Skocz do zawartości

Brzuszki Styczniowe witajcie :) | Forum o ciąży


emalka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 428
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Slyszalam ze w polsce AFRYKA ,ciezko siedziec w domu zwlaszcza z dzieckiem , a wychodzenie na zewnatrz to tez ryzyko , jak bylam w pl to strasznie puchlam a nogi to jak z cegly ;( W UK tez o dziwo lato ale temperatury sa idealne ,jest bardzo przyjemnie 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oo no to zobaczysz swoja kluseczke 🙂


mi sie marzy tak 22stopnie a nie 39w cieniu jak to moj termometr dzis pokazal,

brzuszek juz fajnie widac , chyba nie da sie pomylic z zaniedbalym brzuchem 😜 bo czasem jak widze baby na ulicy to mozna sie zastanawiac czy jest wciazy czy nie dba o siebie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Mamusia
Witajcie styczniowe mamy 🙂
Moj termin wypada według badania usg na 5 stycznia 🙂
Teraz kończy mi się 22 tydzień i już czuje swojego synka dość mocno 🙂 moja waga wynosi 70 kg 😉
przed ciążą ważyłam mniej więcej 57-58 kg więc robi się coraz ciekawiej 😉 hehe w styczniu pewnie będę się już toczyła 🙂 Kacperek waży 417 gram i to podobno też niemało jak na ten wiek 🙂 najważniejsze że jest zdrowy 🙂.
Lekarka mi powiedziała że ciąża donoszona to taka na trzy tyg przed terminem, jestem więc ciekawa jak się będę czuła i czy przywitam maluszka jeszcze w tym roku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
przed ciaza wazylam ok 60kg teraz 65kg, wiec nie jest zle srednio 1kg na miesiac, brzusiu rosnie chodz spotykam sie z osobami ktorych jakis czas nie widzialam to mi mowia ze dobrze wygladam po ciazy ( 10m temu urodzilam syna) a ja przeciez juz w 5m ciazy ... wiec malo widac mi brzuszek , wiec raczej miejsca mi nikt nie ustepuje hehehehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Mamusia
Hej, też mam malutki brzuszek, aż czasem zastanawiam się, czy wszystko jest ok 🙂 Ale lekarz cały czas powtarza, że maleństwo jest zdrowe i spore :P Dzisiaj zaczynamy 23 tc i nie wiem dlaczego, ale czasami mam wrażenie, że mój partner nie przeżywa ciąży tak entuzjastycznie jak ja. co prawda ciąża była dla Nas niespodzianką. Na początku ciąży przeszłam załamanie,byłam w 6 tc i od razu lekarz kazał mi iśc na L4, przez co załamanie się chyba pogłębiło. Wstawałam z łóżka żeby coś zjeśc i wyjśc do łazienki. Na szczęście moja siostra bardzo mnie wspera do samego początku, a mój partner, no cóż. Wydaje mi się, że on strasznie się boi, że te pierwsze tygodnie załamania wrócą, bo dośc częśto płaczę. Ale teraz to raczej ze szczęścia 😁 Czuję moją kochną Zuzię jak rano szaleje, a wieczorem nie daje mi spac. Myślę, że ciąża jest szokiem dla każdej kobiety, nawet tej, która starała się o dziecko od lat. Nowe życie zawsze jest niespodzianką, raz mniejszą lub większą, bardziej lub mniej planowaną, ale zawsze niespodzianką. Ale co ja mogę wiedziec, to moje pierwsze dziecko, pierwsza ciąża i pierwsza niespodzianka. Mam wrażenie, że jestem za młoda na dziecko, mam 21 lat. Ale kiedy bardziej się nad tym zastanowię, to wydaje mi się, że nie ma ani lepszego, ani gorszego czasu na dziecko. Każdy moment jest dla naszego Maleństwa odpowiedni, tylko to małe serduszko musi jeszcze o tym przekonac swoją mamusię. Czasem bardziej lub mniej na to gotową 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Mamusia
Witam 🙂 dopiero niedawno odkryłam to forum, ale skoro już odkryłam to dołączam do Styczniówek 🙂 termin mam na 6 stycznia, choć mój Mąż obstawia grudzień. Ja wszędzie słyszę, że mam mały brzuch..i się sama zaczynam zastanawiać czy wszystko jest dobrze z dzieciątkiem..za dwa tygodnie mam usg więc zobaczę czy urosła 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Staram się mieć takie podejście, ale nie zawsze wychodzi 😉 Jak się pytam męża czy mam mały brzuch to mi odpowiada "tak, coraz mniejszy 😉". A jak u Was z wyprawką? Ja w zasadzie to nie mam jeszcze nic konkretnego, oglądamy na razie wózki przez Internet, ale jest taki wybór, że trochę ciężko na coś się zdecydować 😉 Macie już jakieś typy, albo coś godnego polecenia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Was Brzuszkowe mamusie i przyszła mamusie Jestem majóweczka 2013 i mam do Was ogromna prosbe
Bardzo proszę o oddanie 3 głosów, bardzo mi zależy na tym bo pierwszy raz biorę udział w konkursie i chciałabym coś wygrać. Po prawej stronie jest "zagłosuj" i trzeba przepisać wyraz z obrazka z góry bardzo dziękuję !!! Można oddać 3 głosy jednoxześnie, wystarczy wejś jeszcze raz w link albo odświerzyć strone, z góry bardzo dziękuję

