Skocz do zawartości

Pazdziernik 2013 | Forum o ciąży


SyLa1205

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
hej,

Fela - rozumiem Cię doskonale, jest to bardzo trudne i faktycznie człowiek się boryka z problemem żeby nikogo nie skrzywidzić a dzieci to już wogóle nie chce się krzywdzić w żaden sposób 🙂 szkoda że mąż niemoże być razem z Wami, to naprawdę duża pomoc, sama to widzę 🙂
Fela no dużo siły Ci życzę i wytrwałości a wiem że to teraz nie jest łatwe z hormonami wrrr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny
ja czuje się fatalnie ... jestem taka obolała cieżko mi sie ruszać ... ledwo co chodze do kuchni i do łazienki... caly dzien przelezalam praktycznie... dlugo tak nie pociągne normalnie jak po jakimś maratonie... nogi , plecy, biodra, pachwiny, spojenie łonowe, dół brzucha i jeszcze sutki strasznie obolałe... nie pamiętam zebym tak miala z córcią ... jak do jutra bd sie tak czuła to nie pojde na zajecia do szkoły... bo chociaz blisko to w tym stanie nie dojde... moze wieczorem wejde na troche do wanny poleze , zrelaksuje sie i zrobi mi sie lepiej ... moze zajrze jeszcze przed pojsciem spac do Was
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj dziewczyny współczuję wam, ja urodziłam wcześnie ale tak czułam się od miesięcy z dnia na dzień coraz gorzej, no i teraz widzicie że to leżenie mi specjalnie nie przeszkadzało szczególnie ostatni miesiąc bo fizycznie nic nie mogłam zrobić a wyczyn to była wizyta. u lekarza.
Co do ruchliwości dziecka przed porodem to u nas właśnie te trzy dni były na zmianę raz b.ruchliwe raz cisza prawie cały dzień.Akurat ten ostatni dzień pamiętam że mnie kopała solidnie bo więcej siedziałam niż zazwyczaj bo impreza była 🙂 Jejku to już prawie 3tyg. czas leci po porodzie znacznie szybciej !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asia mój Bobas to teraz spokojny strasznie jak sie wystraszeni ze za długo juz nie czuje to przeciągnie sie i śpi dalej heh No i głowa do góry spotkamy sie w szpitalu hehe :-)

Ja dzis upieklam ciasto 😉 i idziemy na wyzerke do kumpeli mmmm ;D jutro u nas wyprzedaż garażową to tez musE byc w domu trzeba iść poszperać ;-) mój wspaniały maz wypral dywany wiec dom przygotowany na maluszka heh idea jeść troche pierogów 😉

Czy wy macie tez tak ze same słodycze byście jadły????? Kutde ja q ogóle nie jadlam bym nic innego hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No to jutro nasz termin 😁 ciekawe czy coś się wydarzy :P jak na razie nic się nie dzieje, prócz dzisiejszego częstego kłucia w pochwie i kręgosłupie to cisza... jak ja bym chciała urodzić jutro... No jutro 13 to może na szczęście się urodzi 😁

syla ja też mam ochotę na słodkie, raz większą raz mniejszą ale codziennie coś słodkiego muszę wszamać :P a dzisiaj (i wczoraj) zaszalałam i zjadłam mc donalda :P no bo jak urodzę to długo nie będę mogła sobie pozwolić 😁 😁 😁 i w auchan kupiłam takie pyszne winogronko bezpestkowe że prawie kg z mężem od razu zjedliśmy 😁

miłego wieczorku 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sylwia ja dzisiaj zjadłam na śniadanie musli z jogurtem +dużo rodzynek +winogrono, obiad rosół +lasagne i 2kawałki solidne jablecznika + 1sernika. Myślę co na kolację bo szczerze mówiąc znowu wciągnelabym jablecznika. Dzisiaj mam wyjątkowo dużo domowego ciasta bo mieliśmy małe spotkanie rodzinne i każdy coś. przyniósł,wcześniej nic nie mówiąc a porcja mojego ciasta. na
jablecznik którego nie zdążyłam zrobić wylądowała w.
zamrażarniku.
więc u mnie większość spozytych rzeczy to słodkie i na słodko i tak od porodu non stop, no i musi mnie chyba zemdlić to może mi przejdzie, w ciąży tylko jedną drożdżówke z rana jadłam a teraz to na słodkie mam parcie okropne, i jeszcze to słodkie Karmi piję 1-2dziennie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej,

no Syla ja też tak miałam krótko przed - młody był dwa dni bardzo spokojny tylko rano i wieczorem troszkę go czułam i na słodkie też miałam starszną ochotę i na mc donalda hehe i też sobie krótko przed porodem na to pozwoliłam bo chyba czułam że to nadejdzie 😉

