Skocz do zawartości

Lutowe mamuśki 2014 r. | Forum dla mam


mixidixi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
ja dzis poraz kolejny miałam problemy ze spaniem. ZAsnełam po 2 a przed 7 juz pobudka. Poczytała książkę żeby męża za rano nie budzić a od 10 do 13 zrobiłam sobie drzemkę 🙂 przez to moja dzisiejsza niedziela bedzie jakaś krótka.

Nana brzuszek masz naprawdę mały ale jak widać każdy ciążę przechodzi inaczej. Ja mam na plusie juz 18 kilo i pewnie do porodu 20 przekroczę. Pociesza mnie to że Dodi też tak duzo miała w pierwszej ciąży a w drugiej to się nie powtórzyło

Torbe do szpitala zamierzam w przyszły weekend spakować. W czwartek idę do ginekologa i po wizycie dopiero zabiorę sie za to. Wyprawke tej już skompletowalam. Zostało mi prześcieradło do wózka i poszewki do poduszki na zmianę bo mam po 2 komplety pościeli a wydaje mi się, że poduszeczka często może byc obsliniona albo Maleństwu może się ulać. W hurtowni dziecięcej która jest niedaleko mnie dostawy maja mieć dopiero po 10 wiec po lekarzu w czwartek się tam wybiorę i mam nadzieje, że dokupię te brakujące rzeczy.

A czy wy zastanawiałyście sie już nad szczepieniami dla waszych pociech? wczoraj troche o tym poczytałam i mam lekki mętlik w głowie. NIe wiem na co sie zdecydować z tych opcji dodatkowych, czy warto kuc niepotrzebnie Małą i wogóle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Oj dziewczyny no i widzice, wszyscy mi to samo z tym brzuszkiem mówią, ale ja ogólnie na początku ciąży schudłam, potem te wydarzenia ze śmiercią taty, dodatkowy stres i kto wie może to miało wpływ. Tak czy inaczej we wtorek u lekarza zobacze ile przytyłam bo trzymam się tamtej wagi ale teraz mam wg mojej coś ok +9/10 kg, najważniejsze żeby mała urosła i przytyła. My z mężem robimy co m-c zdjęcie brzuszka i jakbyście widziały mnie na początku ciąży i teraz to byście stwierdził że jestem ogromna 😉 ale nie mogę wrzucać tu linków ani zdjęć więc nie ma porównania 😞 Poza tym przecież całkiem możliwe, że mała urodzi się np. pod koniec lutego a to kolejne tyg różnicy 🙂

Aldonka my o szczepieniach rozmawialiśmy z położną na szkole rodzenia. Powiedziała nam "w sekrecie" że wielu lekarzy "poleca" pakiety szczepień, bo też mają z tego korzyści 🥴. Ogólnie jak położna chodzi na wizyty patronażowe to zauważyła, że to jak mamy robią szczepienia zależy od pediatry do jakiego chodzą, a co najlepsze to jak dzieci chorują wcale nie zależy od tego jakie mają szczepienia porobione, jedna z mam się zapożyczyłą, bo tak jej lekarz nagadał o tym jak ważne są szczepienia. Ogólnie nie potrafiła nam doradzić, bo powiedziała że jak ze wszystkim, jak kogoś stać to nie ma problemu, jak nie to musi więcej rozważyć. Ogólnie moja kuzynka zrobiła tylko podstawowe szczepienia i dziecko póki co zdrowe, kuzyna dziecko też zdrowe, ale co chwilę biegali na kolejne szczepienie 🙂 Jedyne co potwierdziłam, to że szczepionka wcale nie zapobiega przed zachorowaniem, ale przed ewentualnie lżejszym przejściem choroby. Mój brat nie ma co się oszukiwać kasy za bardzo nie miał, a 2 dzieci więc szczepień nie robił, poza tymi podstawowymi oczywiście. Mała kończy 7 lat mały 5 lat - jedne ze zdrowszych dzieci w szkole i przedszkolu, żadnych problemów 🙂 Myślę, że może dziewczyny które mają już dzieciaczki mogłyby się wypowiedzieć i nam pomóc 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dobry wieczór, pora chyba na moją wypowiedz 🙂
Na pocztak dwa słowa o dzisiejszym dniu, generalnie ogarnelismy dom ze światecznych ozdób i choinkę, caluśka opadła, igiełek cała podloga, bylo sprzatanie..
Potem obiadek i odpoczywanie, mąż podwyższył łóżeczko, czekam na pensje zamówię materacyk, wybrałam lateksowy z 2 opcjami twardości.

