Skocz do zawartości

Brzuszki Styczniowe witajcie :) | Forum o ciąży


emalka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
bogusia23 napisał(a):
Koleżanka niedługo rodzi w Norwegi.
Mówi ze tam opieka prenatalna to masakra. Jak tam pojechała z bólem nerek w ciąży do szpitala to powiedzieli ze ja za mało boli bo może mówić i odesłali do domu 😮
Jakby trzeba podtrzymywac ciążę lekami czy np pierścieniem to tam nie ma na co liczyć. Pozwolą na poronienie, bądź przedwczesny poród - byle wszystko w zgodzie z naturą. No i tam też jest położna a nie lekarz.
I się dziwić że tam niski przyrost naturalny
Poród może i luksus i pomoc materialna ale tam Polki to nerwów tracą, bo przyzwyczajone do czegoś innego.
Zresztą jej siostra straciłaby dziecko (tez tam mieszka) gdyby jej w Polsce tego pierścienia nie założyli bo szyjka jej sie zaczeła rozwierać.
Ach co kraj to obyczaj...
Dobranoc 😘


Podobnie jest w UK, ale na przyrost naturalny raczej tu nie moga narzekc 😉 W przecietnej brytyjskiej rodzinie jest co najmniej 3 dzieci, jesli nie wiecej , wiec to chyba nie przez rodzaj opieki prenatalnej 😉 Moze w Polsce jest wiecej wizyt prenatanych na pocz. ciazy i ginekologicznych (w UK nie ma ginekologicznych jesli nie ma ku temu wskazan), ale wiekszosc z nich to wizty u prywatnego lekarza, gdzie np w UK wszystko jest na NSZ (NHS) i w przypadku komplikacji (fakt, pewnie po 12 tyg) za nic sie nie placi. W UK, podobnie jak najwyrazniej w Norwegii i Szwecji, na poczatu ciazy nie daja nic na podtrzymanie, bo traktuja to jako \\\\\\\'selekcje naturalna\\\\\\\' - znaczy organizm z jakiegos powodu zarodek odrzucil, cos nie do konca bylo z nim ok (taka teoria). Wprawdzie z palca sobie pewnie tego nie wyssali, to jednoczesnie ile zdrowych dzieciaczkow urodzilo sie z podtrzymywanej na tym etapie ciazy? No wlasnie...Osobiscie wydaje mi sie, ze po czesci to forma zmniejszenia kosztow, no bo jak wspomnialam przyszla mama za nic by nie placila (tu za leki dla dzieci z recepty nie placi sie nic, mama w czasie ciazy jak i do roku po porodzie ma np darmowego dentyste na nsz, leki przypuszczam tak samo w tym okresie). Jesli chcieliby utrzymac kazda zagrozona ciaze z <12 tyg, kosztowaloby ich to sporo pieniedzy. Co nie znaczy, ze osobiscie to popieram zwlaszcza, jesli rodzice bardzo dziecka chca, powinno dac sie im i dzidzi szanse 😠 Moze podtrzymuja ciaze, ale tez jak sie pojdzie prywatnie? Nie wiem. Pozniej wydaje mi sie jednak, ze podtrzymuja, bo po co kaza sie zglaszac natychmiastowo, jesli np zaczyna sie krwawic? Na szczescie nie musialam sie przekonac na wlasnej skorze, bo obie moje ciaze sie dobrze rozwijaly i byly w zasadzie bezkomplikacyjne, a ze w PL w ciazy nie bylam, to porownania nie mialam i nerwowki z tego powodu tez nie 😉 Tak, co kraj, to obyczaj. Tu moglabym powiedziec, co mi sie nie podoblo, ale jednoczesnie musialbym podkreslic to, co bylo jak najbardziej ok - bo byloby nie fair, gdbym tylko narzekala. Pewnie wyszloby na remis. A nigdzie nie jest idealnie 😉

A i u tez ciaze prowadza polozne, ale jesli sa jakies komplikacje, czy watpliwosci, niejasnosci itp, wtedy dostaje sie skierowanie do specjalisty, wiec nie jest znow tak tragicznie 😜 Przeciez poloznictwo to nie samo odbieranie porodu, a przynajmniej nie powinno byc. Jest po prostu inny system, co nie znaczy, ze zawsze gorszy (czy lepszy).

