Skocz do zawartości

Lutowe mamuśki 2014 r. | Forum dla mam


mixidixi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
hej Mamuśki 😉
Jak tam Wasze maleństwa???
Jak wizyty?
My byliśmy na wizycie w piątek.wszystko jest idealnie 😉)))
Raf ważył już 1731g-teraz to już pewnie podrosła chłopaczyna 😉
Już nie mogę doczekać się USG.Od wczoraj chodzimy do szkoły rodzenia-bardzo fajana sprawa.Co prawda mam wprawę w obsłudze maluszków ale mój K jest zielony więc łazimy specjalnie dla niego...
Wiecie już w którym szpitalu chcecie rodzić??Kurcze taki cięzki wybór...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
My mamy wizyte dopiero 16, bo nam przełożyli niestety 😞
Mały wojuje od rana do wieczora, łobuziak
Też Was dziewczyny boli krocze ? Ja to w nocy z boku na bok się przewrócic nie mogę, problem jest tez przy wstawaniu i chodzeniu, masakra jakas, nic zrobić nie moge...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mam to samo całe spojenie mnie boli ;( a o przekładaniu się na boki wolę nie myśleć..
Raf już rozpoznaje K głos rano jak wstaje i mówi cos do mnie od razu czuję jak sie przekręca w brzuszku 😉 strasznie fajne uczucie,,,,fakt czasami bolesne ;( ale najważniejsze że się rusza 😉))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej ja juz zgłupialam...lekarz dzisiaj wpisal mi w karte ze jestem w 32 tyg ( wedlug miesiaczki ) a na oststniej wizycie mówil ze mam brac pod uwage termin porodu (07.02) z usg.
Juz sama nie wiem co mam mówic jak sie ktos pyta w którym tyg jestem....

Synek ok, wazy okolo 1700 gr. Kosc udowa rosnie , wiec mamy sie nie martwic.
Luteina zostaje, zrobili mi poziom witaminy D we krwi, bo ponoc wit D wazna do uwapniania kosci u dzidzi.
Szyjka 31 mm , takze mam " nie latac ". wizyta za 2 tyg, to tyle...
lece bo umówilismy sie na sushi z sasiadami... oczywisce dla mnie z pieczona rybka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny,ja po dłuższej przerwie,poniewaz byłam w szpitalu.Najpierw w jednym,potem w drugim,ale już jestem w domu.Przebadali mnie w każdą stronę,wszystko jest ok tylko mam anemie i teraz zapalenie oskrzeli,biore antybiotyki i jestem troche słaba.Mi każdy lekarz inaczej liczy raz jestem w 30 tyg a raz32 sama tez już nie wiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Amelia duzo duzo zdrówka, zapalenie oskrzeli to nie przelewki . Zdrowiej szybko,.
Dziewczyny byle do konca stycznia, potem juz z górki, powinno szybko zleciec.

U nas dzis odpoczywamy, brzuszek mnie rano bolał, wiec troche polezałan.
Ugotowalam na szybko zupe krem z dyni , bo pusto w lodówce, musimy skoczyc na zakupy.

U nas pewnie szykuje sie troche zmian, możliwe ze maz bedzie zmienial prace.
Ale to dopioero w okolicach lutego.

