Skocz do zawartości

Pazdziernik 2013 | Forum o ciąży


SyLa1205

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
g - tak we wtorek była położna i młody waży 3300 kg w sumie to powinien urodzić 3200 kg (tak wychodziło z usg mojego lekarza dzień przed porodem 😉 ) a Twoja niunia jak przybiera?
ja już prawie straciłam pokarm 😞 nie mam czasu na odciąganie ani na długie siedzenie z młodym przystawionym do cyca :/ ale może jeszcze mi się uda znowu rozkręcić laktację, normalnie nie mam na nic czasu, i jeszcze mąż jutro wyjeżdża i będzie w sumie w piątek późnym wieczorem - no ale razem zawsze raźniej no i którymś z chłopaków zawsze się zajmował ehhh

Solenizantka - ja tak ubolewałam że długo muszę być w szpitalu ale wiedziałam że to czas gdzie powinnam odpoczywać bo obiad pod nos, nic nie trzeba robić, prwie że pełen relax 🙂

ok idę spać 🙂 może uda mi się pospać choć trochę... 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Idę ją zaraz zważyć tydzień temu w środę miała 3200g, mnie już męczy to karmienie.Widzę że historia lubi się powtarzać bo jej siostra do miesiąca to dziecka nie było a. w drugim miesiącu non stop. przy piersi pamiętam że wtedy zliczyłam że przy piersi jest w sumie 8h na dobę ! Też za żadne skarby smoczka. nie chciała. Pamiętam że po chrzcie jak wracaliśmy z kościoła to chwyciła smoka i od tego czasu było o wiele lżej! Teraz nie mogę sobie pozwolić by wisiala na mnie non stop :/Wczoraj uniknelismy Mm bo po kąpieli po jednej piersi już padła i po 3h się obudziła. no a wtedy piersi już były pełne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dg - nie jest źle u Ciebie z pokarmem jak co 3h już Ci się uzbiera, ja to karmiłam co drugi raz swoim pokarmem a teraz to dwa razy dziennie i czasem coś tam jeszcze w nocy, ale nie mam siły na ponad pół godziny siedzenie tylko przy karmieniu, potem odbicie, trochę posiedzieć jeszcze w pionie i robi się godzina "wycięta" z nocy, później zasypiam i budzi mnie mój starszak - "mamo, siku - lub- mamo pić - lub - mamo głodny jestem itp.", dzisiaj rano zwymiotował i jest chory więc siedzimy w domu a obiecałam sobie że jak wrócę z przedszkola to chwilę pośpię a tu dupa... no i takie życie.

Dg - fajna ta Twoja niunia 😁 takie czarne włoski ma jak mój Hubercik 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dg pokarm co 3 to naprawdę ok u mnie laktacja sie unormowywuje bo bałam sie juz se zapalenie bedzie ale laklator jednak musiałam kupić i od pt ściągalam i teraz juz jest ok a mleczko w zapasie w zamrazalce hehe ja mam tak ze jak mała przystawiam to napływa mi mleko boli i leci odrazu samoistnie z drugiej piersi.

Solenizantka Paella ja tam marzyłam zeby wyjść ze szpitala bo nie umiem wvrakich miejscach spać i normalnie funkcjonować.

Sokenizantka tak w ogóle to gratuluje !

Giga trzymam kciuki mocno

U nas była wczoraj położna i powiedziała ze mała ślicznie przybrała w 5 dni około 350g wróciła wagę urodzeniowa a wcześniej spadła za duzo nie mam dokładnie wiedzy ile dokładnie bo nie pamietam liczby a ona to dobie tam pisała.
Dzis mała ma troszkę wzdęcia i idzie kupka ale z problemem ze grzeczne dziecko troszkę sie krzywi ale nie jest złe zastanawiam sie i chyba coś kupie tylko po to zeby było w domku w razie co. Dzis nas czekają zakupy spożywcze ;-) czekamy aż mała wroci z przedszkola dzis maja imprezę hallowen ;-) przebrana jest za Dzwoneczek ;-)

Asia jak u mnie po cesarce hm powiem ci ze gorzej niż po 1wszej ale tabletki działają cuda starałam sie nie brać ich juz i jak coś brałam tylko paracetamol ale nie da sie ból po wczorajszych sprzątaniach sie rozchulal i znowu rwie i boli ze leze i odpoczywam bo kłuje najbardziej w prawym boku.