Duzo zdrowka dla Waszych brzusiow dziewczyny!! Bedzie dobrze! Trzymam za Was kciuki!! 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 428
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Proba nr n 😠

Jesli chcieliby utrzymac kazda zagrozona ciaze sprzed 12 tyg, kosztowaloby ich to sporo pieniedzy. Co nie znaczy, ze osobiscie to popieram zwlaszcza, jesli rodzice bardzo dziecka chca, powinno dac sie im i dzidzi szanse 😠 Moze podtrzymuja ciaze, ale tez jak sie pojdzie prywatnie? Nie wiem. Pozniej wydaje mi sie jednak, ze podtrzymuja, bo po co kaza sie zglaszac natychmiastowo, jesli np zaczyna sie krwawic? Poza tym \'standardowa\' lilosc wizyt to w ciazach tzw \'ksiazkowych\' i jak wspomniaam bezkomplikacyjnych. A takie okresla ie na pocz. ciazy i jesli cos, wizyt jest wiecej i maja ciaze na oku. Na szczescie nie musialam sie przekonac na wlasnej skorze, bo obie moje ciaze sie dobrze rozwijaly i byly w zasadzie bezkomplikacyjne, a ze w PL w ciazy nie bylam, to porownania nie mialam i nerwowki z tego powodu tez nie 😉 Tak, co kraj, to obyczaj. Tu moglabym powiedziec, co mi sie nie podoblo, ale jednoczesnie musialbym podkreslic to, co bylo jak najbardziej ok - bo byloby nie fair, gdbym tylko narzekala. Pewnie wyszloby na remis. A nigdzie nie jest idealnie 😉

A i u tez ciaze prowadza polozne, ale jesli sa jakies komplikacje, czy watpliwosci, niejasnosci itp, wtedy dostaje sie skierowanie do specjalisty, wiec nie jest znow tak tragicznie 😜 Przeciez poloznictwo to nie samo odbieranie porodu, a przynajmniej nie powinno byc. Jest po prostu inny system, co nie znaczy, ze zawsze gorszy (czy lepszy).

Duzo zdrowka dla Waszych brzusiow dziewczyny!! Bedzie dobrze! Trzymam za Was kciuki!! 😘

ufff udalo sie, chyba wiem czemu sie nie chcialo wkleic 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mnie brzuch boli.
Nie moge jeść jajecznicy - tak wychodzi.
Miś ma zapalenie mieszka włosowego w kąciku oka. Musiał zatrzeć brudnymi łapami.
Dodatkowo uderzył się klamką w to oko i komplet 🤢
Będzie limo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Dziewczyny 🙂
Witam nowe Mamusie 🙂
Wydaje mi się, że nudności pomalutku stają się lżejsze... ale też czasem mam wrażenie, że tak właściwie to mi się wydaje 🥴
Do tego odbija mi się i wiem już co to ZGAGA 🤢. Nie wiem jak sobie z nią poradzić 😞. Czy są jakieś środki które można brać bezpiecznie w czasie ciąży? A może znacie jakieś domowe sposoby?
Mama proponowała mi mleko ale teraz nie mogę na nie patrzeć 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Właśnie wyczytałam, że dobre jest siemię lniane (najlepiej pić po każdym posiłku), migdały, przetwory mleczne (więc niekoniecznie mleko 🙂 ). A z leków (ostatecznie):
Rennie,
Manti mleczko,
Ranigast (w przypadku zdecydowanej konieczności),
Alugastrin.
I warto jest też spać na lewym boku - nie uciska się wtedy żołądka.

Jakaś mama zapewniała, że przez zgagę zwiększają się szanse na długowłosego bobaska 🤪
🙂 może gdybym tak bardzo w ten zabobon wierzyła.... to kto wie 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hahah Padłam !
Dziewczyny można się jak najbardziej farbować w czasie ciąży 🙂 wiem to od fryzjerów, ginekologa oraz z autopsji ! Oczywiście lepiej to robić bez amoniaku ale mi nawet z amoniakiem nie zaszkodziło .
Farba bez amoniaku krócej utrzymuje sie na włosach zreszta z amoniakiem w czasie ciąży również 🙂
Nie słuchać się takich głupot, że nie można 🙂 WSZYSTKO MOŻNA !!! TYLKO Z GŁOWA !!!

Kwietnióweczka 2013 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
emalka napisał(a):
Właśnie wyczytałam, że dobre jest siemię lniane (najlepiej pić po każdym posiłku), migdały, przetwory mleczne (więc niekoniecznie mleko 🙂 ). A z leków (ostatecznie):
Rennie,
Manti mleczko,
Ranigast (w przypadku zdecydowanej konieczności),
Alugastrin.
I warto jest też spać na lewym boku - nie uciska się wtedy żołądka.

