Skocz do zawartości

listopadóweczki 2013 | Forum o ciąży


existence

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Witam świątecznie,
ja od wczoraj umieram. Po powrocie od teściowej mdliło mnie cały wieczór i pół nocy. Od rana to samo. W poprzedniej ciąży miałam tylko mdłości, a teraz te wymioty. Głodna jestem na maxa ale boję się cokolwiek zjeść, bo zaraz to zwrócę. Masakra! Jak ja jutro pójdę do pracy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej existence 🙂biedna meczysz sie 🤨ja narazie ok...ale boje sie bo tez pracuje...co bedzie jak zaczna sie wymioty... 🤨w pierwszej ciazy strasznie sie czulam po kilka razy dziennie wymiotowalam... 😞nie wiem co ci poradzic, ja probowalam wszystkiego...poczytaj na necie..duzo jest porad 😉ja tez jutro do pracy....nie chce.... 😞 🤨 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczeta 🙂
współczuje mdłości i wymiotów existence 🤨 u mnie poki co cisza, dobrze sie czuje 🙂
i współczuje tez powrotu do pracy dziewczyny, może wezcie sobie urlop albo zwolnienie lekarskie na czas tych nieszczesnych wymiotów? bo przeciez przez takie mdłości nie da sie pracowac...
ja nie pracuje wie takiego problemu na szczescie nie bede miala:p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agata_j napisał(a):
Ilia napisał(a):
Cześć dziewczyny, witaj Agato_j 🙂
Ja pytałam o treningi. Mimo, że bardzo mi tego brakuje, nie jestem w stanie się ruszać bo czuję sie okropnie źle. Bez przerwy mam mdłości i kręci mi się w głowie, wiec muszę odczekać.
Uciekam bo właśnie jedziemy do teściów z nowiną, ciekawi mnie ich reakcja 😉
Wesołych Świąt Brzuszki!


i jaka reakcja na takie nowiny?? 🙂



Cześć brzuszki 🙂 Teściowie baaardzo się ucieszyli, a to dla mnie ważne 🙂
Daliśmy im taką szkatułkę z maleńkimi kapciuszkami w środku. Gdy otworzyli, pojawiły im sie wielkie uśmiechy na twarzy i stwierdzili, że '' nareeeszcie! ''
Mi również mdłości dokuczają, przez cały dzień mam takie uczucie jak bym litr oleju wypiła blee...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Existence współczuję wymiotów, u mnie na szczęście tylko mdłości, ale też żyć nie dają.. bleee poza tym cały dzień chodzę śpiąca, mimo że dzisiaj mąż dał mi pospać do 10, sam wstał i ogarnął Miłosza.. a i tak czuję się jakbym od 6 na nogach była..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agata_j napisał(a):
Ilia super, że teściowie się ucieszyli, no bo co innego mogli zrobić zawsze taka nowina cieszy 🙂 to będzie ich pierwszy wnuk/wnuczka?


Mają już jedną wnuczkę ale ze względu na odległość rzadko ją widują. A są dziadkami jak marzenie 🙂

Dziewczyny... czy macie jakieś sposoby na mdłości????
Żyć się z tym nie da 😞
Czytałam właśnie troszkę o tym i ciekawi mnie czy macie cos sprawdzonego....
Podobno mięta i imbir jest skuteczny, przez wstaniem z łóżka należy zjeść kilka biszkoptów, czasem pomaga kilka łyków coli, a jeśli nic nie skutkuje można wziąć lokomotiv dla dzieci.
Co o tym sądzicie?
A może polecicie coś innego? Wszystko jestem w stanie przetestować aby pomogło 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ilia ja mam tak, że jak mnie mdli to muszę coś zjeść, cokolwiek, nawet jeśli na samą myśl o jedzeniu robi mi się jeszcze gorzej (a tak właśnie jest) to się muszę lekko zmusić i pomaga. Wychodzi na to, że u mnie nudności są z głodu. A z tą miętą i imbirem to chyba prawda bo lekarz mi zalecił brać witaminy prenatal complex i one zawierają właśnie te składniki. O i przypomnieło mi się jeszcze, że moja mama mówiła, że na mdłości pomaga kromka suchego chleba.
Mam nadzieję, że znajdziesz dla siebie odpowiedni sposób, pozdrawiam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ilia z tego co czytałam to właśnie trzeba zmuszać się do jedzenia, żeby nigdy nie czuć głodu. Systematycznie coś lekkiego wrzucać do żołądka. O imibirze też czytałam, żeby pić napar z imbiru z dodatkiem cytryny i czegoś jeszcze.

