Skocz do zawartości

Kto dowiedział się właśnie że zostanie mamusia? zapraszam | Forum o ciąży


mysiunia25

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 337
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej, nie ma gdzie się przywitać to witam się tutaj. 🙂 To mój drugi post, pierwszy przeszedł bez echa, no cóż bywa.. 😁
Jestem teraz w 18 tygodniu ciąży, termin mam na 5 grudnia, od 16 tygodnia czuje bąbelki i skrzydełka małego motylka. Szczególnie w godzinach nocnych, moje maleństwo lubi nie spać po nocach jak tatuś. Następne USG będzie pewnie 15 lipca, muszę zrobić badania płytek krwi, morfologię i mocz.Pierwszego czerwca plamiłam, biorę luteinę dopochwowo i nospę forte, teraz ciągle leżę w łóżku. Będę leżeć dalej, bo mam dyskopatię i mój kręgosłup może mieć problem z utrzymaniem brzucha.Pozdrawiam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Dziewczyny 🙂
Katyanna super, że czujesz już ruchy. Ja jeszcze nie, a czekam z niecierpliwością 🙂 Wizytę u lekarza mam 11.07. i mam nadzieję, że poznamy płeć, choć jestem pewna chłopaka 🙂 Jak by się okazało, że Dziewczynka to byłabym strasznie zaskoczona, ale i ucieszona 🙂 Brzuszek powoli rośnie, już widać 🙂 pozdrowionka!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzięki za radę Niunieczka - na pewno spróbuję 🙂 Nawet teraz bo znów boli 😞 i jeszcze katar mam od ponad miesiąca. Generalnie jestem alergiczką, ale tylko czasem miewam napady jakiejś "kichawki". Ale to co teraz się dzieje to masakra. Nie wiem czy to w związku z alergią - trochę wątpię - czy coś z ciążą. Moja koleżanka miała katar przez całą ciążę:/ Idę nie długo do lekarza to może coś poradzi... ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Katyanna napisał(a):
Szczególnie w godzinach nocnych, moje maleństwo lubi nie spać po nocach jak tatuś.

przynajmniej wiesz kto będzie pilnował maleństwa w nocy jeżeli Twój współmalżonek nie lubi spać po nocach 😉
ja wizyte mam na 12 lipca i już nie mogę się doczekać bo mam nadzieję że poznam ploec maleństwa. z mężem chcielibyśmy drugiego syna ale mamy przeczucie na córkę 😉 synek za to dalej uparcie twierdzi że będzie braciszek i siostrzyczka i innej opcji nie bierze p[od wagę 😉 ja ostatnio mniewalm bole brzucha ale nie wiem czy maleństwao mnie gdzieś nie uwiera w bok. musze powiediec o tym lekarzowi i jak o to od razu pójde na zwolnienie a jeżeli lekarz stwierdzi że wszystko jest ok to pójde od poczatku sierpnia.
u mnie troszkę sie pokomplikowało i mąz musiał zmienić prace bo okazało sie że na problemy z kręgossłupem. mi szef mowił ze nie ma to żadnego problemu z praca i że poszukaja mu lżejszego stanowiska pracy, że ma siedziec na L4 tak długo jak to potrzeba aby nie było żadnych komplikacji itp. a mężowi powiedział że albo bierze wypłate albo wraca do pracy:/
jak mąż mi o tym powiedział to od razu pojechaliśmy na inny zakład z podobnej branży i zaproponowali mu lrzejsze stanowisko pracy więc bez wachnia podjeliśmy decyzję że zmienia zakld pracy bo potzrebujemy zdroweugo mężczyznę w domu.
a u nas upał i chyba niedlugo p[ójde z dzieckiem do basenu bo zaraz sie uprażę ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agniesia6891 mój mąż ma często nocne prace nawet do 5-6 rano, więc siłą rzeczy nie śpi 🙂.

