Skocz do zawartości

Lutowe mamuśki 2014 r. | Forum dla mam


mixidixi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej dziewczyny ja juz po wizycie.bobasek czuje sie dobrze,wierzgał nogami i rączkami jak na dyskotece.Mierzy 5 cm i na jakiś czas jestem spokojna.Ja bym chciała rodzić naturalnie przy córce miałam cesarke bo mi sie zaklinowała w miednicy,a teraz zobaczymy lekarz nic nie mówi a i ja jakoś boje się zapytać,w końcu to dopiero 12 tydz do porodu daleko.zajrze pózniej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczynki. Ja tez dzis usg mialam, Wsztystko ksiązkowo. Przeziernosc 1,1 ,kosc nosowa widoczna,nerki,serducho itp. Dzidzi ma 54 mm.Machało nózkami łapkami. Lekarz mily. Próbowal dojrzec płec ale nie zobaczył...Wiec musimy czekac. Mam tez l4 terazdo 21 sierpnia.

Co do naciecia,szwów itp, Ja naciecia nie mialam, masowalam wejscie do pochwy co wieczór przez 2 miechy przed porodem,oliwką , uelastycznilo sie, i naciecia brak. Natomiast mialam pare szwów w srodku, i lozysko mi nie wyszlo do konca, wiec mialam zapalenie po powrocie do domu i bralam antybiotyk . Julia urodzila sie 3030 ,54 cm , 10 punktów. Wszystko trwalo, od odejcia wod , 4 h i 45 min , wiec bardzo szybko. Poród tez nie byl dla mnie wielkim bólem,jakos wytrzymalam, najgorsze byly skurcze parte, i jak skurcz byl dłuzszy niz przerwa ,miedzy nimi.
Ale porodu sie nie boje..
uciekam, bo zaraz jedziemy do sklepu na zakupy bo w lodówce echo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kurcze dziewczyny strasznie boli mnie brzuch normalnie jakby mnie ktoś skopał albo pobił i tak już od wczorajszego wieczoru
sama nie wiem co robić
w poprzedniej ciąży jak tylko coś mnie martwiło jechałam na ginekologiczno-położniczą izbę przyjęć do szpitala, zazwyczaj zostawiali mnie tam na kilka dni
teraz waham się bo w końcu nie tak łatwo jest zostawić 2,5 letnie dziecko na kilka dni ...
mój lekarz przyjmuje dopiero w środę ale jest ordynatorem oddziału tylko przyszedł weekend więc i tak go nie będzie
leżę plackiem a mąż zajmuje się malutką mam nadzieje że to minie 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
michasia84 ja mam termin z om na 30.;01 a z usg jakos na 06 luty. Ale dzidzi jest zusg mlodsze niz zom wiec na bank urodze w lutym.

HONORATKA leż i odpoczywaj, wez nospe ,mozesz tez magnez , dziala przeciwskurczowo.
Mam nadzieje ze ból przejdzie,i doczekasz sie wiztyty u gina.

u nas wczoraj aktywny dzien. Maz robil w ogrodzie,nawiezli nam ziemie, jak to ogarnie to sieje trawe wreszcie.

Ja na zakupach spozywczych itp , bo wszystko sie pokonczylo. Ale mam teraz jedzenia na 2 tyg .

Julcia ma dzis imieniny kupilam jej plyte z bajkami z dora, spinki z minnie, Leginsy i slodycza.

Dostanie od nas tez we wtorek nowe lozko,2 komplety nowej poscieli, kolodre , poduszke i 2 przecieradla. Spala jeszcze w lozeczku niemowleceym ii zarzadzilamtoto najwyzszy czas.

Dzis jedziemy na slub do znajomej.

Odezwe sie potem , ide na sniadanko.

dzis znowu 30 stopnii zapowiadaja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dodi_W napisał(a):
michasia84 ja mam termin z om na 30.;01 a z usg jakos na 06 luty. Ale dzidzi jest zusg mlodsze niz zom wiec na bank urodze w lutym.

HONORATKA leż i odpoczywaj, wez nospe ,mozesz tez magnez , dziala przeciwskurczowo.
Mam nadzieje ze ból przejdzie,i doczekasz sie wiztyty u gina.

u nas wczoraj aktywny dzien. Maz robil w ogrodzie,nawiezli nam ziemie, jak to ogarnie to sieje trawe wreszcie.

Ja na zakupach spozywczych itp , bo wszystko sie pokonczylo. Ale mam teraz jedzenia na 2 tyg .

Julcia ma dzis imieniny kupilam jej plyte z bajkami z dora, spinki z minnie, Leginsy i slodycza.

Dostanie od nas tez we wtorek nowe lozko,2 komplety nowej poscieli, kolodre , poduszke i 2 przecieradla. Spala jeszcze w lozeczku niemowleceym ii zarzadzilamtoto najwyzszy czas.