Boli mnie to ze zamiast ciąć mi na starej bliźnie i wyciąć bliznowca to zrobili mi drugie cięcie :-( i będę miał teraz dwie tym razem sie nie otwieram i szew jest zrobiony duzo lepiej niż poprzedni powinien sie ładniej zagoić a ty jak sie czujesz teraz ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
SOLENIZANTKA GRATULACJE 🙂!!!!!!!!!!!

Z Lila bylismy wczoraj na wizycie u lekarza, nieobowiazkowa wizyta ale skierowanie ze szpitatal dali wiec skorzystalismy. Niunia jak wychodzila ze szpitala wazyla 3780, po 2 dniach jak ja polozna wazyla bylo 3990 /waga urodzeniowa 3900/, a wczoraj 4120, wiec jest dobrze 🙂 juz nie spi cały czas po jedzeniu, zaczal sie etap marudzenia nie wiadomo czego chce 🙂 i ogladania scian i ruszajacych sie ludzi 🙂 w nocy budzi sie 2x, zje i nie chce dalej spac, tylko budzi sie do zycia jakby dzien byl. wiec wtedy wlaczam smoczek i glaskanie i jakos dziala po dluzszej chwili. Smoczek jej daje po jedzeniu zeby sobie possala, bo je strasznie duzo i lapczywie, potem kilka razy jej sie ulewa;/ pewnie to po mamie ma 🙂
pozdrawiam i zycze milego dnia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Giga - no bidulo współczuję naprawdę, ale może to już niedługo... napewno 😁

Dg - fajnie przybiera Twoja Inga 🙂 i śliczne imie 🙂

Fela - skąd brałaś Chodakowską? z Fb ? czy płaciłaś za ćwiczenia na płytce itp.?

