Skocz do zawartości

listopadóweczki 2013 | Forum o ciąży


existence

Rekomendowane odpowiedzi

Hej 🙂ale tu cichutko... 😞 😞 😞ja dzis bylam w szpitalu z bolem brzuszka,na szczescie wszystko ok z fasolka... 🙂zrobili usg i widzialam 14mm cudo...serduszko bije... 🙂teraz polezalam i juz sie lepiej czuje,ale caly obiad wylodowal w kibelku...niech to sie juz skonczy... 🤨zwolnilam sie dzis wczesniej z pracy,nie wiem jak ja wytrzymam do piatku... 🤨tak sie boje ze nie dam rady... 🤨
Mojego synka sie pytalismy co chce siostre czy brata,odpowiedz jednoznaczna:brata 🙂ale najwazniejsze zeby zdrowo roslo... 🙂
A co tam u was dziewczyny?nic sie nie odzywacie... 🥴pozdrawiam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Witam nowe mamusie 🙂

Trochę mnie nie było, ale czasu brak i weny, mdłości i brak energii mnie wykańczają..
Dodatkowo martwi mnie pobolewanie brzucha jak na okres. Nie jest to cały czas ale kilka razy w ciągu dnia, wiem że to może macica która się rozciąga, ale jakoś tak dziwnie bo w pierwszej ciąży tego nie miałam.. ale każda ciąża inna 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Brzuchatki 🙂 U mnie spokój, prócz delikatnych i bardzo rzadkich mdłości, samopoczucie nawet jakieś lepsze... ale to zapewne wina długo wyczekiwanego słoneczka na niebie 🙂 Już za tydzień mam badanie prenatalne - trochę się stresuję czy wszystko z moim maluchem w porządku. Miejmy nadzieję, że tak 😉 Moja Szwagierka już zawitała u mnie ze smoczkiem w prezencie, podkładami poporodowymi i wkładkami laktacyjnymi... - nie ma co, praktyczny prezent na przyszłość hehehe...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny 🙂
malinka dobrze ze wszystko juz ok z Toba i fasolką 🙂
agata moze przejdz sie do lekarza z tym pobolewaniem brzucha?
Kasiaa napewno z dzidzia bedzie wszystko ok moze uda sie nawet poznać płeć? 🙂

