Skocz do zawartości

Pazdziernik 2013 | Forum o ciąży


SyLa1205

Rekomendowane odpowiedzi

Giga przypomniało mi się że moja koleżanka ma synka i strasznie imię mi się podobało Ma na imię ERYK. Co do Kubusiów to od lat to imię najczęściej nadawane jest dla chłopca, uważam że jest b.ładne ale Hubert wg mnie jest lepsze,bo ja b.nie lubię jak co trzecie dziecko ma tak samo na imię. No ale to. tylko moje zdanie.
Co do porodu to masz rzeczywiście duże szanse, ale od dzisiaj dziecko jest już donoszone 🙂 A kiedy mąż przyjeżdża ? W końcu z. kim będziesz rodzić ?


no i przede wszystkim : Życzę Tobie wszystkiego najlepszego a przede wszystkim zdrowego bobaska,lekkiego porodu i żeby udało wam się z mężem być w koncu razem i cieszyć się bliskoscią na codzień. :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
hej dziewczyny 😉
wczoraj dzwonili do mnie bo były już wyniki z moczu no i dostałam antybiotyk na zapalenie pecherza, fakt że to już końcówka ale wole to chociaż troche podleczyć, doktorka powiedziała że jak przy porodzie się ma infekcje pęcherza to może mieć zły wpływ bo czasem bakterie przechodzą na dziecko , może mieć z tego np. pleśniawki i jeszcze tam jakieś inne.. No i przede wszystkim po porodzie to jest ciężej wyleczyć.

a tak to nic nowego, wczoraj byłam na długim spacerze i znów w nocy miałam skurcze ale dużo mocniejsze od poprzednich już myślałam żeby jechać do szpitala ale w końcu jakoś zasnęłam

giga Wszystkiego Najlepszego! no i przede wszystkim szybkiego bezbolesnego porodu i zdrowego dzidziusia 🙂 jeśli chodzi o imię to mi się bardziej Kubuś od Huberta podoba z tym że tak jak dg pisała Kubusiów już pełno ale wydaję mi się że ostatnio Hubert to bardziej oklepane imię ale to nie znaczy że trzeba z nich rezygnować 😉

właśnie tak patrze że mi się też już skala skonczyła.. a Maksymka dalej nie ma 😞
ula witaj w klubie 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam kochane widzę ze grono mamuś sie powiekszyło gratulacje mnie strasznie meczą skurczę od 5 i mam takie dziwne bole w pachwinach a jeszcze czeka mnie wizyta na ktg. Już by się wydawało że wszystko ok i mogę troszkę odpocząć a tu lipa bo jeżdzimy i ogladamy domki do wynajmu i prawdopodobnie jeszcze po porodzie przeprowadzka o ile nie przed lub mąż w trakcie mojego pobytu w szpitalu sie tym nie zajmie ah szkoda słów corcia moja u babci i ciagle sie pyta o mame tate i braciszka a mnie doły takie łapia że boje sie co bedzie po do terminu jeszcze 3 dni zobaczymy :* całuski dla was kochane i dla waszych pociech 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny,
kati też uważam że trochę uboga ta dietka twoja, pamiętaj żę karmisz a przy karmieniu jest potrzebna większa ilość kcal niż normalnie!

giga ty to się lubisz rozpisywać :P wszystkiego najlepszego!!! oby poród był szybki a dzidziuś śliczny i zdrowy 🙂 co do imion to ja zawsze chciałam mieć Nikodema ale później mi się odwidziało i od początku będzie Antoni 🙂 na drugie Ignacy bo też mi się podobba a po za tym to imię po pra dziadku 😉
No asiu widzę właśnie że koniec skali :P to teraz czekamy która pierwsza :P

Ja się cieszę ogromnie bo mój mąż jednak w tym tygodniu nie wyjeżdża 😁 więc mogę rodzić 😉 Już czuję że to blisko. Z dnia na dzień coraz ciężej, do południa funkcjonuje a po już nie mogę chodzić dosłownie ;/ brzuch mam tak twardy że mój mąż boi się dotykać żeby nie pękł :P a brzuch już mam nisko... plecy dale bolą, i dzisiaj odkąd wstałam miewam jakieś skurcze ale delikatne. Zobczymy czy coś się rozwinie czy ucichnie 🙂 miłego dnia!


