Skocz do zawartości

Pazdziernik 2013 | Forum o ciąży


SyLa1205

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
ola-mamuska napisał(a):
Cześć dziwczyny.
BYłam dziś u gina i tragedia 😞 Dał mi skierowanie do szpitala i jutro mam się stawić na oddziale. Zbadał mnie i stwierdził że szyjka się zgladziła, ujście popuściło. Powiedział że muszą dac te sterydy na rozwoj płuc bo jest bardzo duże ryzyko przedwczesnego porodu a pozatym podłączą mnie pod KTG żeby sprawdzic te skórcze. Jestem załamana bo wiecie jak ja się boję szpitala!! Płakać mi się chce, co ja tam będę robić?


ola ja w pierwszej ciazy dwa razy lezalam w szpitalu po tygodniu i nie mam zlych wspomnien 🙂 wez sobie ulubiona poduszke, telefon, albo nawet laptop z internetem, na patologii ciazy dziewczyny co druga maja i ogladaja filmy itp. fajnie bedzie, pogadasz z dziewczynami na oddziale. Zobaczysz!! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Ola - dasz radę, najważniejsze że będą mieli Cię na oku 😉 najważniejszy jest dzidziuś 🙂 ja nie leżałam tak długo jak Dg ale naprawdę można wszystko wytrzymać jak trzeba 😉 będzie dobrze byle do 36tyg. a może uda się dłużej 😉 powodzenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ola doskonale Cię rozumię bo ja od dwóch dni mam skurcze co 10 min ale słabsze i dość krótkie
.Byłam dzis na wizycie i na KTG i wyobrazcie sobie ,że ten mój debilny gin kazał mi brać 3x dziennie po 2 No-spy i leżeć bez ruchu w łóżku bo jeszcze za wcześnie na poród choć mam całkiem zgładzoną szyjkę i maluch już jest bardzo nisko.On twierdzi,ze lepiej mam leżeć w domu bo w szpitalu mało wolnych miejsc 😠A ja biegam co 5 min do kibelka,piję przez to jak smok i koło się zamyka.A dół tak mnie boli,ze jest mi sie ciężko podnieśćBrzuch mi cały czas twardnieje i widać ka\\\\jak mały jest ułożony tak mi się napina macica 😞 😞 😞
Torba już czeka w przedpokoju 😠 a dwie noce już nie spaliśmy z mężem bo nie mogę znalezc pozycji przy tych skurczach 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aha i do tego jutro idę na USG ,które sama mam sobie zapłacić bo nawet nie wiem nic o moim dzidziusiu 😠 😠 😠
Do brze ,ze to już niedługo bo chyba bym nie wytrzymała.Moja mama mówi,ze on(ginekolog) czeka na kasę ale nie ze mną te numery,jak mam dać kasę to temu co mi ten poród będzie odbierał 😞 MASAKRA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kati__rsl napisał(a):
Aha i do tego jutro idę na USG ,które sama mam sobie zapłacić bo nawet nie wiem nic o moim dzidziusiu 😠 😠 😠
Do brze ,ze to już niedługo bo chyba bym nie wytrzymała.Moja mama mówi,ze on(ginekolog) czeka na kasę ale nie ze mną te numery,jak mam dać kasę to temu co mi ten poród będzie. odbierał 😞 MASAKRA


Kati to skandal możesz urodzić lada moment to już powinien ten debil dać tobie skierowanie na usg to trzecie które ci się należy! W ogóle co to za lekarz co sam tego zrobić nie potrafi.
Co do leżenia w szpialu a w domu to lepiej rzeczywiście w domu zchyba że tydzień jest o tyle wczesny i zagrożenie duże to wtedy lepiej być w szpitalu bo każda minuta jest na wagę złota.
Kati dasz radę! U mnie dzisiaj znowu gorzej, pewnie któras z nas rozpakuje się jako pierwsza. Ja chętnie będę druga jakby co.

Ja też pobytu w szpitalu źle nie wspominam jak się fajne dziewczyny trafi to jest wesoło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ola będzie dobrze !!!;-) najważniejsze żeby wszystko było ok 😉

Solenizantka ja tez uważam ze sudocrem jest zamocny.

Ula sudocrem na silne odparzenia ewentualnie, ja uzywalam bepanthen. Ale tutaj polecają czysta wazeline a bepanthen i sudocrem na mocne. Hmm co do sutkow to ja chyba nie polecam bo bepanthen owszem działa ale nigdy nawet nie umyjesz dokładnie. To już chyba lepiej dana wazelina i ja zmywac sama nie wiem.

Kati co za debil myśle se może zacznij go gnebic telefonicznie ze masz skurcze albo wieczorem jedz do szpitala mówiąc ze lekarz twój prowadzący ma zamknięte a ciebie boli 😉 i może ktoś kompetentny cię zbada
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dorotko ja mogę być pierwsza bo juz jestem zmęczona tymi ciągłymi skurczami i martwię się o Maksa,rusza się jak szalony ale mam nadzieję ,że te skurcze mu nie szkodzą jak trwają tak długo bo ta No-spa nic mi nie pomogła tym bardziej ,ze słyszałam że nie najlepiej działają na dzidzię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ola dasz rade, bedzie dobrze, lepiej jak lekarz zareagował szybciej niz jakby miało byc za późno a szpitale nie są aż takie złe.