Dziewczyny która kupiła murę 4 plus ? Nana to Ty ? bo nie pamietam..
juz sama nie wiem,,dostaje świra z tymi wózkami, jhakbym juz miala to by bylo po problemie..

Bylismy na światełku do nieba na WOŚP, piekne fajerwerki 🙂
Potem w caffe na goracej czekoladzie i ciachu, zjadlam jakas tarte cyrtynową.
Niedawno przyjechalismy.

Co do szczepien..
Julka ma 4 lata w lutym, na ten moment z powazniejszych chorób przeszła : rotawirusa , szkarlatyne , 3 dniókę, reszta to przeziebienia i raz zapalenie oskrzeli.

Szczepilam ją od poczatku szczepieniami płatnymi szczepionką INFARIX 5 W 1 (tak polecił pediatra, chodzilo raczej o mniej wkłuć podczas szczepien i mniejszy stres, szczepionka kosztowała nas około 180 zł bylo ich 4 do 18 miesiaca.
Nie szczepilam na rota ani pnełmokoki,czy meningokoki.

Załuje ze nie zaszczaepilam małej na rotawirusy bo dziecko powyzej 2 lat daje sie tylko jedną dawkę a moja Julka wlasnie jak poszla do przedszkola od 2 lat zachorowała i lezała ponad tydzien w szpitalu odwodniona, schudla nam chyba ze 2 kg i bardzo ciezko to znosiła.

z tym ze wtedy mielismy troche wiekszy budzet na szczepienia, kasa sie nazbierała, a to z becikowego, a to ze zwrotu z podatku czy od tesciów na start, teraz nie mozemy liczyc na nic dodatkowego...wiec nie wiem jak to bedzie z tymi szczepieniami.
Chcialabym ograniczyc malemu stres zwiazany z kłuciem , tu macie tabelkę jak to wyglada ile razy przy jakiej opcji.

http://www.szczepienia.pl/Kalendarz_szczepien/0-3_lata.aspx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny :p ja dalej z domu tzn z lozka staram sie nie wychodzic brzuch mnie do dolu ciagnie ciezko mi sie chodzi ogolnie czuje sie jakbym miala worek przesuwajacych sie cegiel w brzuchu :p jeszcze jak podczas chodzenia mala kopie to jest meczarnia :p hormony mi strasznie buzuja :p jakas wrazliwa sie zrobilam czesto sie z mezem kloce wszystko mnie denerwuje a najgorsze jest to ze jak te hormony buzuja to mala sie zazwyczaj budzi i strasznie rozpycha kopie mnie w biodra i pecherz co cholernie boli :p cos czuje ze jak sie urodzi da nam popalic 🙂 co do szczepien slyszalam ze te rotawirusy jest tyle odmian ich ze nie uchroni sie przed wszystkimi dziecko bo szczepionka nie zabezpiecza przed wszystkimi odmianami rotawirusa i ze to wydatek bezsensu a pneumokoki to najlepiej zaszczepic dziecko przed pojsciem do przedszkola wtedy dostaje tylko jedna dawke i duzo mniej to kosztuje bo jak dziecko przebywa w domu to nie ma sensu szczepic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anuna usmiałam się z porównania cegieł przesuwajacych w brzuchu 🙂
ale uwierz i ja czasem tak mam, szczególnie jak przewracam sie z boku na bok, czuję jak mały sie tam przelewa, albo jak mąz kieruje autem i jakoś zachamuje za ostro to tez wszystko czuje.
Z Julką tak w ciazy nie miałam, pewnie przez wiecej tłuszczyku mniej czułam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a tak pozatym to i ja dołanczam do tych " nie śpiących " zasnełam jakoś przed 2 , obudziłam sie o 6:20 , w dzień nie moge spać.
Jak już teraz się nie wysypiamy to co bedzie jak dzieciaczki nam sie urodzą.Nie chce o tym nawet myśleć !