Dzis jedziemy na slub do znajomej.

Odezwe sie potem , ide na sniadanko.

dzis znowu 30 stopnii zapowiadaja

my Anastazji na 2 urodzinki kupiliśmy właśnie łóżko + pościel z hello kitty i kubusiem puchatkiem
była przeszczęśliwa 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
HONORATKA i jak dzisiaj brzuch?
Mnie do wczoraj bardzo bolał brzuch, przez 3 dni, chodziłam zgieta w pół, a dzisiaj wstałam a mój mąż do mnie mówi ze mi brzuch mocno wywaliło :-) i faktycznie juz odstaje. Pewnie powiększał gsię intensywnie, ale ze byłam pochylona to nie zauwazyłam :-) Dopiero dzisiaj rano to zauważyliśmy :-D jak sie wyprostowałam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
EdytaS napisał(a):
HONORATKA i jak dzisiaj brzuch?
Mnie do wczoraj bardzo bolał brzuch, przez 3 dni, chodziłam zgieta w pół, a dzisiaj wstałam a mój mąż do mnie mówi ze mi brzuch mocno wywaliło :-) i faktycznie juz odstaje. Pewnie powiększał gsię intensywnie, ale ze byłam pochylona to nie zauwazyłam :-) Dopiero dzisiaj rano to zauważyliśmy :-D jak sie wyprostowałam.

to u mnie chyba to samo
dziś nie boli ale za to rano nie dopiełam się w sukienkę którą kilka dni temu miałam na sobie (tzn była na brzuchu baaardzo opięta brzuch mi wywaliło jak w 5 miesiącu w pierwszej ciąży)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja wczoraj nie moglam dopiąć spodni. Naszykowalam je sobie wcześniej bo jechaliśmy na grila do rodziny i byłam w szoku ze sie juz nie mieszcze. Dobrze ze mam spodnie ciążowe z poprzedniej ciąży :-P Kuzynka jak mnie zobaczyla to była w szoku ze przez tydzień mi tak brzuch wywaliło. ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka. HONORATKA jak brzuch? dziewczyny ja mam tez brzuch jak na 6 miesiąc,jak tak dalej pójdzie to nie wiem jak będe wygladac.U mnie zaczeły sie bóle głowy,nic nie omaga,ale znam juz ten ból bo tak miałam w pierwszej ciąży,trzeba poprostu to przetrwać.MYślałam żeby zrobić na ierwszej stronie taka rozpiske z imionami,terminem porodu,póżniej dopisywało by się płeć i date porodu,ALE ZABARDZO NIE WIEM JAK TO SIE ROBI MOŻE KTÓRAŚ Z WAS COŚ TAKIEGO POTRAFI?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Amelia moge zrobic taka tabelkę.Ale nie da jej sie wkleic na 1strone.Mozemy zaczac osobny watek typu tabelka lutówek itp

tylko byscie musialy napisac którra kiedy.

Bosze jaki dzis upal w Warszawie, okropnie...a ja od rana przy garach, ciasto, pranie, sprzatanie i jeszcze zanjomi na grilla po 17 bedą. A ja upocona pomimo 3 pryszniców, nie umalowana bo sie nie oplaca, wszystko by splkynelo.

wklejajcie foto swoich brzuszków, a Wam zaraz wkleję swój z dzis, fakt ze po obiedzie. Rano mam mniejszy, wieczorem spory.

Honoratka my kupilismy hello kitty i myszką minnie. Łozeczko cale biale.
Jak juz wszystko przyjdzie to Wam wkleje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny mój laptop padł, a dokładniej ładowarka i jestem odcięta od neta, no chyba, że podkradam komputer mężowi :P ale mąż ma mi w tym tygodniu naprawić 🙂 . U nas dobrze wszystko, ja miałam usg 22,07 to fasolek miał 3,97 cm 🙂 Ruszał się dużo w ogóle znów się wzruszyłam 🙂 Ja we wcześniejszych tygodniach tak źle się czułam, że tylko bym spała, cokolwiek nie zrobiłam to byłam zmęczona i nic mi się nie chciało. Co prawda ten okres minął, ale energią też nie tryskam, po prostu nie śpię już tyle w dzień, ale wieczorem i tak szybko kładę się spać 🙂
W weekend robiliśmy urodzinki mojemu ukochanemu, a w niedzielę dodatkowo obiadek rodzinny, więc pod koniec tygodnia też miałam sporo sprzątania i gotowania, to też wieczorem w sobotę przy gościach już padałam i myślałam, że zasnę przy stole :P
Dziewczyny, tak czytam co piszecie i wczoraj wieczorem jak szłam do Kościoła to miałam spory problem z dopięciem spódnicy, spojrzałam na brzuszek i tak sobie mówię przed lustrem "matko ale się nażarłam w te urodzinki, aż mi brzuch wywaliło i naprawdę wyglądam jak w ciąży hehe", no ale czytam co piszecie idę dziś do lustra a tam wcale nie dużo mniejszy. Nie spodziewałam się, że to tak szybko i nagle mi "coś" wyskoczy 😉
Co do samego porodu to ja jeszcze o tym nie myślę, nie chcę się niepotrzebnie stresować, ale bardzo bardzo pocieszające jest to co piszecie, że wcale nie było tak źle, to są naprawdę ważne słowa otuchy dla tych, które jeszcze nie rodziły 🙂
Izunia jeszcze raz gratulacje! My z mężem też mieliśmy ślub w lipcu, dokładnie w ostatni weekend i jutro mamy 2 rocznicę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewczynki.

