Skocz do zawartości

Pazdziernik 2013 | Forum o ciąży


SyLa1205

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Dg - fajnie że jesteście w domu 🙂 trzymam kciuki za teścia niech szybko wraca do zdrowia żeby mógł się wnusią nacieszyć 🙂

Fela - nie denerwuj się, napewno dasz radę tylko się nie stresuj i nie napinaj się że musisz karmić piersią, bo nic nie musisz 🙂 uda się to się uda nie to nie, to nie koniec świata a dzisiejsze mieszanki są naprawdę dobre 🙂

Giga - no zakupy udane super 🙂

Kati - trzymaj się albo śmigaj na porodówkę 🙂 jak wolisz hehe
ja mam pomału dosyć już tego nadciśnienia i tabletek :/ przespałam dzisiaj pół dnia, obiad był taki na niby, na szybko , normalnie wymiękam - dobrze że rano jako tako ogarnęłam mieszkanie, normalnie czuję się jak niepełnosprawna :/

Maugodziaata - wiesz ja po takich wyczynach zamiaast odpoczywać to cierpię bo nie mogę znaleźć sobie miejsca, wieczorem lubię oglądnąć coś w tv i oglądam na stojąco lub chodzącoo bo wszystko mnie boli :/ wczoraj mąż mnie trochę wymasował to była ulga, ale on taki chętny to nie jest więc dzisiaj pewnie nie powtórzy tego wyczynu 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kati to super ze juz na tego paciorkowca miałas pobrane wczesniej i ze wynik jest negatywny 🙂 a co Ty tak bardzo za tym CC ? troszke cierpliwości niedlugo się zacznie ! 🙂

Paella , Maugodziaata mój mąż robi świetny masaż stóp ale po masażu pleców jestem zawsze jeszcze bardziej obolała niż przed masażem hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czeac wszystkkim.
Fela spokojnie mała napewno załapie a jak nie to mozesz odciagac i z butelki dawac skoro masz pokarm ale daj jej jeszcze czas.
Syla co masz na mysli z tym łożyskiem?
Ja dzis bylam na grzybach i zlazilam sie bardzo. Maly juz sie potem wiercil wiec jest ok. Pochwale sie wam ze dziś skrecilismy łóżeczko i przewijak, szykuje wszystko w starym domu bo raczej nie zdażymy do nowego przed porodem albo na styk wiec wole wszystko tu naszykowac a jak cos to potem przeniesc. Łóżeczko stoi narazie puste, pościel naszykuje ale schowam do szafy żeby się nie kurzyła. Jutro planuje opróznić komode i zrobic pranie reszty rzeczy 🙂
Chciałabym się już wypakować tak jak Dg i Fela. Mąż już śpi czujnie bo wczoraj w nocy złapał mnie skurcz w nodze i wstałam i jęcze,kucam a on na równe nogi się zerwał hehehe musiałybyście to zobaczyć. Pyta co się dzieje kochanie a ja mowie skurcz mam w nodze to on jakby nigdy nic do łóżka i chrapie dalej 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ola - haha no to mógł Ci chociaż tą nogę wymasować 🙂 i jak Wy to robicie że jeszcze macie siłę na grzyby chodzić 🤪 zazdroszczę normalnie i wiem że tak może być, moja bratowa na obcasach przelatała do końca 🙂

Maugodziatta - normalnie czytając zaczęłąm Ci zazdrościć męża masażystę a na końcu taka niespodzianka haha faceci 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Iga ja sie po prostu boję tego lezenia przez kilka godzin,z kroplówką i KTG 😞
Ola z moim mężem jest tak,ze jak ja tylko jęknę( a jęczę często bo nawet wstawanie z łóżka boli jak diabli) to on się rzuca z setką pytań ,czy to już,czy mocno boli itp. 😜 Ale masażu nigdy mi nie robił,nie umie i nie wiem czy bym wstała po takim ha ha ha
A tak poza tym to ja mam dzis dzień do spania i co chwila zasypiam na kilka minut i coś mi się zdaje ,ze znów będę miała nocke z głowy bo już wyspana jestem ha ha ha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ola ale sie usmialam z historii hehe ;-) ci faceci to są gamonie 😉 w ogóle jak wam idzie urządzenie ?? No i dobrze ze sobie to nadzykujesz bedzie z głowy bo nigdy nie wiadomo kiedy co i jak ;-)
Tez zazdroszczę sił !! Ja mam teraz tak ze pokrece sie 5 minut po domu coś robiąc i msm zadyszke taka konkretna nie wyrabiam, dzis byłam po mała w przedszkolu na nogach a mam 4 miniaturowych myślałam ze nie wrócę 😞 z Nelaw ciąży miałam siły nawet w 39 tyg teraz nie mam. A z lozyskiem rozchodzi o to se jak sie forsujemy za bardzo to wtedy lozysko nie dostaje tyle "dobroci" co normalnie.