Giga - no dzisiaj masz 37+4 to ja tak rodziłam 😁 i tak samo czułam się krótko przed, chociaż w dzień porodu to nawet zrelaksowana byłam, mąż zabrał mi starszaka na prawie cały dzień (do momentu aż mi wody odeszły hehe ) posprzątał wcześniej i wogóle bardzo mi pomagał od rana 😁

dziewczyny a jak tam z Waszym karmieniem? karmicie co 3godz. czy na żądanie? starcza Wam pokarmu?
bo mój to się przyzsa i zaraz zasypia i w sumie rzadko kiedy wypija ze mnie wszystko i muszę działać jeszcze z laktatorem a potem go dokarmiać - wogóle to śpi łobuz i różnie się budzi raz za 2 godz. raz za 4 godz. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie z karmieniem różnie w nocy co 2-3h b.krótko je max.10min, kryzys z mlekiem zawsze mam w 9-14 co h i ssie niejednokrotnie na pusto, ja najwięcej pokarmu mam w nocy, ale szczerze mówiąc to. zasypiam przy większości karmień i tak sobie śpimy razem. Martwiłam się. że nie dojada, ale ostatnio na ważeniu wyszło żęe jest lepiej niż. wymagane 150g/tydz.
Ja nie ściągam z piersi mleka laktatorem w ogóle.Pewnie przez to. też super nie jest z pokarmem. Staram się dużo pić wody, Inkę. piję Bawarkę, dzisiaj kupiłam herbatkę na laktację Herbapolu no i Karmi ono jeszcze najlepsze efekty przynosi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny!!!
Bardzo dziękuję za rady w sparwie pępuszka 😉ja właśnie 3x dziennie robie tym octaniseptem,dziś kupiłam jałowe kompresy i cieniutki plasterek i okrywam żeby pampers nie drażnił tego pepuszka.I kupiłam Bio Gaię i zaraz jak podałam Maksiowi jedna kropelkę to po godzince zrobił kupke i wieczorem w ogóle go nie męczyły kolki tym bardziej że byliśmy w restauracji bo organizowaliśmy starszemu 20 ste urodziny 😜 a Maksiu całą imprezkę przespał w wózku
Asiu nasz Maks cały czas się wiercił ,nawet na porodówce kopał i położna sie smiała,ze do samego końca daje mi popalić.
Fela ja dzisiaj się dowiedziałam ,ze jestem zazdrosna o Maksa ,zaborcza i nie pozwalam nikomu się nim zajmować bo wydaje mi się ,ze ja to robie najlepiej 😞 Były łzy ,kłótnia i wcale nie czuje się dobrze bo w sumie mają rację,jak patrze jak mąż karmi Maksa to ciągle mam jakieś ale,ze za nisko ,bardziej w pionie bo położna tak mówiła 😞 😞 😞Nie czuje się najlepiej no i strasznie pokręciło się teraz między mną i męzem 😞 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Paella z apetytem u mnie kiepsko ale też mam coś takiego ze a to zjem bo pozniej nie bd mogła a tamto zjem xD mam nadzieje ze jeszcze frytki zdaze zjesc jutro i snikersika 😁
poleżałam sobie w wannie dobrą 1h i odrazu lepiej sie czuje chociaz brzuch dalej ciagnie... a Maly chwilami spokojniutki a jak sie zacznie wiercic to lepiej nie mowic co wtedy czuje... kłuje mnie w pochwie cały czas i spojenie łonowe boli bardzo i te biodra troszke lepiej i nogi po kąpieli bo to jednak relaksik 😁 narazie bez wiekszych zmian zobaczymy jutro co bd po nocce 😁 gadalam z kolezanka ze szkoly i jak bd sie dobrze czula to mam jej napisac eska to podjedzie po mnie zebym nie szła pieszo a mam dosłownie 5-7 min drogi z buta 🙂 ale dzisiaj to nawet do łazienki czy kuchni isc to był wyczyn 😁 najgorzej w nocy zobaczymy jak dzisiaj bd 🙂 dobranoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kati wiesz miałam dokladnie to samo z moim mężem ! cały czas zwracałam mu uwagę że to źle robi tamto źle robi że