Skocz do zawartości

Pazdziernik 2013 | Forum o ciąży


SyLa1205

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej dziewczynki 🙂
z tego co czytam, to mysle ze juz prawie kazda z nas moze rodzic, kwestia tylko tego, zeby był ktos z nami, albo zajął sie dzieciaczkami 🙂wtedy mozemy spokojnie stekac.
Kurde a ja dalej nie wiem ile moja ma kg;/ a ciekawi mnie to bardzo. dowiem sie na porodowce.
Uciekam bo czeka mnie wizyta w banku
pozdrowionka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paella nie sądzę już 12h męczą mnie skurcze od 8-18min raz tak raz tak, z drugiej strony Fenoterolu już nie biorę to może przez to też. Gdyby nie ta wizyta byłabym spokojniejsza a tak to mnie trochę nastraszył.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien Dobry
Dg - ja również gratuluję donoszonej ciąży i teraz czekamy na rozwiązanie 🙂
Ja tak jak Paella , po przeczytaniu Kasi gratulacji myślałam , że jesteś już po i od razu ta myśl - ale ma super 🤪
Maugodziata - ja też mam już ten brzuch taki ogromny , cięzki i twardy , normalnie chodzić nie mogę , a w nocy jak się przekręcam z boku na bok to aż ryczeć mi się chce tak mnie boli ten brzuch , kurcze już zaczynam się martwić , bo on jak skała jest i nie wiem czy to normalne ...
Ula - powodzenia w banku , oby wszystko dało się poukładać jak najszybciej , trzymam kciuki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dagmara tak czy tak donoszona super ciąża 🙂 teraz tylko szybki i bezbolesny poród i do domku 😉

Ula - trzymam kciuki za wizytę w banku 🙂

ja jeszcze z dwa tyg. mogę poczekać, ale zobaczymy co mi lekarz powie - we wtorek mam znowu wizytę, więc jak przepływy i synek będą ok to czekamy jeszcze, no i żeby to ciśnienie było takie jakie jest i będzie super 🙂
a jeszcze muszę się trochę pożalić, mężu marudzi że strasznie chrapię :/ biedny nie może spać wkurza sie w nocy, a ja jak tylko przyłożę głowę do poduszki to od razu "warczę" ale to tak że sama się czasami budzę, cholera mam nadzieję że mi po porodzier przejdzie, bo sama zaczynam się martwić, nigdy nie chrapałam 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny 😉

dg to super ,widzisz a tak sie niepotrzebnie martwiłaś 😉

ehh mi jakoś skurcze ustały, w nocy miałam tylko 2 i nic więcej, jedyne co to mnie dzis jakoś brzuch pobolewa i głowa troche boli a mały sie jakiś spokojny zrobił. I teraz juz z tego wszystkiego zgłupiałam. Jak ja bym już chciała być po tym wszystkim.. już się nie moge doczekać aż normalnie bede funkcjonować. Dobra uciekam sie jeszcze przespać bo jakaś niewyspana jestem pomimo tego że dzisiejsza noc praktycznie całą przespałam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny,
wczoraj wieczorem nieźle mnie przeczyściło przed snem, miałam nadzieję że to może pierwszy objaw zbliżającego się porodu ale nic się nie wydarzyło 😞 noc jakaś taka niespokojna, poszłam spać przed 22 i jakoś tak się budziłam w nocy, ciężko już się nawet śpi 😞

około 10 muszę jechać do medycyny pracy, żeby zmienić zaświadczenie do szkoły (zmiana kierunku). Ale mi się ruszać nie chce... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Fela współczuję choroby Maksa :/ wiem co przechodzisz bo od piątku moja Emi chora 😞 i od kilku dni wymiotowała i wczoraj byłam znowu u pediatry z nia i kazała odstawić syropki i zostawić tylko jeden i dała flegamine w kropelkach ale wieczorem po podaniu tego jednego syropku i wypiciu mleka znowu wymiotowała i pozniej gdzieś po 2h znowu ale na szczęście na tym się skonczyło a dzisiaj już jej nie daje żadncyh syropków bo najwidoczniej po tych syropkach to jej tylko gorzej ;/ , daje jej tylko takie psikane do gardelka i nic wiecej i calkiem inne dziecko odrazu
a co do przekręcania się w nocy to masakra ja tez ledwo co się przekręcam i rekami sobie pomagam bo mnie tak biodra bola 😞 i śpie z jaśkami między nogami hehe bo inaczej chyba bym nie dała rady 😁

Dg Gratulacje donoszenia ciąży 🙂 w końcu zaczniemy się rozpakowywać 🙂 też Ci troszke zazdroszcze że bd miała już to z głowy bo ja musze jeszcze te 3 tyg wytrzymać w dwupaku hehe

Ula 3mam kciuki co do wizyty w banku 😉 bd dobrze

Maugodziaata ja też mam już taki brzuchol wielki , juz przekroczył mi miarą jaki miałam z córcią do porodu a córcie urodziłam idealnie w terminie co do dnia a teraz zostało 5 tyg z kawałkiem i dalej rosne.. też chodzić nie mogę i wykańcza mnie latanie za córcią ale jakoś musimy dać radę !