Jak ja chce koniec juz ;( wyc mi sie chce leze non stop wieczorem tyle co wiadomo kąpiel smarowanie dziecka kolacja i ogarnąć kuchnie to takie klocisz miałam dzis ze masakra myślałam ze umrę stado szpilek wbijanych w szyjke alaaaaa. I ból pod piersiami macie tez ????? Okropne ;(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
SyLa1205 napisał(a):
Kati a ty sie przyznaj pamiętasz wszystkie imiona czy podgladasz w tabelce hehe ! Bo jak czasem napisz imie to sie zastanawiam ktora to ha 🤪

Imiona pamietam ale musze sobie na kartce pisać co której mam odpisać he he he bo nie pamietam 😜
Pod piersiami mam taki piekący ból i od jakiegoś czasu chodzę bez biustonosza tylko jak gdzieś wychodzę to zakładam ale w domu chodzę bez.Do tego bardzo mnie bolą ostatnie żebra,szczególnie po prawej stronie i dlatego leżę tylko na lewym boku.No i sutki,to jest jakiś koszmar,bolą a jeszcze nie zaczęłam karmic.Weszłam na jekies forum(nie pamiętam jakie) i tam laska pisała,ze jak miała takie lekkie skurcze to sobie masowała sutki i zaczęły się jej mocniejsze skurcze i akcja poszła dalej ale ja ich w ogóle dotknąć nie mogę 😞 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny wytrwałości te które nie mają jeszcze ukończonego 37tc.- nagroda za napis w rubryce "poród o wczasie" i słowa pediatry "ładnie donoszony bobas" bezcenne!!!

Fela i vo po konsulatacji?Ja na twoim miejscu skorzystałabym z laktatora i mleko siup do butelki. Niektóre osoby mają wklesłe sutki i karmią tak dzieci kilka miesięcy.Wiem że to niewygodne ale.
może jakiś czas dasz radę,jeśli nie to też nie maco dramatyzować. W końcu MM to nie jest takie złe a karmienie nim ma swoje plusy 🙂

U mnie właśnie nawał nastał, znowu u mnie w nocy non stop by cyca molestowała i teraz zastanawiam się czy nie za dużo
Kurczę dziewczyny zapomniałam już jakie takie dzieci super są 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Syla - ja widzę że my naprawdę idziemy tak samo 😁 mnie też wszystko boli i nie mogę nawet za daleko od domu się oddalić bo zaraz wszystko mnie boli, a jak za dużo coś porobię to później mnie cała prawa strona boli i drętwieje :/ wczoraj nie mogłam mężowi spodni zeszyć tak mnie ręka bolała 🤢

a dzisiaj nie mogę spać, albo na siku 5 razy wstawałam, a to młody znowu jakiegoś gila załapał, więc wstawałam do niego żeby sprawdzać czy ok i czy nie rozkryty (bo mi się ciągle gad rozkrywa). ehhh i od piątej na nogach jestem, męża do pracy "wygoniłam", teraz gotuje zupę i mam już przygotowane ciasto naleśnikowe na śniadanko 😁 i zapewne zaprowadzę młodego do przedszkola wrócę i padnę 😁

Kati a jak tam Twoja nocka? przespana? 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paella te niedogodności w ciąży i te nocki sprawiły że teraz te z dzidziusiem mnie nie męczą aż tak. Młoda w nocy gorzej śpi niż w dzień i tylko przy mnie, w dzień natomiast dłużej i gdzie ją położę t śpi.
Co do aktywności malucha to mi od czwartku też się wyciszala a i też mi się wymiotować chciało, nawet jeszcze jak na porodówke jechaliśmy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczynki 🙂
Dg jak super ze juz masz malenstwo przy sobie 🙂
Co do problemów z chodzeniem, ja wczoraj byłam u lekarza i potem do rodzicow poszlam, myslalam ze nie dojde. szłam tip-topami, brzuch jak kamien, dolem bolał i ciagnelo do dolu. koszmar, juz sie na wedrówki nie nadaje 🙂
i dalej nie moge spac. przedwczoraj wymiotowalam co dziwne, bo nawet na pocztaku ciazy mi sie to nie zdarzalo. dopiero po 6 miesiacu czasem. mam nadzieje ze to juz blizej jak dalej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 😁