ja dzisiaj miałam szalony dzień, starszak się rozchorował, myślałam że ma anginę, pognałam do lekarza a Pani Doktor jakby nigdy nic mówi 37,2 stopnie temp. to nie gorączka, właściwie nic mu nie jest, ale przepisała Ibuprofen i jeszcze inne rzeczy i mam nadzieję że jutro już będzie lepiej - zawsze się coś dzieje jak mi mąż wyjeżdża wrrr latałam jak dzika żeby tylko wszystko załatwić jak trzeba i jeszcze zakupy zrobić hehe dawno nie miałam takiego sprintu 😉 no i mam nadzieję że mi Huberta nie zarazi 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dorotko ,fajny pomysł z ta grupą 🤪Jestem za 🤪
Dziewczyny czy 1-2 wodniste kupki u malucha na Bebilonie Comfort to już biegunka???Ja jestem straszną panikarą,ale Maksiu wieczorem wypił butelkę i dostał takich mocnych kolek ,a w końcu zrobił kupę właśnie taką wodnistą ale nie ze śluzem.Ja juz panikuję,ze mały się odwodni 😞No i pewnie nocka dziś z głowy bo cały czas się pręży 😞 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paella jak potwierdzisz moje zaproszenie do znajomych to dopiero wtedy będę miała możliwość wysłania zaproszenia do grupy.
Solenizantka nie mogę cię znaleźć wysłałam moje dane tobie, powinno być łatwiej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny 🙂
Na wszystko brakuje mi czasu , dlatego tak rzadko zaglądam 😞 Teraz jestem u rodziców , bo mąż znowu na 3 doby poszedł do pracy , a ja mam dość bycia wiecznie samej ... może troszkę tu odsapnę ..
Jak czytam jak Wasze maluszki przybierają to zazdroszczę ,moja Polcia od tygodnia nie przybrała dosłownie nic , jej waga urodzeniowa to 3850 , a teraz waży 4120 😞 Położna kazała mi podać jej MM i od wczoraj daję jej jak na razie po 1 butelce dziennie i zobaczymy jak to będzie , tylko martwi mnie to , że ona mój pokarm wypija ok 100-110 ml a MM wypija mi 60 ml , nie wiem czy jej nie smakuje czy takie syte czy o co chodzi ?... za dwa tygodnie do pediatry i jak nie zacznie przybierać to pewnie całkiem będzie musiała przejść na MM , nie rozumiem tego, bo niby się mówi ,że nie ma "złego pokarmu" a jednak z moim coś nie tak, bo dużo je a przybiera byle jak 😞
Paella ja dostałam od mamy Chodakowską na płycie, z tym , że tam są dwa zestawy ćwiczeń , skalpel 2 i szok trening, ja jak na razie ćwiczę codziennie skalpel 2 , bo ten drugi jest za trudny jeszcze dla mnie , zamówiłam już sobie matę do ćwiczeń i będę jeszcze robić te zestawy co są na you tube , podobają mi się skalpel i turbo spalanie i będę je robić na przemian z tym z płyty - ten skalpel 2 jest przy użyciu krzesła. Efekty są już widoczne , co prawda jeszcze długa droga przede mną , ale już czuję się lepiej, boki już się nie wylewają 😁 a to nie cały miesiąc ćwiczeń , fakt faktem ćwiczę codziennie 🙂
Tak w ogóle to mąż mój w środę robi pępkowe z kolegami , a ja w czwartek wychodzę z koleżankami też na pępkowe 🙂 już nie mogę się doczekać , po takim czasie wyjść na miasto i jeszcze pić alkohol 🤪 coś czuje , że szybko się upije 😁
Kati a te wodniste kupki to jakie są ? rozwolnienie u tak małego dziecka to praktycznie kupka-sama woda , więc jeśli Maks ma tylko takie rzadsze to nie masz się co martwić , mają prawo być inne niż poprzednie bo w końcu zmieniłaś mleko. Jak się tak mocno schizujesz to patrz na ciemiączko , jak dziecko zaczyna się odwadniać to ciemiączko się zapada, ale myślę , że 2 kupki to jeszcze nie odwadnianie się.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
fela58 napisał(a):
Hej dziewczyny 🙂
Jak czytam jak Wasze maluszki przybierają to zazdroszczę ,moja Polcia od tygodnia nie przybrała dosłownie nic , jej waga urodzeniowa to 3850 , a teraz waży 4120 😞 Położna kazała mi podać jej MM i od wczoraj daję jej jak na razie po 1 butelce dziennie i zobaczymy jak to będzie , tylko martwi mnie to , że ona mój pokarm wypija ok 100-110 ml a MM wypija mi 60 ml , nie wiem czy jej nie smakuje czy takie syte czy o co chodzi ?... za dwa tygodnie do pediatry i jak nie zacznie przybierać to pewnie całkiem będzie musiała przejść na MM , nie rozumiem tego, bo niby się mówi ,że nie ma "złego pokarmu" a jednak z moim coś nie tak, bo dużo je a przybiera byle jak 😞


Fela dzis była u mnie połozna i mowila o MM ze dziecko zjada go mniej niz z cyca. Moja Lila tez zjada z cyca tak 100-120ml wiec nie masz sie co martwic. MM jest pewnie bardziej zapychajace
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny 😉

wczoraj u nas była położna Maksym waży 3800g w sumie niby tylko 50g wiecej niż przy urodzeniu ale przy wyjściu ze szpitala ważył 3500 tzn że fajnie przybiera 😉

syla u mnie po tej cesarce podobnie tylko że ja już zjadłam te tabletki ktore mi w szpitalu przepisali i teraz dopiero czuje ten ból, niby już normalnie moge chodzić ale dalej boli a najgorzej to ze wstawaniem z łóżka bo jak juz wstane i sie rozkulam to jest ok.

