Skocz do zawartości

Pazdziernik 2013 | Forum o ciąży


SyLa1205

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
hej dziewczyny ;]
Solenizantka to TY sie odzywaj. :P

JA tylko przelotem dzis staram sie ogarnac sytuacje domowa w sumie to chyba bardziej moje zmeczenie heh anemia daje sie we znaki i pogoda do dupy, starsza chora i tyko wiecznie musze powtarzac zebyy sie nie zblizala oby nie bylo tak ze przez to sie poczuje odrzucona.

Widze ze Asia jeszcze nie napisala Wam to ja wam napisze:
Juz po. Maksym wczoraj sie urodzil 3750g o 20:30 przez CC bo tez mial jazdy z tetnem. Ale ogolnie jestem zadowolona z calego porodu bo nie bylo az tak zle 🙂 no i jestem szczesliwa bo jest juz z nami.

Takze GRATULACJE DLA ASI!!! 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Kati a dajesz mu smoczek, może ma potrzebę ssania po prostu?
Solenizantka jedzenie na żądanie to dotyczy tylko tych niemowlaków na piersi, tylko też z niej czasami robią sobie smoczek. Ja tak miałam w 2ms z córką.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dg3003 napisał(a):
Kati a dajesz mu smoczek, może ma potrzebę ssania po prostu?
Solenizantka jedzenie na żądanie to dotyczy tylko tych niemowlaków na piersi, tylko też z niej czasami robią sobie smoczek. Ja tak miałam w 2ms z córką.

Smoczek daję jak tylko wróciliśmy do domu ze szpitala.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gratulacje dla Asi ! Zostały chyba tylko 3 mamusie z brzuszkiem Ola, Giga i Solenizantka chyba co ?
Pola dziś dużo lepiej , póki co obyło się bez kolek, nie wiem czy pomogły te kropelki czy to że odstawilam karmi. Może jednak te gazowane jej zaszkodziło. Z mlekiem robię tak jak Dg mówiła ściągam laktatorem na pusto tyle ile to możliwe. Jak na razie mleka wystarczy.
Kati słyszałam że mleko Bebilon jest dobre, ponoc najbardziej tuczace , może po nim Maks by się na dłużej nasycil. A masz butelkę antykolkawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
o kurczę dziewczynki normalnie nie daję rady z czytaniem 😮

Kati jeśli chodzi o bebilon to ja byłam bardzo zadwolona, mój młody wcześniak pił i nie miał ani kolek ani nic, no może czasami większą ilość gazów ale nie żeby zaraz kolki - nie wiem czy to od tego zalezy czy nie ale no u nas tak było, no i do tego jeszcze biogaia - aaaa bebilon pepti też jest, to jest właśnie dla wcześniaków niby, to mleko jest baaardzo delikatne więc może spróbuj to?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej wam mamusie. Ja dalej z brzuchem... do terminu 3 dni 🙂 Cała jestem opuchnieta do granic mozliwosci, nie moge nawet zacisnac piesci! Nie pisze juz do was bo nawet nie ma o czym, wy juz szczesliwe mamy a ja wciaz ciezarowka.
Bede czesciej moze po porodzie po rade bo wy juz doswiadczone.
Giga, solenizantka trzymam kciuki. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny !!!!
Fela ja mam z Aventu butelki antykolkowe 🙂,ale zle doczytałam ile lać wody jak 130 ml się robi i dawałam mniej wody i moze to z tego te kolki bo teraz daję więcej wody i kolek jakby mniej ☺️ tylko strasznie ciężko mu się ma odbić i długo muszę Maksia nosic pionowo zeby mu się odbiło.Bio Gaię też daję na wszelki wypadek ,no i kupki chyba łatwiej mu po tych kropelkach zrobić.Zobaczymy jak będzie przez najbliższe dni,potem pomyśle o zmianie mleka,moze nie będzie trzeba 🙂 🙂 🙂
Ola, Giga i Solenizantka trzymam kciuki za szybkie rozwiązanie 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczynki 🙂
nie nadazam z czytaniem 🙂
nie bylo mnie długo, bo czasu mało, niunia daje w kosc;/ piewrsze 2 dni po szpitalu jakby dziecka nie bylo w domu jadla i spała, w nocy 2 razy sie budzila na jedzenie i dalej spała.
A teraz;/ zje, nie chce spac tylko marudzi, nocki sa tragedia. do tego zeby podgoic cycki, sciagalam laktatorem i dawalam na przemian raz z butelki raz piers. niestety Lila szybko zorientowała sie, ze butelka to super sprawa;/ i nie chce za bardzo cyc, szarpie sie na wszystkie strony, cyca wypuszcza doslownie co sekunde i tak z nim walczy. jestem tym umeczona ja i ona;/
do tego tak duzo je ze nie wystarcza mi pokarmu i czsem musze ja dopoic sztucznym zeby w koncu przestala wrzeszczec;/
Mam nadzieje ze to sie jakos uspokoi niedlugo. musze kupic dzis herbatke koperkowa i bede ja tym dopajac, do tego nie bedzie sie tak meczyc bo brzuszek wydaje mi sie tez ja meczy czasem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny!
w końcu w domku, w szpitalu okropnie... Antoś chce jeść co godzinę 😞 no i długo przy cycku.. w szpitalu go dokarmiałam bo nie nadążałam z pokarmem, teraz jest już więcej no ale większość czasu to cycek =/ mam nadzieję że się zmieni i w domu może dłużej będzie spał... a jak nie to będę go dokarmiać dodatkowo chyba. Zobaczymy, zaraz pierwsza kąpiel i 1 noc przed nami. Okaże się,

Córcia na szczęście na razie nie jest zazdrosna, ale za to nie grzeczna i głośna. No ale to dziecko.

