Skocz do zawartości

Pazdziernik 2013 | Forum o ciąży


SyLa1205

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
maugodziaata napisał(a):
kati na kolki polecam probiotyk na jelita dla takich maluszków BIO-GAIA się nazywa. Drogi bo za mini flakonik 40 zł ale jedna nie cała buteleczka starczyła nam i chyba w tydzień minęły całkiem 🙂

Dzięki Małgosiu,a mozna te kropelki normalnie w aptece kupić ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Kati to nie dawaj glukozy, a może kupy nie może zrobić ? Kolki powtarzają się regularnie o podobnych porach dnia.
Co do Bio-gai to ja tam używalam to przy pierwszej córce bo peddiatra na wszystko to zalecala i nic to nie dawało
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Syla współczuje niechcianych lokatorów na głowie córki ;/ wiem coś o Tym ... jak mieszkałam w UK z bratem i z jego rodzinką to dzieciaki co jakiś czas przynosiły to cholerstwo do domu ;/ a tam to jest na początku dziennym niestety ;/ póżniej z bratową stosowałysmy na dzieciach regularnie te szampony tak profilaktycznie i przestały się czepiać 🙂 najgorzej że tam wszedzie wykladzina jest i trzeba bylo odkurzac itd hehe

Kati jak chcesz dawać ten koper to raczej na wieczorem tak żeby na noc , bo kolki to raczej w nocy są ! mi mama pokazała co mam robić jak dziecko ma kolkę (chociaz moja córcia to mila tylko kilka razy ) nasmarować brzuszek oliwką i masować otwartę dłonią wokół pępka tak mniej więcej w jedną stronę jak to nie dużo daje to termometr końcówke lekko w oliwce i troszke w dupci ''pokręcić'' i gazy uciekają 🙂 i moment i dziecko spokojne jest 😉

ja jutro mam zajęcia w szkole od rana ale na szczęście praktyczne to sie troche zwolnie wcześniej 🙂 ale musze wczesniej wstać bo moj tato z tą ręką tzn z tymi paluchami i go troche boli a moja Emi to taka ruchliwa sie zrobiła że szok i wszedzie wejdzie i musze ją do chrzesnej zaprowadzić przed szkołą ... chrzesna chciała sama po nią przyjść ale i tak robi mi wielką przysługę zostając z nią więc ja puki jeszcze mogę w miarę to ją zaprowadze tym bardziej ze to nie jest daleko a od chrzesnej mam bliziutko do szkoły na skróty 😁 no ale nie wiem teraz o której zasne bo polozylam sie z Emi zeby zasneła ( bo ostatnio to taka mamusi coreczka sie zrobila i bez mamy włosów nie zasnie ... musi macac mnie po wlosach hehe ) i wyszło że i ja zasnełam gdzieś przed 21 i się zbudziłam 23.45 a ja miałam się kąpać i wziełam szybko prysznić włosy umyłam i sie troche rozbudziłam ... ale jutro bym miała lekko przetłuszczone włosy i zle byc sie czuła idąc do ludzi 😁 hihi ale się rozpisałam 😁 jutro to pewnie dopiero jak wróce z zajęc to napisze bo rano moge sie nie wyrobić 😉 więc dobrej nocki i miłej niedzieli Kochane 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny 😉

syla współczucia z tymi wszami.. 3mam kciuki oby jak najszybciej znikły

no własnie gosia i giga wy jeszcze macie siłe do szkoły chodzić? 😮
ja ledwo po domu chodze jak wyjde na spacer to jest święto a tak to praktycznie leże bo tak mnie wszystko boli a jak nie leże to skacze na piłce, ale pewnie wam szybciej przynajmniej czas leci a mi sie to strasznie ciągnie..

Ja mam czas do czwartku jeśli nie urodze to w czwartek mam wizyte w szpitalu w tym badanie ginekologiczne (pierwsze w całej ciąży, no nie licząc prywatnej wizyty) i ktg.. no i dostane termin na wywołanie, troche sie boje tego wywoływania ale zobaczymy jak to wszystko się ułoży

miłego dnia! 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asiu ja równiez mam czas do czwartku 🙂 tylko u mnie juz 41 tydzien leci 🙂
Ale dzis chyba mi czop wyleciał, bylam w toalecie i czulam ze cos idzie, na papierze zobaczylam taki dziwny kolor sluzu-galaretki, wiec mam nadzieje ze nie dotrzymam do czwartku 🙂 i cos sie w koncu ruszy, juz nawet sutki sobie masuje , zeby ta oksytocyna sie wydzielala, ale troche to boli.
Miłego dzionka życze:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kati oczywiście kropelki w aptece mozna dostać ale nie wszystkie je mają. Każde dziecko jest inne ale to est probiotyk więc na jelitka powinien pomóc.