Ja sie średnio czuję, nie mam mdłości ale po zjedzeniu czegokolwiek źle sie czuje:/ i nadal mam tak wyostrzony węch ze szok:/ a tak ogólnie wszystko ok 🙂 26 kwietnia ide pierwszy raz tutaj w Niemczech do lekarza, ciekawe jak tutaj jest 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kamisia89 z tego co mi wiadomo badania prenatalne na NFZ przysługują kobietom, które ukończyły 35 rok życia. Sama ide za tydzień na takie badanie, a mam skończone 25 lat. Mój lekarz prowadzący i zresztą w klinice w której będę miała wykonywane badanie mówili, że badanie prenatalne w moim wieku niestety nie jest refundowane i trzeba za nie płacić. Za USG płacę 200zł, a badanie biochemiczne krwi (o ile zleci je lekarz przeprowadzający USG) kosztuje 150zł. Tak jest u mnie w Częstochowie, ale wydaje mi się, że ceny w całym kraju są porównywalne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam kobietki,
nie było mnie chwilkę na forum, ale szczęśliwie objechaliśmy Niemcy, a po powrocie musiałam odpocząć. Wogóle ostatnio strasznie zmęczona jestem, po pracy padam na twarz a tu w domu Ania domaga się zabawy z mamą... Mdłości - masakra, mam je cały czas, nic mi nie smakuje, ale wmuszam w siebie kolejne posiłki. W poprzedniej ciąży tak tragicznie nie było.
W tym tygodniu wybieram się do lekarza, może w końcu zobaczę moją kruszynkę....tak się boję, bo ostatnio znalazłam USG z 5 tyg. i Anię już było widać a tym razem w 5 tyg. nie widać nic, tylko puste kółeczko. Niby ten sam lekarz, ten sam sprzęt... sama nie wiem.
trzymajcie się cieplutko brzuchatki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny 🙂
jak tam się czujecie?
u nas w domu mały remont, w połowie dnia jestem już tak zmęczona ze najchętniej położyłabym się i spała ale nie mogę 🙂Wy tez tak szybko się meczycie?jeszcze wczoraj meble do sypialni nam przywieźli i teraz czeka nas cała masa skręcania matko 😲 🙂
buziaki miłego dnia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Goshe. U mnie super, świetnie się czuję. Narzekam tylko na nudę... 😜 Słonko świeci, piękna pogoda, być może wybiorę się dziś wieczorkiem na spacerek wraz z mężusiem 🙂 😁 Co dziś pichcicie na obiadek? Mój szanowny mąż zażyczył sobie dziś kotlety z mortaleli... 🤨 Sobie niestety będę musiała wymyślić coś zdrowszego 😉 Macie jakieś propozycje na zdrowe obiadki dla brzuchatki? 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam mamusie i brzusie,
ja też padam na twarz. Powiedziałam dziś w pracy, że jestem w ciąży. Większość coś podejrzewała, bo brzuch mi strasznie wywaliło. Byłam wczoraj u lekarza - wszystko jest ok, serducho bije jak szalone 🤪 - fotka obok na mojej miniaturce 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jaka duza fasolka 😁 super 😁
ja ide za tydzien w piatek 🙂
jejku mi tez tak brzuch wywala ze szok, mam cały czas wzdęcie :/ to wyglada jakbym byla w okolo 4 miesiacu hehe
wiecie co pierwszy raz sie z takim czyms spotykam jak zachcianki 🙂 🙂 z Olim tak nie miałam a teraz m am cały czas ochote na śledzie 😁 😁 😁 codziennie słoik rolmopsów lub płatów śledziowych idzie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam z rana 🙂co tamu was kobietki?exsistence sliczna fasolka... 🙂ja dalej cierpie przez okropne mdlosci i wymioty.. 😞moj synek chory,na antybiotyku...biedny mial wysoka goraczke,nie chcial jesc ani pic,okazalo sie ze go gardelko boli... 😞teraz juz troszke lepiej jest...wstal dzis przed 6 rano... 🤔ja jem sniadanie...musze szybko rano jesc bo jak nie to jest tragedia.. 😞schudlam juz ponad 3kilo... 😞pozdrawiam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc brzuszki 🙂
malinka pozniej nadrobisz te kilogramy 😉 zdrówka dla synka :*
mnie trochce wczoraj bolal brzusz takie skurcze mialam:/ ale to chyba macica sie rozciaga tak mysle?
do nas wczoraj przyszli znajomi z dziecmi - 2 chłopców - 7 lat i 2 latka, Oli to uwielbia sie bawic z tym 7latkiem a z młodszym to cały czas sie biją, popychaja ehh zabieraja sobie zabawki..kosmos normalnie 🙃 trzeba ich non stop pilnowac 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Dziewczyny!!
Długo mnie nie było, pojechałam do rodziców w odwiedziny. Mieszkają nad morzem więć nawdychałam się jodu 🙂 Morskie powietrze rewelacja na mdłości 🙂 Widzę że większość z was nadal na nie narzeka, mi powoli przechodzą ale co jakiś czas mam jeszcze spotkanie z panem kibelkiem:P miejmy nadzieję że już niedługo. Za tydzień mam badania prenatalne troszkę sie stresuje, lekarz zleciła mi również test Paapa z krwi co troszkę mnie zmartwiło bo mam 28 lat i myślałam ze te badanie robi sie po 30-tce ale on podobno ma to w standardzie.....już sama nie wiem
Pozdrawiam was kochane i precz z tymi mdłościami !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja już chyba mam ze 3 kilo do przodu. Ciąże po mnie strasznie widać, ale poprzednim razem też tak było. Mnie dorwało jakieś choróbsko i niestety muszę się faszerować antybiotykiem. Bez antybiotyku mi nie przeszło, teraz jest minimalna poprawa ale niestety muszę chodzić do pracy.
Dziewczyny, wy też macie taki ślinotok? Mnie ślina cały czas zalewa, mam teki dziwny posmak w ustach na który działają tylko słodycze, stąd te kilogramy. Staram się raczej właściwie odżywiać, ale to jest silniejsze ode mnie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