Kati ja bym na Twoim miejscu tak nie wysiedziała tylko od razu na pogotowie , może faktycznie by ktoś normalniejszy Cie zbadał

Ja dziś w nocy znów miałam dwa silne skurcze ale znów na dwóch sie skończyło, mój mały jakiś nerwowy w tym brzuchu strasznie sie wierci, rozciąga i kopie.. A ja dziś mam jakoś dużo energii w sobie to aż dziwne i dzisiaj zaczęłam już porzadnie ogarniać, poukładałam już ubranka w szafie dla małego i reszte rzeczy. Jutro mam wizyte, ciekawe co mi powiedzą na te moje skurcze...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ola bd dobrze ! wytrzymaj jeszcze te 2 tyg ! a co do zastrzyków sterydów na płucka to ja też dostawałam z córcią jak byłam to nic strasznego !

Kati ja na Twoim miejscu raczej udałabym się do szpitala żeby zbadał Cię ktoś inny i napewno zbadają Cię odrazu ginekologicznie i USG za free zrobią żeby sprawdzić co z Maluszkiem ! no i KTG też. Myślę że za dużo tej no-spy Ci zalecił ja bym nie brała tym bardziej ze nie pomaga !

no ja też dziewczyny dzisiaj miałam takie klucie w pochwie i w ogóle ból taki i twardniał mi przy tym brzuch że nie mogłam iść i takie parcie jak na kupe , wydaje mi się że dzidziuś jest troche niżej już .... przestraszyłam się troche bo u mnie dopiero zaczął się 34 tc ! jeszcze te 4 tyg przydałoby się pochodzić z Maluszkiem w brzuchu !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ola - nie martw się , szpitale nie są aż takie złe i tak jak dziewczyny piszą jak trafisz na fajne dziewczyny to będzie fajnie 🙂 głowa do góry i myśl o tym , że to najlepsze dla Twojego Maleństwa.

Kati - współczuję Ci bardzo , a ten lekarz to rzeczywiście jakiś osioł! co to za lekarz co USG nie potrafi zrobić , takli jeszcze ma gdziekolwiek pracę? aż mnie to dziwi. Z tym szpitalem to rzeczywiście kiepsko jakby Ci od razu na dzień dobry kroplówkę zapodali , a tak niestety robią , bo chcą mieć z głowy pacjentkę i wolne łóżko dla następnej ahh maskara .. Moja rada jest taka , żebyś tak jak postanowiłaś szła na to USG , które moim zdaniem jest bardzo ważne na tym etapie ciąży , bo nie tylko sprawdza się dzidziusia , ale stopień dojrzałości łożyska i przepływy pępowinowe, będziesz na pewno spokojniejsza a i może inny lekarz zaradzi coś na Twoje dolegliwości. W każdym razie trzymam kciuki i jak już tak bardzo chcesz to ustąpię Ci miejsca w kolejce 😁 Ja mogę być 2 , a Ty Dg jak już to 3 😁

Ja dziś po wizycie u położnej , z którą będę rodzić. Dziś mnie nie badała ginekologicznie , tylko tak po swojemu pogniotła mi brzuch i stwierdziła , że juz lada moment może się zacząć , aczkolwiek nie w tym tyg ! w niedziele jestem z nią umówiona już szpitalu , pokaże mi porodówkę i zbada mnie już konkretnie. Ale zmartwiła mnie tym , że podejrzewa , że mam przepuklinę brzuszną , ma to jeszcze skonsultować z lekarzem jak przyjdę do szpitala , ale mam nadzieję , że się myli w tej kwestii.
Byłam też dziś w Gd i zamówiłam już wózek , torbę i śpiwór do gondoli i jestem mega zadowolona 🙂 oczywiście nie mogłam nie zajść do H&M i jest fajna promocja na dzinsy , kupujesz jedną parę , drugą masz za 50 % 🙂 Kupiłam jedną parę dla Maksa i drugą dla Poli 🙂
Ok ide konczyc prasowanie i spac , Dobranoc 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kati gdzie to odrazu kroplowke walą w 37 wow 😉 robisz może ci odrazu zrobią wymarzona cesarke heh 😉 No jak w szpitalu ci usg nie zrobią to idź do innego ginka na usg itd to on ci powie co jest na rzeczy 😉 zacznij robić sobie masaż szyjki sama 😉 odc35 tyg można to pomaga do naturalnego porodu ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matko Kati gdzie ty mieszkasz?jaka kroplówka? U nas takiego postępowania nie ma a na izbie zawsze robią badanie gin usg i ktg po 30tc! Przy czym jak jedziesz na oddział porodowy to cała procedura od początku.