to tak a nie inaczej itd i tez się wkurzal na mnie o to ... i nawet mowil coś w stylu że '' ... wiedziałem że jak się dziecko urodzi to bd najważniejsze a ja już nie bd się dla Cb liczył ... '' i nawet gadał że go nie Kocham itd... ale co jest najlepsze że ja mam takie coś do tej pory wydaje mi sie że ja najlepiej potrafie sie zajac moją córcia że nikt sie tak dobrze ją nie zajmie jak ja.. i przeraża mnie że moj tato z nia zostanie jak ja bd w szpitalu ... bo ostatnio jak bylam na zajeciach w szkole i jak wrociłam i zobaczyłam jak on ją ubrał to sie za głowe zlapalam... kilka bluzeczek na kupe raz krotki raz dlugi rekaw , majteczki, same rajstopki, adidaski , kurtka czapka i na szczescie wziął kocyk zeby nozki przykryc a wtedy tak chlodno bylo ... jakby nie mogł jej cieplejszych spodenek zalozyc czy sweterka itp
rozpisalam sie lece spatki dobranoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kati super że z Maksem lepiej 😁 a tą Biogaię daje się 5 kropel x dziennie, poczytaj ulotkę 🙂 co do relacji rodzinnych to napewno się ułoży, hormony jeszcze szaleją napewno i u mężą pewnie też 🤪 u nas też tak jest, mąż czasami ma swoje nastroje i też chce mi się go ciągle poprawiać hehe i w sumie też to robię ale narazie nie marudzi że go poprawiam 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paella MM jeszcze nie dawałam choć każdego dnia jak widzę że ciągnie i ciągnie i jeszcze by zjadła to wtedy wybieram się po nie. Z drugiej strony wiem że podając Mm będzie mniej w piersiach no i jest ryzyko że karmienie szybciej się zakończy.Pierwszą córkę dokramialam 1-2butelką i karmilam tak przez 6ms także reguła to nie jest. Jedyne co to nie daję smoczka dostaliśmy w szpitalu taki poradnik i tam było napisane żeby nie dawać smoczka przez pierwsze 6tyg przynajmniej do unormowania laktacji i uważam to za mądre choć zdaję sobie sprawę że może niekoniecznie zawsze chce jej się jeść tylko ma ochotę possać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kati super że Biogaia pomaga.Co do krytyki to dziewczyny odpuście bo potem same będzie tylko zajmować się dziećmi i narzekać że mąż się nie garnie do pomocy.Ja przy pierwszym też tak miałam ale szybko zrezygnowałam do dzisiaj słowa cisną mi się na usta bo wiele rzeczy zrobiłabym inaczej ale za każdym razem powstrzymuję się. Mężczyzni nie znoszą krytyki!!!
Ja wpadki z ubraniem staram się unikać np.szykując ubranie na następny dzień, albo wyprzedzając ruchy 🙂 Dzięki temu mam w domu ojca który potrafi zrobić i robi przy dziecku wszystko i jest może i lepszym tatą niż ja mamą bo ma z dzieckiem kontakt non stop i nie boi się zajmować nią bo nikt nie stoi nad nim i nie krytykuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a no własnie o tym smoczku to też słyszałam i widzę że mój młody nawet nie chce specjalnie smoka, ja dokarmiam czasami modyfikowanym bo boję się że na wadze zacznie spadać, chociaż pewnie to nieprawda 🙂 ja mam nadzieję że nie stracę pokarmu a może nawet jeszcze się bardziej rozkręci 🙂 młody wypija już ponad 100ml nie zawsze tyle mam 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dg - a nie no nie szaleję aż tak z krytyką czy uwagami jednak też mi się zdarzają w stosunku do męża, też staram sie wyprzedzać ruchy albo poprostu wychodzę i niech robi jak uważa i tyle,albo porostu sam pyta czy jest ok 🙂