Jakaś mama zapewniała, że przez zgagę zwiększają się szanse na długowłosego bobaska 🤪
🙂 może gdybym tak bardzo w ten zabobon wierzył.... to kto wie 😉



Zabobon 🙂 Jakby tak było to Moja Larisa miała by włosy do kosteczek 🙂 a miała jakieś 3 cm na główce 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć 🙂

Ja w I ciąży farobwalam wlosy, ale dopiero w II trym. Nie żeby mi ktoś zabronil wcześniej, ale sama jakoś tak lepiej się czulam i wolalam.

Zgagę mialam przez 9 mies NON STOP a Jaś urodzil się jak maly lysy kurczak 😉 I ja jadlam migdaly, pilam mleko i bralam rennie - wiem ze na pewno można.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
klk1509 Hahah Padłam !
Dziewczyny można się jak najbardziej farbować w czasie ciąży 🙂 wiem to od fryzjerów, ginekologa oraz z autopsji ! Oczywiście lepiej to robić bez amoniaku ale mi nawet z amoniakiem nie zaszkodziło .
Farba bez amoniaku krócej utrzymuje sie na włosach zreszta z amoniakiem w czasie ciąży również 🙂
Nie słuchać się takich głupot, że nie można 🙂 WSZYSTKO MOŻNA !!! TYLKO Z GŁOWA !!!

Kwietnióweczka 2013


HAhaha no to fajnie ze padłas , jak to dla Ciebie takie smieszne , w pierwszej ciazy farbowalam dopiero w 2 trymestrze , kazdy robi jak uwaza , po poronieniu i klopotach w tej ciazy wole dmuchac na zimne nawet jak to nie ma zadnego znaczenia , poczekam jeszcze jakis czas i zrobie sobie wloski !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idąc tym tropem to malowanie paznokci, makijaż czy zmywanie trzeba by odpuścić.
W końcu też chemia.
A tak już odchodząc od tematu to mąż przytachał łóżeczko 😜
Za 100 z materacem i jeszcze pościel babka dorzuciła - opłaca się bo w zasadzie łóżeczko może pół roku używane.
Pościeli i tak nie bede używac chyba ze do wózka bo ja chce kupić 100x135. Na dłużej wystarczy.
Dokupie szuflade i koniecznie trzeba na ciemny kolor przemalować bo bardziej mi sie podoba tym razem 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bogusia zebys wiedziala ze paznokci nie maluje , nie maluje sie , nie piore nie myje itd itp :P bez przesady , napisalam ze w pierwszej ciazy farbowalam wlosy w 2 trymestrze i ze teraz tez troche odczekam i zafarbuje , nie ze wogole przez cala ciaze nie zafarbuje !! prosze czytac ze zrozumieniem ... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aneczka223 napisał(a):
klk1509 Hahah Padłam !
Dziewczyny można się jak najbardziej farbować w czasie ciąży 🙂 wiem to od fryzjerów, ginekologa oraz z autopsji ! Oczywiście lepiej to robić bez amoniaku ale mi nawet z amoniakiem nie zaszkodziło .
Farba bez amoniaku krócej utrzymuje sie na włosach zreszta z amoniakiem w czasie ciąży również 🙂
Nie słuchać się takich głupot, że nie można 🙂 WSZYSTKO MOŻNA !!! TYLKO Z GŁOWA !!!

Kwietnióweczka 2013


HAhaha no to fajnie ze padłas , jak to dla Ciebie takie smieszne , w pierwszej ciazy farbowalam dopiero w 2 trymestrze , kazdy robi jak uwaza , po poronieniu i klopotach w tej ciazy wole dmuchac na zimne nawet jak to nie ma zadnego znaczenia , poczekam jeszcze jakis czas i zrobie sobie wloski !


Chyba nie czytasz ze zrozumieniem 🙂 i spuść troszkę z tonu bo wroga przed sobą nie masz 🙂 a z takim nastawieniem nie masz tutaj czego szukać 🙂 Śmiszne i to nawet nie zdajesz sobie sprawy jak bardzo 😎 🙂 Głupotą jest dla mnie nie uzasadnione gadanie, że nie można się farbować 😠 🙂 dlatego tak bardzo mnie to rozbawiło,poniewaz nie ma ku temu zadnych podstaw 🙂 a po 2 primo to wybacz ale nie jestem jasnowidzem i nie wiem,ze poronilas !!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
klk1509 napisał(a):
aneczka223 napisał(a):
klk1509 Hahah Padłam !
Dziewczyny można się jak najbardziej farbować w czasie ciąży 🙂 wiem to od fryzjerów, ginekologa oraz z autopsji ! Oczywiście lepiej to robić bez amoniaku ale mi nawet z amoniakiem nie zaszkodziło .
Farba bez amoniaku krócej utrzymuje sie na włosach zreszta z amoniakiem w czasie ciąży również 🙂
Nie słuchać się takich głupot, że nie można 🙂 WSZYSTKO MOŻNA !!! TYLKO Z GŁOWA !!!