Ja jak się czuje? jestem wykończona bo w szpitalu niewiele spałam. Muszę brać żelazo bo mi spadło po porodzie.. no ale mąż mówi że sporo krwi było... eh. Zobaczymy jak będzie dalej. Pozdrawiam!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny
wy teraz przezywacie bolesci brzuszkowe u nas narazie nie ma tego problemu, teraz ja zmagam sie z bolacymi piersiami i zoltaczka u malej. Byla polozona i mowila ze troszke za duzo spadla w pon przyjdzie znowu zwazyc mala. Ale nie mialam pokarmu w koncu wyciagnela to mam nadzieje teraz bedzie wszystko ok. Spi mi czasem nawet 3.5h wiec ja budze na karmienie. Staram sie min co 3h ja budzic.

ostatnio wypadl ze mnie strasznie duzy skrzep i caly czas schizuje bo ta cesarke duzo gorzej przechodze bole itd. bardzo duzo krwi ze mnie wylatuje i to tak dziwnie bo przytyka sie i wyglada jakbym juznie miala zaraz miec a za chwile leci ciurkiem.. i w ogole nie wiem czy ja juz nie pamietam. Ale wydaje mi sie ze strasznie smierdzi tta krew. Mam nadzieje ze to normalne.
Nawet nie wiem ile z wagi zlecialam, musze sie umowic na wizyte do swojej lekarki w nastepnym tyg to zobaczymy czy wszystko ok.

Mam w ogole bole okresowe bardzo duzo ta macica daje sie we znaki. Nela nadal chora.. nie wiem czy ten antybiotyk dziala tak jak powinnien. Boje sie ze Nelka zaczyna sie troche czuc odrzucona bo tymbardziej ze staramy sie ja separowac od mlodszej zeby jej zarazila. A ona tu cos by chciala dotknac pocalowac poglaskac itd ehh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny
ja dzisiaj bylam na zajeciach , caly dzien dobrze sie czulam tylko gdzieś od 1-2h jakoś mnie mdlii ... i bylam na 2-jce 3 razy .... mialam tak jakby skurcze ale takie jakies inne bo twardniał mi brzuch czulam ze to skurcz ale dodatkowo takie igły po calosci brzucha ale tylko kilka razy tak i narazie spokój... nie wiem czy to jakis zwiastun ale wcale sie nie obraze jak już Mały bd chciał wyjść 😁 dam znać jakby sie coś wiecej działo 😁 i jak coś zresztą mam nr do Doroty 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze coraz gorzej u mnie ze zmęczeniem, wieczorem ledwo zjem kolację to padam w miejscu gdzie jestem, a dzisiaj zasnęłam na krzesełku przy stoliku mojego dziecka w dzień ! Od pn mam w planie spać w dzień bo nie ujadę tak dalej.
U nas w sumie Inga jest b.grzeczna płacze tylko. jak za długo przeciągam ją z jedzeniem, nawet dzielnie znosi Fridę, nie płacze przy piersi nawet z tym katarem.Próbowalismy dać jej dzisiaj smoka ale nie przypadł jej do gustu. Śpi dużo dzisiaj wyjątkowo choć ze względu na chorobę to mnie nie cieszy bo schizuję że.

nie zauważę postępu choroby.U takich małych dzieci ponoć chwila i z kataru jest zapalenie oskrzeli i płuc :/. Je tak co 2,5 3h. choć i zdarzs się co godzinę,więc nieźle jak robi takie dlugie przerwy to

pokarmu ze spokojem starcza. Piję teraz. herbatę na laktację Herbapolu. wydaje mi się skuteczna.
Syla mi też śmierdzialy te odchody i nadal tak jest :/


A w poniedziałek w zeszłym tyg jak byłam w Wc wyleciała ze mnie. kulka wielkości śliwki! W ogóle jakoś raz leci raz nie teraz trocheę. mniej ale kolor brunatny, a z poprzedniej ciąży pamiętam że dlugo. miałam taki śluz sam, a teraz jakoś się jeszcze nie pojawił a to już. 4tyg, kid

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kati jeśli robiłas mleko gęstsze niż na opak to na pewno te dolegliwości przez to, już lepiej rzadsze robić. A z mlekiem łatwo zapamiętać zawsze ilość wody musi dzielić się przez 30 i wtedy mamy ilość miarek mleka. Ilość wody musi dzielić się przez 3, więc chyba lejesz 120 ml wody +4 miarki mleka.

