Skocz do zawartości

Lutowe mamuśki 2014 r. | Forum dla mam


mixidixi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Dodi_W napisał(a):
Skurcze co 3 min. Bolesne. Jedziemy do szpitala. Mam nadz.ze to nie fałszywy alarm. Bo znowu ściągnęlismy znajomych z 2 końca warszawy.


Hehe, czyżby masaż brodawek pomógł? TRZYMAM KCIUKI, żebyś już jutro rano obudziła się z maleństwem w ramionach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dodi trzymam kciuki 🙂
Ja wczoraj bylam prywatnie u lekarza stwierdzil ze glowka troche jeszcze musi opasc nizej moge kilka dni przed albo po terminie urodzic brzuch sie stawia przy badaniu i to dobrze, z dzieckiem wszystko ok pepowina daleko nie ma zadnych powodow do niepokojenia sie... Czasem mam lekkie skurcze ale falszywe sa bo szybko mijaja dzis kolejna wizyta tym razem u prowadzacego zobaczymy co powie :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
DODI- Gratulacje!!!! Rzeczywiście mały nie taki bardzo mały 🙂 w sam raz 🙂 nerwy na szczęście nie potrzebne były 🙂 SUPER!
Jeju jak ja Wam już zazdroszczę tulenia maleństw... w tym dobrym sensie oczywiście...
Pamiętam jak cudnie było przytulać takiego szkrabika , ten zapach i to jak wpatrywaliśmy się z mężem w tą małą buźkę i cieszyliśmy z każdego grymasu... i to cudowne - nieco bolesne na początku, ale jednak cudowne- jak maluszek ssie pierś i tak patrzy na Ciebie...
ehh... mimo, że ta ciąża mnie totalnie zaskoczyła i chyba do końca nie dociera do mnie że za chwilę będę miała 2 dzieci z różnicą wieku niecałe 2,5 roku co mnie z lekka przeraża... to i tak nie mogę się już doczekać tego nowego członka rodziny i kocham to maleństwo bardzo, bardzo....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
DODI- Gratulacje!!!! Rzeczywiście mały nie taki bardzo mały 🙂 w sam raz 🙂 nerwy na szczęście nie potrzebne były 🙂 SUPER!
Jeju jak ja Wam już zazdroszczę tulenia maleństw... w tym dobrym sensie oczywiście...
Pamiętam jak cudnie było przytulać takiego szkrabika , ten zapach i to jak wpatrywaliśmy się z mężem w tą małą buźkę i cieszyliśmy z każdego grymasu... i to cudowne - nieco bolesne na początku, ale jednak cudowne- jak maluszek ssie pierś i tak patrzy na Ciebie...
ehh... mimo, że ta ciąża mnie totalnie zaskoczyła i chyba do końca nie dociera do mnie że za chwilę będę miała 2 dzieci z różnicą wieku niecałe 2,5 roku co mnie z lekka przeraża... to i tak nie mogę się już doczekać tego nowego członka rodziny i kocham to maleństwo bardzo, bardzo....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aldona757 napisał(a):
Dziewczyny jak to jest jeszcze z terminem porodu. Bo ja mam niby z miesiączki wyliczony na 15 lutego a to wychodzi 40 tygodni i 3 dni. Nie powinno być równiutko 40 tygodni? NIe rozumiem skąd te 3 dni się wzięły.
są różne metody liczenia i niektórzy lekarze biorą też pod uwagę długość twojego cyklu. ja ma okres zwykle co 30 dnoi i też mam policzone 3 dni extra do tych 40 tygodni a jak wpisywałąm w kalkulatory w necie, któe nie brał długości cyklu pod uwagę to termin wychodził mi 3 dni wcześniej właśnie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Izunia00882 napisał(a):
DODI gratuluje!!!!:-)mamy sobie soi slodko a ja sprzątam w domku.nocka jako tako...czesto cos budzil sie do karmienia.na brodawkach zrobimy mi sie rany...straszny bol:-(i kupilam sobie specjalny krem ale to nic nie pomaga:-(
a mlekiem próbowałaś? wiesz po karmieniu kropelkę swojego mleka trzeba rozsmarować na sutkach i przepuszczalne materiały na górę zakładać... ja pamiętam na początku czułam ulgę jak nie zakładałam stanika tylko w bluzkę złożoną tetrową pieluchę wkładałam bo wkładki jakoś mi jeszcze bardziej podrażniały piersi... może coś ci podpowiedziałam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aldona757 napisał(a):
Dziewczyny jak to jest jeszcze z terminem porodu. Bo ja mam niby z miesiączki wyliczony na 15 lutego a to wychodzi 40 tygodni i 3 dni. Nie powinno być równiutko 40 tygodni? NIe rozumiem skąd te 3 dni się wzięły.


Aldonka, tu masz w miarę wyjaśnione te wyliczenia:
Termin porodu na podstawie pierwszego dnia ostatniej miesiączki
Obliczając termin porodu posługujemy się regułą Naegelego, która uwzględnia pierwszy dzień ostatniej miesiączki oraz długość cyklu.
Termin porodu=pierwszy dzień ostatniej miesiączki + 7dni - 3miesiące + 1rok +/- X dni
X dni= różnica dni cyklu kobiety od cyklu wzorcowego 28 dniowego

W cyklu fizjologicznym owulacja a zatem i zapłodnienie powinno nastąpić 14 dni przed terminem spodziewanego kolejnego krwawienia miesiączkowego. W związku z tym przy cyklu 26-dniowym termin porodu przesuwa się o 2 dni do przodu (kobieta rodzi wcześniej w porównaniu do cyklu 28 dniowego), a w razie cyklu 32-dniowego o 4 dni do tyłu czyli kobieta rodzi później w porównaniu do cyklu 28 dniowego.

Termin porodu na podstawie daty zapłodnienia
Wyliczenie terminu porodu jeżeli ciężarna dokładnie zna datę poczęcia jest bardzo łatwe. Wiedząc że ciąża trwa 266 dni od chwili zapłodnienia wystarczy dodać do podanej daty odjąć 3 miesiące i 7 dni.
Termin porodu=data zapłodnienia - 7 dni - 3 miesiące + 1 rok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aldona ja tez mam na 15luty miesiaczka ostatnia 8maja tez tak masz??
ja dzis bylam u lekarza rozwarcie sie powiekszylo na 2.5cm szyjka sie skrocila 1cm ma. lekarz mowil ze teraz tylko czekac na skurcze albo na wody
Dodi gratulacje !!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anuna2 napisał(a):
Aldona ja tez mam na 15luty miesiaczka ostatnia 8maja tez tak masz??
ja dzis bylam u lekarza rozwarcie sie powiekszylo na 2.5cm szyjka sie skrocila 1cm ma. lekarz mowil ze teraz tylko czekac na skurcze albo na wody
Dodi gratulacje !!


Mam dokładnie tak samo 🙂 Zobaczymy która szybciej urodzi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...