existence napisał(a):
A ja już chyba mam ze 3 kilo do przodu. Ciąże po mnie strasznie widać, ale poprzednim razem też tak było. Mnie dorwało jakieś choróbsko i niestety muszę się faszerować antybiotykiem. Bez antybiotyku mi nie przeszło, teraz jest minimalna poprawa ale niestety muszę chodzić do pracy.
Dziewczyny, wy też macie taki ślinotok? Mnie ślina cały czas zalewa, mam teki dziwny posmak w ustach na który działają tylko słodycze, stąd te kilogramy. Staram się raczej właściwie odżywiać, ale to jest silniejsze ode mnie...


hej 🙂existence...skoro mowa o slinotoku to mam to samo...mam dosc tej sliny i strasznie mi nie smakuje...wiec moze to glupie ale wciaz chodze do lazienki i ja wypluwam...he 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam wszystkie mamusie 🙂 dopiero do was dołączyłam lae też mam termin na listopad... dziewczyny zastanawiam się nad jedną rzeczą i czy w 7 tyg ciąży biło już serduszko Waszej pociechy? bo u mnie jesczez nie ale lekarz powiedział że jest wszystko ok mimo to ja się martwie że jest coś nie tak..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malagosia9190 napisał(a):
witam wszystkie mamusie 🙂 dopiero do was dołączyłam lae też mam termin na listopad... dziewczyny zastanawiam się nad jedną rzeczą i czy w 7 tyg ciąży biło już serduszko Waszej pociechy? bo u mnie jesczez nie ale lekarz powiedział że jest wszystko ok mimo to ja się martwie że jest coś nie tak..


malagosia9190 🙂witaj 😘
wydaje mi sie ze najlepiej poczekac do nastepnego usg...napewno wszystko bedzie ok... 😘pamietaj ze stres moze tylko zaszkodzic fasolce...bedzie dobrze zobaczysz.. 🙂

U mnie troszke lepiej...teraz siedze na urlopie w domku i odpoczywam... 🙂mdlosci nadal sa...ale wydaje mi sie ze jest lepiej...nadal wymiotuje...najczesciej rano...ale teraz tez wrocilam ze spaceru...objadlam sie truskawek i kabanosow...i skonczylo sie w kibelku... 😞swoja droga ladna mieszanka he... 😜 😉nie moge dopuszczac do tego zebym byla glodna bo jest tragedia...mdlosci wracaja ze zdwojona sila... 🤨
brzuch mi tez wywalilo... 😜a jak tamu was ?pozdrawiam 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny 🙂
witaj malagosia9091 🙂 tak jak mowi malinka poczekaj na kolejna wizyte i sie nie stresuj nadaremnie

malinka dobrze ze juz lepiej z Twoimi mdłościami 🙂niedługo sie skoncza 🙂 jejku jak ja sie ciesze ze mnie ominęły 😁 w poprzedniej ciązy tez nie miałam 😁 wogóle to ja cały czas jem, głodna jestem non stop 🙃 i od dokładnie miesiąca przytyłam juz prawie kilogram 🤢 z Oliwierkiem przez całą ciąże przybrałam tylko 10kg i mam nadzieje ze teraz bedzie podobnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczynki!! 🙂 Jestem po niby badaniu prenatalnym, które przełożyli mi na 7 maja, bo dzidziuś jest o 5mm (dokładnie ma 4,5cm) za malutki do badania, poza tym póki co wszystko ok. 😞 trzeba poczekaćna nast. wizyte. Serduszko bije jak dzwon 😁 słyszałam dzisiaj 😁 niesamowite uczucie 😁 maluszek nawet pomachał do męża hehe... 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...