Skocz do zawartości

Lutowe mamuśki 2014 r. | Forum dla mam


mixidixi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Hej dziewczyny ja już wczoraj nie miałam kiedy napisać.A więc po wizycie tak plamienia sa najprawdopodobnie od jakiegoś naczynka,które krwawi ale to nic takiego,widziałam serduszko tylko przez chwile,lekarz nie zrobił nawet pomiarów,ponieważ macica jest wypełniona wydzieliną,najgorsze jest to,że lekarz powiedział,że zarodek jest przyczepiony z tyłu na kręgosłupie,troche dziwnie,teraz jestem na zwolnieniu.IZUNIA gratuluje,że masz juz taką dużą fasolka moja też powinna już taka bYć ale niestety nie mozna było zrobić pomiaru.Jak byłam 13 to miała 3mm.Usg po brzuszku pamietam,że robił mi póżno gdzies ok 5 miesiaca a tak cały czas dopochwowo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej 😉
troszkę mnie nie było...
TSH mam 2,68 więc duże jak na ciązę-dostałam listę badan.Gin myśli że mam niedoczynnośc ukrytą...zobaczymy
Dziś byłam u gin bo plamienia dostałam i miałam silne bóle w nadbrzuszku i w krzyżu...Powiedziała że to skok hormonalny i dostałam luteinę.taki sam jest w 12 tyg... dzięki Bogu z młodym wszystko ok 😉
Mamy już 16 mm rączki nóżki i nosek 😉 a serducho biło nam 180 razy na minutę 😉
zakochałam się,chociaż jeszcze mi ciężko uwierzyć że noszę małego "obcego "
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Super dziewczyny gratuluje wam waszych fasolek,że tak szybko rosną,SKOROM wynikami się nie przejmuj mi też różne wychodziły w ciąży.A na plamienia lekarz podwoił mi luteine choć narazie bez zmian.ja będe miała usg następne dopiero za miesiąc ale mam nadzieje,że szybko minie.Ja na badania dopiero będe się wybierać może za tydz.A jak ogulnie się czujecie bo ja beznadziejnie tak mi jakoś słabo ,nic mi sie nie chce i musze ucinać sobie drzemke poobiednia bo nie wyruba,mam nadzieje,że niedługo to minie.A tak z innej beczki to po ile macie wiosenek?Ja jak urodze to bede miała 33 więc chyba najmłodsza to nie jestem 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Dziewczyny 🙂
ja też nie jestem już młoda 35 🙂 pierwszego synka urodziłam mając prawie 32 lata 🙂 wszystko poszło super. Co prawda nie chcieliśmy z mężem aż takiej dużej różnicy wieku między dzieciaczkami, ale tyle nam zajęły starania o drugą pociechę, że w końcu wyjdzie prawie 4 lata różnicy. Wiem z własnego doświadczenia, mając siostrę 4 lata młodszą, że troszkę się mijałyśmy gdy ja jako już licealistka, a ona jeszcze taki dzieciak 🙂 ale to się wyrównało 🙂 teraz to czasem mi się wydaje, że to ja jestem młodsza 🙂 🙂 wniosek jest jeden - nie ma to jak rodzeństwo 🙂 dlatego nigdy nie chcieliśmy by nasz synek pozostał jedynakiem. I udało się!!!! 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny u nas tez pada od wczoraj ale ja o spacerze moge zapomnieć bo moja pocieszka przejeła ode mnie przeziębienie,ma katar i kaszel wiec teraz to nie zabardzo,czekamy na lepszą pogode,może na weekend będzie lepiej,a jak narazie siedzimy w domku 🤨Ja jak pójde na następną wizyte to też bede w 11 tyg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny 🙂
Bardzo się cieszę że z Waszymi maluszkami jest wszystko dobrze i że usłyszałyście już serduszka 🙂
SKOROM a jakie normy TSH podał Ci Twój gin bo mi mówił ze w I trymestrze ciąży norma jest do 2,99. Potem się zmniejsza w kolejnych trymestrach.
Chociaż też słyszałam ze mówi się o normie do 2 lub 2,5 Dlatego pytam 🙂 Tak trochę z ciekawości 🙂
Dostałaś albo inne dziewczyny dostałyście może skierowanie na badanie na HIV, anty HCV, TOXO lub CMV. Ja dostałam cała listę łącznie z tymi wypisanymi powyżej i muszę je zrobić zaraz po powrocie do domu żeby mieć je już na wizytę. Nie pamiętam ile się czeka na HIV Wie któraś???
Ja 5 lutego skończę 29 lat, wiec urodzę jako 28 lub 29 latka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A i z tego co pamiętam to USG po brzuchu miałam na pewno na USG prenatalnym w 12 tyg, ale nie pamiętam czy wcześniej już było po brzuchu.
IZA ja jak teraz byłam przed wyjazdem na USG to mimo ze miałam dopochwowe to mąż mógł wejść bo mieli taki duży parawan za którym był aparat USG a na przeciwko na ścianie duży TV na którym ja widziałam malucha i mój mąż też widział siedząc po drugiej stronie 🙂
W Norwegii pogoda od kilku dni jest straszna i ciągle pada lub kropi i trzeba siedzieć w domu 😞 A siostra ma taki fajny ogród i mała mogłaby poszaleć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też mam kupe badań do zrobienia na hiv tez ,ale nie wiem ile dokładnie się czeka.A nie wiecie może ile ważne jest skierowanie?U nas badania typy te co mam zrobić czyli grua krwi chociaż juz mam,odczyn usr,antygen hbs,p-ciała anty hiv,toxoplazmoza,tsh są odpłatne ciekawe ilz zapłace 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny czy Wy też macie bóle głowy? dziś cały dzień się męczę, wzięłam paracetamol nic nie pomógł, przespalam się w ciągu dnia- też nie pomogło 😞 mózg mi rozsadza 😞 mam nadzieję, że jutro będzie lepiej. Cały dzień coś źle się czuję, ciągle mnie mdli, próbowałam zwymiotować, ale jakoś nie mogłam. Ledwo żyję 😞 ach....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej!
A myśłałam, że tylko ja sie tak męczę z btymi bólami głowy... Są takie dni, ze mój mąż określa mnie jako bezyżyteczną 😜 Kawa troche pomaga, 2 filizanki niezbyt mocnej kawy na dzień spokojnie mozna wypić...

