Skocz do zawartości

Pazdziernik 2013 | Forum o ciąży


SyLa1205

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
SyLa1205 napisał(a):
Tez dziś przelezalam większość dnia ;-) z boku bok zgaga okropna troche mnie duszności mamnie brzuch znowu w poprzedniej pozycji a i naogladalam sie jak Kati Tlc porodowki i wylam do księżyca bo dziecko sie nalykalo wód ze smulka i je reanimowali, mąż mnie ochrzanil ze to oglądam No ale coooo mam robić ! 😉
Nie mowilam wam ale tutaj u nas w aldiku wrzucili pieluchy tetrowe kolorowe sliczne wzięłam 2 opak I kupilam posciel sliczna taka białą w tyrkusowe sloniki ;-) super materacyk zamowiony czekam na dostawę czyli wszystko mam 😉 No nianie kupię jak mały sie urodzi ;-)

Sylwia patrzyłąm na ten sam odcinek właśnie i też mąż na mnie nakrzyczał,ze sama się stresuję 😞W sumie ma rację no ale własnie cooo ja mam robić?Jak on wraca z pracy to akurat to leci i zawsze mówi ,ze to stała porcja stresiku dla wszystkich ha ha ha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Oj dziewczyny rzeczywiście mają powód do złości ci wasi faceci. Ja omijam szerokim łukiem takie seriale jak Poródka czy Wcześniaki walka o życie, po co się stresować i tym samym maluszka! W poprzedniej ciąży oglądałam tyko taki odcinek "7kobiet-Ciąża" i było poród w wodzie na końcu pięknie zrobiony reportaż i to polecam.
Kurde 4:30 a u mnie po spaniu, skurcze sa cały czas mam nadzieję że rozwarcia nie mam już jakiegoś wielkiego bo ten mój lekarz mówił że jeden ruch i z ok.3mogę mieć 5. Straszne jest to czekanie nie wiem czy jeść czy lepiej już nie, boję się że jak już się zacznie to nie będę wstanie się ubrać i doczłapać do samochodu. W sumie jakbym chciała to mogłabym pojechać do szpitala na pewno by mnie przyjeli bo skurcze mam regularne co 10min ale jakoś ciągle liczę na to że się uspokoi wszystko. Kurde ale jestem głodna jak nie jem co 3h to umieram z głodu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja dziś też pół nocy nie przespanej bo znów miałam skurcze a w sumie to od wieczora do tego strasznie mnie suszyło więc piłam ile tylko mogłam i cały czas biegałam siku, nie dawno się obudziłam bo mój wstawał do pracy i się okazało że mój brzuch jeszcze bardziej mi opadł i to dość sporo do tego łono mam całe opuchnięte i bardzo ciężko mi się chodzi bo mnie wszystko boli..

hehe dziewczyny ja też sie stresuje jak oglądam porodówke na tlc a oglądałyście może program "historie narodzin" ? jest on kręcony w Cork "Maternity Hospital" w szpitalu w którym bede rodzić, oglądam praktycznie każdy odcinek bo chce wiedzieć jak najwięcej co i jak w tym szpitalu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny,
ja zaraz idę do szkoły...

mała nie ma co się stresować 😉 trzeba mieć dobre nastawienie do porodu, szczególnie gdy to twój pierwszy, to na pewno będzie lepiej niż jakbyś miała panikować 🙂

co do tlc ja też ubię te programy wszystkie :P u mnie mąż w sumie nie narzeka i też czasem ogląda jak jest ze mną w domu. Dziś pojechał już na grzyby :P

