Skocz do zawartości

Brzuszki Styczniowe witajcie :) | Forum o ciąży


emalka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Bogusia - to ja mam w domu podobnie - bunt dwulatka - ciągłe złości, protesty i wymuszania.
Kinia - to u Ciebie to mała różnica wieku będzie - gratuluję odwagi 😉 w sumie jak drugie dziecko przyjdzie na świat to pierwsze powoli zacznie wchodzić w okres buntu. Też chciałam małą różnicę wieku między dziećmi no ale szybciej nie było możliwości... Cieszę się że będą to 2 latka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 428
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

U mnie stanęło na Wigili 🤔
Ale jutro pewnie dowiem się znów czegoś innego.
Odchwaszczyłam co trzeba.
Łeb wymyty.
Badania spakowane, karta ciąży też.
Oby tylko waga mi nie podskoczyła 😜 Trzeba się lekko ubrać hehe
Ja swojej opony nie pokaże 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bogusiu tylko Twoi znajomi mogą zobaczyć zdjęcie...
Ja mam termin na 01.01.2014 🙂 Także w sylwestra mogą być niezłe fajerwerki :P
Ogólnie to nudności 24h ;/ ale już 11 tydzień się zaczął więc może zaczną łagodnieć 🙂
A Wy jak tam ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasjalena napisał(a):
Bogusia - to ja mam w domu podobnie - bunt dwulatka - ciągłe złości, protesty i wymuszania.
Kinia - to u Ciebie to mała różnica wieku będzie - gratuluję odwagi 😉 w sumie jak drugie dziecko przyjdzie na świat to pierwsze powoli zacznie wchodzić w okres buntu. Też chciałam małą różnicę wieku między dziećmi no ale szybciej nie było możliwości... Cieszę się że będą to 2 latka.


Osobiście nie wiem jak to jest z małą różnicą wieku między dzieciaczkami. Chociaż u mojego rodzeństwa są różnice dwóch i czterech lat i nie mają większych problemów. Ale zauważyć można, że młodsze "rządzi" 🙂
Mój syn, Antek, ma 12 lat i ma charakter opiekuna 😉 i super poczucie humoru 🙃.
Chciałabym, żeby Fasolka była do niego podobna 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kaczka napisał(a):
Bogusiu tylko Twoi znajomi mogą zobaczyć zdjęcie...
Ja mam termin na 01.01.2014 🙂 Także w sylwestra mogą być niezłe fajerwerki :P
Ogólnie to nudności 24h ;/ ale już 11 tydzień się zaczął więc może zaczną łagodnieć 🙂
A Wy jak tam ?


Termin ostatniej ciąży miałam na 01.01. i wtedy bardzo chciałam, żeby była to córeczka i żeby urodziła się po Nowym Roku - niestety poroniłam.
Teraz mam termin na 04.01. i nie przykładam już wagi do donoszenia do terminu czy płci dziecka. Ważne, żeby było a potem zdrowo się rozwijało 😉 ...ale mam przeczucie, że to będzie chłopiec (dwa razy przeczucie było nieomylne, zobaczymy jak będzie tym razem 😉 )

Kaczka
- też mam takie nudności, choć nie wymiotuję. Dokuczają mi jeszcze zaparcia i osłabienie. Mogłabym przespać całą noc a potem jeszcze większość dnia 😉

