raz głową w dół a raz czuję tą główkę z boku a nóżkami kopie przy żoądku i na dole przy pęcherzu-ciężko mi to opisać ale pupkę to ma z prawej strony a nie na górze ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kati mi ciągle mówią że jest niby głową w dół ale czasem nawet jak mam mocny skurcz to wydaje mi się że leży bokiem. Nogami wali natomiast zawsze z jednej prawej strony i tam pod żebra mi je prostuje.

W końcu wybraliśmy imię miała być Zuzia, niestety zniechęcila nas popularność tego imienia ostatnio i wybraliśmy Ingę.Mało popularne choć egzotyki nie mieliśmy zamiaru wybierać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dg - Inga to bardzo ładne imię 🙂 u nas jak miała być dziewczynka to właśnie tak miała mieć na imie, albo Karolina, albo Inka albo Iga 🙂

a ja ciągle mam wysokie ciśnienie 140/90 :/ a Wy jak tam z ciśnieniem? sprawdzacie wogóle?

Kati - no u mnie młodego czuję cały czas w tym samym miejscu więc chyba jest pośladkowo ułożony, chociaż dzisiaj brzuch miałam taki krzywy, wypchany z jednej strony 😉 no tak czy tak młodemu już coraz ciaśniej w brzuchu 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asia No to raczej zwiastun porodu 😉 czekaj teraz na czop słuzowy aż odejdzie 😉 do 2 tyg sie pewnie wypakujesz 😉 ja brzuch odpoczatku mam nisko ze do dzis miedzy brzuszek a piersiami spokojnie cała dłoń sie mieści a pamietam ze twój brzuchol szedł odrazu od góry pokaz zdjęcie brzucha teraz 😉 porównamy z Nela tez miałam niska ciążę także opadanie brzucha mnie omija pewnie zależy wszystko od ułożenia macicy i genów 😉

Dg tez masz te okropne bóle spojenia lonowego? Ja to juz nawet spokojnie bez uczucia wbijanych szpilek nie mogę majtek ściągnąć ehhh brzuch mi sie stawia non stop ale jakoś dopuki nie przygotuje łóżeczka to mówię małemu ze ma sie nie ruszać.

Macie juz łóżeczka wyciągnięte ? Hm ja przy neli miałam juz od 34 tyg potem jeszcze raz pralam posciel w 38 😉 teraz będę wyciągać może za tydZ narazie maluje cokoliki i drzwi heh nie ma czasu 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Paella Moje ciśnienie od początku jest za niskie 😉 czasem nawet 90/60 ostatnio mierzone było 100/60 jak dobrze pamietam 😉

Kati mój babel dupke ma jakby nad pepkiem z lewej strony a różnie tez czuje ale myśle ze dzieciaki pozycji kuchnie zmieniają a każde pukniecia to prostowanie rak i nóg 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dg co fo imienia to ładne jest Inga pochodzi x Łotwy 🙂znam jedna i starsza babka prawie 50 a wyglada jak wystrzalowa 30 ! 😉 i ma szalony tryb życia co bardziej sprawia ze wyglada niesamowicie po tym co robi 😉

U nas zostanie chyba Nathaniel bo z meskimi imionami to cieżko 😉 a jak cora to Lara 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam kobietki jak samopoczucie po weekendzie ja dzis ide na wizyte do poloznej poniewaz skurcze mam juz codziennie od paru dni w wiekszosci regularne brzunio bardzo nisko a bol w szyjcie taki ze nie raz nie moge usiaść na toalete no ale cóż dowiemy sie dzisiaj co sie dzieje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...