Giga kolki to nie koniecznie w nocy, moja córcia miała je po południami... Masaże niestety nic nie pomagały mojej córci,a o tym termometrze w dupci to słyszałam że absolutnie nie wolno już tego robić aby nie naruszać narządów, bo później samo nie będzie się umiało wypróżnić. No ale każdy ma swoje sposoby 😉

Ja byłam zadowolona z Bio-gai, to probiotyk więc nie zaszkodzi spróbować 🙂

U nas nic się nie dzieje niestety, prócz bólu pleców. Dzisiaj już nawet od rana bolą... może to coś znaczy? bratowa mojego męża przy pierwszym dziecku właśnie tylko plecy ją bolały i pojechała do lekarza za namową rodziny, tam zrobili jej ktg i wyszły regularne skurcze których nie odczuwała :P więc trzeba mieć wszystko na uwadze 😁

A do szkoły chodzę póki siłę mam, ja muszę mieć 50% obecności w miesiącu ;/ a jak urodzę to nie wiem kiedy pójdę najszybciej więc wolałam się jeszcze wczoraj pomęczyć. Dziś sobie odpuściłam szkołę bo nie dam rady z tymi plecami.

Dziś niedziela, córę też zaczęłam rodzić w niedziele :P może coś się jeszcze wydarzy 😁 ciekawe co u paellli dawno jej tu nie widziałam 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ursulina napisał(a):
Asiu ja równiez mam czas do czwartku 🙂 tylko u mnie juz 41 tydzien leci 🙂
Ale dzis chyba mi czop wyleciał, bylam w toalecie i czulam ze cos idzie, na papierze zobaczylam taki dziwny kolor sluzu-galaretki, wiec mam nadzieje ze nie dotrzymam do czwartku 🙂 i cos sie w koncu ruszy, juz nawet sutki sobie masuje , zeby ta oksytocyna sie wydzielala, ale troche to boli.
Miłego dzionka życze:*


ula to 3mam kciuki za Ciebie 😉 jak juz czop wyleciał to dobry znak , możesz lada moment rodzić 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ELA GRATULACJE !!!!!! Wspaniała wiadomość 🤪
Dużo zdrówka dla Ciebie,szybkiego powrotu do siebie i całuski dla Huberta. 😘 😘 😘
Takie maleńkie te nasze dzieci,same takie kruszynki.Lekarze straszyli ,ze Maks będzie miał ponad 4 kg a on miał 3450,na szczęścieha ha ha Jeszcze będzie miał czas urosnąć 😁 😁 😁
Asiu Maks też ma te kolki róznie czasem popołudniu a czasem w nocy,do tego ulewa mu się i po każdym karmieniu ma czkawkę i chyba dlatego te kolki bo się przy niej nałyka powietrza.
Dorota i Fela Wasze dziewczynki też mają tak często czkawkę????
No i Maksiu mało pije,w butelce to tak 50-60 ml tylko ,ze co 2 godz,ale na poczatku wypijał koło 100 ale co 3-4 godz ,nie wiem czemu tak mu się przestawiło i teraz chce częściej 😞Nie wiem nawet czy przybiera na wadze.A do tego ma taki maleńki krwiaczek na białku w oczku,położna powiedziała ,ze się to wchłonie,mam nadzieję 😞
Ja jestem straszna panikara i ciągle mam takie myśli ,ze Maks zachoruje albo zachłyśnie 😞 😞 😞 😞Chyba mam depresje poporodową bo ciągle mi się chce płakać,już sama na siebie jestem zła.Troche też chyba z powodu tego odstawienia od piersi 😞 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
paella gratulacje!! W końcu nowa dzidzia 😉

Kati nie dołuj się, będzie dobrze, synuś na pewno zacznie więcej jeść, musi się rozkręcić i sobie unormować 🙂

krwiaczek na pewno się wchłonie 🙂 nie ma co się przejmować i wpadać w depresję, ciesz się że masz swojego syneczka przy sobie już i możesz się nim cieszyć i patrzeć na niego 🙂
część z nas dalej w dwupaku 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No Paella zaszalala 🙂 Gratulacje !!!!! ;-)

