Skocz do zawartości

Pazdziernik 2013 | Forum o ciąży


SyLa1205

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Witam Piękne Panie! Dawno tu nie zaglądałam, bo kompletnie nie miałam czasu... Jak zwykle ciągle gdzieś latam... Ciekawe czy jak "Mały" się urodzi to siąde wreszcie na d... 🙂 Nie czytałam za wiele co tutaj ostatnio słychać, ale z tego co zdążyłam zauważyć to Kati i dg3003 - ogromne gratulacje dla Was! :* Ja tydzień temu miałam awarie, bo mój młodszy syn wspinał się na fotel i spadając kopnął lustro... A najgorsze, że akurat mąż zabrał moje auto do pracy, bo u niego był \'kapeć\', a ja i tak Kaja na ręce nie miałam jak zabrać... Po wielu telefonach udało mi się znaleźć "pomocne ręce"... Skończyło się na trzech szwach na dużym paluchu i jak wróciłam to musiałam zmyć z krwi spory kawał podłogi - ech. Z wrażenia szybko pakowałam swoją torbę do szpitala jak czekałam na transport. Jeszcze tego by mi brakowało, że z tych nerwów zacznę rodzić :P ale nie...Trzymam się dzielnie i wszyscy znajomi i sąsiedzi tylko podpytują kiedy wreszcie przestanę z tym brzuchem latać. W środe byłam u lekarki i powiedziała, że jak się do 15-ego nie wysypę to do szpitala. I nie omieszkała mnie spytać z uśmiechem na ustach czy nie boje się jeszcze w szpilkach zasuwać... Ciągle zakładam spodnie na stojąco :P Za to ostatnio spotkałam się z koleżanką, która ma termin na 8.10. ( czyli 2 dni przede mną) i ona biedna ledwo żyje i jest cała spuchnięta jak balon... Ale od początku ciąży ciągle tylko śpi i objada się słodyczami, a nie może patrzeć jak ja piję napoje gazowane... Hmmm... Ważę 73 kg czyli tylko 1kg do przodu od początku ciąży... Czuję się świetnie - po za tym jak moje dziecko wygina mi żebra tak, że aż chrupią... Pozdrawiam :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aniu czy ja dobrze zrozumiałam ,ze przytyłaś tylko kilogram????A co na to Twój ginekolog???
Ja przytyłam równe 20 kg 😠 o zgrozo ale juz 10 mam na minusie ,zeby być szczęśliwą to jeszcze tylko jakieś 11-12 kg ha ha ha.Ale powiem Wam,że nie mam jakiegoś szczególnego apetytu,rano pół bułki z masłem,na obiad mało co i wieczorem pół bułki.Nie mam w ogóle ochoty na słodycze, co mnie bardzo cieszy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny

ula ja ostatnio miałam to samo że mały sie praktycznie nie ruszał i to przez kilka dni a wczoraj mi znów dał popalić tak mnie kopał wieczorem i to dosc długo że ja się tylko wyginałam i płakałam z bólu

kati to super że już lepiej 😉 jak tak piszesz o tych uśmieszkach i minkach to aż Ci zazdroszcze 😜