pozatym caly czas nie mamy imienia dla synka.
Nie wiem czy wogole cos wymyslimy !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej mamusie 🙂 dlugo nie pisalam bo jakas zalamana tym wszystkim chodze:p mam sie oszczedzac szyjka jest luzna wiec pewnie szybciej urodze, dziewczyny mam takie pytanie jesli chodzi o foteliki samochodowe jakie macie ? Patrzycie na te z crash testemi ? Dzis robilam pranie dla malej 🙂 powoli pakuje juz wyprawke do szpitala 🙂 nie zrobcie takiej glupoty jak ja .... Platki mydlane nie nadaja sie do prania w pralce nawet jesli na opakowaniu pisze ze mozna:p wlalam je do zbiornika na proszek wczesniej rozpuszczajac w cieplej wodzie :p okazalo sie ze pralka sie zatkala... caly waz z odplywu jakimis glutami dobrze ze moj maz jest taki obrotny ja poszukalam na googlach maz przechylil pralke i weze wyczyscil, meczylismy sie caly dzien :/ wyszlo na to ze wszystkie ciuszki recznie plukalam i wieszalam a maz bawil sie w czyszczenie, cale szczescie ze mozna bylo cos z tym zrobic bo pewnie fachowiec by sobie troszke policzyl za usluge :p co do szpitala ja rodze w walbrzychu , pod wzdledem rankingu szpitali jest drugi w polsce maja bardzo profesjonalny sprzet ktory pozwala uratowac'dziecko juz w 26tyg urodzone 🙂 zreszta juz drugi raz lezelam tam wiec wszysy mnie znaja 🙂) teraz po wyplacie kupuje proszek dla dziecka laktator tylko nie wiem jaki i pampersy do wyprawki i z 2opakowania do domu jeszcze musze z pare smoczkow i buteleczek kupic ten fotelik samochodowy i wanienke :p wozek dostalam jakies 2dni temu fajny jest bo ma duze kola i nadaje sie nawet zeby po polach czy lasach z nim chodzic kola nie sa obrotowe wiec wygodnie bedzie sie prowadzil 🙂 kocyk dla malej kupilismy normalny w auchan milusia znalezlismy doslownie w dotyku bajka i dalismy ok 80zl jest duzy wiec mala na pewno cala przykryje ba nwet owinie dookola 🙂 te kocyki dla dzieci jak ogladalismy to male i takie szmatki wcale nie widac zeby cieple byly wiec zdecydowalismy sie na normalny milutki koc 🙂 buziaki dziewczyny 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aha zapomnialam wam napisac 🙂 moja malutka juz sie odwrocila 🙂 polozenie glowkowe podluzne a ustawienie to grzbietowe przednie cokolwiek to oznacza :p wazy 1319 🙂 teraz ruchy czuje ponizej pepka i raz z prawej raz z lewej strony czasem mi pecherz kopnie co boli bardzo ale mozna sie przyzwyczaic :p...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anuna ja kupiłam fotelik maxi cosi cabrio fox, może uda się dokupić bazę isofix,ale szukam tańszej oferty. Co do laktatora mam aventa, ręczny. Jaki masz model wózka? Czemu szukujesz już torbę? Myślisz że urodzisz przedwcześnie? Oby nie ! Bylo pytać o płatki mydlane, ja je przetestowalam w 1 ciąży,ale od razu ręcznie wszystko pralam. Kiepsko się rozpuszczaja. Tym razem piore wszystko w jelpie z podwójnym plukaniem.. powinno wystarczyc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny,
Na początek duzo zdrówka dla wszystkich. Ja od wtorku staram sie oszczędzac bo jakoś brzuch mi twardnieje kilkanaście razy dziennie i lekko pobolewa. W sobote ide do lekarza wiec zobaczę co powie. Mam nadzieję, że nic złego sie nie dzieję ale okazjonalnie jak czuję, że brzuch za czesto twardnieje biore nospę bo wiem, że można. Co do fotelika to ja kupiłam jakiś czas temu fotelik kinderkraft. Nie był drogi i nawet nieżle wyglądała ale ostatnio znajomy dał nam w prezencie używany ale w super stanie maxi cosi cabrifix wiec nowy sprzedalismy i sobie maxi cosi zostawiliśmy. Sa one naprawdę solidne i dobrze wykonane. Przed wczoraj zrobiłam troche wieksze zakupy na allegro dla małej. Kupiłam proszki do prania, płyny, smoczki, buteliki, podkłady poporodowe i jakieś inne głupoty. Same małe rzeczy oprócz proszków i 400 zł wyszło. Wychodzi na to, że juz prawie wszytsko będę miała. Zostane mi jeszcze jakieś kosmetyki, pieluchy i staniki dla mnie do karmienia. Ze stanikami czekam do stycznia bo może biust mi jeszcze urośnie chociaż ostatnio juz od jakiś dwóch miesięcy sie nie powiększa.
W ten weekend planuje zabrac się za pranie ubranek, pościelek itp ale jak o tym pomyślę to mi się nie chce. Mam sporo rzeczy po siostrze które leżały na strychu przez 2 lata wiec lekko pożółkły. Muszę je najpierw wymoczyć, wyprać w normalnym proszku a dopiero potem zrobić pranie w proszku dziecięcym. Na styczeń wolę tego nie zostawiać bo nie wiem czy będę jeszcze miała siłe na pranie i prasowanie takich ilości.
Mam do was jeszcze pytanie odnośnie tego jak zamierzcie myć wasze maleństwa, chodzi mi o kosmetyki. Troche pocztyłam i mam mętlik w głowie. Póki co przychylam sie do tego aby na początku myć małą w samej wodzie a dopiero potem w jakimś płynie. Emolienty duzo ludzi chwali ale z tego co wiem są dla skóry z AZS i jak potem zajdzie rzeczywista potrzeba nawilżania skóry to po ich stosowaniu od samego poczatku bez potrzeby mało co pomaga. Masakra jakaś z tymi wyborami.
I jakie pieluchy kupujecie dla waszych maleństw. Chodzi mi o rodzaj i rozmiar. Bo właśnie nie wiem czy 1 kupić czy 2.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wozek mam z bartatina jest to spacerówka i gondola dostałam go od mamy kuzynki mówiła ze ze względu na kola jest super dwójkę dzieci w nim przewozila 🙂 a pakuje już torbę dlatego bo przez ta szyjkę lekarz mówił ze szybciej urodze, zostały tylko 2miesiące a dziecko urodzone w 37tyg ciąży nie jest już wcześniakiem wiec wolę być przygotowana 🙂 dodi a jaki konkretnie model masz? Kupiłaś na internecie ? Słyszałam ze te maxi cosy sa super i też sie do nich przymierzam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja z mężem zamierzamy póki co dwie duże paki pampersow kupić firmy pampers tych najmniejszych one sa jakoś od 3kg a jeśli o kosmetyki to płyn i szampon w jednym firmy bambino albo nivea krem do buźki na zimę nivea i oliwkę bambino która będziemy wlewać do wody żeby ciuszki sie nie brudziły 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mam fotelik maxi cosi cabrio fix tak sie nazywa ten model, mam blue dress kolor. Wózek kupujemy też tej firmy dokładnie mura 4 plus. Co do pieluch ja z Julcia miałam 4 paczki 1 nek, potem już 2 jki kupowalam, zawsze pampersa sensitive, potem zwykle pampersy. Próbowaliśmy zmieniać na tańsze ale albo były sztywne (huggisy ) albo przecieklaly, lub nam mała się oskarżała, zostały di końca pampersy niestety. Ale byłam najbardziej z nich zadowolona. Nie kupuje też jeszcze płynu ale myślę o oilatum lub emolium. Mi też dziś Przyszla paczka, laktator, wkładki, podklady itp , mogę polecić składki laktacyjne firmy lansinoh mega chlonne, lecz drogie. Ja jeszcze nie szykuje rzeczy, niechce by wszystko leżało miesiąc, chce mieć poprane na swierzo.. Anuna mam również krótka szyjke, wskazanie ograniczenie aktywności fizycznej, ale myślę że urodze w terminie. Z Julka miałam szyjke krótką a pi terminie 4 dni urodziłam. Lecę spać. Życzę wam zdrowka. Do spisanka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny ,u nas niedziela jakos zleciała.. byłyśmy trochę na spacerku. Potem kanapka i tv. Zrobiłam zakupy prezentów przez internet . Julce lego puzle i gre, Marcinowi zamówiłam sweter ,bo dostał juz ode mnie marynarkę,a że musiał przymierzyc to dałam mu wcześniej ,i musiałam jeszcze coś wymyślić . Uciekam do rodziny, do jutra p.s mój brzuszek rośnie w ekspresowym tempie czy Wasze też ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
powiedzcie mi czy wy tez macie zwiększoną ilość wydzieliny na bieliznie ?
Ja musze zmieniac 2 razy wkładkę, boje sie czy to nie sączenie wód płodowych?
Konsystencja jak woda, kolor białawy, ale biore luteine wiec moze przez to ten kolor. Juz sama nie wiem ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 😉
też mam zwiększoną ilość wydzieliny.Ginex powiedziała żeby się tym nie martwić bo w ciązy tak jest...podobno są jakieś testy w aptece które rozróżniają czy jest to wydzielnina z pochwy czy wody płodowe..Jutro mam wizytę..już się nie mogę doczekać 😉) a 18 dopiero USG ostatnie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Skorom dzieki 🙂
bylam juz w aptece zapytac o te testy, nic takiego nie ma, w 4 aptekach pytalam, mozna kupic test na ph w pochwie, zamówilam na allegro paski lakmusowe, narazie sie uspokoilo ale wole miec w domu, kosztowaly 14 zł z dostawa za 80 pasków. Bede spokojna.

