Skocz do zawartości

Pazdziernik 2013 | Forum o ciąży


SyLa1205

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Hej dziewczynki 🙂
Nie odzywałam się, ponieważ dopiero wczoraj po 14 wyszłam ze szpitala, a potem taki zawrót głowy i zmęczenie, że nie było jak usiąść przy kompie.

Dziękuję wszystkim za miłe słowa 😘

GRATULACJE DLA KOLEJNYCH MAMUS!!!!!! 😘

Spróbuję opisać w skrócie jak to ze mną było. Jak pisałam do Was 9.10 o po 16, to zaraz zaczeły mi sie skórcze co 5 min. Mąz przybiegł z pracy i o 18 bylismy juz w szpitalu. Szyjka zgładzona 1 cm rozwracia. Lekarka mowi ze jakbym w nocy nie mogla spac to zglaszac, troche to smieszne z jej strony bylo 🙂 ale dobra, zrobili ktg, pobrali krew itp, i jestem wolna, siedze z męzem w sali odwiedzin, stekam coraz bardziej, nie moge siedziec z bolu, wstaje dreptam, po 21 poszlam pod prysznic, skorcze co 2,5 min, ide pytac co jest grane ze mna. Godz 21.30 polozna sprawdza rozwarce 6cm, dalej pod prysznic, za pol godziny 8cm rozwarcia, lekarz sprawdza, odchodza wody/jak potem przeczytalam w wypisie seledynowe-to chyba nie bardzo dobrze/. Dali kroplowke z oksytocyna, bole juz nie do zniesienia, staralam sie nie krzyczec, a skupiac na oddychaniu, trzymalam sie jedna reka rączki od łozka porodowego a druga meza. byl obok, mowil do mnie duzo mi to pomoglo!!!!jabym byla tam sama to moje reakcje bylyby pewnie inne. powtarzał: jeszcze troszke i dasz nam coreczke, a potem bedziemy sie spmiac z tego. Po 23 juz proby rodzenia, niestety tetno dziecka spadalo, popatrzylam na monitor i zobaczylam liczbe 29, polozna dała mi jakas rurke z tlenem, krzyczy oddychaj dotleniaj dziecko, dalej parcie, znow sie nie udalo glowka nie chciala przejsc, Wyprosili meza 😞przyszedl drugi lekarz, tetno znowu spadalo, glowka zle weszla do kanalu. godz doslownie za pięć 12- 23.55-decyzja o cesarce.ekspresowe tempo, leki dozylne, podpisanie zgody....
jestem na sali operacyjnej, bierze mnie skurcz a oni mi karza wypiac plecy do znieczulenia, nie mogla zrobic zastrzyku, w koncu sie udaje i o 00,15 juz 10 pazdziernika 🙂 przychodzi na swia Lilcia, 7 dni po terminie, 3900, dl 56cm, mimo wszystko dostala 9 punktów, niestety przez to zle wstawianie sie do kanału rodnego na czubku głowy zrobil jej sie krwiak podokostnowy, ma sie wchłonąc do roku czasu. mam nadzieje ze bedzie ok.
po tym lezalam dobe plackiem, nie zmruzylam oka telepalo mna podcza ciecia jak i po. az skakalo mi cialo na stole;/
po nocce dali mi niuniu zaczelam do niej mowic a ona jakby widziala, zaczela patrzec mi w twarz, to bede pamietac zawsze 🙂
11.10 rano dopiero wstalam, bylo to straszne i bol, brzucha, porod 2w1 ale dzieki Boku, ze niuni sie nic nie stało!
Potem przystawianie do cyca, Lila odrazu zalapala o co chodzi, niestety do tego stopnia ze juz nie daje rady karmic, tak mi zgryzla brodawki. Maz kupil mi nakladki, niesttey ona w nich nie chce jest, wlącza jej sie wtedy taka syrena, ze mozna ogłuchnac, w ogole to duzo je a ja juz nie daje rady, w szptalu przez pierwsze 3 sni nie spalam w ogole, potem w dzien troche, noc nie przespana, pozniej cos tam po 3 godz w nocy jak sie udalo. od wczoraj sciagam pokarm laktatorem, zeby wygoi cycki, nie wyrabiam bo pokarmu niezbyt duzo a ona krzyczy i chce jesc;/ ale moz ejakos damy rade 🙂 i tak wszystko jest niczym, po tym jak niunia zrobi swoje minki i patrzy w twarz jakby rozumiala co sie do niej mowi.
ale sie rozpisalam
sentencja na koniec, Jestem najszczesliwsza na swiecie, nie zdawałam sobie sprawy ze Lila przyniesie mi tyle radosci 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Urszula a to dopiero początek tego szczęścia! Gratuluję i wszystkiego najlepszego raz jeszcze dla waszej dzielnej rodzinki 🙂

