Skocz do zawartości

Lutowe mamuśki 2014 r. | Forum dla mam


mixidixi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Nana- dziś usg więc się wszystkiego dowiem... nie mogę się doczekać chociaż wydaje mi się ze głowa jest nisko bo ciągle coś naciska mi mocno na pęcherz i krocze ... momentami ciężko chodzić 😉

Iza- chyba zazdroszczę Ci tego rozwarcia... niby jeszcze czas ale ja bardzo chciałabym urodzić w lutym ale przed terminem... z córą musiałam się położyć do szpitala w dniu terminu i urodziłam dopiero po teście oksy i całodziennym chodzeniu po schodach... w domu ostatnie dni robiłam wszystko aby urodzić - łącznie z olejem rycynowym, który w przypadku mojej siostry zadziałał za każdym razem a u mnie nic nie działało.. tym razem nie chcę kłaść się na długo do szpitala bo w domu Zosia i wiem, że będzie to trudne... niby ma się kto nią zająć ale ciężko mi sobie wyobrazić że na tyle dni się z nią rozstanę...
co prawda widzę coraz więcej oznak zbliżającego się porodu ale z córą też tak było na długo przed terminem więc już wiem, zę to nic nie znaczy... chociaż ostatniej nocy miałam tak bolesną serię skurczy, zę już myślałam, zę czas wstać i pakować torbę... ale jakoś się rozeszło...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Edytko trzymam kciuki żeby wszystko się rozkręciło i żebyś już niedługo tuliła swoją dzidzię w ramionach.

Zocha ja też już bym chciała urodzić , chodzę z rozwarciem i czuję się jak na bombie boję się wyjść już nawet do sklepu bo przy pierwszym dziecku wody mi odeszły...

Ja byłam dziś na badaniach krew , mocz, glukoza. Dziś jadę też na wymaz do szpitala. Ah jak tam wchodzę to aż mnie trzęsie ...
DODI jak samopoczucie? 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny ale fajnie 🙂 też bym chciała żeby się u mnie coś ruszyło boje się że przez te tabletki moge po terminie urodzić 😞 mała trzyma się rękami i nogami nic nie skutkuje sama chyba chce zadecydować kiedy wyjdzie :P dawajcie znać na bieżąco 🙂 trzymam kciuki 🙂)
Dodi a jak tam u Ciebie??
🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Edyta , Izunia jak tam??? Coś sie ruszyło? Ciekawe która pierwsza urodzi. Ja wczoraj dopiero zaczełam pakowac torbę do szpitala. Juz sobie wszytsko przygotowałam, teraz zostało mi juz zmieszczenie tego jakos do walizki. Dziś znowu pobudka o 4 .00. Masakra. Całe szczeście zrobiłam sobie jeszcze 2 godziny drzemki. Ja cały czas myślę o porodzie. Już mnie głowa od tego boli. Jakoś nie potrafię wyluzować i myśleć że będzie wszytsko ok bo cały czas mam jakieś czarne myśli ale taka juz moja natura czarnowidza.

Nana ja robiłam sobie stópki bez żadnego malowania paznokci. U stóp też trzeba mieć naturalne. Słyszałam o przypadku jak do szpitala kosmetyczka jechała żele ściągać ze stóp rodzącej wiec lepiej nic na nie nie nakładać 🙂

Dziewczyny powiedzcie mi czy trzeba robic sobie jakąś lewatywę przed porodem bo nie do końca wiem jak ugryżć ten temat.