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczynki!!!!
Daria-szybkiego powrotu do zdrowia,miałam kiedyś tą grypę i masakra,to jest męczarnia,bidulko zdrowiej szybko !!!
Iga-Wszystkiego najlepszego,szybkiego i lekkiego porodu i przede wszystkim sslnego zdrowego maluszka.Co do imienia oprócz Maksa podobały mi się imiona Franek i Aleksander 😉
Małgosiu ja już nie karmię piersią niestety 😞 😞 😞.Ciągle się biję z myslami,ze mogłam jeszcze próbować ale Maks nawet z butelki pije bardzo leniwie.Na pierwszy raz wypija 50 ml a potem po odbiciu czasem dopija 20 ml a czasem nie.Pije na raty 60-70 ml.Idę w piątek do periatry na pierwszą wizyte ,az sie boję ile on waży 🤢
Idziemy dziś z Maksem na pierwsze zakupy sami ,bez tatusia,mamy gości i muszę jakieś kanapeczki na kolację zrobić,bo na nic więcej nie mam jeszcze siły 😞
Miłego dnia kochane 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziękuje Kochane za życzenia 🙂

narazie nic takiego specjalnego się nie dzieje bo skurczy bolesnych nie mam tylko twardnieje mi brzuch tak że kwadratowy jest no i te kłucia sa czasem nie do zniesienia... ciekawa jestem czy się coś rozwinie czy to fauszywy alarm ... dziwnie sie czuje tak inaczej od wczoraj... tak troche mi słabo i co jakiś czas chce mi się kupe... zaraz bd cos sprzatac bo normalnie nie moge wysiedzieć ! ale nie wiem jak mi to pójdzie ... albo nie dam rady albo tylko mi to pomoże się rozkręcić 😁 szczerze to już mogę rodzić mam już dość tej ciązy ! z córcią w ciązy tak się nie męczyłam...

Kati co do imienia Franek i Aleksander to już zajęte u Nas w rodzinie wiec odpadają ... ale i tak jeszcze nie mam dla dziewczynki imienia bo jakoś nie moge sie zdecydować ...

Dg co do przyjazdu męza to nic mi o tym nie wiadomo ja nic nie pytam i on nic o tym nie wspomina ... a rodzić bd sama ... nawet do szpitala sama pojade taxą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
giga współczuje że będziesz sama 😞

wzięłam prysznic i strasznie mi teraz gorąco... zmierzyłam sobie cisnienie, w normie 125/88 ale puls mam 110... Skurcze dalej są i są chyba mocniejsze. Może dziś się coś zacznie. Dopiero 10 a a już zmęczona jestem 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Solenizantka bidulko TY kurujcie sie! raz mialam grype zoladkowa omg! nikomu nie zycze 😞 😞

Giga - hehe no jak napiszesz to na cala strone hehe 🤪 🙂 juz nawet nie wiem co ci mialam napisac heh
Juz wiem hehe imie 🙂 Ladne i Kubus i Hubert, osobiscie nie znam zadnego Huberta i wybralabym to imie bo Kubusiow jest od groma! i swietej pamieci moj braciszek urodzony w 6m mial na imie Kuba 🙂 u nas na 99%zostanie Nathaniel 🙂

Kati nie przejmuj sie tym karmieniem, ale tak to juz jest ja tez schizowalam ze mam zly pokarm ze malo tresciwy ale jak mala zaczela przybierac to mi potem ludzie nie wierzyli ze ona na cycu jest hehe bo byla pyza gruba 🙃 🙃 i jadla mi max 5minut. Ciekawe jak bedzie teraz.

