Skocz do zawartości

Lutowe mamuśki 2014 r. | Forum dla mam


mixidixi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Dziewczyny co tu taka cisza!!!
Byłam we wtroek u lekarza ale mialam szybkie Usg, tylko dr sprawdził czy serduszko bije i zmierzył moje maleństwo , które ma juz 4,02 cm 🙂 Jutro jade na Usg genetyczne i juz sie nie moge doczekac 🙂
Iza to trzymam kciuki za Twoj wielki dzień!!
Dziewczyny napiszcie co u Was???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej ja po małych przebojach doczekałam się usg na którym widać było serduszko maleństwa
okazało się że moja ciąża jest młodsza o ponad 2 tygodnie od tej liczonej z miesiączki
w efekcie termin z 16 lutego przesunął mi się na 1 marca a znając moje rodzinne predyspozycje do przenoszenia ciąży to pewnie będzie 7-8 marca hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć dziewczyny 🙂 ja nie wiem czy to normalne, ale mnie rozpiera energia, mogłabym góry przenosić. Jestem bliska umyć wszystkie okna w domu, porządnie wysprzątać każdy pokój .... zaczynam się tym martwić... zamiast się cieszyć, że czuje się świetnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
michasia84 napisał(a):
cześć dziewczyny 🙂 ja nie wiem czy to normalne, ale mnie rozpiera energia, mogłabym góry przenosić. Jestem bliska umyć wszystkie okna w domu, porządnie wysprzątać każdy pokój .... zaczynam się tym martwić... zamiast się cieszyć, że czuje się świetnie.

zazdroszczę ci - ja pomimo chęci nie wiele mogę zrobić bo ciągle jestem obolała
boli mnie brzuch - wczoraj ścierałam kurze i później musiałam leżeć ponad godzinę bo tak mnie bolało 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny byłam ostatnio na wizycie usg i zagiął mnie lekarz mówiąc o badaniach prenatalnych z krwi matki
powiedział mi że muszę zrobic usg w 12 tyg (to wiem mam już córkę) i bardzo ważne żeby zrobić badania z krwi
poprzednią ciążę prowadził mi inny lekarz i na ten temat powiedział tylko że nie jestem w grupie kobiet podwyższonego ryzyka i nie uważa że trzeba robić je obowiązkowo
ten powiedział że są najważniejsze i nie wyobraża sobie ciąży bez tych badań 😮
no i zgłupiałam... robicie to badanie u nas kosztuje ok 500-600 zł 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny.

Pytacie o badanie prenatalne, Wiec zleca sie je najczesciej jak usg prenalatlne wychodzi zle. Mianowicie jesli na usg lekarz nie uwidoczni kosci nosowej, lub jest mala, albo NT tzn, przyziernosc karkowa jest powyzej 2,5 mm lekarze zlecaja badania dodatkowe zeby wykluczyc zespól Turnera lub Downa. Albo jak u kobiety w rodzinie wystapily te choroby lub inne .
Lub jak kobieta jest np po 35 r.z inaczej nie trzeba robic badan dodatkowych.
Ja mam usg w piatek dopiero, przesunelo mi sie z jutra.. 😞 szkoda, ale cóż, czekamy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny melduje,że żyje wróciłam z nad jeziorka wczoraj troche odpoczełam.Ja do lekarza ie w czwartek i nic nie wiem o żadnych badaniach nic mi lekarz nie mówił.Natomiast wynik z toksoplazmozy igg wyszedł mi dodatni ytałam się znajomej połoznej to mówiła,że musiałam kiedyś rzechodzić tą chorobę.Od rana strasznie boli mnie głowa 🤢. A wy jak tam mineły dolegliwości?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny, jestem tu nowa i mam nadzieję ze jakoś się z Wami dogadam bo z reguły jestem nieśmiałą osóbką, ale na forum to zawsze jakoś inaczej 🙂
No więc jestem w 9 tc (mam przesuniętą ciążę o 10 dni i płód jest młodszy a termin porodu zamiast 17 lutego jest wyznaczony przez USG na 27 ) wizyt u gin. miałam juz sporo bo aż 4 z czego wczoraj ostatnią, w 6 tc krwawilam ale na szczęście wszystko z dzidzią ok, to moja pierwsza ciąża .
A co do objawów to ciągle jestem zmęczona i najchętniej to nic bym nie robiła cały dzień, nie wspomnę już o mdłościach które męczą mnie całymi dniami i na myśl o jedzeniu robi mi się niedobrze, dlatego staram się jeść mało ale często .
Pozdrawiam 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam dziewczyny

Witajcie Zocha i AnitaS.

U mnie bez zmian, sprzatanie, pranie , obiad itp

Maz z córeczka wrócili dzis przed 17.

Jutro mam wizyte, ale chyba bez usg, bo usg mam osobno w piatek.

