Skocz do zawartości

listopadóweczki 2013 | Forum o ciąży


existence

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Goshe o jakiej szczepionce mowisz?
ja mam jutro lekarza mam nadzeje ze wszystko jest w porzadku bo te skurcze mnie troche nie pokoja 😞
Czesc malwa 😉wiesz co ja słyszalam ze przy koncówce dziecko az takie ruchliwe nie jest bo juz jest na tyle duze ze ciezko mu sie wiercić ale ile w tym prawdy to diabli wiedza...
moj łobuziak od dobrych 2 godz.daje o sobie znać i to konkretnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zeberka dokładnie, jestes w pierwszej ciazy i dlatego nie masz szczepionki, po porodzie dostaniesz antyciała D a w nastepnej ciazy juz bedziesz musiała miec ta szczepionke. Co do szczepionki to jak mi ja podawała to cała ręka mi zdrętwiała 🤨 🤨 i lekarka mówiła ze 2-3 dni moze mnie reka bolec ale na szczescie nic nie boli 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie laseczki 🙂
Ja tez mam białe łóżeczko;p, więcej zainwestowaliśmy w materacyk, bo musi być poządny.
Ja nie wiem kiedy go rozstawimy pewnie mąż będzie składał sam jak ja będę rodzić 🙂. Poza tym nie mam jeszcze wielu rzeczy..Niby wózek już był upatrzony, ale mój Męzulek co pojedziemy i ogląda to mu coś nie pasi;p. Ze wszystkimi rzeczami nie ma się co spieszyć. Kolezanka rodziła niedawno chłopca i kupowali wszystko tydzień przed. Naturalnie wcześniej upatrzone 🙂.
Ja tez mam do tego dystans. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Do mnie dotarł właśnie przewijak - taki nakładany na łóżeczko 🙂 fajnie wygląda, jest bielutki i solidnie wykonany. Na ten moment jestem bardzo zadowolona, zobaczymy jak będzie w praktyce się spisywał. Świetne są te takie na stojaku (któraś z Was kiedyś wrzuciła tu taki) ale mi się nie zmieści w sypialni już. Niunieczka pewnie, że można wszystko na ostatnią chwilę ale potem jest nerwowo ( bo zawsze coś nie wypali - np. upatrzysz coś a potem tego nie ma, trzeba czekać, szukać gdzieś indziej) dzieciaczki lubią robić niespodzianki i wychodzić na świat wcześniej i wtedy znów wszystko na szybko no i finansowo ciężko wszystko ogarnąć na raz ( no chyba, że ktoś składa na kupkę i nie ruszy za nic na coś innego 🙂).
No ale to już każdy robi według uznania 🙂 i tak sobie myślę, że nie ma zasady który sposób jest lepszy. Najważniejsze jak my (rodzice) do tego podchodzimy 🙂 🙂
My powolutku bez presji zamawiamy z listy 🙂 mam nadzieję, ze do połowy października będziemy mieli już wszystko i na spokojnie będziemy czekać 🙂
A Wam dziewczyny jak idą przygotowania na jakim etapie jesteście? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja mam na razie 3 ubranka- dwa pajacyki (jeden welurowy, ciepły) i komplecik włóczkowy. do tego mam 1 ręczniczek-otulaczek, 5 pieluch tetrowych i 2 flanelowe. Kilka próbek kosmetyków do kąpieli, które dostałam na pewnym spotkaniu o rotawirusach. Kupiłam z siostrą na spólę (która ma roczną córkę) krzesełko do karmienia, i kiedy jej mała z tego zacznie wyrastać a mój syn dorastać, to ja je wezmę do siebie. Dostanę też od niej matę na podłogę do zabawy, z literkami, i chyba taką na która się kładzie niemowlaka a z pałąków u góry wiszą zabaweczki. poza tym nie mam nic więcej - łożeczko i wózek będziemy kupować jakoś na przełomie wrzesnia i października. Ciuchy- powoli się rozglądam- dziś idę zwiedzić nowy sklep z art. dziecięcymi, który otworzono na osiedlu, gdzie mieszkają moi rodzice. Nie chcę z tym czekać do listopada, aż się pogoda zchrzani... lepiej za wczasu, póki przyjemnie jest wychodzić z domu 🙂