a tak to nic nowego dalej w nocy kilka skurczów i to wszystko a dzisiaj się obudziłam z takim bólem jakbym miała dostać mega okres, do tego chodze jak pokraka 😜 i już strasznie niewygodnie mi się śpi.. bardzo marzy mi sie położyć na brzuchu..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hehehe wariatko z was ale mam nadzieje ze te wasze starania przyniosą rezultaty ;-) ja od następnego tyg biorę sie za przyspieszenie porodu zeby zdarzyć do 16 października ;-) hehe teraz robi tak mam wrażenie ze jak sie pchał to teraz mu nie spieszy sie heh żaden czuje jakby był juz w kanale rodnym paraliżuje mnie ale pędy leze to on z niego wyskakuje heheh 🤪 ale leze cały czas bo nic mi sie nie chce chociaż wydaje mi sie ze moje ciśnienie wraca do normy nie czuje sie taka ospala ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja dzisiaj troche sprzatania i chodzić nie moge ... ;/ biodra mnie tak bola i dzidzius tak mnie juz uciska ... ciagnie mi brzuchol do dolu jak nie wiem... i wiecie znowu mi sie kolejny ząb pokruszył 😞 ;/ dobrze ze sie zapisalam za tydzien do dentysty ale chyba przed porodem nie zdarze wszystkich zrobic tylko te najpilniejsze 2 zeby musze aj... zaraz wysusze wlosy zrobie jakis slaby make-up i pojde z córcią na spacer 🙂 miłego popołudnia 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tak Kati dobrze zrozumiałaś... Na początku ciąży ważyłam 72, przez pierwsze miesiące schudłam do 68 i później stałam na wadze... Dopiero od sierpnia zaczęłam pomalutku przybierać... Dla mnie super - ani jednego rozstępu mi nie przybyło. Badania mam książkowe i maluszek na usg też ok. Lekarka nie ma mi nic do zarzucenia - no może tylko to, że wszędzie mnie pełno, a ja wole piechotkę niż autobusy i śmiała się, że zgubie młodego po drodze. Zostało 6 dni do terminu, a mnie dalej wszędzie pełno... Oby mi tylko szybko poszło tzn. na porodówce. Śmiejemy się tylko, że mało komu pasuje jakaś data i musi się jeszcze wstrzymać 🙂 Mam tylko nadzieję, że mój mąż będzie wtedy w pobliżu, a nie gdzieś w trasie. Przy 2 porodach był i wiele mi to pomogło. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
laski mialam dzis takie uklucie w szyjce ze az krzyklam i myslalam ze umre ..normalnie jakby mi tak reke wsadzil, teraz ogolnie czuje takie cisnienie w dol i obolala jestem jakas taka.Ciekawe co to znaczy 🤪 mooze to juz jutro hehe maz ma wolne to moze ja juz zaczne smigac po schodach haha 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam 🙂
Nie pisałam długo , bo u nas znów kryzys karmieniowy 😞 eh z tym karmieniem widzę są u każdej jakieś cyrki.U nas mała zaczęła już ładnie jeść i jak na złość ja dostałam nawału pokarmu i piersi zaczęły mi się robić jak skała , mimo tego , że masowałam i odciągałam pokarm tylko do poczucia ulgi. No i oczywiście przez to , że piersi twarde to mała ma problem z uchwyceniem brodawki i strasznie się wkurza i o ile z prawą piersią jakoś to idzie to z lewej nie ma bata , siedzi pół h i wyje , a ja nie potrafię jej pomóc i albo przystawiam do prawej albo ściągam laktatorem i daje z butli. Już teraz widzę asymetrię piersi , prawa jest zdecydowanie większa i albo przyjdzie mi się z tym pogodzić , albo jeszcze uda mi się "naprawić" tą lewą.Już nawet tych kapturków próbowałam , ale z nimi jeszcze gorzej. Wszystko byłoby pięknie gdyby nie to , że tak bardzo zależy mi na tym aby ją karmić piersią i ciężko mi odpuścić i dać MM , no ale jak będzie trzeba to nic nie zrobię , póki co walczymy.
Dg Pola przy wypisie ze szpitala ( tym drugim pobycie ) ważyła 3670 rano, póżniej ją ważyłam na drugi dzień wieczorem to ważyła już 3790 , a dziś znowu przez to , że się tak namęczy bidulka to spadła mi z wagi do 3690 dlatego już sama nie wiem co mam robić , jutro rano będzie położna to jeszcze podpytam.
Z tych lepszych wieści to wczoraj byliśmy na pierwszym spacerku 🙂 co prawda wózka jeszcze nie mamy , ale poszliśmy w starym po Maksiu , a Maks dumny braciszek całą drogę prowadził wózek i nawet nie było mowy , żeby oddał ster 😁 Pola oczywiście spała jak zabita 🙂
Widzę dziewczyny , że już się niecierpliwicie na rozpakowanie , biedne , nie dziwię się , ale powiem Wam szczerze , że chwilami tęsknię za brzuszkiem , a najbardziej za tym uczuciem kiedy dzieciątko się wierci 🙂 tym bardziej , że nie planujemy już więcej dzieci i ta ciąża była moją ostatnią - chociaż jak to mówią " Nigdy nie mów Nigdy " 😁
Dg - jak tam wizyta pediatry ?
Kati - jakie mleko podajesz Maksiowi ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
syla takie kłucia to ja mam praktycznie co jakiś czas..