Jestem ciekawa waszych maluchów, ja najprawdopodobniej dowiem się co my tam mamy 15 lipca. Dziś będę miała wyniki badań, ciekawe czy mam wszystko jak trzeba, boje się trochę anemii. Teraz mi leci 19 tydzień i brzuszek mam już spory całkiem, być może będzie naprawdę wielki. A moja dyskopatia mnie przeraża, jak ja ogarnę dźwiganie tyle kilogramów.Pozdrawiam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Katyanna napisał(a):
agniesia6891 mój mąż ma często nocne prace nawet do 5-6 rano, więc siłą rzeczy nie śpi 🙂.

Jestem ciekawa waszych maluchów, ja najprawdopodobniej dowiem się co my tam mamy 15 lipca. Dziś będę miała wyniki badań, ciekawe czy mam wszystko jak trzeba, boje się trochę anemii. Teraz mi leci 19 tydzień i brzuszek mam już spory całkiem, być może będzie naprawdę wielki. A moja dyskopatia mnie przeraża, jak ja ogarnę dźwiganie tyle kilogramów.Pozdrawiam 🙂

mi leci 17 tc i mam nadzieję że 12 się dowiemy o płeć maluszka. wczoraj przyajciółka mi napisala że będa mieli córeczke (ma termin miesiąc prze de mną 😉)
z dyskopatią odpoczywaj jak najwięcej i staraj sie nie przemęczać. mam nadzieję wszystko będzie u cieie w pożadku.
a ja jutro ide na roczek chrześniaka i szczerze mówiąc to wcale mi sie nie chce bo może u nas nie jest nie wiadomo jak gorąco ale duszno niesamowicie co okropnie znosze :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U mnie w badaniach ok,nie mam anemii i niedoborów innych składników. Tylko leukocyty trochę powiększone,jak na normy dla nieciężarnych, ale to normalne w moim stanie. I mam 7 ph w moczu po luteinie pewnie, zakwaszam sokiem pomarańczowym i witaminą c.Bolą mnie od dwóch dni mięśnie brzucha jak po ćwiczeniach, a to oznacza, że maluszek rośnie i macica się intensywnie powiększa.Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja od jakiegoś ttygodnia czuje ruchy maluszka. teraz coraz czsciej i oraz bardziej intensywne. z mężem coraz częściej rozmawiamy na temat imin dla dziecka. jak na razie ja daje swoje propozycje a synek stoi za mną 😁
oststhnio pokłociłam się z mężem na temat porodu. ustaliłam z lekarzem że będę miala cc (pierwsze też miałam) a mąż bardzo chciałby abym rodzila naturalnie. ja się niesamowicie boje porodu sn i mąż powiedziałże mmoże ze mną rodzić byle by był poród sn. nie wiem juz głupieję ale chyba będe jednak obstwaiać przy cc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja tez odczuwam ruchy ;D syna urodziłam sn i nie powiem że to było idylla ale da sie przeżyć ja sie boje komplikacji po cc zreszta kto sie by opiekował malenstwami jak bym leżała tak długo, jakos nie widze sie
ja jutro mam wizyte 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
balbinka28 napisał(a):
ja tez odczuwam ruchy ;D syna urodziłam sn i nie powiem że to było idylla ale da sie przeżyć ja sie boje komplikacji po cc zreszta kto sie by opiekował malenstwami jak bym leżała tak długo, jakos nie widze sie
ja jutro mam wizyte 😉

pilęgniarki by sie zajmowaly malenstwem. prznajmniej tak u mnie było. przyniosly chyba raz na karmienie a później odpoczywalam do nastepnego dnia aż przeszłam na normalną sale 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agniesia mi chodzi już w domu słyszałam że po cc dłużej boli i ciągnie, mimo wszystko jak jest sn to już odrazu chodzisz i w sumie mało lub średnio boli tylko dobe
cuż to tylko moja osobista opinia i wcale nie neguje twojej decyzji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Niby lepiej naturalnie, ale jak ja mam dyskopatię to nie wiem co będzie. Obawiam się, że dość ciężko to przejdę, dodatkowo mój mąż jest wielki i dziecko też może być po nim duże..
Może mój maluszek coś pokaże w poniedziałek na wizycie, byłoby fajnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...