Ide zaraz sie ogarnąc bo jade z siostrą ( też w ciązy ) na wyprzedaże, ja oczywiście nic nie kupję bo wydałam troche w zeszłym tyg, ale chociaż pochodzę troche z nią.
Do poźniej ..pa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
HEj dziewczyny ja ood paru ni mam brązowe plamienia i ból brzucha jak na okres,wizyte mam za tydzień,ale już zisiaj ide niech mi powie co sie dzieje.Martwie sie tym bo miałam mieć cesarke a jak mnie złapie wcześniej,z drugiej strony to jest ukończony 36 tydz więc jeszcze przynajmiej tydzień żebym wytrzymała 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Amelia trzymaj się.
Ja wczoraj dopiero o 3 zasnełam. Dobrze że dostałam na swieta książki do czytania to chociaż mam co robic po nocach. Dodi ta stronka ze szczepieniami jest naprawdę fajna sama z niej właśnie czytałam. Jesli chodzi o hormony to ja tez drazliwa jestem i nie ma dnia żebym nie płakała z jakiegos powodu. Wczoraj nawet jak oglądałam orkiestrę w tv to sie wzruszyłam i popłakałam bo to przecież dla dzieci.
Ja szczepieonki zintegrowane chyba ominę. 3 wkucia zamiast jednego dziecko może wytrzymać a to w całości ponad 500 zł. Myślę że lepiej je spożytkować właśnie na jakieś inne szczepionki. Nie oszukujmy się że kasa sie liczy a przy dziecku każda złotówka jest ważna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Amelia zobacz Izunia tak się bała, a dała radę i wytrzymała to Ty też wytrzymasz 🙂
Anuna a jeszcze 2-3 str wcześniej pisałam do Dodi o tym jak to ja się wrażliwa i rozdrażniona zrobiłam a tu proszę 🙂 Ja wczoraj też bardzo późno się położyłam potem dłuuuugo zasnąć nie mogłam, wstałam rano jak mąż wychodził do pracy, poszłam do toalety, napiłam się i jeszcze na chwilkę położyłam ... leżałam leżałam myślałam o wszystkim i ... obudziałam się o 11 😁 ciekawe jak to będzie jak już mój Misiaczek będzie na świecie 😉 będę wspominać te czasy jak można było sobie odespać 🙂