dzisiaj znowu sobie troche poskakałam na piłce a teraz mi okropny ból od krzyża idzie i przy tym mam skurcze.. ale nieregularne, jak przy porodzie to tak boli to ja dziękuje.. chce już urodzić i mieć to za sobą, mam już na prawde dosyć. Coś czuje że dzisiejsza noc znów będzie nieprzespana..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fela a jak długo Pola je?
Moja całą dobę nie zrobiła ani jednej kupy, a ostatnie dwa dni po jednej było.Jedzenia domaga się co 2-3h ale je 5min góra 10, coraz szybciej słyszę że rzadzej połyka mleka jest z pewnością voraz mniej. Dzisiaj w ciągu dnia wypilam 2Karmi, na noc jeszcze jedno mialam ale po kolacji nie mialam już miejsca. Czuję że po tym jest lepiej ale bez rewelacji. Pewnie skończy się tym że będę musiala butlą Mm ją dokarmiać.
Pediatra stwierdziła że żołtaczka nie jest mocna.Wagę mamy skontrolować za tydzień i tyle i uważać na starszą siostrę która obecnie jest mocno przeziębiona by się do niej nie zbliżała. Oczywiście to jest nie do zrobienia.

Dziewczyny widzę że się nie poddajecie, powodzenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
asiu88 napisał(a):
syla takie kłucia to ja mam praktycznie co jakiś czas


Asia ja tez mam klucie w szyjce jak szpilkami, mega dyskomfort ale dzis to było jakby z100x mocniej na tyle mocno ze normalnie wycgielo mnie z bolu ryklam i puściły mi sie łzy. Pózniej czułam normalnie jakby miała coś miedzy nogami ... Czytałam ze te klucia to macica ktora rozciąga sie juz fo granic możliwości tuż przed porodem ale może to być rownież zwiastun porodu.

Jak normalnie mam skurcze to dzis tylko krzyżowe heh ogólnie to dzis mam dobry dzien :-) aż szkoda sie kłaść jutro wybierzemy sie moze na wycieczkę, teraz juz nie trzeba aż tak uważać i sie oszczędzać 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania171086 napisał(a):
Tak Kati dobrze zrozumiałaś... Na początku ciąży ważyłam 72, przez pierwsze miesiące schudłam do 68 i później stałam na wadze... Dopiero od sierpnia zaczęłam pomalutku przybierać... Dla mnie super - ani jednego rozstępu mi nie przybyło. Badania mam książkowe i maluszek na usg też ok. Lekarka nie ma mi nic do zarzucenia - no może tylko to, że wszędzie mnie pełno, a ja wole piechotkę niż autobusy i śmiała się, że zgubie młodego po drodze. Zostało 6 dni do terminu, a mnie dalej wszędzie pełno... Oby mi tylko szybko poszło tzn. na porodówce. Śmiejemy się tylko, że mało komu pasuje jakaś data i musi się jeszcze wstrzymać 🙂 Mam tylko nadzieję, że mój mąż będzie wtedy w pobliżu, a nie gdzieś w trasie. Przy 2 porodach był i wiele mi to pomogło. Pozdrawiam


Ania ja schudłam na początku ciązy 10 kg i przytyłam niecałe 8 kg tzn że na plusie mam tylko 2kg w Twoim rozumieniu .

Syla ja też mam takie kłucia aż mnie zgina normalnie już od jakiegoś czasu tak mam.

Fela to moze przed podaniem lewej piersi troszke ściągnij mleko laktatorem zeby piersc zmiekła i dopiero przystaw Polcie. Słuchaj moja Szwagierka właśnie tak dawała jedną piers aż zasuszył jej sie pokarm w jednej a w 2 był i ma taka dużą asymetrie i pierś wyciągniętą do pępka prawie a ma dopiero 25 lat ! próbuj to wyrównać ! ja też miałam podobnie z córcią ale mama mi kazała przykładać do tej mniejszej wiecej a pozniej raz jedna raz 2 i mi sie wyrównały 🙂 głowa do góry ! Ty też dasz rade 🙂