Giga trochę kiepsko jak masz taką córcię przywiązaną do siebie, będziesz w szpitalu jeszcze się zamartwiać czy daje radę. Moja też jest przywiązana do mnie bo ciągle razem w domu, ale na szczęście jak ma zostać na noc u dziadków to nie marudzi 🙂

dobra, zbieram się. Trzymajcie się dzielnie. DG POWODZENIA!! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny !!!!
Asiu ja oglądam "Historie narodzin" 🙂 i właśnie tak sobie pomyślałam ,ze tam będziesz rodzić bo jak taki znany to pewnie najlepszy w okolicy 🙂
A ja znów miałam nockę z głowy,cały czas wstawałam ,chodziłam siku ,przewracałam z boku na bok bo mały jest ustawiony boczkiem i nózki ma po mojej prawej stronie i niemiłosiernie wciska mi je do żołądka pod żebra 😞Wystaje mi takie kolanko cały czas a do tego miał się juz tak nie wiercić a mnie cały brzuch chodzi i flaki przestawiają jak on zmienia pozycję 😜 😜 😜 Fajne uczucie bo wiem ,ze wszystko Ok z nim ale trochę bolą te zebra ☺️
Ja juz przestałam myśleć o tym,ze sie boję porodu bo czuję sie tak zmęczona ,ze chciała bym mieć to za sobą obojętnie czy będę miała okazję na ZZO czy nie ☺️
Dorotko trzymaj się kochana i mam nadzieję,ze wszystko się ułoży i nawet jak juz się zacznie to skończy dobrze 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asia kiedy leci ten program 😉? O corkowskim szpitalu zaraz sobie przypomnę jak to było z Nela hehe ciekawe ;-)

Ja tam mam bóle brzucha ale tyle odpoczywam ze skurczy mam mniej także msm nadzieje ze chociaż ten 38 dotrwam ale nieee dłużej ;-)
Krocze nawala na maxa ale młody rusza sie diuuzo mniej i nie wiem ile to norma. Hmm w ogóle co do jedzenia to mam znowu wstret prawie wcale bym nie jadła ble
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej,

ależ Wy oglądacie te programy 🙂 ja jak już oglądamy to na tvn style "noworodki walko o życie" i to też tylko parę odcinków oglądałam i koniec 🙂

ja dzisiaj spałam dobrze do pewnego momentu a później to już się budziłam co chwilę a to mnie bolało jak na okres przestawało za jakąś godzinę znowu, no chyba ze miałam dobrą pozycję do spania to szybko przechodziło, mój młody dzisiaj jak mógł sobie dłużej pospać bo do przedszkola nie szedł to obudził się o 6-tej rano :/ myślałam że go uduszę...
drugi młody znowu tak mnie uciska na żebra że nie wiem jak mam siedzieć, wcześniej jak pisałyście że też tak macie to nie wiedziałam o czym mówicie a teraz sama znam to uczucie i mam taki wykrzywiony brzuch 😁

Dg jesteś? 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem i jestem zmęczona skurcze nie odpuszczają ciągle co 10min, wycieczeka pod prysznic to była masakra, skurcze w pionie nie są zaciekawe. Jak trochę poleżę i się zregeneruję to wybiorę się na dwór pięknie dzisiaj a chcę cyknąć fotę bo praktycznie żadnego zdjęcia nie mam, a takiego wielkiego brzucha mieć już nie będę! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny

zacznę od tego że oglądam te wszystkie programy o kótrych pisałyscie ! 😁 i ten odcinek z murzynką co się jej Mały smółki nałykał też oglądałam !
a tak w ogóle to miałam dzisiaj zajecia w szkole i sie troche wystraaszylam bo rano miałam kilka skórczy pod rząd takich bolesnych i krzyżowych ;/ 😞 no ale w ciągu dnia ich ilosc zmalała ale przynajmniej jeden na godz mam taki... troche sie boje bo nawet nie mam pełnych 35 tc a z córcią takich przepowiadajacych nie mialam tylko zwykle z brzucha i nie az tak bolesne... 😞 no i caly czas mam parcie na kupe aż chyba wezme no-spe zaraz ... 😞 a wczoraj pełnia byla w nocy to moze dlatego nie moglysmy spac ! ja tez dopiero przed 1 aie polozylam a zbudzilam sie 4.40 i juz nie moglam zasnac tylko lezalam...
nie chce sie jeszcze rozpakowywac bo jeszcze za wczesnie ! 😞 przynajmniej te 2-3 tyg chce jeszcze wytrzymac ... wieczorem i w nocy mialam tylko trwardnienie brzucha ale po wstaniu takie bolesne ze az mnie zgielo i to mialam ok. 5 tak pod rząd praktycznie... jutro tez mam zajecia w szkole ale moze sie troche zwolnie wczesniej jak z samopoczuciem bd lipa...
dobra starczy marudzenia bd Was informować co i jak 😞 zaraz sie biore za dokładne pakowanie torby do szpitala tak na wszelki wypadek 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dobry 🙂
Wczoraj miałam mieć badanie przez położną , ale była pełnia i było pełno pacjentek na oddziale i dla mnie już zabrakło miejsca i czasu, dlatego dziś ma przyjść do mnie do domu między 11-12 , ciekawa jestem czy te skurcze coś dają i szyjka bardziej gotowa do porodu, nie powiem- mężu tez trochę pomógł ☺️ Mam nadzieję usłyszeć , że do końca tygodnia będzie po.
Dg strasznie długo trzymają Cię te skurcze , pamiętam jak mi sie zaczęły regularne skurcze ,to w ciągu 4 h miałam już pełne rozwarcie i zaczęły się już te parte , przepowiadających w ogóle nie miałam w tamtej ciąży a tempem porodu byłam zaskoczona , nooo do momentu partych , które trwały ok 3 h 🤪 Teraz mam tylko te przepowiadające , ale one nie są regularne i mam ich może 15 dziennie , głownie wieczorem.
Kati dół brzucha boli Cie non stop czy tylko przy skurczu? bo mnie też boli , ale właśnie tylko przy skurczu , później odpuszcza , teraz najbardziej boli mnie spojenie łonowe, biodra i kolana , aaa i zaczęłam się chyba już oczyszczać 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już mam dosyć, więcej nie spałam niż spałam, skurcze co 10min non stop i długo trzymają, w dole czuję dyskomfort i trochę kuje. Jadę dzisiaj po tych urodzinach na porodówke przebadają mnie poskaczę po piłce i rodzę. Teraz to nawet herbaty sobie nie robię siedzenie na kiblu jest nieprzyjemne tylko leżenie wchodzi w grę.
Wyślę smsa do mojego gina i spytam się co na ten temat sądzi.
Fela powodzenia!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej laski !!!
Fela powodzenia też juz bym chciała ale ja chyba skończe tak jak poprzednio ,na kroplówce 😞
Bóle mam tylko przy skurczach ate raczej takie sporadyczne w ciągu dnia 😞 😞 😞
Dorotko bidulko jedz do tego szpitala bo 37 tydzień to już jest poród o czasie a jak się masz męczyć to moze lepiej jak już bedzie po wszystkim a słyszałam ,ze waga dzidziusia moze się róznic od tej z USG nawet o 0,5 kg Powodzenia Dorotko !!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dg i tak długo wytrzymalas ze skurczami mi w szpitalu odrazu mówili ze nawet jak bedą co 15 min regularne to mam sie natychmiast zgłosić a Ty aż 2 dni wytrzymalas i nie dzieje sie wiecej to może jakoś sie pobudza i zamieni sie to 3min 😉 trzymam kciuki daj nam zaraz znac co i jak hee a jak nie dasz rady tooo męża ucz jak sie tu na forum pisze !!!! 😉

Fela niech ci zrobią masaż szyjki to może popusci :-) zycze powidzenia 😉 heh ja wczorajszego po igraszkach z mezem miałam skurcze co 3/5minut ale poszłam spać bo zmęczona byłam i rano ok 😉 jestem wykończona boo Nela cała zatkana i budziła sie od 3 non stop ;( ide na drzemke ba kanapę

Ja rodzic nie mogę bo Tesciowa pojechała na tydZ do polski Nela chora to min jeszczecte 2 tyg chce wytrzymać 😉 ale chyba spokojnie doyrzymam bo teraz tyle odpoczywam ze skurcze odpuscily czasem jestem zmęczona jak po biegu nawet jak tylko stoję przy garach

