Skocz do zawartości

listopadóweczki 2013 | Forum o ciąży


existence

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
A my dziewczynki jedziemy na lekach... Musiałam zakupić inhalator bo kaszelek męczy moja małą od tygodnia. Nawet w zeszłą sobotę byłyśmy na izbie przyjęć bo bałam się, że na oskrzelach coś siedzi tak biedna kaszlała 😞 Na szczęście czyściutko. Dalej mała nie jest zaszczepiona... mam przyjechać na szczepienie jak będzie w pełni zdrowa. ehhh... chrzest za 2 tyg, oby wydobrzała do tej pory...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
dziewczyny co do tych snów to też mam podobnie często śni mi sie mój mały że coś mu sie stało a ja nie umiem mu pomóc albo że juz go nie ma z nami na świecie gdzie to takie rzeczy się snia 😠
ale czytałam trochę że coś takiego spowodowane jest troska o nasze dzieciaki i dla tego śnią sie takie nie przyjemne rzeczy
Kasia kurcze musisz wykurować swoja mała no bo jak ten chrzest tylko będziecie sie wzajemnie męczyć
mój mały jeszcze sobie drzemie na szczęście wiec mam chwilkę ale za nie długo bede miała 3leniego łobuziaka pod opieka
jak wam minęły walentynki ? bo u nas była kolacja z winkiem dostałam 3 tulipanki 😉
no i chciałam sobie wieczorkiem po walentykwac z mężusiem 😜 a ten poszedł spać bo dzisiaj rano do pracy i były nici z walentykowania ☺️ 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kurujemy się jak możemy... POza tym, dziś kupiłam Bebilon Pepti...Olce wyszły czerwone łuszczące się placki na łokciach i krostki na czole... na dodatek wypatrzyłam, że skórka jej się łuszczy za uszkiem... na skaza jak nic... ehhh... wszystko po kolei 😞 Może ten katar i kaszel też są od skazy... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasia o kurcze no patrz a czemu zmieniłaś mleko małej?
bo moj za uszkami tez miał tak jakby strupki ale zaczęłam mu dobrze mydełkiem tam na mydlać i potem oliwka i jest juz w porządku ale jak mówisz że na raczkach tez ma ... hmm
ale co to by sie tak od tego mleka stało czy jak?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jejku Kasia szkoda mi Twojej malutkiej...pamietam jak synkowi mojej kolezanki wyszla skaza bialkowa...musiala smarowac mu buziaczka mascia ze sterydami...i tez zmienila mleko na bebilon pepti..to bylo kilka lat temu..
mnie rozlozylo kurde a lekow nie moge brac bo przeciez karmie...a aspiryna czy gripex napewno by mi pomogly ehh kaszel, katar, zatkany nos + bol glowy czuje sie fatalnie a plus jeszcze brak pozadnego snu...
ale chlopcy zdrowi odpukac 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ale mam dziś lenia, nic mi się nie chce. Pogoda do d..y, deszcz pada i ciemno cały dzień.
Ostatnio tak pisałyście o nowych fryzurkach,że dziś zastanawiałam się nad ścięciem włosów ale trochę mi szkoda bo mam do pasa, no i Mąż by się wkurzył 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
My już po Chrzcie. Było bardzo miło. Tomuś grzeczny, cała Mszę spał, na Chrzcie oglądał gości. W knajpie jedzenie pyszne, wszyscy chwalili, prezenty udane. Niestety po knajpie cześć gości zwalili Nam się do domu i jestem mega wykończona. Przy okazji Tomuś ma dziś dwa miesiące, zważyliśmy go i ma już 5575g. Kasi życzę zdrowia, a Ty Ilia nie wkurzaj męża 😜 żartuję ścinaj włosy, każdemu przydają się zmiany, a poza tym zaraz będą Ci wypadał garściami po ciąży to przyda im sie obcięcie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kamisia89 napisał(a):
Widze ze tylko ja czekam tak długo ze chrztem, bo mamy dopiero w swieta 20 kwietnia. mielismy robic 2 marca ale mojej siostrze nie pasowało bo jest w Niemczech