Paella chrapaniem sie nie przejmuj ! , mąż eż wytrzyma jeszcze troszke 🙂 chrapanie podobno jest ze zmeczenia, jak bd wypoczeta to przejdzie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ale namieszałam 😁 sorki ,że tak wprowadziłam Was w błąd ☺️
Małgosiu ja tak mam co noc ,wierce się,ide spać dopiero koło 24 tej bo wydaje mi się ze zaraz zasnę i nic,przewracam się z boku na bok i dopiero odsypiam w dzie-mam taka mozliwośc jak już wszystkim porobię śniadania i wyjdą do szkoły i pracy to dopiero zasypiam (około7 rano) 😞
Fela ja też mam taki kłopot z przekręcaniem,boli jak cholera dół brzucha,też śpię z poduszkami między kolanami bo przy spaniu na boku właśnie ten dół brzucha boli jakbym kamień miała.A jak śpię na plecach to mam kłopot z oddychaniem i zaczynam mieć duszności,choć jak mam zgiete nogi i pod nimi poduszkę to mi jest wygodnie 🙂
Ula trzymaj się,napewno dostaniecie ten kredyt,trzymam kciuki.
Dorota jak tam u Ciebie z tymi skurczami,masz je takie bolesne czy nadal takie twardnienie tylko?bo ja mam tylko cały czas takie twardnienie,czasem nawet z 5 min ten brzuch jest twardy ale mały spokojny i tylko nóżkami kopie,myślę ze gdyby było zle to on by się denerwował i wiercił.Tak myśle ale nie wiem czy mam rację.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Fela zdrowka dla Maxa, Nele tez bierze bierze ale jeszcze nie rozlozylo ja sama tez kaszle.

Paella a Dg to Dorota chyba a nie Dagmara chyba ze ja zle cos czytam co jest calkiem mozliwe. 😉

Giga co do tych wymiotow malej to ci powiem ze u nas pokazują sie tylko wtedy kiedy wlasnie organizm wyrzuca ta flegme lepiej tak wtedy nie zalepia i nie schodzi na oskrzela i plucka. Wiadomo sama najlepiej ocenisz a może wystarczy syrop zmienić jeśli co to polecam flavamed zawsze ja odklejal 🙂 mam zapas w ie heh

Dg daj znac jak tam skurcze, cieszę sie ze wytrzymalas. 😉

Ja sie tam nie wybieram na porodowke przynajmniej do 38tyg ;-) a co do tych naszych objawów to juz tak nas bedą męczyć do końca teraz to juz totalna burza hormonów 😉 i tak może nad męczyć nawet na 2 tyg przed.

Kati nadal jesz nospe ???? 😉

Ale mam lenia hee ide do kumpeli na kawę miłego dnia !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kati skurcze mam co 10min trochę bolą ale to takie mocniejsze napinanie całego brzucha Wrazie czego tym razem zrobiłam kompletną depilację choć jak to wyszło to do końca nie wiem 😜
Stresuję się tylko lewatywą dalej nie wiem czy ją robić,wczoraj rano miałam biegunkę,a dzisiaj cisza a boję się że nie zdążę potem dostać się na porodówke a tam muszą mi przecież podać jeszcze antybiotyk na pAciorkowca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
SyLa1205 napisał(a):
Fela zdrowka dla Maxa, Nele tez bierze bierze ale jeszcze nie rozlozylo ja sama tez kaszle.

Paella a Dg to Dorota chyba a nie Dagmara chyba ze ja zle cos czytam co jest calkiem mozliwe. 😉

Giga co do tych wymiotow malej to ci powiem ze u nas pokazują sie tylko wtedy kiedy wlasnie organizm wyrzuca ta flegme lepiej tak wtedy nie zalepia i nie schodzi na oskrzela i plucka. Wiadomo sama najlepiej ocenisz a może wystarczy syrop zmienić jeśli co to polecam flavamed zawsze ja odklejal 🙂 mam zapas w ie heh

Dg daj znac jak tam skurcze, cieszę sie ze wytrzymalas. 😉

Ja sie tam nie wybieram na porodowke przynajmniej do 38tyg ;-) a co do tych naszych objawów to juz tak nas bedą męczyć do końca teraz to juz totalna burza hormonów 😉 i tak może nad męczyć nawet na 2 tyg przed.