trzymam kciuki za usg, daj znac jak po wizycie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja tez mam zwiększoną ilość wydzielin. Przed ciążą problem ten wogóle mnie nie dotyczył a teraz wkładki noszę non stop oprócz nocy bo nie lubię spać w bieliźnie 🙂 Na poczatku mnie to martwiło ale mój gin mówił, że to normalne. Ja wczoraj byłam na USG. Mała rosnie i waży już 1600 także w normie. Poza tym wszytko z nią ok. Oczywiście wierciła sie i ziewała w czasie badania, a położenie juz jest główkowe. Mam nadzieję, że do porodu juz sie nie obróci. Na moje twardnienie brzucha dostałam duphaston. Mam brać przez jakieś dwa tygodnie i jak mi przejdzie to go odstawimy. Ja zabrałam sie za pranie rzeczy i mam tego koszmarnie duzo. Samych ubranek mam tyle, że jak przynoszę coś nowego do domu to mąż na mnie krzyczy, że Dzidzka nie zdąży tego znosić. Suszyć nie bardzo mam gdzie bo mam tylko jedna małą suszarke wiec jedna pralka na dzień lub na dwa żeby wszystko wyschło. Jeszcze nawet w połowie nie jestem a potem jeszcze prasowanie.
Dziś mam w planach pieczenie świątecznych ciasteczek żeby do świąt zdążyły zmięknąć. Poczekam z tym na męża to mi powałkuje ciasto 🙂
Miłego dnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aldona daj przepis na swiateczne ciasteczka, tez chcialam piec..ale nigdy tego nie robilam i nie mam sprawdzonego przepisu.
U nas ok.
Zadnych wycieków dzis nie bylo, malutki caly czas się wierci, ciagle aktywny jest.
Poprzychodzily mi juz prezenty na gwiazdkę SUPER jestem zadowolona.
Ja mam wizyte okolo 18 grudna znowu ! przez krtótka szyjkę mamy sie widywac czesciej z panem doktorem.

