Skocz do zawartości

Lutowe mamuśki 2014 r. | Forum dla mam


mixidixi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
wszystkiego najlepszego Izunia:* sto latek.

dziewczyny mi po masazu nie ruszylo sie nic troche brzuch bolal ale po kapieli przeszlo jak reka odjal:/( za to czulam sie jakas rozepchana tam na dole) heh jestem przeterminowana ale z drugiej strony to przeciz polowka genow mojego to co ja sie dziwie musi byc troche leniwy:* jak tatus 🙂
Skrom to jak u Ciebie bedzie z porodem?? bierzesz znieczulenie? ja wpisalam w plan porodu ze nie chce ,wogole jakos sie nie boje tego bolu wiem ze bedzie bolalo i wiem ze niewiem jeszcze jak bo rodze poraz pierwszy ale podchodze do tego ze przeciez kiedys sie skonczy ten bol i maly bedzie juz ze mna 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sto lat Izunia 🙂
Mam pytanie do tych które już maja dzieciaczki. Jakie rzeczy typu witaminy itp trzeba podawac dziecku po urodzeniu? bo chce zrobic zakupy w aptece internetowej i bym już dla małej też kupiła co trzeba.
Ja na 16 lece do lekarza. Ciekawe co tam słychać u mojej kruszynki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aldona od urodzenia do około rok podaje się vit D 400j. a od 8 doby do 3 miesiąca vit K ale przy wyłącznym karmieniu piersią. Są dostępne w aptece takie kapsułki z vit d i k my używamy tych http://www.doz.pl/apteka/k656-Witamina_D a jak już skończy 3 miesiące to mamy zapas tych http://www.doz.pl/apteka/p60644-D-Vitum_Witamina_D_dla_niemowlat_kapsulki_twist-off_36_szt6_szt 🙂
U Nas już trochę lepiej 🙂 Ja mam tylko jakiegoś wirusa, Kornelce pobrali wymaz z gardła i czekamy na wynik, a Elizka dostała kropelki do oczka. Ostatnio zaczyna robić się coraz bardziej kontaktowa i więcej czasu trzeba jej poswiecic, zwłaszcza w nocy 😞 Przez co dołączam do grona niewyspanych. 😞 W dzień nie ma szans na odespanie bo starsza corka nie pozwoli, a jeszcze to przeziębienie i osłabienie daja mi się we znaki 😞 No nic jakos trzeba to przetrwać.
Pozdrawiamy i zyczymy szybkich porodów 🙂 Trzymamy mocno kciuki 🙂

aaa jeszcze mi się przypomniało... może zaczniemy naszą tabelkę uzupełniać??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Joaska nie pije nic na laktacje, dużo płynów ok 3 litry.
Iza sto lat. Z drugiej strony chyba zwariowana jesteś ze tydzień po porodzie bierzesz się za szykowanie dla gości..podziwiam.. ja bym postawiła samo ciasto i kawę.
Skorom bierz znieczulenie, ja jakbym miała urodzić znowu to bym się nie wachala, bolało jak cholera.
Oczy mi się zamykają... Mam pogryzione sutki i mega katar i kaszel. Jutro lekarz. Cieszę się ze Kubuś jest ale marzę o śnie przynajmniej 6 h ciągiem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej, ja juz po lekarzu. Na ktg cisza, rozwarcia żadnego nie ma, ale podobno szyjka nareszcie się skraca i zmiękcza. Przy takich warunkach jak urodzę jeszcze w lutym to będę szcześliwa 🙂 NO cóż zostaje czekanie i tyle.
Dodi współczuję braku snu i mam nadzieję, że twojemu małemu jakos się unormuję i będziesz mogła trochę wypocząć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Skorom 3maj sie
ja tez mam cos takiego jak ty. tzn w nocy nawet w dzien jak na zakupach jestem caly tylek mokry ja juz nie wiem czy to pot czy wody glupie uczucie nie podoba mi sie to. dzis zrobilismy ostatnie zakupy spirytus do pepka, witamine k i d w kapsulkach, i kupilam sobie herbatke na laktacje z hippa ale nie ta granulowana tylko w saszetkach. ta granulowana ma duzo chemii a na tamtej sa praktycznie same ziola i zero konserwantow itp. maz ziola szwedzkie sobie kupil bo cos przeziebienie go zaczelo brac. 14go wizyte u lekarza mamy ciekawe czy do tego czasu cos sie ruszy u nas :P dzis jeszcze mam jakis dolek nie wiem czemu mam dosc juz wszystkiego, czekania, meza madrosci, nacisku i pytan wszystkich jak sie czuje,ehh chcialabym miec mala juz przy sobie a tej malej ksiezniczce sie nie spieszy .... 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka !
Gratulacje dla dla mamuś, które juz urodziły ! 🙂
I trzymam kciuki za przyszle !

U nas narazie spokój . Dzis kładę się do szpitala i już tam zostaje do rozwiązania.
Gin stwierdził ze dziecko jest malutkie, wychodzi na 36 tydzień, wazy 1625 czyli na szczęście nie ma hipotomii, łapie sie jeszcze w normie. Bardzo sie stresuje, ze coś bedzie nie tak :/
Bedą mi robić wszystkie badania łacznie z kontrolą cukrów, jezeli wszystko bedzie okej, czekaja az urodze sama w przeciwnym razie cesarka .
Rozwarcie mam na "1 palec" i krótka szyjkę wiec może to juz niedługo .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Skorom- trzymam kciuki!!!!! a może już po bólu???? tego Ci życzę!!!

ja byłam na ktg i dziecko ma przyspieszone tętno ale jeszcze w normie więc lekarz nie kazał jechać do szpitala... choć byłam już na to przygotowana... ja kaszlę nadal masakrycznie- napady duszącego kaszlu, ale ogólnie jest troszkę lepiej..
gin powiedział, że muszę dojść do siebie przed porodem bo inaczej będzie mi bardzo trudno urodzić... zobaczymy jak będzie... ja już na nic nie mam wpływu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...