Skocz do zawartości

listopadóweczki 2013 | Forum o ciąży


existence

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Cześć dziewczynki!! 😁 Dziś byłam na wizycie kontrolnej u gina 🙂 Wszystko super! Maleństwo ruchliwe, serduszko mocne, nawet coś ciumkało usteczkami hehehe... pewnie słodkości... bo wciągnęłam Snikersa przed USG 😁 Pomachało rączkami, "posmyrało" się nawet po stopie 😁 Dostałam witaminki od lekarza Pregna plus. - trzeba będzie zażywać 🙂 W dalszym ciągu, zero objawów...kompletnie NIC! Jedyne co to spanie 🙃 ale drzemka ok 30 min wystarcza w zupełności 🙂 a Wy kochane jak się czujecie??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasiaaa tylko Ci pozazdrościć, u mnie wciąż mdłości, troszkę słabsze niż na początku ale jednak... :\ a do tego bez przerwy bym spała :O
14.05 idę na badania prenatalne, minie 12 tc.. Dziś byłam na badaniach krwi i moczu.
Mam nadzieję, że na prenatalnych zobaczę już dokładniej moje maleństwo 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ilia ja za tydzień mam badanie prenatalne. Będę w 14 tygodniu. Bardzo możliwe, że dowiem się już o płci malucha 🙂 Współczuję mdłości... 😞 Słyszałam, że najlepsze są orzechy i poodbno bardzo szybko pomagają... - tak słyszałam, ja osobiście nie próbowalam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny! Ale mnie tu nie było oj oj długo.
Robiliśmy remont i zrobiliśmy synkowi pokoik, żeby przyzwyczaił się spać sam. Wczoraj pierwsza noc. Od 4 rano spał z nami bo się wystraszył, ale z czasem będzie lepiej 🙂
Wczoraj miałam wizytę i dostałam skierowanie na USG. Się okazało, że "operator" naszego USG jest na urlopie i nie ma komu go zrobić... A do końca 13 tyg. muszę mieć więc zapisałam się prywatnie i dziś po południu jadę do Torunia i będę miała badania prenatalne 🙂 Pierwszy raz zobaczymy mojego robaczka 🙂 Już się nie mogę doczekać 🙂

Mam pytanko, bierzecie kwas foliowy? Ja od początku brałam, teraz ze dwa dni nie wzięłam i znów biorę. Chodzi o to, że zawuażyłm, że kiedy biorę to mi strasznie niedobrze, a przez te dwa dni jak nowo narodzona się czułam. Może tak być, że to od kwasu foliowego mnie mdli strasznie? Trochę to dziwne...

Strasznie wam współczuję tych wymiotów... pomyślcie sobie, że to tylko parę miesięcy, a w stosunku do całego życia to naprawdę bardzo niewiele 🙂 Może to głupio brzmi ale mi takie myślenie pomaga 🙂
Pozdrawiam wszystkie przyszłe i obecne mamusie i wasze brzusie hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
natalia ja brałam kwas foliowy do konca 1 trymestru. Teraz lekarz zalecił mi branie witamin Pregna plus (ok.35zł - 30szt. tabletek łatwych do połknięcia) do końca ciąży, a nawet później w okresie karmienia. Z tego co wyczytałam w ulotce, tam też znajduje się kwas foliowy. Osobiście nie miałam takich dolegliwości jak Ty, czułam się super. Pozdrawiam 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny 🙂
Widze ze prawie wszystkie robicie sobie badania prenatalne, ja robie tylko takie dokladne z badaniem przeziernosci karkowej 🙂
Ja rowniez bardzo Wam wspolczuje mdlosci i wymiotow!!!! ale no takie uroki poczatkow ciazy 🙂jedne mamy swietnie sie czuja a inne źle:/
co do witamin to dzisiaj koncze ostatni folik i od jutra zaczne brac to co mi lekarka dała Centrum Materna plus DHA 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie!
Jak się czujecie? Ja czuje się szczęśliwa i nie mogę się doczekać jak będę mogła zobaczyć i wziąć na ręce dzidziusia. Mdłości to ja miałam straszne, ale juz zaczynają mijac. Dzidzia ma 6.9mm. Jaka juz duza!
Apropo tabletek to mi ginekolog kazała brać dwa razy dziennie kwas foliowy i nic po za tym.
Pozdrawiam wszystkie przyszłe mamy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny 🙂 Wczoraj byłam na wizycie to juz 11+6 tydzień. Zdziwiło mnie trochę ze miałam robione Usg dopochwowe, skoro ostatnio miałam normalne 😞 Może dzidzia sie zle ułożyła. W poniedziałek mam badania prenatalne 🙂 mam nadzieje ze wszystko bedzie dobrze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam brzucholki,
u mnie dolegliwości jakby mniejsze, brzuszek większy, już prawie każdy zauważył, że coś mi się przytyło 😉. Pocieszam się, że zostało mi ostatnie opakowanie duphastonu, a to on wzmaga dolegliwości ciążowe. Kwasu nie biorę, bo biorę zestaw witamin Pharmaton Maturelle czy coś w tym stylu. Muszę wspomagać się witaminami, bo wieczorami i w nocy Ania jeszcze domaga się chociaż trochę cyca, więc witamin i składników mineralnych musi starczyć dla niej, dla maleństwa i chociaż troszkę dla mnie.
Też dopadło mnie choróbsko i bez antybiotyku się nie obyło, ale już jest ok.
Któraś z Was pisała, że ma małą cystę. Ja miałam w poprzedniej ciąży i to już nie taką małą bo 7 x 5 cm, ale mi się wchłonęła. Teraz też mam. Podejrzewam, że to może też duphaston...
Badań prenatalnych nie robię, tylko przezierność karku ma lekarz sprawdzać, ale to jest standard.
Uciekam, bo mały głodzik się budzi, pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zapraszam do uzupełnienia ankiety, może niektóre z proponowanych sposobów łagodzenia dolegliwości będą przydatne, a jeśli już nie to proszę podzielić się Swoim doświadczenie dolegliwości lub ich brakiem. 🙂
https://docs.google.com/forms/d/1OijfkLvQTwzfsxx-1Cp5DNsTqoeFcOaMpQEATXsJ2vg/viewform?sid=6351b612ff65d10c&token=0y3j9T0BAAA.f48wCT4a4UBZZaXcOIjsbA.awFTqyQQOjdYnKZnUOv4Vg
Z góry dziękuję! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A co do humorków - w domu jestem okropna, złoszczę się nawet na Anię, ale próbuję się powstrzymywać i "na zapas" rozpieszczać ją i spędzać z nią cały czas. Boję się, że jak pojawi się maluszek nie będę miała dla niej wystarczająco dużo czasu i ją zaniedbam w jakiś sposób. Natomiast w pracy - tak jak w przypadku poprzedniej ciąży, ogarnia mnie słodki tumiwisilizm i na prawdę wszystko mi "zwisa", co inni mówią, co robią. Mam na tyle komfortową sytuację, że mam umowę na stałe i tak od siebie "uzależniłam" dyrekcje, że beze mnie giną 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny,
byłam na kontroli z cysta i powolutku sie zmniejsza 😁 super, dzidzius ma 2,73cm i termin znowu wychodzi mi na 2 grudnia i za tydzien znowu do kontroli z cysta 🙂 takze wszystko ok 🙂
a to dzidzius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Goshe no to super, że wszystko w porządku i że cysta się zmniejsza 🙂