Brodawki smaruj i wietrz jak się wygoią już będzie ok. Mnie ominął tym razem ból ale może dlatego że po pierwszym dziecku zahartowały się, ale przy Agatce było to samo. Daj z butelki jak. b.boli jak się wygoi to wróć do piersi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Młoda Gratulacje !!!

Ula Super sie to czytało 🙂 jeszcze raz Gratulacje 🙂 i współczuje tych przeżyć z porodówki i tych pogryzionych piersi. ale napewno szybko wszystko sie unormuje 🙂 niech Malutka zdrowo rośnie 🙂

dziewczyny a u mnie niby wporządku ale od 5 rano mnie już tak przeciściło ( jeśli chodzi o 2-jkę ) od wczoraj mam pojedyncze skurcze ale nie są one bardzo bolesne ale dość intensywne i bardzo twardnieje mi brzuch. gdzieś za godzinkę wybieram się z córcią na szczepienie a później zobaczymy czy cos sie rozkreci 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ula - no przeżycia też miałaś niezłe, ale tak jak piszą dziewczyny chyba trzeba trzymać się tego ża zaraz będziesz w domu z córcią i to leczy rany 🙂

Giga- ja nie wiem normalnie jak Ty funkcjonujesz i jeszcze na szczepienie z małą śmigasz 🤪 normalnie maasz u mnie medal 🙂 a co do męża to porozmawiaj z nim sama, wyjaśnij wszystko i postaw sprawę jasno 🙂

u nas wczoraj była położna i ważyła młodego 🙂 więc przybiera ładnie ma już 3160 kg 🙂 no ale co się dziwić jakby mógł to by tylko na cycu wisiał 😉 dzisiaj nie dał mi się wyspać łobuziak i coraz częściej myślę o tym że mąż od ponidziałku wraca do pracy, a ja będę musiałą dwójkę smyków wyszykować, do przedszkola śmignąć ehh trochę się boję jak to będzie, jeszcze teraz zaczyna się okres przeziębień a będę musiała wejść z tym małym w te wirusy przedszkolne heh no mam nadzieję że jakoś to ominiemy 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
DZIĘKUJĘ DZIEWCZYNKI 😘

Giga
co do tego ze Cie przeczyscilo, to ja w dzien kiedy poszlam do szpitala, rano nie moglam w ogole sie załatwic i dzien wczesniej tez a po poludniu jak zaczelo mnie czyscic tak bylam w wc z 5 razy i coraz czesciej skurcze wiec organizm chcial sie oczyscic.

A co do lewatywy jak rozmawiałysmy kiedys, to u mnie robia niby, a mnie nikt nawet nie zapytal;/ a chcialam. pomimo ze przed mnie wyczyscilo tak przy parciu mialam niespodzianki;/ ale w sumie nawet sie o tym nie myslało wtedy. Chyba Dorotka podobnie jak u Ciebie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj po akcji przyspieszenia z mężem p orodu ;-P (około 22) od. 22.30 skurcze od razu co 2-3 minuty, o 24 w szpitalu, o 1 na porodowce, do godz 2.30 póki mi nie odeszły wody to super poród, później godzina meczarni, finał z nacieciem za moja zgodą bo inaczej by nie wyszedł ten.kolos :-P Antos ur. 16.10.2013 o 3.30, 4780g, 58 cm!! Pozdrawiam maugodziaata :-)


Ale czad Gratuluję raz jeszcze!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gosia super ! Moje gratulacje heh rzeczywiście duży chłopak :-). Wracajcie do zdrowka 😉

Dg a jak tam twoja mała do siostry ? 😉 moja jak była to jak juz mieli wychodzić z mężem to ona do mnie mama No chodz bierz dzidzia i chodz hee tęsknię za nią bardzo ;-) cały czas parze na druga córkę I cieżko mi uwierzyć ze mam dwójkę dzieci ! Wspaniałe ;-) heh trzeciego mi sie chce he ale tochyba przez to ze mnie w balona zrobili a fajnie by było mieć syna bo ja byłam przekonana ze synek bedzie hehe a tunpsikus trrazbtrzwba męskie ubranka sprzedać i kupić różowe sukieneczki heheh ;-) mama mi mówiła ze ja te miałam byc chłopcem i mówiła ze zachoywalam sie zawSE jak chłopak heheh ;-) zobaczymy 😉