Ula to chyba już tuż tuż!!!!Ja też wczoraj od lekarza przeszłam się kawałek do rodziców i u nich weszłąm na 4 piętro no i cały dzień to odleżałąm ,skurcze,ból w dole brzucha i nocka z głowy niestety.Wierciłam się,przewracałam z boku na bok i teraz też mnie cały czas boli 😞
Śniło mi się dzisiaj ,ze nie wiedziałąm jak dziecko do wózka wsadzić i naubierałąm go,do starego becika włożyłam i mi się potem nie mieścił do wózka ha ha ha'
Ela no włąśnie męczę się cały czas,nocki nie przespałam ,wstałam 5:20 zrobić śniadanie ale mąż mnie wyręczył a ja cały czas leżę 😞 😞 😞
A ten ból jest taki niby nie jest mocny ale taki ciągnący i idzie aż do pleców i nieprzyjemny 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny,
ja też coś w nocy nie mogłam spać, przewracałam się z boku na bok, kręgosłup mnie bolał w nocy, i mały miał czkawkę i spać mu się nie chciało i kopał w brzuszku.. śniło mi się wogóle że urodziłam ale nie miałam żadnych skurczy przed, tylko jeden mocny, pojechałam do szpitala i tam już miałam parte :P i urodziłam bez bólu :P szkoda że tak w rzeczywistości nie może być 😁
pogoda dzisiaj kiepska... mam zamiar iść do tego lumpka żeby mojej córci kupić jakiejś body bo coraz chłodniej na same bluzeczki.
Też już chce urodzić... Ale na razie żadnych skurczy nie mam 😞 ale dzisiaj jakiejś takie dziwnie przeczucie mam że to niedługo :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień Dobry 🙂
Po wczorajszej konsultacji : Mała ssała pierś 5 minut 🤪 🤪 wiem , że to mało , ale ja byłam w 7 niebie , nie była jeszcze głodna , wiec dlatego tak mało , ale radość trwała krótko , bo już przy następnym karmieniu się nie udało. Ta babka wszystko mi wyjaśniła jak mam robić, mała ma żółtaczkę przez co jest bardzo senna i muszę ją po prostu co 3h rozbudzać , najlepiej całą rozebrać , przebrać pieluchę i wtedy przystawiać , stwierdziła , że Pola jest bardzo niecierpliwa i jak raz się zassie i nie leci jej to już rezygnuje i ryczy dlatego poradziła żeby przed podaniem piersi troszkę laktatorem ściągnąć pokarm i wtedy przystawić. Udało mi się ją nakarmić dopiero rano , ale to tylko dlatego , że się wyluzowałam i podeszłam do tego właśnie tak jak piszecie , jak się uda to fajnie , a jak nie to nie zrobi to ze mnie złej matki i nadal tak do tego podchodzę , będę się starać. Zobaczymy. A sutki mam ponoć dobre do karmienia , zresztą mała je chwyta tylko po prostu nie chce ssać , więc mówiła , że tych kapturków nie potrzebuję.
Dg a powiedz mi jak karmisz to słyszysz cały czas przełykanie małej? Bo dziś moja na początku ssąc przełykała cały czas, a potem już tego nie słyszałam i zaczęłam się zastanawiać nad ilością mojego pokarmu , że może wcale nie jest go aż tak dużo jak to mówiły pielęgniarki w szpitalu??!! No nic trzeba uzbroić się w cierpliwość , Maks pięknie jadł do 8 m-ca z piersi a mówią , że to dziewczynki lepiej ssą 😁 😁
Ula ja miałam właśnie takie samo uczucie jak opisujesz 🙂 tez mnie bolał dół brzucha , cały się napinał i ciągneło mnie w dól , także kochana szykuj się 🤪 🤪
A najlepsze było to , że byłam w domu z przyjaciółką i jak odeszły mi te wody to ona w panice zaczęła tu wycierać te wody i dopakowywać mnie , a ja wyobraźcie sobie poszłam jeszcze Maksowi kolacje szykować 😁 kto by pomysł , że po 1,5 h mała już będzie na świecie 🙂
dobra idę się szykować , na 12 ma przyjść położna
A dla niecierpliwych - sex na prawdę pomaga !!! Mnie też bolało , ale jakoś się przemogłam i na drugi dzień urodziłam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Paella terminowo te podobnie 🤪 ale ty szybciej cesarke bedZiesz miała ja juz nie mogę sie doczekać 2 października.
Hm powiem wam ze tez mam te mdłości cora częściej ale czytałam ze ponoc w ostatnim miesiącu mogą wrócić dolegliwości z pierwych miesięcy a ja miałam okropne mdłości bite 3m i mocne z Nela było troche lżej.
Ból i takie parcie tez mam i tylko lezenie pomaga najgorsze klocicie pochwie bo to boli.. Chciałabym juz
Urodzić ale jakoś nie mam przeczucia ze to juz. Heheh ja nice śpię całe bez problemu ;-) tylko jak Nela obudi to zasnąć nie mogę tak jak dzis od 5 nie śpię a teraz zbieram sie na zakupy alaa;-)
Dg ja nie spalam 3 lata przy Neli i byłam przyzwyczajona 😉 to dziecko moje zaczęło od 4m spać nocki całe to teraz bedzie problem znowu bo zachcialo mi sie heee
Fela trzymam kciuki za pokarm hmm ja tez pamietam jak sie bałam ze za mało ze sie nie najada ale czy jest ok widać po dziecku czy płacze czy chce wiecej i waga u mnie pokarm był mega tresciwy Nela była wielka klucha 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
O kurcze dziewczyny to mowicie, ze to tak przed porodem juz tuz tuz 🙂 boje sie i chcialabym wytrzymac do poniedzialku jeszcze. zobaczymy 🙂 a zdrugiej str chcialabym miec juz porod za soba.
Fela trzymam kciuki, wszystko pomału się ułoży i malutka będzie jadła, skoro juz zaczeła 🙂 wazne to, że masz dobry pokarm 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojej Syla mi po 4ms zaczęło przesypiać noce i tak jest do dzisiaj.Liczę na to że. i tym razem się uda.
Fela słyszę jak polyka od 6-10min potem zasypia i cycka nie puszcza, kobieta w szpitalu mówiła żeby odrazu nie wyciągać piersi bo dziecko polyka ale wolniej chyba żę trzyma samą brodawkę to nic nie zje. Moja zasnie a za 15min znowu pobutka daje jej tę samą. pierś doje i śpi, może z 2godz. od początku karmienia obudzi się i już pożera ręce.