WÓZKI
Dodi nawet mi nie mów chyba ten sam problem mamy 🙂 Mój mąż był zdecydowany na murę plus, w ten dzień co mieliśmy zamówić ja mu wspomniałam o tej amortyzacji i z ciekawości pojechaliśmy jeszcze jeden ostatni raz w piątek obejrzeć wózki do smyka do K-c. My szukaliśmy tak: 4 koła, najlepiej pomopowane albo jak w murze piankowe, przednie skrętne, duża gondola, duża obszerna spacerówka z dużą budką żeby dziecku n a jesień i zimę jak się będzie trzeba przesiąść nie padało i nie wiało do środka, koszyk pod wózkiem najlepiej jak największy i jak najbardziej dostępny, ciężar nie ma dla nas znaczenia bo mamy teraz windę a w przyszłości baardzo chcielibyśmy mieszkać w domku. Nasi znajomi np mieszkają na 3 piętrze bez windy i dla nich priorytetem jest waga wózka. Mój mąż zdecydował się na murę bo stwierdził że wózek będzie solidny i wytrzyma niejedno dziecko a nie ukrywam, że możemy zainwestować, ale tylko pod warunkiem, że wózek nam posłuży na lata, bo wściekłabym się gdbym wydała 2000 na wózek, który oo 1 dziecku byłby do wyrzucenia 🥴
No więc przekonałam męża, że może niekoniecznie wydawać tyle kasy na wózek a znajdziemy coś równie dobrego za mniejszą kasę. W smyku zauważyłam że jak jest założona gondola to jest kiepski dostęp do koszyka pod spodem, co mi się nie spodobało, rączka jest tylko wysuwana góra dół, a gondola na co nikt nie zwraca uwagi jest bardzo "otwarta" tzn nie ma ani daszku, ani takiej pionowej stójki żeby dziecku do środka nie wiało. Wydaje mi się że to ważne tym bardziej że dzidzia urodzi się zimą, ale może się mylę. Zatem znaleźliśmy 2 wózki spełniające nasze wymagania a tańsze od mury, mianowicie "Jedo Fyn 4ds Memo" oraz "Baby design Lupo Comfort". I tak jedo ma fajną gondolę która po zdjęciu służy jako bujaczek, buda jest fajnie osłonięta, z tyłu można odpiąć latem fragment i zostaje siateczka która zapewnia fajny dostęp powietrza i nie trzeba odsłaniać całej budki. Fajna regulacja oparcia w gondoli. Spacerówka spora z dużym daszkiem, dobra jakość materiałów z jakich wykonany jest wózek, prowadzi się fajnie jest skrętny, wydaje się być bardzo solidnym wózkiem. Wydaje mi się że ma nawet więcej zalet niż mura, poza tym że np. stelaż w murze jest mega prosty co mi się bardzo podoba, a w jedo memo jest taki hmm mało dopracowany, trochę wystają śruby i mniej elegancko wygląda no ale to już naprawdę chyba najmniejszy problem 🙂 Aha no i oczywiście jest amortyzacja, więc wózkiem pobujasz a w murze nie ma na to szans. Poza tym pozytywne opinie na necie jakoby wózek nadawał się na każdy teren. Koszt allegro ok 1539 taniej o 400 od mury.
Baby design Lupo comfort - 4 pomopowane koła, gondola duża, osłonięta, też możliwość odpięcia fragmentu budki w gondoli i jest siateczka na dopływ świeżego powietrza 🙂 Spacerówka duża, duży daszek, wygodna wkładka w środku którą można wyjąć i prać. Ogromny koszyk pod wózkiem i dodatkowo zamykany na zamek. Tak jak w jedo rączka regulowana a nie wysuwana jak w murze. Niestety wygląda na dużo gorszy materiał wykonania niż jedo, ale kobita w smyku powiedziała że spokojnie wytrzyma i tylko takie wrażenie robi. Mega plus za najłatwiejsze jakie widziałam wypinanie i wpinanie gondoli i spacerówki, no po prostu klik i już zamontowane, gdzie w murze potrzebne są jednak adaptery. Stelaż bardzo prostu i podobny do tego w murze, ale nie oszukujmy się wygląda jak "podrobiona mura" :P jednak najbardziej chodzi o to że nie robi wrażenia tak solidnego jak " m plus". Prowadzi się genialnie bo wszystkie koła mają amortyzację i wózkiem się płynie, ciekawe tylko jak długo bo na forach wózek chwalony tylko że po pół roku zaczyna trzeszczeć i skrzypieć, a mój mąż uważe że to włąśnie wina amortyzacji no i coś za coś 😞 Koszt ok 1350 allegro. Taniej o 200 od jedo, taniej o 600 od mury Jak wróciliśmy to do nocy później czytałam fora a potem w sobotę jeszcze raz pojechaliśmy do Mega Store Smyk w Gliwicach (widzisz Dodi Ty chociaż masz na miejscu w W-wie wszystko 🙂 ) i tam zdecydowaliśmy że Jedo albo Baby Design. Mój mąż już wie że Jedo bo jest dla niego opcją pomiędzy, a ja nadal się zastanawiam że może ten beby design nie byłby najgorszy, też by wytrzymał a przyoszczędzilibyśmy kasę. ZGŁUPIAŁAM JUŻ TOTALNIE. Na wózek też się czeka więc trzeba już zamawiać, a ja po prostu rozkładam ręce. Jak nie było takiego wyboru i ludziom w głowach nie mieszali to jak moja mama - 5 dzieci w jednym wózku przewoziła i się nie zastanawiała 🙂 Ja dostałam kuuupę ubranek używanych od znajomych i dokupiliśmy naszej tylko kilka body i sweterek jak byliśmy w Londynie, bo tam mega tanio, a niedawno kombinezon nowy i tyle, mam co dostałam i nie wymyślam, Szkoda że wózka po kimś nie mamy to jeździlibyśmy tym co jest bez wymyślania, a tak to człowiek w tym konsumpcynjmym świecie sobie sam problemy stwarza 😁