Lecę ba drzemke mała dzis mało spała jestem padnieta juz chce do domku a statsA coś łapie

Parlla ja tez sie boje tych cholernych wirusów

Młoda porod nie fajny ale zdarzysz zapomnieć ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W stosunku do niej jest ok. Mówi Ingusia i głaszcze i całuje, jak płacze to zaraz sie do niej wybiera i mówi ona chce chyba do mamusi. Ogólnie jest ok., tylko problem jest z tym karmieniem bo jak zostaje z nimi sama a Inga non stop na cycu to Agatkę to wkurza mnie też zresztą. No nic mam ewidentnie kryzys laktacyjny nic dziwnego że dziecko cyca nie odstępuje i tak jest cierpliwa bo w ogóle nie płacze i się nie denerwuje że nie leci tylko ssie. W nocy natomiast popije 10 min i śpi, za żadne skarby nie chce nic więcej wypić a w cycach pełno. Dzisiaj w nocy wstanę i ściągnę resztę laktatorem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Maugodziaata no w końcu 😁 GRATULACJE !!! kurde Antoś prawie 5 kg wow ! ciekawe jak moj Synek bd wielki bo mnie przeraziłaś teraz 😁 hehe jestem pełna podziwu że dałaś rade urodzić SN ! jeszcze raz Gratulacje ! 🙂

no a ja poszłam do przychodni z córcią była grzeczna i dzielna bardzo rozmawiała z pielęgniarką i z doktorką hehe 😁 ( oczywiście tak po swojemu ) 2 kłucia w rączki bez żadnego skrzywienia jeszcze patrzyła się na igłe 😁 ale w nózke troszke miarkneła bo to do mięsniowo ale tylko chwile 🙂 i spowrotem ja już ledwo co doszłam do domu... tym bardziej ze ledwo co weszlam w drzwi to odrazu do łazienki ... już chyba mi wszystko wyczyściło... ale narazie nic takiego specjalnego sie nie dzieje ale bardziej mnie kłuje krocze , takie szpile ze szok... ciekawe czy cos sie rozkreci bo szczerze mowiac to mam troche już dość 2-paku... bd pisac na bierząco czy są jakies zmiany 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jadę z małą na ważenie i od razu kupię MM dzisiaj je co godzinę spała w sumie może od rana z 2,5 h większość przy cycu, po pół godzinie się budzi. Dam jej chociaż teraz butelkę, bo zostanę znowu z Agatka i nic z tym dzieckiem się nie pobawię, a w nocy spróbuję ściągać ciekawe ile tego zostaje o jej karmieniu. 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a u mnie bez większych zmian ... tylko ze nogi mam spuchnięte... i to jeszcze nie rowno bo prawą mam duszo bardziej spuchniętą ... nie wiem jak ja bd funkcjonować przez te ostatnie dni... ile jeszcze bo mam dosc... 😞 zaraz ide sie zrekalsowac w wannie poleżec bo prasowalam jakies 3h ( oczywiscie bez pospiechu i na siedząco 😁 )
do jutra 😉 dobrej nocki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
GRATULACJE Małgosiu !!!! Ale duży ten Twój Antoś ha ha ha.Fajnie,że poród szybki,nie męczyłaś się długo 😜
A ja wczoraj byłam u ginekologa bo miałam jeszcze 2 szewki,wyciagnął bo niby się schowały 😠
A dzis to od południa z Maksem na rękach bo ma takie kolki,że już nie wiedziałam co robić.Dałam mu tą Bio Gaie,kompres ciepły na brzuszek,nosiłam a on i tak płakał i płakał.Dopiero jak go okąpałam w ciepłej wodzie to się rozluznił ,dałam mu mleczko i zasnął.Ale w nocy wczoraj pił co 1,5 godz,chodzę nieprzytomna 😞 😞 😞 mam nadzieje ,ze dzis mi da pospać przynajmniej 3 godz.
Widze,ze obojętnie czy karmione MM czy cyckiem ,wszystkie mamy te same jazdy 🙂
Pozdrawiam cieplutko 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kati a te częste karmienia to na Mm czy modyfikowanym. Bo na ostatniej wizycie położna mi mówiła że jeśli dam młodej MM to nie wcześniej niż po 3h. można dać znowu w przeciwnym wypadku będzie problem z brzuszkiem, między mleczkiem podawać herbatkę koperkową.