dziewczyny ja mam pytanie co do odciągania mleka bo ja sie na tym nie znam.. bo jak na razie to cały czas mały mi wisi na cycku ale chce zacząć odciągać pokarm i sie zastanawiam kiedy to robić.. zaraz po karmieniu?z tej piersi którą ostatnio karmiłam? czy pomiedzy karmieniami? i czy moze z obu piersi? czy jak? bo już sama nie wiem 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
asiu88 napisał(a):
hej dziewczyny 😉

wczoraj u nas była położna Maksym waży 3800g w sumie niby tylko 50g wiecej niż przy urodzeniu ale przy wyjściu ze szpitala ważył 3500 tzn że fajnie przybiera 😉

syla u mnie po tej cesarce podobnie tylko że ja już zjadłam te tabletki ktore mi w szpitalu przepisali i teraz dopiero czuje ten ból, niby już normalnie moge chodzić ale dalej boli a najgorzej to ze wstawaniem z łóżka bo jak juz wstane i sie rozkulam to jest ok.

dziewczyny ja mam pytanie co do odciągania mleka bo ja sie na tym nie znam.. bo jak na razie to cały czas mały mi wisi na cycku ale chce zacząć odciągać pokarm i sie zastanawiam kiedy to robić.. zaraz po karmieniu?z tej piersi którą ostatnio karmiłam? czy pomiedzy karmieniami? i czy moze z obu piersi? czy jak? bo już sama nie wiem 🥴


Ja odciagalam podczas najdluzszej drzemki synka w ciagu dnia, jak mi juz pekaly. Ale raczej z jednej zeby druga byla w razie gdyby maly sie wczesniej obudzil.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fela i b. dobrze zrobiłaś idąc do rodziców, ja chętnie korzystam z pomocy a do 17 siedzę z małą sama.
Asiu a po co chcesz ściągać ? W jakim celu? Po karmieniu masz jeszcze mleko to zazdroszczę, u mnie ewentualne ściąganie jest możliwe tylko w nocy, bo dłużej spis ale i tak bym miała. stracha że. nie starczy. Odciągając natomiast na pusto piersi pobudzs się laktację.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oj a właśnie miałąm pytać jak ten bebilon comfort bo ja właśnie kupiłam (zmieniłam z pre na comfort), młody ma problem z kupkami :/ robi jedną na dobę ale taką że aż po pempek...

Kati mam nadzieję że nie będzie tak źle, a jak z gazami u Maksa? mój bąki puszcza a kupy jak nie było tak nie ma :/ i mam wrażenie że po moim mleku jest jeszcze gorzej niż po modyfikowanym a naprawdę uważam co jem ( i chyba przestanę 😉)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
paella napisał(a):
oj a właśnie miałąm pytać jak ten bebilon comfort bo ja właśnie kupiłam (zmieniłam z pre na comfort), młody ma problem z kupkami :/ robi jedną na dobę ale taką że aż po pempek...

Kati mam nadzieję że nie będzie tak źle, a jak z gazami u Maksa? mój bąki puszcza a kupy jak nie było tak nie ma :/ i mam wrażenie że po moim mleku jest jeszcze gorzej niż po modyfikowanym a naprawdę uważam co jem ( i chyba przestanę 😉)

Ela,po Comforcie kupy są takie wodniste 😞 ale tylko 1-2 na dobę ,więc chyba to nie biegunka.Ale wyregulowała sie dopiero na 3 dzień,więc się nie martw.A bączki są,i to jakie 😜 niestety kolki jak narazie też są 😞 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasiu nieważne jakie te kupki są, ważne że je robi, bo normalnie zaczęłam się już martwić i nawet chciałam mydlinkami go potraktować bo już miał taki twardy brzuszek ale sam sobie poradził całe szczęście 😁 tak czy tak widzę że lepiej toleruje comfort niż pre
trzymam kciuki za Wasze kolki, ale jak mogę coś poradzić to spróbuj wziąść Maksa na ręce tak jak do karmienia do cyca, (brzuszek do brzuszka) rękę między nogi i głaskai i lekko potrząsaj dupką Maksa - u nas to pomagało i jeszcze chodziłam przy tym po domu to już wogóle uspakajało małego 🙂 - oglądałam kiedyś Zawidkowskiego na tvn w porannym programie 😉 - powodzenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...