pozdrawiam Was wszystkie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja mam trochę ubrań , łóżeczko, materac, przewijak, komode, kocyki, lampeczke itd. Może w tym tygodniu zamówię coś dla siebie. Pewnie, że lepiej coś wcześnie mieć, ale nie wolno tez przesadzac.., bo róznie bywa..Dzisiaj tyle tego jest wszędzie, a przez netamozna zamówić bez wychodzenia z domu. Ja tez planuje wszystko zamówić do połowy ewentualnie 20-któregos października. JA mam koleżanki, które maja dzieci i kazda mi tak radziła coś kupić, ale nie szalec...powolutku...
O teściowej nie wspomnę.., bo ona mówi ciągle, że lepiej nie kupować..wszystko mówi kupi się przed samym porodem. Z CZYM ABSOLUTNIE SIĘ NIE ZGADZAM!!!!!!!!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja tak jak już pisałam mam prawie wszystko po Pawle. Kupię tylko kosmetyki, jakiś pierdoły i tą kołyskę. Łóżeczko rozłożę w listopadzie, ale ja mam termin na grudzień, więc mam czas, choć lekarka mów, że raczej urodzę wcześniej, bo dziecko jest większe niż i wychodzi z terminu miesiączki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyneczki 🙂 Ja właśnie zrobiłam przegląd listy i zostały mi do kupienia raptem kilka rzeczy. Łóżeczko, wózek, wanienka, pampersy, chusteczki nawilżające, spirytus do pępuszka... i to wszystko 😁 Zaczęłam pakować torbę bo tyle mam tych ciuszków w szafce małej, że już się wszystko wylewa... Jedyne co muszę dopakować to pampersy, chusteczki i swoje rzeczy typu kosmetyki, ręcznik itp... Wiem, że to za szybko, ale muszę się jakoś z tym wszystkim pomieścić... 🤨 Jejku... niedługo zacznę 8 miesiąc... jak ten czas leci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A my juz mamy łóżeczko rozłożone od czerwca chyba 😁 bo musielismy je pomalowac tzn odswieżyć i tak teraz stoi sobie i czeka na właściciela 🙂oczywiscie poscieli nie zakładałam jeszcze, pewnie pod koniec października to zrobie 🙂
Ogolnie mam juz prawie wszystko co niezbędne, tylko ze ja zamawiam ze stron Polskich i z allegro i to wszystko przychodzi mi do domu moich rodziców i jak tato bedzie tutaj do nas jechał gdzies 2 dni przed porodem to dopiero mi poprzywozi wszystko 🙂 jedyne co mam przy sobie to ubranka, kosmetyki, posciel, kocyki i reczniki do kąpieli 🙂no i wozek bedzie pod koniec wrzesnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nasz wózek już czeka w sklepie, jutro jedziemy odebrać 🙂 🙂 Mi został materac, laktator, fotelik, otulacz do spania, baza pod fotelik do samochodu, pampersy, no i kosmetyki wszystkie dla Małej. Dla mnie koszule i kilka drobiazgów jeszcze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja właśnie wróciłam z wizyty od lekarza i dowiedziałam się ze tez raczej wcześniej urodzę bo dziecko jest większe niz powinno być
a co do wyprawki to ja mam troszke ubranek i bardziej takie rzeczy z apteki tzn smoczek butelki kremy itp 🙂 za wózkiem juz sie rozglądamy ale to tak gdzieś w połowie października raczej a łóżeczko to juz niebawem chcemy tez kupić 🙂
dziewczyny a myśleliście juz czy będziecie karmić piersią czy od razu butelka?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...