My w niedzielę zawsze na obiad do mamy jeździmy, jeszcze nam się na dziś dostało to mam z głowy i nie muszę w kuchni dzis sterczeć 🙂 Wczoraj upiekłam sernik, bo jeszcze mi twaróg został a się data kończyła to deser na dzisiaj też jest 🙂 Jak przez całą ciąże się obyło tak teraz bym jadła słodycze tooonamiiiii 🙂 Odliczam godziny do wizyty u lekarza - szkrab rośnie i głowę pod żebra wciska, ciężko siedzieć w jakiejkolwiek pozycji 😞

No i jak już walnęłam elaborat to pytanie: w tamtym tygodniu pierwszy raz poczułam tekie dziwne ukłucie w kroczu, że aż musiałam przystanąć, bo nie mogłam się ruszyć na ulicy. Od tego czasu już kilkakrotnie coś mnie tak hmm kłuje, pobolewa, "ciągnie", trwa to zawsze kilkanaście sekund i przechodzi. Przyszło mi do głowy że albo coś z szyjką albo mała mi tam kopytka wpycha ??? Dobrze że już jutro wizyta ...


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam!
Ja już po wizycie, na wstępie lekarz mnie pocieszył bo powiedział, że mała ma dwie nerki (ostatnim razem nie widział jednej z nich ). Kruszynka waży ponad 2,5 kg i wszystko z nią w porządku. Gorzej jest ze mną... Lekarz kazał się oszczędzać bo moja szyjka ma 1,5 cm i się skraca dalej- nie wiem co mam o tym myśleć w tym tyg w którym jestem. Dał mi 2 tyg czasu do porodu więc do końca stycznia powinnam według niego urodzić. ciężko jest się oszczędzać mając trzy latka w domu , na mężczyznę nie mogę liczyć bo nasz związek wisi na włosku i od tygodni nie mieszkamy razem a wytrzymać ze sobą możemy do godziny max.. Smutne to ale zostałam z tym wszystkim sama , nie mam żadnego wsparcia z jego strony i mam wrażenie że bycie rodzicem przerosło go... Smutne to że przed tak ważnym wydarzeniem zostaję sama 😞 Przepraszam ale musiałam się wyżalić aby uszły emocje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej.
Amelia daj znać jak po wizycie..a może już czop sluzowy odchodzi przed porodem..? Miejmy nadzieję że jeszcze wytrzymasz chociaż z tydzień czy dwa.
Aldona pochwał się ci tam teraz czytasz, ja też lubię książki,ale już wszystko przeczytałam.Czatuje teraz na poradnik "Mamy francuskich dzieci nie płaczą" czy jakoś tak...ponoć warto przeczytać. Współczuję tych nocy. Pewnie po porodzie będziemy tak zmęczone że będziemy zasypiac bez problemów.
Nana to masz to samo co ja, na początku miała być mura bo jakość i wygląd mi odpowiadał, potem w Smyku pojezdzilam jedo fyn 4 ds memo i zakochalam się a amortyzacji tego wózka. Pani że Smyka pokazała mi baby design lupo komfort , po porównaniu z jedo nawet byłam na tak, przekonala mnie b.duza budka, wkładką dla małych dzieci, faktycznie jakość mat. Gorsza, lecz wózek tańszy i na allegro w tajnej cenie. Więc zaczęłam szukać opinii, w zwiazku z tym iż ta wersja jest stosunkowo nowa nie było ich dużo, lecz sporo typu że skrzypi itp, wiec odpuscilam. Wolałabym jedo. Teraz znalazłam w m jak mama wózki firmy turek ,popatrzylam w necie i spodobał mi się tutek tirso w wersji eco skóra granat -biel. Opini mało ale jak są to dobre, poza tym ładny design. Mi zależy na tym samym co Tobie, waga też nie przeszkadza,mieszkamy w domku. Chciałabym by synek miał komfort i nie gniezdzil się jak sardynka w gondoli, i miał sporo miejsca w spacerówce. Cena też gra rolę, bo nie ukrywam że mamy sporo wydatków. Dziś byłam z siostrą w Smyku i jeździłysmy właśnie baby design, jedo i mura, mura najgorzej wypadła w amortyzacji, i jakoś ten krótki mały kijeczek bi nie można tego nazwać barierka też kiepsko wypadł... Wolałabym mieć normalną barierkę. Mąż upiera się na jedo, ale marzę o bebecarze który kosztuje bagatela 2980 bez dodatków. Może jego prostota nie przyciąga uwagi jak w innych nowoczesnych wózkach, ale wózek jest ponoć nie do zajechania, ma 3 mcy gwarancji, super serwis i świetne opinię. Próbuje znaleść gdzieś dodatkową kaske i ńze by się udało... W sumie nie muszę się chyba spieszyć, czuje że nie urodze wcześniej niż za 2 tyg, potem i tak nie wyjde od razu, a pozatym maja przyjść mrozy i przeczuwam że zacznie mrozic, i będzie jak w zeszłym roku że 14 kwietnia na święta był mróz i zawierucha, więc pewnie nie wyjde zbyt szybko... Czego bym nie chciała bo można się zdołować siedząc tyle mies. W domu.