Ja byłam na badaniach prenatalnych i wszystko bardzo dobrze 🙂 Mój mały robaczek ma 4,8cm, a termin na 14 listopada 🙂
A jeśli chodzi o humorki to są dni, że bez kija nie podchodź hehe
A to moje maleństwo 🙂
[IMG]http://imageshack.us/a/img96/8471/14354012.jpg[/IMG]
[IMG]http://imageshack.us/a/img854/5664/32076865.jpg[/IMG]
http://www.youtube.com/watch?v=QJDmGRV1AqE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U mnie humorki to pikuś w porównaniu do terroru żywieniowego jaki wprowadzam w domu... nie mogę patrzeć na jedzenie...drażnią mnie wszystkie kuchenne zapachy 😞 Od początku kwietnia nie gotujemy 😁 Dziś mąż w desperacji poszedł na kebaba i biedny musiał go zjeść na balkonie 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Natalia jaki slodki dzidziuś 🙂
Zeberka ja tez mialam taki okres ze wszystko mi śmierdziało a mięso szczególnie 😉 wiec wiem co czujesz 🙂
dzisiaj lekarka mowiła mi o tych badaniach prenatalnych, pytała sie czy chciałabym zrobic, ale ja nie chce zreszta to kosztuje az 177e
Jezu ogladam film "Cichy dom" i sie boje 🤨 a moj mąż jeszcze w pracy az do 23... 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Śliczne Wasze maleństwa,
ja mięsa ani kiełbasy nie jadam od kilku dni. Tzn. szynkę zjem, reszta mi przez gardło nie przejdzie. Do gotowania zaprzęgłam rodziców (mieszkają piętro niżej). Ja kolejny dzień z kolei jem placki ziemniaczane ze śmietaną i ser biały ze szczypiorkiem. Ale byłam dziś na imprezie urodzinowej, to zjadłam ogromne ilości sałatek i nawet 2 plasterki boczku. Jutro kolejna impreza - grill (jak dopisze pogoda) i już ślinka mi cieknie jak pomyślę o karkóweczce, która już się marynuje...
Goshe podziwiam Cię, ja w ciąży horrorów oglądać nie mogę, w poprzedniej też tak miałam.... a tak lubię horrory
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja idę w połowie maja na USG genetyczne, moja lekarka robi sama tyle, że w innym miejscu niż normalnie chodzimy na wizyty.
Natalia Ty robiłaś tylko USG czy dodatkowo jeszcze jakieś inne badania? np. test PAPP-a?
To moja pierwsza ciąża i gubię się już w tych badaniach...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂
ja jestem ciekawa czy tutaj wykonuje sie badanie na pomiar przeziernosci karkowej... w piatek ide do lekarza bede juz w sumie 11tc wiec ciekawe czy mi zrobi?
jejku ale dzisiaj sie zle czuje bleee 🤢 ale nie wymiotuje 🙂 do tego Oli obudził sie o 4 rano i od tej godziny nie spi 😲 no i ja tez oczywiscie 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...