Dodi jak tam u ciebie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nie trzeba robic lewatywy ale lepiej jak jest taka mozliwosc sobie zrobic zeby niespodzianki przy porodzie nie miec 🙂 zalezy w ktorym momencie trafisz do szpitala i czy bedzie czas na to ... slyszalam ze przed porodem i tak i tak organizm sie oczyszcza czyli rozwolnienia sie dostaje ale tez nie zawsze :P lewatywa nie jest taka straszna podobno 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
co do lewatywy to nie ma się czego bać... mi ją zrobiono w szpitalu i szczerze powiedziawszy było mi wtedy wszystko jedno .. na porodówce dziewczyny wymiotują, odchodzą im wody, załatwiają się czasami mimowolnie...wydawało mi się że lewatywa będzie czymś krępującym ale w sumie to takie złe to nie było... nie mogę powiedzieć że było miło ale też nie wspominam tego źle...
plus lewatywy podczas porodu jest też taki, że przyspiesza ona zwykle rozwieranie szyjki i w moim przypadku też tak było, więc wg mnie warto...
dodatkowo po porodzie jest zwykle obawa przed pierwszym załatwieniem się więc oczyszczenie jelit przed nim też wydaje się być dobrym pomysłem 😉
nie wiem czy w szpitalu, w którym teraz zamierzam urodzić lewatywa jest wykonywana ale jeśli tak to ja się zdecyduję
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też miałam lewatywę przy pierwszym porodzie i z całą odpowiedzialnością mogę powiedzieć że nie jest to nic strasznego, gorsze było dla mnie ściągnięcie szwów w szpitalu czy rodzenie lożyska jak mi się położna z lekarzem rzucali na brzuch - myślałam że się zwymiotuję....

U mnie także cisza ale już mega dokucza mi ból krocza i kości łonowej ... No i jak mała się mocniej rusza to w kroczu mnie tak ciągnie nieprzyjemnie.

Anuna może spotkamy się na porodówce 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc, przepraszam że nie pisałam,ale jakoś tak ciągle coś.. pobudka po 6;ciśnienie,śniadanie,obchod,ktg, prysznic, potem się ogarnelam i umalowalam. Poszłam do dziewczyn co już porodziły,dziś wyszły. Poczytalam książkę. I tak leci dzień. Teraz była koleżanka z pracy, przywiozła pyszny czekoladowy torcik mniam. Wsunełam do lekkiej kawki. Na obchodzie nic ciekawego, tylko ktg i jutro obchod z profesorem. Mieli robić przepływy pepowinowe ale tylko gdy ktg by źle wyszło..wychodzi dobrze. Więc w sumie jestem tu tylko na ktg, już czekam aż będzie pon.aż wyjde do domu. Chyba że wyjdzie coś nie tak to będą wywoływac. Trochę mam skurczy,ale takie lekkie. Co do brzuszka to urusl trochę, od jedzenia i leżenia. Lewatywe miałam, poprosiłam przed porodem, nic złego.. a komfort duży. Warto też pamiętać o depilacji, ja bym nie chciała żeby ktoś obcy mi tam gmyrał.. wczoraj golilam nogi bo od czwartku już odrosly. Ale bikini zrobię w domu, ni chyba że mnie nie puszcza to jakoś tu będę musiała. Zastanawiam się czy powinnam kupić jakieś ubranka na 50 cm, skoro Kubuś ma być malutki. Mam sporo na 56 w sumie, trudno najwyzej będą za duże. Edytka trzymaj się.. dawaj znać co i jak . Ciekawe która pierwsza urodzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny 🙂
zajrzalam do Was z ciekawości, czy któraś juz urodzia? 🙂 ja mam termin cesarki na 3-ciego lutego-przodujące łożysko.Jestem już spakowana i gotowa 🙂 mój pierwszy synek urodził się przez cesarskie cięcie również w 37 i 2 dniu, zrobil niespodziankę, bo operacja była planowana na za 5 dni, ale doeszly mi wody w domu i wszystko się przyspieszyło. Obecnie liczę, że tego typu niespodzianek nie będzie i córcia urodzi się w ustalonym terminie.
Życzę wszystkim lekkiego porodu i niezapomnianych chwil z maleństwem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny co można zrobić żeby sie skurcze zaczeły? :P już chciałabym urodzić 😞 mała coś mało aktywna jest wypycha się jedynie, co do golenia to teraz bardzo szybko mi włosy odrastają wole mieć okolice bikini cały czas ogolone bo potem jak sie skurcze zaczna to na szybko nie dam rady ogolic teraz co 4dni mam golenie:P
Martitka całkiem możliwe hehe jak będziesz w szpitalu czy ja tam trafie to dam znać i jak drugą przywiozą to sie poszukamy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dodi ciesze sie ze u Ciebie wszystko w porzadku mysle ze nie ma sensu kupowac ubranek na 50 bo maly szybko urosnie i szkoda pieniedzy w ciagu tygodnia juz moga być za małe
Ide sie troche powyginać w domu :P mąż ma popołudniówki i nie mam z kim na spacer pójść a podobno to też pomaga w przyspieszeniu porodu 🙂
Wypiłam dzis litra herbaty z malin 🙂 już patrzeć na nią nie moge ... jutro jade na zajecia z oddychania do szkoły rodzenia :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No to ANUNA będziemy musiały tak zrobić oczywiście jeżeli się tak w czasie zgramy 😉