Maugodziataa super ze maz w domu bedziesz spokojniejsza 😎 dzialaj tam dzialaj 🙂ja mam teraz etap ze jest mi non stop mega ale to mega goraco non stop wietrze w wszyscy w domu marzna hehe 🙂

Asiu jakbym byla po terminie tj TY to zabralabym dupe w troki i pojechala do szpitala, jak juz cos sie pokazalo a jestes po, zapodaliby ci zel i pomogli sie rozkrecic! 🙂 takze jak dzis poczujesz to jedz.

A u mnie ciezki wieczor i ciezka nocka za mna, mialam skurcze co 30, 20 i 10 minut. Wybudzaly mi mnie tak do 4nad ranem potem zasnelam jak zabita juz chyba ze zmeczenia i wiecej nie pamietam. Od rana jest w miare spokojnie. A wczoraj wieczorem mialam bardzo bolace hehe. Ale dzis na 3:30 mam wizyte z Nela na bilansie a potem niech sie dzieje co ma sie dziac. Ja zrobilam sobie zdjecie wczoraj dla porownanaia.... i doznalam szoku. Brzuch mi opadl megaa a ja jakos tego nie widzialam. Dopiero jak porownalam foty. Kiedy to wszystko nastapi nie wiem. Ale napewno do 21 nie wytrzymam :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ale spać mi się chce... powieszę pranie i położę się chyba na godzinę. Skurcze dalej są mniej więcej co 5 minut, ale nie są jakieś bardzo mocne. Położę się to zobaczymy czy miną (bo tak zazwyczaj miałam) czy nasilą. Moja przyjaciółka takie skurcze miała od 20 wieczorem do następnego dnia w którym urodziła, więc kto wie 🙂
dodam że znów mnie kręci w jelitach, a byłam dzisiaj na dwójce już 2 razy. Później zajrze i dam znać co i jak. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny
troche sprzątałam później położyłam się na 1h jak córcia zasneła i wstałyśmy niedawno zjadłyśmy obiadek ale ja jakoś gorzej się czuje mam wrażenie ze brzuch bardziej mi sie napina i też mam tak jak Wy że mi tak gorąco cały czas wcześniej przed spaniem to aż byalm spocona cała... szkoda że nie umiem sobie cisnienia zmierzyc bo bym sprawdziła czy ja nie mam wysokiego przypadkiem bo normalnie mam niskie... ale wybieram sie na spacer do babci i chrzesnej to mi zmierzy ... ciekawa jestem czy dojde... w pachwinach też mnie boli jak Cb Taida i w ogóle jak na okres troche i plecy z tyłu i brzuch na dole i te twardnienie brzucha ... puki co wszystko do wytrzymania bez wiekszego bólu ... oki zbieramy sie i idziemy bo wczoraj caly dzien w domku trzeba sie przewietrzyc troche 🙂 napisze wieczorem co i jak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczynki 🙂
widze, ze juz wszystkie chcemy urodzic jak najszybciej 🙂
ja odczekam te 7 dni od mojej przewidywanej d.porodu i w czwartek spadam do szpitala, zgodze sie na wszystko zeby juz urodzic jak najszybciej 🙂
okropnie spiaca jestem a do tego znow zatoki sie odezwalay ciezko mi sie oddycha ;/ ide sie polozyc chwilke, bo dzis dalej byly przeboje z donoszeniem dokumentow do kredytu, ale juz moze sie cos wyjasni w tym tygodniu.
pozdrawiam 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny!!!
Matko takie bidulki ,trzymam za wszystkie kciuki,zeby to już było Kochane,zebyście się tak nie męczyły a ta końcówka najgorsza jest.
Jak mi te wody odeszły i pojechałam na porodówkę to ja takie skurcze jak Wasze miałam jeszcze do 10 tej to moze Wy też będziecie miały raz dwa i już 🤪bo mnie dopiero po zastrzyku się rozkręciło a tak to były właśnie takie jak te które miałam w domu.
POWODZENIA !!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U mnie dzis spokojnie ;-) wymeczylo mnie wczoraj zobaczymy jaka bedzie nocka ;-) poczekam do soboty heh i chyba zacznę biegać heh nie wierze tak sie pchał na świat a teraz ma nas w nosie chociaż dzisiaj to młodego dosłownie czuje jakby miał mi zaraz rękę podać strasznie mi w ogóle brzuch pęka nad pępkiem i pod :/ swedzi i boli 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
SyLa1205 napisał(a):
U mnie dzis spokojnie ;-) wymeczylo mnie wczoraj zobaczymy jaka bedzie nocka ;-) poczekam do soboty heh i chyba zacznę biegać heh nie wierze tak sie pchał na świat a teraz ma nas w nosie chociaż dzisiaj to młodego dosłownie czuje jakby miał mi zaraz rękę podać strasznie mi w ogóle brzuch pęka nad pępkiem i pod :/ swedzi i boli 😞