Uła trzymam kciuki za Ciebie !!! 😉

A u mnie ok Nelka ma czysta głowę juz wszystko wysprzątane to moze noe przyniesievxnowu tego do domu ;/ ja chce dzis powtórzyć bo wydaje mi sie ze Tesciowa nie zrobiła tego porządnie dlatego maz mi dzis nałoży i wyczesze ;-) wole chuchać na zimne jedna gnida gdzieś zostanie i na nowo noe dziękuje 🙂

Dg powiem ci ze tez myślałam ze wszy to nie te czasy a jednak... Ale Irl to kraj farmerów i te ich dzieci takie brudne chodzą wiec... :/

Asia a hak tam Twoje poczynania ? 😉 nie bój sie wywoływania wymasuje szyjke dadzą oscytocyne moze przebija pęcherz plodowy i pójdzie z górki 🙂 mamy jeszcze szanse spotkać sie w szpitalu heh ;-)

Kati nie martw sie ! Pomalutku do przodu nie odrazu Rzym zbudowano 😉 musicie mieć troche czasu na dotarcie ;-)

Maugodziata Antosiowi widać bardzo dobrze w Brzusiu mamy ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kati
* Inga b.często ma czkawkę
*ma krwiaczek na bialku oka przy teczówce też nam pediatra mówiła że się wchłonie, bardziej mnie martwią na powiekach ipod noskiem bo też ma niewielkie ale teraz ona cały czas jest czerwona ajak zblednie to będą bardziej widoczne, te niby też się wchłaniają ale moja 2,5letnia córka ma do dzisiaj na szyji i z tyłu
*60ml mleka to wcale nie jest tak mało, z tym że dobrze między karmieniami właśnie 3-4h przerwy robić bo takie mleko. jest dlugo. trawione, stąd może potem go brzuszek boleć
Myślałam że wraz z przejściem na MM chociaż depresja z tym karmieniem cycem przechodzi... u mnie dzisiaj nerwowo jestem jak bomba zegarowa, denerwuję się że dziecko glodzę. Od 11je co godzinę, a w nocy co 2hjadła dosyć aktywna się zrobiła. Jutro chyba pojadę ją zważyć znowu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie też łapie dół. to karmienie mnie wykończy, poza tym powoli padam na twarz no. i jeszcze starsza córka jest chora i marudzi cały. dzień . Mąż na szczęście zabrał ją teraz więc może chwilę się zdrzemnę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzieki Dorotko za podtrzymanie na duchu,bo ja tez powiem szczerze padam na pysk.Maksw dzień fajnie śpi ale w nocy daje popalić a ja staram się da ć się wyspać reszcie ale czasem,zasypiam na siedząco przy karmieniu.A w dzień mam nowe siły i nie chce mi sie spac ,a mogła bym jak Maks śpi .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
PAELLA GRATULACJE !!! 🙂

Dg chodze puki moge później nie bardzo bd miała z kim zostawić 2 dzieciaczków 🙂 też tak jak Maugodziaata musze mieć 50 % obecnosci a jak juz sie rozpakuje dodatkowo zloze takie podanie zeby nie wstawiali mi nieobecności przynajmniej przez miesiac ... a później tylko na zaliczenia bd chodzić...

Maugodziaata z tym termometrem w dupce to ja wiem ze nie można robić tak cały czas tylko czasem i to w ostateczności jak już nic nie pomaga ! wiem że z czestego takiego zabiegu maluszek moglby miec pozniej zaparcia. bez obaw wszystko z umiarem i delikatnie ! ja córci dosłownie moze 2-3 razy tak zrobiłam ale to naprawde w ostatecznosci jak nic nie pomagało !

Kati ja już kiedyś Wam pisałam że moja córcia miała po kilkanaście razy dziennie czkawki ! w brzuchu jak była tez miala czesto i po urodzeniu to samo ! troche pomaga ogrzanie ciemiączka ( czasem wystarczy polożyc dłoń na główke na jakiś czas i czkawka znika 🙂 )

dzisiaj na zajeciach dziewczyny zauważyły że bardzo mi brzuch opadł w ciągu 1tyg. ... moja mama obstawia że jeszcze z tydzień i urodze ... chciałabym dopiero po 20-stym urodzić ale to dzidziuś zadecyduje kiedy zechce wyjść ! noce mam coraz gorsze nie wysypiam sie i te plecy non stop bolą ;/ i te kłucia masakra... jeszcze biodra i piersi obolałe cały czas ... aj... mam juz dość 😞 ciekawa jestem jak to sie potoczy z córcią przepowiadające bóle miałam 1,5 tyg przed porodem a teraz już 2 tyg mi mineło od tych moich bolesnych przepowiadających bóli i w tym tyg te wymioty i wypróżniam się po 2-3 razy dziennie aż się zaczełam stresować !