my robimy dopiero 1czerwca 🤪 🤪 🤪ale juz bedzie cieplo i fajnie napewno 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a my mamy 17 maja 🙂 mam nadzieje ze tez juz cieplo bedzie 😉
Kamisia mam identyczny kombinezon dla Fabuska 😁 ma on taka prostokatna naszywke z misiem po lewej stronie prawda? 🙂 🙂
matko tak mnie boli glowa z tylu ze zaraz nie wytrzymam 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Niunia to juz masz dzidziusia ochrzczonego az Ci zazdroszczę bo chyba tez bym chciała mieć to za soba już
z tego co pamiętam to jeszcze Kasia miała teraz chrzcić albo na przyszły weekend jakoś
Kamisia nie jesteś sama bo my też chrzcimy dopiero w kwietniu a daty mam dwie 6 kw.albo 20kw.jeszcze z księdzem trzeba sie dogadać jakoś
a i fajny maluszek a kombinezon faktycznie fajny mam bardzo podobny tylko szary 😉
Ila a ty jak masz ochotę z ciąć włosy to sie nikogo o zgodę nie pytaj a mężuś musi to przeżyć ważne żebyś ty sie dobrze w nich czuła
my bylismy na spacerku ale krótkim bo nie chciało mi się chodzic za długo dzisiaj 😜
kurcze mam jeszcze dwa kosze pełne ubrań do prania a nie chce mi sie ehh... 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
AGATKA91 napisał(a):

Ila a ty jak masz ochotę z ciąć włosy to sie nikogo o zgodę nie pytaj a mężuś musi to przeżyć ważne żebyś ty sie dobrze w nich czuła
my bylismy na spacerku ale krótkim bo nie chciało mi się chodzic za długo dzisiaj 😜
kurcze mam jeszcze dwa kosze pełne ubrań do prania a nie chce mi sie ehh... 😉


Wiem wiem...ale problem w tym, że nie wiem czy bym się dobrze czuła w krótszych bo od dawna mam bardzo długie 🙂 więc to musi być przemyślana decyzja 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
My jeszcze nie zdecydowaliśmy się na datę chrzcin ale też myślimy o kwietniu wstępnie 🙂
My dziś z Julką jesteśmy same cały dzień bo mąż pracuje dłużej. Posprzątałam, poprałam, poprasowałam i siedzę przed tv a Mała śpi mi na kolanach 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moj malutki sam zasypia na noc 🙂 przed 20 go karmie, klade do lozeczka i on sobie sam zasypia ok 20.15 juz spi 😁 😁 😁
kupilam dzisiaj pampersy 3 bo byla mega promocja 😁 mega paka 98szt. za 15e czylo ok 60 zl 😁 no grzech nie kupic 😁 i juz konczymy opakowanie dwojek i wkraczamy w trojeczki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To u nas znów jest tak, że kąpiemy Julkę a potem się usypiamy czyli jest karmienie przy którym Mała zamyka oczy i bawi się albo moimi rękami albo bluzką albo swoimi łapkami 🙂 po kilkunastu minutach zasypia 🙂
My też zaopatrzyliśmy się w sobotę w pampersy na promocji 🙂 ale my kupiliśmy już 4 bo 3 mamy zapas, o ile dobrze pamiętam 56 sztuk za 35zł 🙂
Kupiliśmy jeszcze dwujęzycznego misia z Fisher Price, który śpiewa i uczy alfabetu, kolorów, części ciała itp i taki przewijak turystyczny http://www.be-do.pl/przewijaki/34-przewijak-sowy.html przyda się na lato na wyjazdach 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny jak Wy to zrobiłyście, że maluchy zasypiają same?
My właśnie nad tym pracujemy ale lekko nie jest bo nauczyłam Go do bujania i nie chce sam zasypiać. Od kilku dni próbujemy by zasnął w łóżeczku o przyzwoitej godzinie, kończy się mega płaczem i jak się juz zmęczy to odpływa, nie wiem czy to dobra metoda?

