Skocz do zawartości

Brzuszki Styczniowe witajcie :) | Forum o ciąży


emalka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Tez mam bole glowy a raczej migreny , bogusia pisala ze mozna wziac paracetamol , mnie pomaga . Ale biore jak juz nic innego nie pomaga . A przy 2 letnim dziecku to tylko konsekwencja pomoze , moja siostra miala ten sam problem i udalo sie opanowac ale troche to trwalo niestety 🥴:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 428
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
witam u mnie dzien jak co dzien tez truga ciaza i jakos to na luze sobie biore bez stresu 🙂 nic tylko czekac na wizyte.. tez juz nie licze tych dni jak w pierwszej ciazy. wyjdzie na to ze zapomne albo przegapie ze mam rodzic... heh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂

Dziękuję za życzenia dla Jasia 🙂

Dziewczyny tak mnie napieprza albo kość ogonowa albo rwa kulszowa, ze ledwo co łażę :/ Już od kilku dni mi się to utrzymuje i poprawy nie widać 😞

Ja też teraz to czasami zapominam ze jestem w ciąży, tylko pierwsza ciaża jest taka celebrowana, na wszystko ma się czas, można sie wyspać 🙂 Także Dziewczyny, która w I ciąży niech korzysta póki moze! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
bogusia23 napisał(a):
Nie rozumiem jak można pisać jaki jest sens badania.
Można się wtedy ewentualnie przygotować na opiekę nad takim dzieckiem. Nie jest ona taka sama jak przy zdrowym noworodku.


A skad taka pewnosc, ze przesiewowe wyjdzie idealnie?? Najwyrazniej jest jeszcze wiecej rzeczy, ktorych nie rozumiesz. Wyraznie napisalam, ze testy na Zespol Downa wykazuja ,czy sie jest w grupie ryzyka, czy nie. Jesli sie jest w grupie ryzka, wcale nie znaczy to, ze dziecko sie chore urodzi TYLKO, ZE RYZYKO WYSTAPIENIA Z.D. U PLODU JEST WIEKSZE. Jednoczesnie mozna byc w grupie niskiego ryzyka i urodzic dziecko chore. I ile jest wlasnie takich przypadkow dzieci z Zespolem D. z grupy niskiego ryzyka?? Zeby potwierdzic badz wykluczyc chorobe w 100% wykonuje sie badanie INWAZYJNE, ktore niesie ze soba RYZKO PORONIENIA. Oczywiscie, ze kazda mama chce zdrowe dziecko, ale wydaje mi sie, ze jak sie juz jest w ciazy - pomimo najlepszych checi i nadzieji na zdrowa pocieche - trzeba wziasc pod uwage fakt, ze cos moze byc nie tak , bo to jest wpisane w macierzynstwo. Zespol Downa nie jest taka sama choroba jak np choroba serca, gdzie po porodzie nalezy wykonac niezbedna operacje i osobiscie nie ryzykowalabym zycia wlasnego dziecka tylko dlatego, ze wyszloby, ze jestem w gr. ryzyka. Moze teraz latwiej Ci zrozumiec.
No tak, ale zapomnialam, ze np ty sprawdzasz plec dziecka, zeby sie przygotowac na ewentuala porazke, jesli okaze sie, ze to (drugi) chlopiec - jak to sama pisalas. Zastanawia mnie tylko to, czy jesli trafi ci sie dziewczynka, to czy swojego starszego syna bedziesz traktowac jako tego gorszego - bo takie stwierdzenie spod twoich palcow tez wyszlo odnosnie potencjalngo drugiego syna.
Ty moze nie rozumiesz jaki jest sens takiego badania, a ja np nie rozumiem jak matka, ktora swiadomie zachodzi w ciaze stwierdza, ze moglaby jedno dzieco traktowac gorzej ze wzgledu na plec i jeszcze glosno, i otwarcie chwalic sie tym, ze nie jest jej z tego powodu wstyd. \\\'Matka\\\'..heh, a ludzie sie modla, zeby w ciaze zajsc albo ja donosic, a pani bedzie grymasic, bo jej sie drugi syn urodzil. Tego mi juz nawet dalej szkoda komentowac. W zyciu sie z takim wstretnym podejsciem nie spotkalam. Nieco pokory.
Jesli czegos dalej nie rozumiesz, to juz twoj problem.