Bierzecie jakies wtaminy ? Ja od 12 tyg biore femibion natal 2 . Juz przestalam brac kwas foliowy.

do spisanka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cisza...... widzę że jeszcze nas mało albo wszystkie dzielnie pracują i nie mają czasu :P
ja do poniedziałku będę na zwolnienu więc będę zaglądała ,
dobrej nocy wszystkim- ja chyba dziś pójdę spać wcześniej bo cały dzień boli mnie głowa 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witaj ZOCHA I ANITA.Ja też biore femibion,ale w porzedniej ciąży brałam pregna plus.U mnie dolegliwości typu mdłości i zmeczenie troche mineły,teraz mam rzypływ energi ciągle bym sprzatała.A od jutra jeszcze zaczynamy remonty,bedziemy robić ogrzewanie potem,malowanie itd także sprzątania będe miała co nie miara.Jutro ide na wizyte już nie moge sie doczekać.Póżniej zajrze,miłego dzionka!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Amelia- tylko pozazdrościć takiej energii... ja miałabym co posprzątać ale do wszystkiego muszę się zmuszać... gdyby nie córka , która co chwilę wymyśla nową zabawę to pewnie nie wstałabym nawet z łóżka... jestem cały czas zmęczona i nic mi się nie chce...nawet z gotowaniem mam problem bo wszystkie zapachy bardzo mnie drażnią ...
do tego cały czas martwię się czy wszystko jest ok.. chciałabym być już po kolejnym usg albo najlepiej czuć już ruchy dziecka bo wtedy przynajmniej człowiek wie, że dziecko ma się dobrze... ale to jeszcze trochę czasu...
a jak u Was???
czy wy też stresujecie???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny w koncu cos sie tutaj dzieje 🙂
Wczoraj napisalam strasznie dlugi post i padl mi net dopiero teraz został przywrócony 🙂
MICHASIA nie masz sie czym martwić przypływ energi koło 12 tygodnia to norma 🙂 Ja niestety takiego nie mam 😞 Ciągle bym tylko spała, ale przy mojej córci to raczej nic z tego 🙂
HONORATKA mi moj gin zaproponował to badanie, mimo ze nie jestem w grupie ryzyka, ale odmowiłam, bo to i tak niczego nie zmieni, bo bede chciala urodzic. To wtedy powiedział że nie ma takiej potrzeby robić tego badania, ze tylko zaproponował, wydaje mi sie ze Twoj gin chce Cie chyba troszkę naciągnąć.
AMELIA cieszę sie że wypoczełaś i nabrałaś sił 🙂 Moje dolegliwosci chyba pomalutku sie cofają, zwłaszcza nudności ktore trwały 24 godziny teraz tylko wymiotuje od czasu do czasu 🙂 i czasem mnie cofa na zapachy 🙂 A juz sie balam ze bedzie tak jak z córka wiecznie trwające nudnosci do 27 tyg 🙂 No i strasznie zmeczona jestem.
ZOCHA, ANITA witajcie, super że dołączyłyście do Nas, im Nas więcej tym lepiej 🙂
DODI ja biore Pregna plus moj gin mi polecil bo zawiera jod, z córką nie pamietam co brałam 🙂
ZOCHA ja to sie ciągle stresuje, cały czas mam wrażenie że coś jest nie tak, ale to chyba normalne, przynajmniej tak sobie to tłumacze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tak sie rozpisalam ze zapomnialam napisac co tam u Nas po USG :P
Moje maleństwo ma prawie 5 cm 🙂 Pewnie juz ma bo USG było w poniedziałek i miało 4,95 cm 🙂
Wszystkie pomiary są prawidłowe i do niczego nie można się przyczepić 🙂 To było cudowne móc podejrzeć moje maleństwo 🙂 Dr stwierdził że bardzo ruchliwe jest i ciagle odwracało sie pleckami do Nas 🙂 Ale przez krótką chwilkę widzialałm jak raczkę wklada do buziaka, niesamowite !!! Już się nie mogę doczekać kolejnego, choć pewnie jeszcze troche poczekam 😞
Niedawno zostałam znowu ciocią 🙂 Moja siostra w koncu urodzila, 11 dni po terminie !! Byłam u niej miesiac bo chcialam jej pomoc przy malym, a on nam zrobil psikusa i urodzil sie tydzien po moim powrocie do domu 🙂 Urodzil sie 19 lipca i wazył 4400g 🙂 Pierwszy synek siostry tez sie urodzil po terminie ( 10 dni ) ale wazyl tylko 3600g Najwazniejsze ze juz jest i to zdrowy 🙂
Ja sie dzisiaj troszkę źle czuje, brzuch mnie troche ciagnie, ale mysle ze to dlatego ze jestem przeziebiona i ciagle kicham. Pozniej sie odezwe bo wlasnie moja mama przyszła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
AnitaS napisał(a):
Edyta gratulacje dla siostry 🙂
Ja to strasznie się boję, nie co samego porodu ale nacięcia i zszywania brr az mnie ciarki przechodza 😮

Nie ma co panikować porodem ..
Ja po pierwszym powiedziałam że mogę rodzić następne dziecko już za 9 miesięcy hihihi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anita nie ma sie czego bać! Samo naciecie nie jest takie straszne, ja nawet nie poczułam jak mi polożna powiedziala ze mnie nacina ;-) jeśli chodzi o zszywanie to prawie nic nie pamietam bo byłam wpatrzona w córcie :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
EdytaS napisał(a):
Anita nie ma sie czego bać! Samo naciecie nie jest takie straszne, ja nawet nie poczułam jak mi polożna powiedziala ze mnie nacina ;-) jeśli chodzi o zszywanie to prawie nic nie pamietam bo byłam wpatrzona w córcie :-)

dokładnie ja też nacięcie znam tylko z opowieści męża bo ani nie czułam ani nie pamiętam hehe
zszywanie pamiętam ale tylko tyle że pamiętam jak się mąż do pani dr śmiał że musi jej pilnować żeby za ciasno nie zszyła 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...