ja popijam też miętę z rumiankiem bez cukru.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczeta 🙂
widze ze dzien pełen mdłości... 🥴
trzeba wypróbowac rozne sposoby a jak nic nie bedzie dzialac to poprostu nie pozostaje nic innego jak przeczekac 😉

a ja bylam dzisiaj u fryzjera, zafarbowałam wloski i od razu humor mam lepszy 🙂 (bo ja to mam straszne hustawki nastrojów i wszystko mnie irytuje ehh 🙂 )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam brzuchatki 😉
dziś w pracy przeżyłam tylko dlatego, że nie było dzieci i nauczycieli (pracuję w szkole w sekretariacie). Od jutra zaczyna się masakra, bo wszyscy wracają, do tego nawał pracy... koszmar. Zaopatrzyłam się w sucharki i migdały. Może pomogą. Niestety odrzuciło mnie od kawy - w pracy coś będą podejrzewać, bo straszny kawosz jestem. A nie chcę na razie nikomu mówić, lekarz kazał czekać do następnej wizyty. Za pierwszym razem poroniłam mniejwięcej na takim etapie ciąży...muszę to przeczekać, ale pocieszam się, że jak są mdłości i wymioty, to wszystko jest ok.
Na następną niedzielę mamy z mężem zaproszenie na komunię do męża siostry.....do niemiec, prawie przy francuskiej granicy. Przeraża mnie jazda z małym dzieckiem i z moimi mdłościami i wymiotami, ale może oderwę się trochę od domu, pracy i zastanawiania się czy wszystko będzie dobrze.

Uciekam, bo przypomniało mi się, że mam sok grejfrutowy a strasznie mi się chce grejfruta..

Trzymajcie się cieplutko..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Brzuszki 🙂
Nie wiem czy bym się porwała na taka podróż biorąc pod uwagę moje samopoczucie 🤢
No ale może faktycznie EXISTENCE masz rację, oderwiesz się od złego myślenia 🙂

A wracając do tych nieszczęsnych mdłości.... bardzo polecam IMBIR. Nie pomaga w 100% ale w dużym stopniu. Rano przed wstaniem z łóżka zjadam kilka biszkoptów i wypijam herbatkę z imbirem.
W ciągu dnia tez popijam i jest ciut lepiej. Ale oleju i jego zapachu wciąż muszę unikac jak ognia blee...na samą myśl mnie trzęsie.

Na 25.04 mam wizytę u lekarza, posłucham mojego malutkiego serduszka, już sie nie mogę doczekać! 😆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć dziewczyny
zamierzam do was dołączyć ponieważ mam termin na 24,11,2013
Mam już córkę która w czerwcu skończy 3 lata wiec nie jest to dla mnie zupełna nowość ale znowu wielkie szczęście i ekscytacja.
czytam wasze posty i muszę powiedzieć że moja 2ciąża trochę inaczej wygląda.
Nie mam mdłości ani zaparć nie boli mnie brzuch może czasami, ale za to jestem bardzo senna i szybko zmęczona. Ja w pierwszej ciązy zajadałam się mandarynkami, potrafiłam zjeśc codziennie 2kg ale teraz nie mam żadnych zachcianek, na razie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witaj monica77777 😁
super, ze czujesz sie dobrze 🙂 ja przeczuwam ze mnie rowniez te mdlosci ominął jak w poprzedniej ciązy, dobrze sie czuje tylko ciagle zmeczona jestem i odrzucilo mnie od miesa (śmierdzi mi niesamowicie hehe)
Existence no to dłuuuuuuuga podróż Was czeka, lepiej zabezpiecz sie w lokomotiv dla dzieci 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny
czy w aktualnym stanie uprawiacie jakieś sporty? bo ja zanim zaszłam w ciąże ćwiczyłam zumbę ale niestety sobie na razie darowałam bo była zbyt intensywna i się bałam żeby nie poronić bo raz miałam delikatne plamienie po intensywnym dniu. ale chciała bym dalej ćwiczyć tylko czy średnio intensywne ćwiczenia zumby nie zaszkodzą ?

zaczynam znowu mieć ochotę na cytrusy tym razem na pomarańcze w pierwszej ciąży jadłam mandarynki 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej mamusią listopadowe. Z sentymentu do brzuszka pragnę do Was dołączyć. Jestem mamą 1,5 rocznego franka. Jestem byłą sierpniowką 2011. Teraz jestem w 10 tc ,termin na sam początek listopada. Miałam już 2 USG ,bo w sumie dowiedziałam się bardzo wcześnie,był to jakiś 4 tc .Wczoraj znowu widziałam malucha,serducho bije jak dzwon, w 7 tc również już na usg było widać bijący serduszko.Existence pamiętam cię z tamtego forum. Jak twój maluch? Znowu się spotykamy:-)POZDRAWIAM wszystkie mamusią i strasznie Wam gratuluję .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej 🙂witam nowe dziewczyny 🙂 🙂 🙂i rowniez gratulacje 🙂 🙂 🙂
Zaraz do pracy...wiecie tragicznie sie czuje...w pracy ledwo daje rade...wczoraj myslalam ze sie zwolnienie do domu....mdlosci,slabo mi,uderzenia goraca,trzese sie wtedy jak osika... 😞bylam u lekarza...przepisala mi jakies tabletki co mozna brac w ciazy...i zalecila sprobowac opaske uciskowa...seaband... 🤨zobaczymy czy cokolwiek to pomoze... 😞uh juz mi nie dobrze...a dopiero co sniadanie zjadlam... 🤨pozdrowionka...i wytrwalosci zycze...zebysmy przeszly te objawy ciazowe jak najmniej odczuwalnie... 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...