Ja dzisiaj to jestem załamana swoim stanem Kilka skurczy miałam okropnie. silne 😞 i znowu chodzę po czworakach prawie, oczywiście tylko do toalety. Teraz leżę już w łóżku i modlę się by był już. dzień. bo nocki są straszne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczynki 🙂
zebysmy wszystkie szczesliwie sie rozpakowały w koncu ...
wstałam dzis ledwo zywa, pada deszcz, moje zapalenie zatok sie rozwija, migdały troche lepiej, nie mam goraczki a oslabienie 35, kuruje sie czosnkiem, ale tak jak Kati mowila moze byc zgaga i w nocy prawie plakalam tak plonelo w srodu wszystko. mam nadzieje ze jkos to przejdzie.
jeszcze czeka mnie bieganie do banku, bo kredyt zalatwiamy;/
jaki ten los czlowieka dziwny, zawsze dzieje sie cos na co nie mamy wplywu nie w tym momencie co trzeba.
Kati a Ty naprawde masz pechaa do tego swojego lekarza;/ oni wszyscy to chcieliby w lape pewnie;/ jakby im malo bylo...
Trzymajcie sie cieplutko pomimo nędznej pogody
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ula - współczuję tego przeziębienia i to tuż na końcówce ehhh

u nas też dzisiaj leje jak nie wiem co, akurat w ten największy deszcz wiozłam młodego do przedszkola, a aut tyle że masakra, jeszcze jakieś remonty na drogach, przy przedszkolu pół parkingu zamknięte wrr, dobrze że mężu jedzie dzisiaj ze mną do tego szpitala bo chyba nie wykrzesałabym tyle energii żeby się jeszcze skupić na drodze heh no to się namarudziłam ;/

młody mi szaleje w brzuchu hehe aż mi się zniekształca wesoło 😁 ok idę jakąś zupkę wstawię niech się już pichci 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry 🙂
Ula- bidulo współczuję przeziębienia, a co do zgagi to wiem co czujesz, bo ja sie zmagam z nią praktycznie codziennie, wystarczy , że się położę i już pali , nawet jak jestem głodna !!!!

U mnie też dziś od rana pada deszcz, a najgorsze jest to , że jechałam z Maksem do żłobka tramwajem i później miałam iść do męża do pracy odebrać auto i wyobraźcie sobie , że jak ubierałam młodemu kapcie to mi spodnie pękły 🤪 🤪 i z taką dziurą na tyłku szłam do męża pracy , fakt , że nie daleko ale zawsze , ale wstyyyyyd 😁

dobra idę ogarniać mieszkanko i pakować torbę zgodnie z listą od położnej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam dziewczynki 🙂
Byłam dziś na USG i jestem przeszczęśliwa 😜 😜 😜 Maks jest zdrowy, duży(waży około 3300),napewno to facet-na 200%,nie ma zajęczej wargi,serduszko pracuje idealnie,przepływ pępowinowy dobry,łożysko OK,ułożony główką w dół i wód płodowych idealna ilośc 😜 😜 😜Maks jest juz dojrzały i gdyby coś się zaczęło to spokojnie mozna rodzić.
Trochę mi chyba ta No-spa pomogła bo dziś w nocy spokojnie spaliśmy z mężem ,ale muszę niestety leżeć bo jak tylko pojechaliśmy na te badania to zaraz mnie zaczęły męczyć skurcze,nie mocne ale zawsze 🤔
Pytałam tego ginekologa co z tym znieczuleniem i powiedział,ze nie mam co liczyć na nie bo raczej mało anestezjologów je robi i mało prawdopodobne zeby trafić na takiego 😞 😞 😞
Ula zdrowiej szybciutko bo już i tak jesteśmy słabiutkie a Ty jeszcze przeziębiona.
Dorotko wiem jak się czujesz bo te skurcze są niestety coraz mocniejsze i mało przyjemne 😞
Syla właśnie pytałam tego lekarza na badaniach dzisiaj i ,no niestety chyba ze mnie przyjmują na ginekologię to robią USG ale na porodówkę to już nie 😠
U nas dzisiaj piękna pogoda choć chłodno ale słonecznie 🙂 miłego dnia kochane 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KATI BOMBA. Masz moje błogosławieństwo możesz rodzić ! Dziecko donoszone i super waga. 🙂 Pewnie się uspokoiłaś.

Ursulina współczuję sytuacji, ale podejdź do tego z optymizmem. Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Stres maluszek odczuwa więc się mu nie poddawaj.

Ja miałam super noc akurat jak wstawałam na siku to mi wypadał budzik na tabletki, dawno tyle nie spałam, czasami w ciągu nocy z 2h nie śpię, no i dzisiaj skurczy mniej i optymizm wrócił bo wczoraj to już się trochę bałam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam wszystkie mamy i przyszłe mamy 🙂 Mam taką malutką nadzieje, że przyjmiecie mnie jeszcze na te ostatnie tygodnie... Jakoś nigdy nie było czasu, żeby napisać... Mam już 2 synów i teraz 3 w drodze (miała być córcia no, ale cóż). Mieszkam w Sosnowcu. Czy któraś z Pań wybiera się może rodzić do 1 na Zegadłowicza? Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...