Dg mi na laktacje bardzo pomagała bawarka- herbata pół na pół z mlekiem ! może i Ty spróbuj ?

ja dzisiaj przebudziłam sie przed 5 rano i nie mogłam spać ... przez przypadek obudziłam córcię po 6 i ona też nie śpi ... ogólnie czuje sie wporządku jakby mnie tak ten brzuch nie ciągną do dołu i ból pleców... ale cóż uroki końcówki ciąży 😁 dzisiaj wybieram się na małe zakupki córcia zostaje z dziadkiem 🙂 póżniej do Was zajrzę miłego dnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny!!!
Fela-teraz daje Nan ale nie orientuję się które jest lepsze,położna która była u nas powiedziała,ze te mleka wszystkie mają podobny skład więc tylko o cenę chodzi.Mąż kupił Nan i nic się nie dzieje,tylko czasem Maks ma kolki ale to zależy od pozycji przy karmieniu,nie moze leżeć na płasko.
Ja właśnie z pokarmem miałam tak samo,lewa zaczynała być coraz twardsza a Maks nie mógł złapać brodawki,słabo pił ,ciągnął i połykał pokarm tylko 2-3 min a potem tylko ciamkał.Pierś sie zapaliła i nic z niej nie leciało.Byłam w szpitalu u Laktatorki powiedziała ze przed karmieniem mam zrobić ciepły okład i lekko rozmasować,spróbój bo pomaga tylko ze ja już zaczęłam brać Bromergon i juz nie mogłam przystawić małego.A po karmieniu miałąm okładac pieluszką tetrową zrożoną w zamrażalniku.Spróbuj może to coś da u Ciebie.
Sylwia-wszpółczuje Ci tych kłóć bo ja też kilka razy takie miałam,człowiek zgina sie w pół i nie wie co robić 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dg Pola też je tak ok 5- 10 minut , ale połykanie słyszę cały czas, zauważyłam też , że jak je z piersi to szybciej się domaga jedzenia, jest tak jakby zmęczona tą piersią , a jak ściągnę mleko i dam jej z butli to zje mi 110 ml i śpi bite 3 godziny bez jęczenia. , położna mówiła żebym spróbowała dać jej jeszcze z butli ściągnięty pokarm i zobaczyć ile jeszcze zje po piersi. Może leniuszki te nasze dziewuszki 🙂 Pokarmem bym się nie martwiła , bo skoro Inga je i później śpi to znaczy , że brzuszek ma pełny , ja tak miałam z Maksiem jadł bardzo krótko i też wydawało mi się , że niedojada , tym bardziej , że kupka była raz w tygodniu 🤪 Pediatra tłumaczyła to w ten sposób , że całkowicie przyswaja mój pokarm , bo kupki robił bez problemu , nie miał zaparć i przybierał na wadze, więc może i u Ciebie teraz tak będzie. Pola jak na razie kupki robi mi nawet 3 dziennie.
Giga tak właśnie robię , ściągam pokarm aż pierś zmięknie i wtedy jej podaje , ale ona i tak się buntuje , normalnie się zachowuje przy niej jakby ta pierś jej śmierdziała. Kurde nie chcę tej asymetrii , mąż też się śmieje , że nie chce żony mutanta 😁 Póki co ściągam z niej pokarm aby się nie zasuszył i będę ciągle ją przystawiać , może w końcu się przekona.
Coś obijacie się dziewczyny z tymi porodami 🙂 co wchodzę to liczę na info o narodzinach kolejnego bobaska , a tu cisza ... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Fela 3mam kciuki że Malutka się przekona do tej lewej piersi w końcu ! 😁