https://ww...stes/galeria/porada/6980
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Z wyprawki też jeszcze nic nie mam 😁 Może po za kilkoma ubrankami przed których kupnem nie powstrzymał mnie mój partner :P Dużo rzeczy dostanę od przyjaciółki, która pół roku temu urodziła synusia. Martwi mnie troszkę to, że zostało tak mało czasu, a ja wciąż w proszku, ale mój kochany mężczyzna uważa, że mamy jeszcze mnóstwo czasu na takie zakupy. I pewnie ma rację... 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
My wczoraj byliśmy w hurtowni, ale ceny nie były hurtowe i Pani nie była zbyt miła więc długo tam nie byliśmy, a myślałam że chociaż jakieś śpioszki kupię. Dziś byłam na tym usg ale lekarz mnie nie uspokoił wręcz odwrotnie, jestem w 30 tygodniu i moja Malutka waży 1300 g. powiedział że to mało ale że mieści się w normie..za dwa tygodnie idę do mojego lekarza prowadzącego i zobaczę co mi powie (niestety u mnie w przychodni lekarze w gabinetach nie mają usg i na usg chodzę do innego)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie! 😁

Rok temu byłam na Waszym miejscu i pisałam na tym forum. Dlatego doskonale wiem, że większość z Was szuka teraz miejsc gdzie będzie można kupić wszystkie potrzebne rzeczy dla Waszego maluszka.

Aktualnie startuję z własnym sklepem, gdzie można kupić oprócz nowych markowych produktów, także używane ubranka i zabawki.

Sprawdźcie same!

Pozdrawiam,
Emilia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witaj 🙂 Wizytę mam jutro napiszę jak będę już po, Malutka chyba urosła tak mi się wydaje, bo się coraz bardziej rozpycha chyba jej ciasno 😉 A jak się czujecie? Ja coraz częściej muszę chodzić siku i niezbyt mi wygodnie spać:/ Do tej pory najwygodniej było mi na plechach (choć czytałam, że tak się nie powinno spać tylko na lewym boku) ale jak śpię na plechach to mnie plecy bolą. W sumie to trochę nie mogę się doczekać aż Maleństwo będzie z nami 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mamusie styczniowe!!!

Urodziłam w styczniu tego roku, zerknęłam właśnie na forum z sentymentu! Trzymam za Was kciuki! CIąża to najwspanialszy okres w życiu mimo wszystkich niedogodności! Nie mogę doczekać się natępnej! Za rok o tej porze Wasze smyki będą mieć 10 miesięcy i będą zaczynać chodzić!!! W zeszłym roku byłam pełna obaw dziś biegam po mieszkaniu za moim skarbem 🙂 Życzę Wam szczęśliwych rozwiązań i lekkiego trzeciego trymestru! P.s. i nie bójcie się porodu! Lekko nie będzie ale słowa o tym, że maluszek wynagradza wszelki ból to nie banał!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jestem już po wizycie i Malutka wcale nie jest za "malutka" 😉 Tylko mnie ten lekarz od usg nastraszył ;/ Mam nadzieję, że będzie tak jak piszesz 🙂 i za rok o tej porze my będziemy biegać za naszymi szkrabami 🙂 W sumie to tygodnie mi lecą szybko coraz bliżej do 40 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
  • Mamusia
Hej dziewczyny!! Coraz bliżej do 40 i już nie mogę się doczekać, ale mam pewien problem. Całą ciążę byłam przekonana, że uda mi się urodzić naturalnie. Ćwiczyłam dużo w tym kierunku, ogólnie nie brałam nawet pod uwagę cc chociaż to moja pierwsza ciąża. A teraz okazało się, że moja maleńka przekręciła się dupką w dół. Lekarz powiedział, że jeśli zostanie tak do porodu to nie mam szans na naturalny. Boję się, bo o cesarkach naczytałam się dużo złego. Moja przyjaciółka po cc miała problemy z laktacją i strasznie źle goiło jej się cięcie. Nie wiem co mam robić, czytałam, że można jakoś przekręcić maleństwo przed porodem, ale to niebezpieczne. Czy są jakieś nie inwazyjne sposoby przekręcenia maleńkiej? Dodam, że układanie się na lewym boku nie działa, bo leżę na nim całą ciąże :/ Nie wiem co mam robic 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...