Co do USG, w poprzedniej ciąży mój mąż nie był ze mna tylko na I wizycie. Moja ginka nie robiła zadnych problemów. Grzes był trochę skrępowany na początku, bo i nawet badała mnie przy nim. Dla mnie nie byo problemu, grzes się przyzwyczaił. Nie pamietam kiedy było po brzuszku, ale to jak już dziecko jest większe i dopochwowo juz nie bardzo widać, zależy też pewnie od lekarza...

Ja we wrzesniu skońzę 29 lat, i mam nadzieję, że to juz naprawde ostatnie bobo, bo jako 40-latka, nie mam zamiaru sie babrac w pieluchach, kiedys trzeba odpocząć 😜 😜

Nastepna wizytę mam dopiero 11 lipca. Czekam juz jak na szpilkach, przed Zuzia straciłam ciążę i mam normalnie schizy teraz, chociaż tak mnie cyce napieprzają, że raczej oik wszystko 🙃

Idę po kawę, bo łeb boli... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej!
A myśłałam, że tylko ja sie tak męczę z btymi bólami głowy... Są takie dni, ze mój mąż określa mnie jako bezyżyteczną 😜 Kawa troche pomaga, 2 filizanki niezbyt mocnej kawy na dzień spokojnie mozna wypić...

Co do USG, w poprzedniej ciąży mój mąż nie był ze mna tylko na I wizycie. Moja ginka nie robiła zadnych problemów. Grzes był trochę skrępowany na początku, bo i nawet badała mnie przy nim. Dla mnie nie byo problemu, grzes się przyzwyczaił. Nie pamietam kiedy było po brzuszku, ale to jak już dziecko jest większe i dopochwowo juz nie bardzo widać, zależy też pewnie od lekarza...

Ja we wrzesniu skońzę 29 lat, i mam nadzieję, że to juz naprawde ostatnie bobo, bo jako 40-latka, nie mam zamiaru sie babrac w pieluchach, kiedys trzeba odpocząć 😜 😜

Nastepna wizytę mam dopiero 11 lipca. Czekam juz jak na szpilkach, przed Zuzia straciłam ciążę i mam normalnie schizy teraz, chociaż tak mnie cyce napieprzają, że raczej oik wszystko 🙃

Idę po kawę, bo łeb boli... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Dziewczynki 🙂 dziś obudziłam się bez bólu głowy, cudowne uczucie 🙂Edytka mam nadzieję,że Tobie również przeszło. Meti mnie też bardzo bolą piersi, próbowałam chodzić bez biustonosza ale to jeszcze bardziej podrażnia 😞Co do naszych dolegliwości to lekarka powiedziała mi, że im więcej objawów ciążowych, im bardziej są one uciążliwe na początku tym lepiej, bo to znak, że mamy bardzo dużo hormonu ciążowego , który odpowiada za prawidłowy rozwój dzidziusiów 🙂 także może lepiej przyjąć to za dobry znak i postarać się jakoś to znieść 🙂 po 12-tym tygodniu będzie coraz lepiej 🙂
Pozdrawiam Was wszystkie 🙂 trzymajcie się 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja narazie bólu głowy nie mam co znaczy,że nie będe miała bo w popszedniej ciąży miałam prawie cztery miesiące.Ale za to mam problem z zaparciami,jem już wszystko co przeczytałam,nawet kupiłam czopki glicerynowe,ale to wszystko na nic,brzuch mnie boli zrobił się jak balon 😲już sama nie wiem co robić.Może macie jakies pomysły?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Iwonka bardzo sie ciesze ze juz dzisiaj Cie głowa nie boli :-) Mi tez dzisiaj jest lepiej :-)
Amelia moze poradź sie lekarza jesli nic Ci nie pomaga.
My dzisiaj z niecierpliwoscia czekamy na zbliżający sie porod mojej siostry ;-) Od 16 ma skurcze co 25 min. wiec moze mały niedługo bedzie z Nami po tej stronie brzuszka :-D Trzymajcie kciuki :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Trzymamy kciuki za Twoją siostrę Edytka 🙂Amelia na zaparcia jak wspomniała Meti maslanka,jogurt, mnie pomaga zimne mleko.Ja niby z zaparciami nie mam problemów,ale mam strasznie wzdety brzuch 😞ale najgorsze dla mnie to to ciągle parcie na pęcherz-co chwilę biegam do toalety,nawet w nocy kilka razy;(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...