Miałam dziś nie wydawać pieniędzy, ale kupiłam sliczny rozpinany taki dorosły sweterek na 68 i polo z łatami ba rękawach, plus sobie taka ala podomke, a la szlafroczek za biodra z mieciutkuej bawełny, taka szmatka która pozwala na chodzenie po domu na luźno ale nie wygladajaca jak szkafrok czy pizama
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Martitka pisz i sie żal, pi to jesteśmy tu by rozmawiać i sie wspierać. Przykre to że Twój mężczyzna się nie angażuje, niech zgadne jest młody ? Ma około 26 lat ? Nie martw się , mam nadz. Że przetrwacie . My z mężem mieliśmy kryzys po urodzeniu Julki,ale przetwalismy. Życzę Tobie tego samego. I oszczędzaj się tam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Martitka nie przejmuj sie chłopem ja wczoraj tak się z moim pokłóciłam że spałam w pokoju obok :P lekarz kazał mi leżeć i jak słysze marudzenie męża pod nosem że musi obiad zrobić posprzatać czy gary pozmywać to mi się niedobrze robi :P tylko się denerwuje jeszcze jak myje podłoge na odwal się jakąś brudną szmata to mnie dosłownie krew zalewa :p nie wiem czy wszyskie chłopy takie są jeszcze troche i mojego chyba rozniose:P

Co do bólu pod brzuchem to teżtak często mam jak ide albo jak leże nawet i jestem niemal że pewna że tam mała swoje rączki wpycha i sie bawi :P

Martitka widze że też z WCH jesteś 🙂 fajnie gdzie planujesz rodzić Świebodzice czy WCH ?
możliwe że w szpitalu się spotkamy 🙂

Dodi super zdjecie !! gdzie ten twój brzuszek ?? 🙂 czarne tak wyszczupliło że go nie widać 🙂 i widze że imie już wybrane- Kubuś śliczne 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dodi właśnie z wiekiem pomyłka, jest w średnim wieku, ale był bardzo rozpieszczany przez swoją babcie i tak naprawdę nie zostal nauczony prawdziwego życia... Ciągle mial lajcik w domu. Może poukłada się ale narazie nadajemy na zupełnie innych falach.

Anuna tak jestem z Wałbrzycha i będę rodzić tutaj i nas. Rozważałam opcję Świebodzic ale jednak Wałbrzych wygrał mimo wszystko ma super opinię i pierwsze dziecko tez tam rodziłam. A nuż może spotkamy się na porodówce. Ja już dziś pakuję torbę, lekarz mnie wystraszył i wolę być przygotowana 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Martitko przykro bardzo, że tak to się głupio w życiu dzieje, a może się jeszcze fajnie poukłada, zawsze trzeba być dobrej myśli. Czasem coś co nas przerasta i przeraża z perspektywy czasu wygląda zupełnie inaczej. Ja tu o głupotach jak wózek, a Ty masz poważne problemy i dobrze, że się z nami dzielisz, bo to zawsze lżej na duchu. Najważniejsze że z dzidzią wszystko dobrze, a Ty staraj się chociaż odpoczywać jeśli tylko będziesz miała chwilkę.
Anuna jak piszesz o relacjach z mężem to wykradasz mi moje myśli z głowy hehe 😁
Dodi zamówiliśmy Jedo jak mąż wrócił z pracy. Postawił mnie pod ścianą, klamka zapadła i amen nie oglądam już więcej i nie porównuję, bo się załamię 😜 ps. Zdjęcie śliczne