Aldona duphaston na skurcze ? dziwny ten lekarz, to jest lek na podtrzymanie ciazy, na skurcze bierze sie luteine , magnez i nospę, ale nie jesteml ekarzem wiec sie nie madrze 🙂

uciekam po córcie do przedszkola. pa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej
Co do wydzieliny to ja mam jej bardzo dużo, muszę wymieniać wkładki z 5-6 razy i na noc tez zakładam niestety 😞 Ale mój gin tez mówi że to normalne 🙂
My właśnie pieczemy pierniczki z córką i ciasto marchewkowe 🙂 Dzisiaj mam dzień na pieczenie 🙂
Ja tez mam 18-stego wizytę i USG, ale na pewno nie ostatnie, teraz raczej będę miała je coraz częściej.
Ja za pranie zabiorę się dopiero po nowym roku, bo moja siostra przywiezie mi ich jeszcze całkiem sporo na święta i wypiorę wszystko razem 🙂
Uciekam piec dalej do napisania :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewczyny!
Dzis cały dzien coś!
rano jak zwykle, szykowanie, sniadanie itp
potem wziełam się za pieczenie ciasteczek, zeszlo chyba z 2 h, az mnie plecy rozbolaly, wzielam cieplą kąpiel , troche przeszlo, ale kurier dzwonil do drzwi i musialam szybko wyjsc z kąpieli.
Jeszcze obiad, pranie..
Padlam dopiero na kanapę, jezscze padlo mi żelazko w poniedzialek i dopiero mąż odbiera dzis nowe wiec pewno prasowanie wieczorem. a coraz bardziej mi ciezko.
Mam na ten moment + 6 kg a mimo to mi ciezko !!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny 🙂 aldona ja wyladowalam w szpitalu na bol brzucha i wlasnie od tego czasu biore ten zestaw co dodi napisala duphaston jest bardziej na podtrzymanie... Ale w sumie jak tak lekarz ci mowil to pewnie ma racje, dziewczyny kupilam fotelik maxi cosy city sps 🙂 ma atesty nawet samolotowe heh smieje sie z mezem ze moze na jakies wakacje polecimy z mala 🙂 laktator philips avent z prezentem dostalam (takie zele co sie wklada do lodowki na obolale piersi i masc) kupilam nakladki do szpitala na sutki zeby mnie po pierwszym karmieniu piersi nie bolaly tez z philipsa jeszcze kupilismy stanik do karmienia poki co jeden starczy i pampersy w sklepie nie moglam sie opanowac i skarpetki kupilam takie sliczne rozowe z pingwinkami i grzechotka w srodku podobno (jak mi mowili na zajeciach w szkole) sa bardzo fajne bo dziecko grzechoczac nozka lepiej poznaje swoje ruchy i ulozenie nozek 🙂 z piersi mi juz wyplywa jakas wydzielina .... Tez tak macie ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej wieczorowo.
Mały harcuje,ja zaraz ide spac bo po 6 dzis sie obudzilam.
Anuna super ze zakupki udane.
Jesli chodzi o fotelik to tez myslelismy o city, ale Pan w sklepie nam porównal ze city ma 3 w testach adac, a cabrio 4, pozatym jest szerszy i wiekszy, ma oslony boczne na główke , city niestety nie,
Różnica cenowa nie wielka, wiec wzielismy cabrio fixa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...