no a tak w ogóle to PAELLA może znowu rozkręciła Nasze rozpakowywanie 😁 hehe posypiemy się pokolei znowu 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej brzuchatki i mamuśki 🙂 jak ja wam zazdroszczę, ze macie już dzieci przy sobie 🙂 nawet jak przychodzi kryzys uśmiech dziecka wynagrodzi wszystko 🙂 🙂 mi katar na szczęście przechodzi i już bym mogła rodzic... wszyscy do mnie dzwonią i pytają już? już? już urodziłaś? mąż z pracy co godz dzwoni czy coś się dzieje. już czasem mnie to drażni, bo gdy się coś zacznie dziać to wiadomo, że będę sama dzwonić. dg3003 zapisałam już twój nr będę pisać jak coś 🙂 wcześniej jakieś skurcze miałam a teraz cisza 😞 nic się nie dzieje 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
giga737 napisał(a):
PAELLA GRATULACJE !!! 🙂

Dg chodze puki moge później nie bardzo bd miała z kim zostawić 2 dzieciaczków 🙂 też tak jak Maugodziaata musze mieć 50 % obecnosci a jak juz sie rozpakuje dodatkowo zloze takie podanie zeby nie wstawiali mi nieobecności przynajmniej przez miesiac ... a później tylko na zaliczenia bd chodzić...

Maugodziaata z tym termometrem w dupce to ja wiem ze nie można robić tak cały czas tylko czasem i to w ostateczności jak już nic nie pomaga ! wiem że z czestego takiego zabiegu maluszek moglby miec pozniej zaparcia. bez obaw wszystko z umiarem i delikatnie ! ja córci dosłownie moze 2-3 razy tak zrobiłam ale to naprawde w ostatecznosci jak nic nie pomagało !

Kati ja już kiedyś Wam pisałam że moja córcia miała po kilkanaście razy dziennie czkawki ! w brzuchu jak była tez miala czesto i po urodzeniu to samo ! troche pomaga ogrzanie ciemiączka ( czasem wystarczy polożyc dłoń na główke na jakiś czas i czkawka znika 🙂 )

dzisiaj na zajeciach dziewczyny zauważyły że bardzo mi brzuch opadł w ciągu 1tyg. ... moja mama obstawia że jeszcze z tydzień i urodze ... chciałabym dopiero po 20-stym urodzić ale to dzidziuś zadecyduje kiedy zechce wyjść ! noce mam coraz gorsze nie wysypiam sie i te plecy non stop bolą ;/ i te kłucia masakra... jeszcze biodra i piersi obolałe cały czas ... aj... mam juz dość 😞 ciekawa jestem jak to sie potoczy z córcią przepowiadające bóle miałam 1,5 tyg przed porodem a teraz już 2 tyg mi mineło od tych moich bolesnych przepowiadających bóli i w tym tyg te wymioty i wypróżniam się po 2-3 razy dziennie aż się zaczełam stresować !

no a tak w ogóle to PAELLA może znowu rozkręciła Nasze rozpakowywanie 😁 hehe posypiemy się pokolei znowu 😁

Dzięki Iga za radę ,nie słyszałam o ogrzewaniu ciemiączka ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mloda236 napisał(a):
wszyscy do mnie dzwonią i pytają już? już? już urodziłaś? mąż z pracy co godz dzwoni czy coś się dzieje. już czasem mnie to drażni, bo gdy się coś zacznie dziać to wiadomo, że będę sama dzwonić. dg3003 zapisałam już twój nr będę pisać jak coś 🙂 wcześniej jakieś skurcze miałam a teraz cisza 😞 nic się nie dzieje 😞


U mnie to samo, powiadomilam kogo trzeba ze jak cos to odrazu napisze, a tu co chwile sms juz urodzilas? denerwuje mnie to, bo juz po terminie a ja czekam i mysle.przeciez nie bede kazdemu pisac smsa sluchajcie jeszcze nie urodzilam 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ula w tej ciąży też często gości czkawka u mojego maleństwa też jestem ciekawa co bd po porodzie ... a co do tych telefonów i sms-ów to ja miałam identycznie w poprzedniej ciąży ... szlak mnie trafiał ;/ tym bardziej że bylam 4 razy w szpitalu w 9 mies a za 4 razem urodziłam i to idealnie co do dnia w terminie... wiem co czujesz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...