Co do wagi to ja waże dokładnie tyle co wrócilam ze szpitala bo przytyłam :/, ale z niczego to się nie bierze jem jeszcze więcej niż. w ciąży. i jeszcze potrafię zjeść popić Karmi i zasnąć, no i słodkie. to już. pisałam. tonami idzie. Najgorsze że moje ciężarne spodnie zrobiły. mi się. bardziej obcisłe niż w dzień porodu 😞 Teraz. zakładam tylko getry bo okropnie się w nich czuję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej ja tak tylko na chwile. My jeszcze w szpitalu maly ma antybiotyk bo za dlugo trwal porod od odejscia wod. Wiec nie dosc ze porod lipny to jeszcze to siedzenie tu mnie dobija. Maly w dzien spi po 2-3 godz a w nocy tylko przy cycu siedzi. Nie przeczytalam wszystkich stron i nie wiem co sie dzieje 🙂) nadrobie w domu 🙂 ale gratuluje wszystkim mamusiom. I czekamy na reszte 🙂) pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mloda236 napisał(a):
Hej ja tak tylko na chwile. My jeszcze w szpitalu maly ma antybiotyk bo za dlugo trwal porod od odejscia wod. Wiec nie dosc ze porod lipny to jeszcze to siedzenie tu mnie dobija. Maly w dzien spi po 2-3 godz a w nocy tylko przy cycu siedzi. Nie przeczytalam wszystkich stron i nie wiem co sie dzieje 🙂) nadrobie w domu 🙂 ale gratuluje wszystkim mamusiom. I czekamy na reszte 🙂) pozdrawiam

Oj Młoda współczuję i życzę szybkiego powrotu do domku i oczywiscie zdrówka dla maluszka !!!!
Powiem Ci tak szczerze ,zeczasem tęskinie za pobytem w szpitalu bo Maks tam pił z cyca i zawsze pod ręką były pielęgniarki i o wszwszystko mozna było zapytac i zawsze pomogły ☺️ a teraz ciągle się stresuję ,ze mały za często pije butelkę,ze nie mogę mu do końca wyczyścić noska i ciągle mu tam coś charczy,ze ma kolki i strasznie ciężko mu się odbija 😞 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dg3003 napisał(a):
Kati jeśli robiłas mleko gęstsze niż na opak to na pewno te dolegliwości przez to, już lepiej rzadsze robić. A z mlekiem łatwo zapamiętać zawsze ilość wody musi dzielić się przez 30 i wtedy mamy ilość miarek mleka. Ilość wody musi dzielić się przez 3, więc chyba lejesz 120 ml wody +4 miarki mleka.

Co do wagi to ja waże dokładnie tyle co wrócilam ze szpitala bo przytyłam :/, ale z niczego to się nie bierze jem jeszcze więcej niż. w ciąży. i jeszcze potrafię zjeść popić Karmi i zasnąć, no i słodkie. to już. pisałam. tonami idzie. Najgorsze że moje ciężarne spodnie zrobiły. mi się. bardziej obcisłe niż w dzień porodu 😞 Teraz. zakładam tylko getry bo okropnie się w nich czuję.

Dorota Ty niestety nie mozesz wprowadzać diety bo karmiszciesz się ze mozesz ,co z tego ze ja juz dużo schudłam jak wolała bym karmić a mleka jak na lekarstwo,staram się odciągac ale malusieńko go wylatuje 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny

Kati to jak mało mleka masz w piersiach to spróbuj troche poprzykładać Małego to Ci sie troszke rozkręci laktacja 🙂

Dg ja miałam dokladnie identycznie z wagą jak u Cb po urodzeniu córci.. ciekawa jestem jak bd tym razem ! i wcinałam kruche ciastka kilogramami normalnie ... teraz nie moge sobie na to pozwolic bo nigdy nie schudne !

a ja tak ogólnie to dobrze sie czuje dzisiaj znowu bylam na zajeciach w szkole dzisiaj praktyczne to luzy 😁 masaż dłoni , manicure , masaż twarzy + masaczka algowa ! pełny relaxik 😁 Jestem bardzo spokojna tak jakby sie juz cos zblizało i nogi strasznie napuchnięte ;/ a poza tym oki bd pisac jakby sie cos dzialo 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć babeczki. Teraz ciekawa jestem która pierwsza sie wypakuje z tego co wiem to ja pierwsza mam termin bo na wtorek ale może ktoś mnie przegoni? Czuje się super, w nowym domu sprzątam, myje podłogi, po markecie latałam w sobote wiec wszyscy mówią że chyba nigdy nie urodze jak tak będzie. Baraszkowanie nie pomaga, chwila skurczu i koniec, śpie jak bóbr:P Mąż mi mówi że chyba rzeczywiście przeterminuje i tak jak lekarz kazał na 29 do szpitala się zgłosić ale wolałabym normalnie w domu zacząć. Widzę że główny problem z maluszkami to karmienie, ciekawe jak będzie u mnie 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...