Kati nadal jesz nospe ???? 😉

Ale mam lenia hee ide do kumpeli na kawę miłego dnia !!!

Nie już nie biorę no-spy ,czekam aż się rozkręci ha ha ha 😜
A dziś doszłam do wniosku ,ze tylko witaminy będę brała.Najwyżej magnez zacznę znów brać po porodzi(mam cały czas niedobory i lekarka już na długo przed ciążą kazała mi brac Aspargin)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny, wreszcie zmobilizowałam się żeby cos napisać ale czytam was na bierząco. Nie wiem co pisać bo czuje się jak wrak człowieka. Mam częste skórcze, boli mnie całe podbrzusze i plecy. Nie wiem czy niedługo nie urodzę. W dodatku wyglądam już kiepsko, jestem wielka... Wczoraj kupiłam sobie dres w lidlu ten co reklamują welurowy. Bo we wszystkim już zle wyglądam i nie mam w czym chodzić więc stwierdzilam że taki dres sie przyda jak trzeba z domu gdzieś wyjść. I dokupiłam do niego adidasy takie ładne o rozmiar wieksze bo już zimno a ja dalej w japonkach 🤪. Pisałyscie coś o lewatywie, będąc w szpitalu dowiedziałam sie że jak zamierzam przyjechać z akcją w ostatniej chwili to nie zdążą mi jej zrobic i że mam kupić w aptece i zapodac sobie w domu jak poczuje już bóle. Podobno przyspiesza akcję porodową. Zastanawiam się co będzie z tą depilacją bo nic tam już nie widzę i depiluję się na oślep elektryczną ale ona nie goli do zera. Słyszałam że można kremem do depilacji ale musiała bym jakis wypróbowac żeby potem z podrażnionym czerwonym kroczem nie rodzić bo siara ☺️ Co wy proponujecie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kati ja mam to samo , mała mi coś wciska pod lewe żebro i nie mogę nawet na lewy bok się położyć , a na prawym po dłuższym czasie biodro boli jak nie wiem , na plecach mam z kolei też to co Ty , czyli źle się oddycha i weź tu bądź mądry i wymyśl odpowiednią pozycję. W nocy to w ogóle masakra , śpię z tą poduchą dla ciężarnych ale i tak brzuch jest jak kamień i boli 🤢
Właśnie wróciłam ze spaceru z Maksem i jak wchodziłam na te moje 5 piętro to miałam wrażenie , że mam gwoździe w kroczu - matko co za tragedia , z Maksem nic kompletnie mi nie było , latałam do samego końca, oby poród był w miarę łatwy i mało bolesny 😁 😁
Dg ja tam lewatywę polecam , przyspiesza akcję porodową , a poza tym masz tą świadomość , że jesteś wypróżniona i nie powinno być niespodzianek w trakcie porodu , bo jeśli coś zalega to nie ma siły aby przy parciu nic nie poleciało, a to już mało przyjemne.
Ola - ja tak samo teraz depiluję się maszynką taka elektryczną , ale tak jak mówisz to nie jest na 0 i chyba najlepiej po prostu poprosić męża aby dokończył robotę 😁 ja sama już na pewno nie dam rady , prędzej się pozacinam i porobię jakieś wzorki hehe 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fela gdybym miała tylko pewność że mam na nią czas, u mnie jak zaczęły się ostatnio bóle po odejsciu wód to nie byłam w stanie nawet się przewrócić na bok, a co dopiero iść do toalety i na całą procedurę. Zobaczę jak to wyjdzie w praniu... może mnie przecisci w domu samo z siebie.Lewatywy w domu bym sobie nie zrobiła. Samego zabiegu nigdy nie miałam i dlatego też cykam.

Co do golenia to ja dzisiaj właśnie wypróbowalam Veet krem na początku myślalam że nic nie zdziałał ale potem spoko, tylko bałam się go dawać zupełnie przy pochwie i gdzieniegdzie musiałam poprawić maszynką.Wrazie czego poprawią sobie przy porodzie wiadomo przecież że nie lada sztuka i wysiłek gdy nic nie widać.