Idę pod prysznic i spać! Jak nie będę umiałą zasnąć to też mam od mamy jakieś książki, nakupiła w biedronce za grosze 🙂 Jak nie czytałyście to polecam serię Anny Ficner-Ogonowskiej, książki ciepłe, życiowe, mądre, zabawne i piękne. Ostatnią nie byłam już tak oczarowana jak pierwszą, ale warto je przeczytać. Dobrej i przespanej nocy wszystkim!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia


Dodi super zdjecie !! gdzie ten twój brzuszek ?? 🙂 czarne tak wyszczupliło że go nie widać 🙂 i widze że imie już wybrane- Kubuś śliczne 🙂)



Anuna brzuch a i owszem jest , pokaze Wam a co tam :P 🙂
[URL=http://www.fotoszok.pl/show.php/1854591_80234020152d06c60ab81d-390944-wm.jpg.html][IMG]http://www.fotoszok.pl/out.php/t1854591_80234020152d06c60ab81d-390944-wm.jpg[/IMG][/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia


Dodi super zdjecie !! gdzie ten twój brzuszek ?? 🙂 czarne tak wyszczupliło że go nie widać 🙂 i widze że imie już wybrane- Kubuś śliczne 🙂)



Anuna brzuch a i owszem jest , pokaze Wam a co tam :P 🙂

[URL=http://www.fotoszok.pl/show.php/1854591_80234020152d06c60ab81d-390944-wm.jpg.html][IMG]http://www.fotoszok.pl/out.php/t1854591_80234020152d06c60ab81d-390944-wm.jpg[/IMG][/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dodi fajny brzuszkowy domek ma Twoje malenstwo 🙂 a co do wozkow czy ktoras z Was zna jakies opinie na temat Mothercare quantum urban travel system 3kolowy? my zamierzamy taki zakupic bo tu gdzie mieszkamy jest ta firma bardzo popularna ale tak czytajac Wasze opinie to ile wozkow tyle opini.pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
🙂 piłeczka 🙂 fajnie wygląda Dodi 🙂 ja mam podobny brzuszek Dodi dobrze go zamaskowałaś czarną bluzka 🙂
co do spania popołudniu drzemkę miałam i teraz usnąć nie mogę mała jeszcze cały czas stuka do mnie :P mąż w pracy wraca o 5 im bliżej porodu tym bardziej boje się zostawać sama w domu bo jak zaczne rodzić to co wtedy :P nie chce trzeci raz karetką jechać :P
🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dodi super brzuszek 😆

Ja się swoim może jutro pochwalę jak zasiądę do laptopa bo teraz niestety juz tylko telefon mi został pod ręką.

Anuna ja też boję się sama zostawać w domu w szczególności że mam pod opieką już jedno dziecko więc jeżeli zaczęłoby sie to sama nie wiedziałabym co robić pewnie bym spanikowała.

Torbę już spakowałam więc czuję sie lżej.

Czy któraś z Was też ma już krótką szyjkę taką około 15 mm?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moja szyjka tez ma 15 mm,ale na tym etapie już funkcjonuję normalnie. Mam skończony 37 tydz. Co do planu ja na szczęście mimo że nie mam rodzicow na miejscu to jest koleżanka 6 km ode mnie, w razie co Julke na noc weźmie i ma upoważnienie do przedszkola. Pozatym nasi najlepsi znajomi, Ewa nie pracuje więc telefon i przyjeżdża zająć się Julka. Noi tak awaryjnie sąsiedzi zza obok naszego domku,ale koleżanka w ciąży i pracują,ale plan jest. Mąż pracuje 10 min aurę od domu.. ale ma w czwartek piątek szkolenia poza warszawa z noclegiem. Potem za tydzień galę regionu z noclegiem, i 30,31 znowu galę ale całego Banku. Więc nie wiem jak to będzie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anuna super fota z brzuszkiem, będzie pamiątka !
Martitka dasz radę, nie spanikujesz, wiesz ci Cię czeka już rodzilas, trzeba myśleć pozytywnie. W takiej sytuacji na pewno się ktoś dzieckiem zajmie.

P.s dziewczyny mam bliska rodzinę w wałbrzychu ale nigdy tam nie byłam...zazdroszczę że macie blisko w góry... Kocham góry..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...