Kwietnióweczka 2013


HAhaha no to fajnie ze padłas , jak to dla Ciebie takie smieszne , w pierwszej ciazy farbowalam dopiero w 2 trymestrze , kazdy robi jak uwaza , po poronieniu i klopotach w tej ciazy wole dmuchac na zimne nawet jak to nie ma zadnego znaczenia , poczekam jeszcze jakis czas i zrobie sobie wloski !


Chyba nie czytasz ze zrozumieniem 🙂 i spuść troszkę z tonu bo wroga przed sobą nie masz 🙂 a z takim nastawieniem nie masz tutaj czego szukać 🙂 Śmiszne i to nawet nie zdajesz sobie sprawy jak bardzo 😎 🙂 Głupotą jest dla mnie nie uzasadnione gadanie, że nie można się farbować 😠 🙂 dlatego tak bardzo mnie to rozbawiło,poniewaz nie ma ku temu zadnych podstaw 🙂 a po 2 primo to wybacz ale nie jestem jasnowidzem i nie wiem,ze poronilas !!!!




Hallo czy ja gdzies tutaj napisalam ze nie mozna sie farbowac w czasie calej ciazy ?? Nie !!! wiec o co sie czepiasz ?? sama spusc z tonu , nikogo tu nie obrazilam i nie zamierzam !! Czy ja tu pisze do Ciebie jak do wroga ? Jesli tak to odczuwasz to wspolczuje ... musisz miec bardzo duzo wrogow jesli uwazasz ze traktuje Cie jak wroga poniewaz wyrazam dosc dosadnie swoje zdanie ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dokladnie aneczka 223 , forum jest dla kazdego i kazdy moze wyrazac swoje opinie . Nie przejmuj sie glupimi komentarzami to tylko przez brak uwaznego czytania . Jak juz pisalam jestem fryzjerem i nigdy nie napisalam ze nie mozna farbowac wlosow w ciazy .Mozna ale najlepsze sa do tego farby bez amoniaku lub ekologiczne i nikt mi nie wmowi ze AMONIAK jest bezpieczny i zdrowy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ale tematy sie nawinely ja wogole nie farbuje wlosow wiec mam zglowy takie rozkminki 🙂
musze wam powiedziec ze nic mi sie nie chce , nie mam ochoty na nic, i wogole jestem doniczego, malo jem mam ochote na cos robie to zjem troche i koniec , niby nic nie robie a na nic nie mam czasu zero energii ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja to samo ledwo zyje , mialam 4 dni wolnego ,dzis poszlam do pracy na 6 godzin i jestem wykonczona . Mam znajoma w pracy jest w 8 miesiacu ciazy i ma tyle energi ze nie moglam sie nadziwic ,skad ona bierze tyle sil to ja nie wiem ,ja to sie modlilam zeby czas przyspieszyl i tak nie zrobilam wszystkiego a ona z tym brzuchem latala jak wariatka . A wy dziewczyny pracujecie czy macie zwolnienie ? ja sie wlasnie zastanawiam co robic ,narazie czekam bo podobno po12 tyg jest juz lepiej z samopoczuciem i energi jest wiecej .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Miracle napisał(a):
Ja to samo ledwo zyje , mialam 4 dni wolnego ,dzis poszlam do pracy na 6 godzin i jestem wykonczona . Mam znajoma w pracy jest w 8 miesiacu ciazy i ma tyle energi ze nie moglam sie nadziwic ,skad ona bierze tyle sil to ja nie wiem ,ja to sie modlilam zeby czas przyspieszyl i tak nie zrobilam wszystkiego a ona z tym brzuchem latala jak wariatka . A wy dziewczyny pracujecie czy macie zwolnienie ? ja sie wlasnie zastanawiam co robic ,narazie czekam bo podobno po12 tyg jest juz lepiej z samopoczuciem i energi jest wiecej .


Kazda z nas inaczej znosi ciaze 🙂 ja w pierwszej moglam robic wszystko ( no prawie ) zero mdlosci , zmeczenia nic .. a teraz jestem ciagle oslabiona i spiaca , mam mdłosci ale ciesze sie bardzo i tak moze byc do konca ciazy oby tylko dzidzi byla z nami 🙂 Narazie siedze w domu , musialam przerwac szkole ( nauka jezyka bo mieszkam za granica ) synek codziennie chodzi do przedszkola na 5 godz a ja sie okropnie nudze w domu 😞 dobrze ze znalazlam to forum , zawsze mozna z kims pogadac o swoim odmiennym stanie a kto nas tak nie zrozumie jak my ciążówki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...