Ula kto jak kto ale Ty Ula mogłabys się już rozpakować ! 🙂

ja dziś na zakupkach myślę że udanych 🙂 byłam w takiej hurtowni kupiłam córci 5 par legginsów , dla siebie koszule nocną rozpinaną , stanik bezszwowy , kilka par skarpetek takich dłuższych i jedne takie korzuszkowe milusie 😁 byłam też w peppko po wkładki laktacyjne i w possmanie po kilka kosmetyków dla siebie 🙂 no i jeszcze byłam w ciuchlandzie i kupiłam sobie super kurtke za 7,5 zł hahah a taka tania bo rozpruła się kieszeń hehe spokojnie mozna łatwo ręcznie to sobie zszyć 😁 no i kupiłam super skurzane kozaczki dla córci za 4,5zł i zimową czapcie dla dzidizusia ocieplana bo nie mam takiej małej i piżamka hello kitty dla córci i dla mnie jeszcze koszula w krate xD tyle że sie schodziłam że nie wiem... w jedną stronę pieszo spacerkiem a w drugą autobusem z tymi zakupami czekałam 20 min na autobus ale pieszo bym nie doszla tym bardziej z tymi siatami... a w autobusie to takie chamstwo ! pełny autobus i babka mi zwolniła miejsce i sie stara za przeproszeniem wjebała ;/ tamta zwrociła jej uwagę że mnie chciała wpuścić a ja powiedziałam że nie ważne że postoje... ;/ niestety kultura POLAKÓW !!! ;/ no nic ale dotarłam już do domku i jestem padnięta ... plecy bolą brzuch ciąży... już koniec takich wypadów jak dla mnie za bardzo mi brzuch opadł i kłuje niesamowicie... dobra nie zanudzam już bd poźniej 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale cisza... ja czekam na smsy w nocy też możecie wysyłać bo u mnie pory dnia i nocy nie istnieją.
Fela nasze dziewczyny jutro skończą 2tygodnie ... ale ten czas leci!
Po porodzie zdecydowanie szybciej 🙂
Może znowu jak się zacznie to seria będzie 🙂 Paella jest już chyba w szpitalu no i zaraz 7.09 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dg cisza faktycznie 🙂 ja sie zastanawiam czy jak do poniedzialku sie nic nie ruszy nie isc do szpitala zeby chociaz zrobili mi ktg. wiem ze jak narazie 2 dni po terminie to nic, ale chcialabym miec juz porod zza soba, bo to czekanie i myslenie jest dobijajace, zwlaszcza myslenie czy z dzieckiem wszystko ok;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny,
dziś byłam w szkole od 8 do 16 i tyłek i plecy mnie bolą 😞 jutro se chyba odpuszczę szkołę 😞 jestem już taaaka zmęczona 😞 w nocy spać nie mogłam bo plecy mnie bolą i nie wiem jak już leżeć 😞 Dzisiaj po południu nawet już zawroty głowy miałam i teraz wieczorem też. Niech już Antek wychodzi... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej kobietkki 😉
My dzis pogoda bajka cieplutko słonecznie ! 😉 od rana w sumie
Sprzątania od groma! Ostatnio epidemia w przedszkolu u Neli z wszami i wiecie cooo znalazłam dzisiaj u niej nóż kurwa mac akurat teraz 😞 mam tylko nadzieje ze to przejdzie cholerstwo po tych specyfikach ehhh takE wczoraj wysprzatalam pościele po zmienialam to dzis robiłam wszystko znowu urodziłam sie jak pies a o 15 pojechaliśmy na spacerek nad morze potem płac zabaw i kfc 😉 dzionek super tylko te cholerne wszy jutro planuje jeszcze raz umyć tym włosy u mnie Tesciowa wyczesala tylko dwie Tesciowa wcale maz łysy.. A mnie kurde i tak wszystko swedzi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny!!!
Sylwia-znam ten ból bo moje dzieciaczki też swego czasu z przedszkola przyniosły a mają bardzo gęste włosy i trzeba to cholerstwo było wyczesywać i łapać.
Ula i Małgosia -do roboty ,kiedy macie zamiar urodzić ,my tu czekamy na następne kruszynki 😘
Nasz Maksiu wczoraj skończył tydzień 🙂Tylko dziś miał kolki,dziewczyny czy Iga i Pola mają czasem kolki?Nie było jakiejś tragedii ale płakał a ja nie wiedziałam jak mu pomóc.Czytałam o masazu ale jak jego tak boli i ma podkurczone nózki to jak mam mu go zrobić???Chyba skocze jutro do Rossmana i kupie herbatkę z kopru i bede tak profilaktycznie mu dawała napić się trochę.TYlko on już i ta glukozę pije ,nie wiem kiedy jeszcze mu mam ten koper dac jak on większośc dnia i nocy śpi 😘 😘 😘
Pozdrawiam cieplutko 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...