Już pisałam niedawno, mój lekarz mówił że na wywołanie porodu najlepszy jest stosunek płciowy ale jest jeden warunek że trzeba conajmniej 15 min być z zawartością czyli nogi do góry i tak sobie leżeć. Lub masaż szyjki macicy który wykonuje lekarz lub położna. Schody są też równie dobrym sposobem na wywołanie porodu no i wszelakie cieższe porządki w domu. Mojej mamie odeszły wody jak się trochę naschylała myjąc podłogę. Mam nadzieję że pomogłam 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
SKOROM ja też jestem taka jakaś "krucha" ostatnio, co chwilę płaczę, smieję się , jestem smutna... 😞
Kłócę się co chwilę z mężem jestem jak wulkan emocji.. Ale wydaje mi się że to normalne w naszym stanie , przejdzie po porodzie 😉
P.S. Albo będzie jeszcze gorzej 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anuna ja Ci dam radę sprawdzona na 3 osobach. Pomasuj sobie sutki,mi odeszły wody po masażu. Tylko czemu chcesz wywołać już poród ? Dziecko wie kiedy ma się urodzić.. nawet nie masz skonczknego 37 tyg ,poczekaj jeszcze... Jeszcze zatesknisz do chwili kiedy byłaś sama że sobą i mężem uwierz mu.mi,wiem że już nie mizes,się doczekać jak my wszystkie, ale uwierz natura wie ci robi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Iza ja mam skurcze od 2 dni. Nawet na ktg pisza się do 130 . Ale są nie regularne, w moim przypadku niech jeszcze się nie rusza. Wolę by mały jeszcze podrosl,ale jeśli zacznie sie samo to już trudno. Też już bym z drugiej strony chciała,ale jestem rozsądna (mam nadzieję 😁) matka i nie patrzę na to ci ja chce tylko ci lepsze dla dziecka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
teraz koncze 37tydz dziecko jest duze lekarz mowil mialam miesiac temu robione usg i za kazdym razem to samo slyszalam ze jak na tan wiek ciazowy to mala duza jest :p lekarz jeszcze wspominal ze jak dobrze tej daty miesiaczki nie pamietam to trzeba ten termin brac na poprawke, boje sie ze potem beda problemy przez wieksza wage dziecka z porodem a nie chcialabym cesarki teraz lekarz na wizycie dal mi do zrozumienia zebym sie postarala szybciej urodzic:p poza tym z mezem Dodi doczekac sie juz nie mozemy 😁 jeszcze przez ta glupia luteine co tyle bralam i duphaston wyjdzie na to ze przenosze ... :/ martwie sie chcialabym juz miec mala przy sobie 🙂 a z tego co lekarz mowil jest przygotowana na przyjscie do nas wszystko jest w porzadku 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...