Na poczatek IZUNIA zdrówka, szczścia,milości na nowej drodze. GRATULUJE. Jakos nie doczytalam ze to juz po 🙂
Wczoraj chcialam wkleic Wam mój brzuszek , ale problem mialam i dzis to samo.Pozatym galeria brzuszków jest od 5 miesiaca ,a ja dopiero zacznę 4.

u nas upal, chodze w bikini. A raczej leze na kanapie. Obiad mialam z wczoraj.
Mam tez ciasto bo pieklam murzynka z czekolada dla gosci wczoraj.
Julia miala 27 lipca imieniny i z znajomi wpadli z prezentem i na grilla.
Znajoma wrocila po 3 mies z pracy z Wloch wiec musialysmy sie nagadac. A jutro na zakupy sie umówilysmy..'

Co stosujecie na rozstepy ? ja mimo uzywania w 1 ciazy mustelli i oliwki mam je, ale nie chcialabym zeby ich przybylo, wiec chyba cos kupie, mam bio oil aale nie lubie sie kleic ...
myslalam o elancylu ale przeraza mnie 140 zł ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej, ja używałam w 1 ciąży mustelli i nie mam ani pół rozstępu... generalnie to myślę, ze każda ma jakieś predyspozycje i bez względu na to czy cos używasz czy nie to jak masz mieć rozstępy czy cellulit to i tak będziesz je miała - może będą mniejsze jak się będzie o to dbać ale myślę, ze te wszystkie specyfiki to tylko dl lepszego samopoczucia..
oczywiście ja tym razem też będę używałąa czegoś ale chyba już nie mustelle- wybiorę coś tańszego

iZUNIA- GRATUACJE I DUŻO, DZUŻO SZCZĘŚCIA I MIŁOŚCI ŻYCZĘ !!!!!

ostatnie dni bardzo źle się czułam i szczerze myślałam, ze to już po wszystkim... moja siostra czułą się tak jak ja wtedy kiedy straciła ciążę... jak tylko poczułam się na tyle dobrze żeby wyjść z domu to pognaliśmy cała rodzinką na usg i na szczęście zobaczyliśmy 2,7 cm naszego małego szczęścia 🙂
strasznie się bałam ale już na szczęście jest OK.
jutro wracam do pracy... mam nadzieję że będzie chodniej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja polecam MassageÖl fur Schwangere. W pierwszej ciąży używała i ani cienia rozstępu 🙂 jest świetny! wydajny buteleczka starczyła na całą ciąże.3 lata temu kosztował ok 50 zł Poleciła mi go moja gin.Poszukałam na necie i zamówiłam 🙂 polecam również swoim kumpelom i każda był zadowolona.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też myslę ze to raczej zależy od osobistej podatności na rozstępy. Ja w pierwszej ciąży nic nie używałam i nie mam rozstępów. Moja siostra stosowała różne specyfiki i bardzo popękała.

Ja mam termin na 5 lutego 🙂

IZA gratulacje!!! Wszystkiego dobrego na "nowej" drodze życia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej padam dziś na twarz. Brzuch boli, a to dziwne.. ale się nie dziwię bo spędziłam 5h na zakupach. z małą przerwą na obiad. łowy udane. Ale wracałam z dość ciężka torbą. Potem jeszcze pojechaliśmy jeszcze zobaczyć drzewka do ogrogdu. Potem po Julke do przedszkola. W domu też na nogach ciągle, 3,prania. Prasowanie pościeli dla małej bo mąż skręcił nowe lozeczko. Jeść, pić itd ciągle coś. Jak ją dam radę z 2 dzieci to ją nie wiem. Ale zadowolona, bo obkupilam sie na ciążę i nie tylko. Julci wyczailam super kurteczke ,taka pikowana z wstawkani skórzanymi. Extra wygląda. Jutro mam usg piersi a potem do koleżanki. Piszcie swoje terminy to zrobię ta tabelke. Papa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...