A mówiliście coś o pasie porodowym ja nie kupowałam, dzisiaj przed prysznicem wstępnie się obejrzałam, brzuch mam takna 4ms, waga -5 od porodu, zostało 7kg i jakbym miała mieć takie piersi to przy tej wadze mogę zostać. 🙂 Rozstępow brak.
Krocza nie oglądałam, boję się, czuję że jest jeszcze krwiak jak się myje no i hemoroidy okropne mam. No ale i tak czuję się sprawniejsza niż przed porodem.Idę wykorzystać chwilę że żarlok śpi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Fela nie poddawaj się, mała nauczy się jeść 🙂

Jak ja wam zazdroszczę, też już bym chciała mieć swojego synka na rączkach, a nie ciąży mi w brzuszku :P
jutro mąż przyjedzie to może będziemy pracować nad szybszym rozwiązaniem choć w sobotę idziemy na wesele to nie chciałabym tam się wykluć :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
heh ale macie już fajnie że jesteście już po 🙂 ja jak sobie pomyślę że będę musiała parę dni w szpitalu leżeć to jakoś nie zabardzo mi się to widzi, a przy cesarce leży się ciut dłużej 🥴

dzisiaj przygotowałam już łóżeczko dla małego, wyciągnęłam gondolę - co by się już wietrzyła 🙂 liczę na słoneczne dni po porodzie 😉 poprasowałam resztę no i jescze ta nieszczęsna torba mi została, jakoś nie mogę się za nią zabrać ufff jutro znowu do lekarza, zobaczymy co zadecyduje, bo po dodatkowych lekach jest gorzej :/ pewnie zgodzę się na wszystko byleby to był październik a nie wrzesień 🙂

Ula - Ty tak wysoko jesteś że już czas 😁

Kati jesteś? czy na porodówce już leżysz? 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Spokojnie dziewczyny,niestety jeszcze w domu ale mam dziś bardzo ciężki dzień.Jest mi słabo ,mdli mnie,mały się stawia i wierci niemiłosiernie.Macica mi cały czas twardnieje i zaraz lece siku ale nie boli jakoś tak bardzo.Jutro znów na KTG ide i mój gilekolog zdecyduje czy te skurcze są na tyle mocne żeby mnie wysłać do szpitala czy jeszcze mam w domu zostac.Ja się z nim zgadzam ,ze leżenie w szpitalu to nic miłego i lepiej w swoim łózku.
Ela nie martw się będzie dobrze,trzymam kciuki Kochana 😉
Małgosiu ja tez tylko marzę o tym żeby Maksa juz przytulic 🙂
Fela spróbuj z tym odciąganiem ,tak jak radzą dziewczyny jak mała nie będzie dobrze piła.Moja bratowa poszła do pracy i oddawała Lidzię do moich rodziców,odciągała pokarm i mroziła w takich specjalnych kubeczkach ,chyba z Aventa,mała będzie miała mleczko od mamy a Ty będziesz spokojniejsza .Powodzenia Feluś 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...