bogusia23
- dziękuję za zaproszenie. Ale miałaś ładny brzuszek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny a powiedzcie co wam pomaga na nudności ? Ja mam sporadyczne wymioty do tego ;/ a dzisiaj to wogóle czuje się okropnie. Dobrze, że mam dzień wolny od pracy...
A jak wasze brzuszki? Ja miałam przez cały 10 tydzień spory taki okrąglutki, koleżanka która niewiedziała odrazu zapytala czy to dzidziuś a dzisiaj już jest mniejszy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tez zyje z nudnosciami, mam pomalu dosc , wczoraj probowalam zjesc kolacje to udalo mi sie zjesc pol bulki z maslem ale zajelo mi to az 30min.... na szczescie dzis sniadanie lepiej poszlo poltorej bulki z dzemem, a teraz trza isc na drzemke,
w pierwszej ciazy czulam sie super extra nic mi nie bylo , czulam sie bajecznie az wszyscy sie dziwili ze nic mi nie jest , ze co to za ciaza, no to teraz mi sie dostanie podwojnie ...
ja sobie obliczylam termin na 26.01 bo jeszcze nie bylam u ginekologa , ide dopiero 11,06
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mi na nudnosci kolezanka doradzila kostke gorzkiej czekolady , jej pomagalo troszke a dodam ze ja strasznie meczylo, mnie osobiscie ciut pomaga tylko jak poczuje smak czekolady to musze zjesc wiecej 😁 ponoc sa jakies tabletki trzeba sie w aptece zapytac , ja poczekam na wizyte i zob co przepisze lek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co koleżanki mówią przy kolejnych ciążach brzuch z reguły szybciej wyskakuje. Już się łatwiej wszystko poddaje.
Chociaż ja jakiś czas temu czułam jakby moje mięśnie stawiały opór i nie chciały zrobić miejsca fasolce.
To pewnie rezultat ćwiczenia brzuszków od paru miesięcy. No ale wszystko już puściło bo brzuszki muszą poczekać na po porodzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kaczka napisał(a):
Dziewczyny a powiedzcie co wam pomaga na nudności ? Ja mam sporadyczne wymioty do tego ;/ a dzisiaj to wogóle czuje się okropnie. Dobrze, że mam dzień wolny od pracy...
A jak wasze brzuszki? Ja miałam przez cały 10 tydzień spory taki okrąglutki, koleżanka która niewiedziała odrazu zapytala czy to dzidziuś a dzisiaj już jest mniejszy...


1. Staram się nie wstawać rano "na głodnego" 🙂. To może zabawne ale działa - krakersy, jakieś sucharki, kromka razowego chlebka.
2. Jem mało ale dość często (5-6 posiłków) - raczej ciepłe i lekkie.
3. Piję herbatę miętową z jabłkiem albo zieloną (dobra na zaparcia) z imbirem i cytryną. I woda mineralna - lepiej mi po lekko gazowanej, zwykła nie wchodzi 🤢

U mnie nudności się nasilają kiedy przychodzi głód albo obziębię żołądek.
Nie mogę patrzeć na mleko, nie piję już kawy a z mięsem wymyślam jakby je przemycić w posiłkach.
Moje ulubione danie to kanapka z razowca z sałatą i pomidorem 🙂 ewentualnie + biały ser 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co do wielkości brzuszka - to po mnie jeszcze nie widać.
W pierwszej ciąży przytyłam 11 kg i dopiero w 5-tym miesiącu skończyły się pytania - czy na pewno jesteś w ciąży, może tylko coś zjadłaś? 😁 🤢 😉 W drugiej od początku miałam silne wzdęcia i nic się nie dało ukryć. A teraz... czekam 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej stycznióweczki 🙂 i ja sie do Was dopisuje , mam termin na koniec stycznia , bedzie to moje drugie dziecko , jesli wszystko sie uda , bo ciaze mam zagrozona , odklejona kosmowka i duzy krwiak , wiec trzymajcie za mnie kciuki , tym bardziej sie boje bo w lutym poronilam ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witamy nowe styczniówki 😉
Aneczka - trzymam kciuki za ciążę, ja też miałam krwiaka dużego, który całkowicie się wchłonął.
Bogusia - fajny brzuszek.
Ja w pierwszej ciąży przytyłam 12kg, brzuch zaczął rosnąć w 20 tyg. A teraz rośnie znacznie szybciej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I po wizycie.
Dzisiaj dla odmiany weszłam wczesniej niz byłam umówiona.
Termin z OM 29.12 z USG 24.12 - komu wierzyć 😜
Gin gmerał mi tym USG z dobre 10 minut. Fasolka odwróciła się plecami i był problem ze zmierzeniem fałdu ale po licznych szturchaniach udało sie złapać na sekunde i jest ok.
Jakby włączył wibracje to może by było przyjemnie 😜 a tak to od tego naciskania prawie się posikałam 😎
Jednak obiad mi zaważył o całe 200 g 😉
Nastepna wizyta dopiero pod koniec lipca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...