Pozdrawiam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Miracle napisał(a):
Hej ho laseczki 🙂 no niestety nie jest nas wielka grupa . Ja juz po badaniu ,micha mi sie cieszy caly czas maluszek lobuz straszny skakal i fikal nie mogla babeczka zebrac pomiarow do down syndrom hehe pomachal nam raczka i pokazal jak ssie kciuk ,fantastyczne uczucie . okazalo sie ze wyglada na tydz starszego i termin w sylwestra 😆 😆 😆 aha i ma 68mm po usg stwierdzila ze wyglada na zdrowe ale oczywiscie badanie pappa zrobila dla potwierdzenia no i teraz 2 tyg czekania na wyniki .


Bardzo sie ciesze Miracle 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać wg MadziW nie można mieć własnego zdania.
Sory laski ale w takim razie jak wy zaczynacie pisanie na forum od ataków na drugą osobę to ja dziękuję za takie "znajomości".
Także żegnam. Stwierdzam że ten wątek długo nie pociągnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
bogusia23 napisał(a):
Jak widać wg MadziW nie można mieć własnego zdania.
Sory laski ale w takim razie jak wy zaczynacie pisanie na forum od ataków na drugą osobę to ja dziękuję za takie "znajomości".
Także żegnam. Stwierdzam że ten wątek długo nie pociągnie.


Jak najbardziej mozna, tylko uderzylo mnie jak napisalas, ze traktowalays go byc moze nawet jako 'gorszego' i wystapiam chyba bardziej w jego obronie (jesli by sie okazalo, ze to chlopczyk) i chyba reszty chlopcow. Nikt nie jest gorszy. I prosze - jesli to drugi synus - nie mysl o nim w ten sposob..
Byc moze fakycznie niepotrzebnie tak z grubej rury, ale przeciez tez tylko swoja opinie wrazilam.

Z mojego powodu nie rezygnuj jednak bogusia prosze z fora.

Jesli chodzi o mnie, to juz sie nie 'wtrace'. Choc jest to forum ogolnodostepne, teoretycznie kazdy moze tu pisac, ale obiecuje, ze nie napisze juz nic. Nawet nie bede czytac 🙂
Oczywiscie mozecie sie przeniesc na fb dla prywatnosci, ale jesli chodzi o mnie, to obiecuje ,ze tu Wam juz nie bede przeszkadzac.
Wszystkim, bez wyjatku, zycze naprawde zdrowych dzidziusiow, bezkomplikacyjnej ciazy i szczesliwego rozwiazania!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hm wszyscy uciekaja...

madzia moja kolezanka urodzila 26tyg ciazy ( blizniaki) jedno ma dauna straszne, dzis maja prawie 3miesiace caly czas sa w szpitalu i dzis maja operacje oczu na retinopatie, tak bardzo wspolczuje jej , mam nadzieje ze sie uda i beda widziec , W takich chwilach chce sie urodzic zdrowe dziecko niewazne na plec bogusio,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kurde 26 tydzien to tak wczesnie zwlaszcza dla takich maluszkow .
Zostancie dziewczyny , przejsciowe nieporozumienia to tylko buzujace hormony ,wszystko teraz bierzemy zbyt osobiscie bo instynkt macierzynski rosnie w tym okresie 😉 bylam u grudniowek ale ucieklam bo nie mam o czym z nimi pogadac wiekszosc z nich jest juz ok15-17 tyg i gadaja juz o ruchach dziecka a ja jeszcze tego nie czuje . Pozatym u nich jest jeszcze gorzej z ciagloscia watku 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
właśnie dziewczyny to jakieś nieporozumienie.
każdy ma prawo pisać co chce (oczywiście nie obrażając innych) a przede wszystkim myśleć co chce. Nie wnikajmy dlaczego ktoś ma takie odczucia, a ktoś inne... Nie wszystko nam się musi podobać... a swoje zdanie mamy prawo okazać zawsze 😉
więc bez spinki 🙂
Nie psujmy naszego wątku ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Miracle napisał(a):
No dokladnie wystarczy mi spinek z moim 😁 Dzis uslyszal ze jest najwiekszym idiota jakiego znam ☺️ 😁 i mimo to nie uciekl 😁 😁 😁hehhe


😁
mój się wymigał od moich humorów bo jeszcze przez 1,5 miesiąca będzie za granicą. CHoć nie ukrywam że przez tel czy skype też coś tam usłyszy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mysle ze jeszcze swoje uslyszy choc dzis czytalam o parach co sie spodziewaja dziecka i przechodza druga milosc albo milosc jak z poczatku zwiazku . Alez to piekne 😘 szkoda ze u nas jest wrecz przeciwnie albo lepiej nigdy tak zle nie bylo 😉 Przeszkadza mi w nim wszystko , mam nadzieje ze na wakacjach sie troche rozluznimy hehehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...