Miłego dniaaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja już po badaniu 🙂
A więc tak : szyjka praktycznie gotowa do porodu , rozwarcie 2 cm , tylko problem z moim spojeniem łonowym , przez co główka nie może wejść w kanał rodny i zamiast na szyjkę to napiera na jakąś kość i potrzebne są konkretne skurcze które pomogą małej "dać nura " pod tą kością i zejście na dól. Masakra , mówiła, że mogą skurcze nawet dziś się konkretnie rozkręcić , ale na jej oko poród się zacznie tak 25-26 września , jeśli główka pomimo mocnych skurczy nie zejdzie pod tą kość to zrobią mi CC . To chyba tyle... Mam nadzieje , że dziś skurcze się nie rozkręcą , bo jestem sama dziś i jutro, dopiero we wtorek i środę mąż będzie. Umówiona jestem teraz na środę na 11 i jak nic się nie wydarzy do tej pory to zrobi mi masaż szyjki i rodzimy 🙂
Dg a jak tam u Ciebie ?
aaa i w ogóle to nie mam już czopa i nie wiem jakim cudem i kiedy mi wyleciał 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Paella ja mam właśnie niskie ciśnienie a Ty jakie masz?
Powoli będziemy się rozsypywać 🙂 ciekawe która pierwsza będzie. Ja chce jeszcze poczekać, chociaż waga małego mnie przeraża. Dziś siedziałam na WC to zauważyłam 3 kropki białego, gęstego śluzu. Miała któraś z Was coś takiego??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłałam smsa właśnie do mojego. lekarza ciekawe co mi odpisze, to się dostosuję.Czy mam czekać czy jechać, w każdym razie w ciągu najbliższych 3h nie jadę bo nie będę robić zamieszania na urodzinach, zaraz wszyscy przyjadą na kawę. Ja tylko leżę nie obsługuje i nic nie przygotowywałam, także spoko.
Fela no to super wieści byle tylko wpasowała się w to. spojenie, no a jak nie to trudno inni marzą o cc. Współczuję że jesteś sama ja w piątek mojemu kazałam wziąć urlop na żądanie, a w praktyce to się zbeczałam że chce mnie zostawić, a za płotem mam teściów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Fela nie martw się tą kością,będzie dobrze.Takie napieranie na kość kilka razy właśnie pokazywali w tym serialu "Porodówka" i przy mocnych skurczach rzeczywiście większość rodzi bez kłopotu 🙂 Trzymam kciuki,zazdroszcze ,ze jeszcze chwilka i już bedzie po wszystkim bo ja mam dziś mega doła i tak psychicznie zle się czuje,ze nawet mi sie z nikim w domu gadać nie chce,wolała bym żeby sobie poszli gdzieś i dali mi spkój 😞 😞 😞
Młoda ja od kilku dni mam takie mocne upławy ,ze noszę duże podpaski z Belli i leci ze mnie dość mocno (takie mleczne te upławy)
Dorota jak tam ??? Trzymamy kciuki 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Fela super napewno bedzie tak jak tego będziesz chciała nie przejmuj sie ;-)
Młoda ja tak jak dziewczyny mam duzo sluzu wydaje mi sie ze na przemian z wodami plodowymi bo ostatnio cała noc śpię z pełnym pecherzem i nic a w dzien kiedy leze to normalnie jakbyś sobie usikala No ale jak maja odejść ro niech odchodzą pomału teraz to tez mam taka bardziej galaretke niż typowo uplawy ale jest tego jeszCE wiecej niż było.

Ja mam pytanie czy wasze brzuszki tez są teraz takie spokojne ?? Bo mój to prawie cały czas śpi wieczorem sie tylko budzi.

I pytanie czy wam tez tak gorąco ??? Bo ja zdycham ;( chodZe zmęczona duszno mi tak jakbym sie dusila potem mam gorące poty i ręce mi sie trzęsą jakby z braku cukru nie wiem czemu tak nie wiem czy mam sie martwić ze to ciśnienie czy co
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...