U mnie bez zmian skurcze co 10min.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej wlasnie wrocilam ze szpitala. Musialam jechac bo nogi tak spuchniete mialam ze chodzic nie moglam. Chcieli mnie zostawic, ale przez weekend i tak badan by nie zrobili to chcialam wrocic do domu. W pon mam isc badania zrobic i wtedy zdecyduja czy na szpital mnie poloza czy to normalne i tak moj organizm sie buntuje. A ze juz bylam w szpitalu to zrobili mi USG i teraz waga malego wyszla 3600 🙂 wiec zobaczymy jaki duzy sie urodzi. Podlaczyli mnie od razu pod KTG i mialam jeden skurcz to mnie wzieli na fotel to doktor powiedziala ze dzis nie urodze ale cos zaczyna sie dziac. W nocy bolal mnie brzuch ale zasnelam szybko. Tylko maz mowil ze musial mnie mocno bolec bo az gadalam przez sen. Teraz bedziemy czekac a to czekanie najgorsze 😞 stresujecie sie?? u mnie pierwsza ciaza to nie wiem na co sie nastawiac 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mloda - a jakie masz ciśnienie? bo ja tak mam przez ciśnienie, jest raz lepiej raz gorzej ale właśnie nogi i ręce mi puchną :/

a teraz jeszcze mi zgaga doszła a od 16tej już nic nie jem tylko piję wodę, no masakra 😮 młody jeszcze tak wysoko jest że nadal źle mi się oddcyha ani nie chce mi się tak jeść ufff znowu marudzę hihihi

Dg i Kati jak tam dziewczyny u Was?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny

Ola wiesz ja kiedyś czytałam że takie kremy do depilacji nie są wskazane w ciązy tym bardziej w okolicach pochwy... ja sobie pomagam troche lusterkiem bo innego wyjscia nie mam i gole sie tylko jak ide na wizyte. moja kumpela mi doradziła zeby golic sie na stojaco z lusterkiem malutkim i nogą zadartą na wannie ale ja tak nie potrafie !

Młoda to mnie troche nastraszyłaś bo też zauważyłam dzisiaj że troche nogi mi spuchły ... a co do wagi Maluszka to już ładnie sobie waży 😁 powiem Ci stresuje się tak jak i w pierwszej ciązy , moze nawet teraz bardziej bo mam małą córcię , tatuś daleko a ona zostanie albo z dziadziem albo z moja chrzesna jak sobie dziadek nie bd radził ... i to chyba najgorsze a ona jest taka mamusi córeczka , zasypia co noc przy mnie a dzisiaj jak chciałam sie wcześniej wykąpać to mi nie dała bo chciałam polozyć ją u dziadka na łóżku zeby mleko wypila i sobie zasnela to nie ma mowy i walczyla żeby nie zasnąć do 21 prawie siedząc mi na kolanach chociaż oczy jej sie same zamykały...
i wiesz najlepiej sie na nic nie nastawiać bo każda ciąza jest inna i nie wiadomo co Nas czeka ! rozmawiałam z koleżanką która w pierwszej ciąży miała bóle krzyżowe a w 2 już nie wieć ja też mam troche stresa czy rozpoznam te wlasciwe bóle jak już się zacznie ...

Paella mi na zgage pomagaja suche wafle i mleko 🙂

Dg 3maj się już niedługo się rozpakujesz , ale Cię ten Twój dzidizuś wymęczy tymi skurczami bidulko !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja dziewczyny cały dzień leżę 😞 Mały tak mnie na żebra uciska,ze nie mogę sobie miejsca znależć.Dobrze ,ze mam duze łóżko po rozłozeniu i się tak kulam cały dzień po nim i przekaładam poduszki raz na jedną raz na drugą stronę ale z łóżka musiałam na czworakach wychodzić bo nie jestem w stanie się podnieść 😞Ale skurczy nie mam ,więc raczej jeszcze nie pora na mnie 😠 A tak juz bym chciała 🤢
Cały dzień kulania po łóżku i przeczytałam całą ksiązkę Danielle Steel 🙂A zmierzłą byłam taka ,ze wszyscy mnie łukiem omijali.Do tego porcja filmów na TLC o porodach i znów się popłakałam .Starsznie ze mną cięzko ten mój mąż ma wytrzymać ha ha ha
A co do golenia to ja tak po omacku bo brzuch taki ,ze nie widzę nawet w lusterku 😁Łatwiej ogolić mi prawą stronę a lewej to wole nie oglądac(ciekawe co sobie ten mój lekarz myśli jak mnie bada) 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tez dziś przelezalam większość dnia ;-) z boku bok zgaga okropna troche mnie duszności mamnie brzuch znowu w poprzedniej pozycji a i naogladalam sie jak Kati Tlc porodowki i wylam do księżyca bo dziecko sie nalykalo wód ze smulka i je reanimowali, mąż mnie ochrzanil ze to oglądam No ale coooo mam robić ! 😉
Nie mowilam wam ale tutaj u nas w aldiku wrzucili pieluchy tetrowe kolorowe sliczne wzięłam 2 opak I kupilam posciel sliczna taka białą w tyrkusowe sloniki ;-) super materacyk zamowiony czekam na dostawę czyli wszystko mam 😉 No nianie kupię jak mały sie urodzi ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...