Sylwia ja też miałam takie uczucie pod koniec ,ze mi zaraz ten brzuch rozerwie i też bardzo swędział,smarowałam go Neutrogeną z borówką czy co to tam było,bardzo grubo aż się samo wchłonęło 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzień dobry dziewczyny !
też juz chce się rozpakować bo mam dośc ledwo chodze a czuje że dzidizuś jest bardzo nisko ...
Syla też mam takie wrażenie jak Ty ... i ile bym nie smarowała czuje że ten brzuchol taki napięty jakby miało go rozerwać ...
jeszcze dodatkowo to mnie tak sutki bolą strasznie jakbym juz karmiła ... chyba użyje tych maści co mam chociaz nigdy nie używałam.... brzuch twardnieje caly czas a Maluszek się tak wypręża czasem ze az boli... moj tato sie śmieje ze chce już wyjść a ja na to ze to niech wychodzi bo mam dosc ... 😁 hehe
tak w ogóle to nudy mam cos bym porobiła ale za rano jeszcze jest 😁 musze zrobić na weekend na zajecia kilka prac ... ;/ ale tam mi sie nie chce... ale im szybciej sie za to zabiore to bd miala z głowy 😉 bd do Was zaglądać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny 😉

co do tego brzucha to mnie ostatnio tak bardzo swędział teraz jak mi opadł to już aż tak nie swędzi ale też mam wrażenie jakby miał wystrzelić.
Dzisiaj w nocy to w ogóle nie spałam nie dość że od czasu do czasu męczyły mnie skurcze to chyba z 10 razy byłam siku i w sumie dalej co chwile sikam, nie wiem skąd mi się to bierze 😮 jestem w szoku że aż tyle można 😜
Jutro czeka mnie wizyta w szpitalu i dostane termin na wywołanie ciekawe na kiedy..

ula a jak tam u Ciebie?zaczęło się coś dziać czy czekasz do jutra? i jak w ogóle zdrówko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej,
niestety u mnie znów cisza =/
co do tego brzucha to też mam napięty i mam jakąś przeczulicę na brzuchu bo aż boli jak dotykam =/
już mam dosyć 😞 zaczynam łapać dołka od tego całego zmęczenia i czekania =/ ile można...
wszystko mnie wkurza po za tym =/ eh. zaraz idę do sklepu, może kupię jeszcze pomidory i zrobię w słoiki... później zajrzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć dziewczyny w koncu się trochę wyspalam Inga obudziła się o 2:30 i 5:40 no i 8:30 🙂 a zapowiadalo się fatalnie bo młoda od 20jadła co 1-1,5h w biegu normalnie położyłam starszą to już mlodsza się obudziła, zjadłam kolację szybki prysznic i znowu a w cycach już pusto było od tak częstego karmienia, na koniec. bawarka i Karmi wypite w 10min! Przypilnowałam ją z jedzeniem by mi nie zasnęła bo najgorzej że ja z nią zasypiam i trochę pospała, a ja znalazłam w necie przepis na kolejne proste ciasto powinnam dać sobie z nim radę nawet ja. Wprawdziwe mam ochotę na coś czekoladowego no ale na razie dam sobie na wstrzymanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...