Co do pampersów, my już jesteśmy na 3 i tez mam duży zapas bo ostatnio dostaliśmy duuuużą paczkę a ja jeszcze wcześniej kupiłam z promocji 165szt za 85zł.

Dziś była koszmarna noc. Jasiek zasnął wczoraj po kąpaniu o 19:30 i budził się dokładnie co 2h, przez całą noc 🥴 Zjadał po 70-80ml mleka i tak w kółko więc dziś będę chodzić na rzęsach. Właśnie piję ogrooomną kawę 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ilia Julka odpływa przy karmieniu. Kładę się z Nią na łóżku i wtedy się wycisza, tak jak niżej pisałam bawi się rękami moimi i swoim i moją bluzką. Ja Jej nie rozpraszam gadaniem do Niej itp. Czasami trwa to 15 minut czasami godzinę. W dzień też zasypia przy jedzeniu ale śpi bardzo czujnie po kapaniu śpi już twardo. W dzień karmię Ją na siedzącą i tylko wieczorne usypianie jest na leżąco i nocne więc może to wyznacza Jej porę spania nocnego. No i nie robimy tego o 19 tylko później około 21 - 22 wtedy rano śpi znacznie dłużej. Często jeździmy do moich rodziców więc też wracamy wieczorem i ta godzina jest dla nas taka optymalna 🙂
Niunieczka mnie czasem ciągnie rana po prawej stronie. Co do dźwigania staram się unikać niepotrzebnego. Drętwienie mija już pomału 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Niunieczka napisał(a):
Dziewczyny ja dzisiaj mam pytanie do tych , które miały cc 🙂
Jak Wasze rany? Czy zdarza Wam się dzwigac? CZy czasem czujecie jakies bóle? darcie? itd.

ja właściwie już nie czuję że mam tą bliznę i już zaczyna jaśnieć 🙂 tylko to drętwienie nie ustępuje 😠 ale już sobie ćwiczę i nic mnie nie boli 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja malutką uczyłam usypiania w kołysce od początku... trzymałam jej tylko smoczka ręką albo pieluszką tetrową tak przykładałam żeby trudniej jej było go wypluć i jakoś się nauczyła... a jak jest mocno wymęczona zabawą albo płaczem to usypia prawie od razu 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc laseczki
kurcze ale miałam dzisiaj noc od 2.30 w nocy do jakieś 5/6 tak mnie cholernie głowa bolała że aż sie popłakałam z bólu
Niuneczka a co do rany to mi sie b.ładnie zagoiła a czy boli to raczej nie chyba że dłużej ćwiczę to wtedy tak a czy dźwigam jakieś rzeczy cięższe to w sumie zależy jakieś zakupy nie raz wózek muszę znieść bo mam kilka schodków do po konania aby znaleźć się na dworze 😉 poza tym jak męża nie raz nie ma to jak trzeba coś podnieść to to zwyczajnie robię ale ogólnie czuje sie dobrze
a co do usypiania to my od początku uczyliśmy Kacperka spać w łóżeczku nie raz go brałam do nas na łózko ale jak zasypiał to go przekładałam a teraz to go kapę taka 20.30 karmie i kładę lulać włączam odkurzacz 🙃 😁 i góra 20 min i młody śpi nie raz sie obudzi tak po godz.to wypije mi jeszcze z 80ml herbatki i idzie spać dalej 😉 a co do pampersów to tez zakładamy 3 a gdzie trafiliście na te promocje bo ja ostatnio nie byłam nigdzie w sklepie ostatnio ..
u nas pogoda piękna wogóle to chce już lato dziewczyny 🙂
jak wasz maluchy zdrowe? mój zaczął poklaskiwać ostatnio i myślę przejechać się z nim w czwartek do lekarza dla pewności niech mi go przebada ale sie rozpisałam 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...