Giga nie podałam MM, Inga zasnęla przed wazeniem obudziła się tylko jak ją rozebrałam i spała dalej 2,5h więc miałam okazję na większą produkcję 🙂 Najbardziej tylko nie chce mi się w nocy stawać i się ściągnać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kati ja dołączam wczoraj spalam jakies 3 h łącznie welcome to zombieland. Teraz niunia ładnie śpi to i ja ide na drzemke chociaż dzidzi obok sąsiadki ma problemy z brzusiem. Bidulek

Asia leze na sali z dziewczyna z Midleton 😜 bardzo sympatyczna Magda ;-) urodziła Huberta Cc;-) a ty jak tam ?

Dg to fajnie ze mała przybiera widocznie pokarm treściwy. Tylko szkoda ze to tyle czasu zajmuje, musisz sama zdecydować. Ciężko stwierdzić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odszukałam laktator przy okazji przeczytałam trochę poradnika Medeli i jest tam napisane że dziecko efektywnie powinno ssać jedną pierś 5-7min, jest też napisane że od czasu doczasu pojawiają się kryzysy laktacyjne najczęściej w 3,6tyg, potem 3, 6ms. Także chyba jestem książkowym przykładem tego.Zalecają pobudzać 2razy dziennie pierś po karmieniu nawet na pusto 10min. No nic mam nadzieję że nie zasnę.
Syla ja liczę na to że to przejsciowe! Po 6tyg wprowadze smoczek i. trochę. uwolnie moje piersi. Dzisiaj po kąpieli poszłam usypiać Agatę a Inga zaczęła oczywiście marudzić ewidentnie chciała do cyca, mąż po 5min dał radę ją uśpić i spała 3h, gdyby była glodna obudziła by się wcześniej albo w ogóle by nie zasnęła, więc czasami to tylko potrzeba possania jest 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i Inga się zaraziła i ma katar 😠
Męczyła się całą noc, o tyle dobrze że ssie normalnie, ale muszę z nią iść do lekarza bo smarki zielone. 😞 Temp.37 ale tym bym za bardzo się nie przejmowała bo termometr taki dotykowy to dokładny nie jest.
Co do ściągania to tylko jedną pierś odciąłam tą mniej wydajną ale po 20jej minutach ssania pierś była pusta, a przy drugiej to zasnęlam jak czekałam po karmieniu aż Inga zaśnie, także nici z zapasów :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gosia, Młoda gratulacje , witam na świecie nowe maluszki 🙂
U nas znów kryzys, tacę już pokarm, nie wiem może to przez stres , zaczęłam pić karmi. Ale nie wiem czy to nie zaszkodziło Poli bo od dwóch dni po każdym karmieniu strasznie płacze i aż słychać jak jej w brzuchu bulgoce, bidulka moja. Maks dalej zachowuje się jak nie on , już nie umiem sobie z nim poradzić. Spacery to jakiś koszmar , ale nie rezygnuje z nich bo wiem jakie są ważne. Jedyny plus to taki że te afty już go nie bolą i pewnie zaraz znikną , ale gila ma zielonego , oby Pola nie zalapala, współczuję Dg tego kataru Ingi. Dziś spalam całą noc , mąż wstawał do Poli a ja byłam w innym pokoju , raz tylko ściągalam pokarm , dał mi pospac bo teraz muszę mieć siłę, bo zostaję sama z dziećmi na 5 dni 😞 o właśnie się obudziła
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Was Brzuszkowe mamusie i przyszła mamusie Jestem majóweczka 2013 i mam do Was ogromna prosbe
Bardzo proszę o oddanie 3 głosów, bardzo mi zależy na tym bo pierwszy raz biorę udział w konkursie i chciałabym coś wygrać. Po prawej stronie jest "zagłosuj" i trzeba przepisać wyraz z obrazka z góry bardzo dziękuję !!! Można oddać 3 głosy jednoxześnie, wystarczy wejś jeszcze raz w link albo odświerzyć strone, z góry bardzo dziękuję

https://ww...stes/galeria/porada/6980
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...