jeju ale się rozpisałam - ok uciekam młodegho nakarmić i może pośpię trochę hehe 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dg - a nie no nie szaleję aż tak z krytyką czy uwagami jednak też mi się zdarzają w stosunku do męża, też staram sie wyprzedzać ruchy albo poprostu wychodzę i niech robi jak uważa i tyle,albo porostu sam pyta czy jest ok 🙂

jeju ale się rozpisałam - ok uciekam młodegho nakarmić i może pośpię trochę hehe 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paella jeśli ściągasz pokarm po jego piciu to rozręcasz laktację więc super.Ja narazie z laktatorem nie walczę ale jak młoda nie będzie odpowiednio przybierać lub denerwować się przy piersi to.. zaczne no i Mm też podam. Ja w drugiej dobie w szpitalu o Mm poprosiłam i położna mi przyniosła po czym nadusiła na pierś i zabrała.A mi się wydawało że nic w piersi nie mam bo mała non stop na nim wisiała.
Co do tej krytyki to takie śmieszne jest, bo za pierwszym razem to dzień przed porodem to głównie przerażal mnie fakt że tak małą osobą mam się zajmować a po urodzeniu za jakiś czas byłam chora jak musiałam zostawić Agatę pod opieką kogoś, bo przecież nikt nie zajmie się nią tak dobrze jak ja.
Co do poczucia odrzucenia który mają ojcowie to częstsze zjawisko niż depresja poporodowa. Wiem że nie wolno się zamykać na ich potrzeby, ale ja jak większość kobiet skupiam się na dzieciach i wiele rzeczy m.in."seks" średnio jest interesujący przy ciągłym zmęczeniu, kapiących mlekiem cyckach i kroczem które jeszcze pamięta poród.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny 🙂
Podziwiam Was , że dajecie radę funkcjonować o tak późnej porze , ja odkąd mała się urodziła ( a ma już 3 tygodnie 🤪 ) Chodzę spać z kurami 😁 Jak kładę Maksa spać to sama też zasypiam , wczoraj o 20.30 już spałam 🤪 Ale dzięki temu jakoś funkcjonuję w nocy , tym bardziej korzystam bo Pola najdłuższą przerwę w jedzeniu sobie robi właśnie po kąpieli , o 20 zje i śpi do ok 24 - 1 w nocy , a póżniej to już co 2,5 - 3 h się i budzi i je tak ok 100 ml. Najbardziej aktywna jest rano , jak się obudzi ok 7-8 to idzie spać dopiero ok 11 -12 , dziś wyjątkowo śpi. Ja niestety smoczek podaję , bo bez tego to by nie zasnęła , płacze i pcha piąstki do ust i zaśnie dopiero jak jej dam smoka , z Maksem tez tak miałam , ale pilnowałam żeby miał smoka tylko do zaśnięcia , nie dawałam mu go jak był aktywny , jak co niektóre dzieci siedzą ze smokiem w buzi non stop nawet w wieku 2 -3 lat. Maks z niego korzystał do 6 m-ca więc mam nadzieje , że u Poli będzie podobnie.
Z tą krytyką to ja mam podobnie , choć staram sie zaciskać zęby , żeby mąż się nie zraził , ale też mam wrażenie , że zrobię sama wszystko najlepiej , choćby z karmieniem , wolę zrobić to sama , mimo , że przecież daję z butli , bo jak widzę jak mąż karmi i leci jej bokiem to mleko to mnie aż trzęsie , ale wtedy po prostu wychodzę i nie patrzę 😁
Wiecie wczoraj jak zaczęła mi się akcja z płaczem to zadzwoniłam do męża i on poradził mi żebym włączyła sobie tą Chodakowską i poćwiczyła to będzie mi lepiej i wiecie , że pomogło 🙂 Zrobiłam ten 15 minutowy trening skalpel II i dzięki tym endorfinom jakoś przetrwałam wieczór wczorajszy bez płaczu, ale nie powiem , że po takiej przerwie bez ruchu strasznie ciężko mi było to wszystko wykonać , ale dałam radę 🙂 a upociłam się jak przy porodzie 😁 Zobaczymy może to będzie dobra metoda na moje humorki a i przy okazji na ciało 🙂 Kati może spróbuj też tak zrobić 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej mamuśki, fajnie macie z tymi dzieciaczkami już 🙂 kati super że kropelki pomagają, co do dawkowania nam położna mówiła żeby dawać te 5 kropelek ale Jula miała typowe kolki i później jak było coraz mniej to zmniejszać dawkę do odstawienia 🙂

jęśli chodzi o męża, to jak każda kobieta i matka narzeka że to i tamto robi źle, ale mój mąż zawsze mówi "jak się nie podoba to sama zrób" a ja wtedy już się nie odzywam :P już się przyzwyczaiłam że nie zawsze zrobi jak chce ale wolę taką pomoc niż żadną 🙂 a jak jula była mała to się cieszyłam że się angażował, bo teraz to mu się nie chce :P muszę go zmuszać :P więc nie ma co narzekać bo faktycznie zostaniecie same z dzieciaczkami.

Dziś mój termin ale jak na razie synuś nie daje oznak chęci wyjścia... Dalej czekamy 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fela u Ciebie smoczek jest uzasadniony, ja w ogóle jestem za dawaniem smoczka bo niektóre dzieci mają ogromną potrzebę ssania i potem mama jest za smoczek, a te na butelce szczególnie powinny mieć taką możliwość. Oczywiście nie jestem za wpychaniem go ciągle do buzi, 3latek ze smoczkiem na placu zabaw to dla mnie przegięcie. Inga musi teraz jeść i przybierać i pobudzać piersi więc jeszcze jej nie daję ale napewno dam, chyba że nie będzie chciała.
Fela brawo za ćwiczenia, podziwiam i życzę byś szybko zobaczyła efekty które jeszcze bardziej będą cię motywować.
Ja jestem wściekła bo teściowa zaraziła mnie i boli mnie gardło i znosa leci. Psikam Tantum Verde i tak niewiele pomaga, Inga już psika, biedne dziecko dopiero co siostra ponad tydzień na nią kaszlala udało się uniknąć zarażenia to teraz ja przeziębiona. Wszystko w ogóle działa mi dzisiaj na nerwy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...