Skocz do zawartości

Lutowe mamuśki 2014 r. | Forum dla mam


mixidixi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Martitka_1990 napisał(a):
WItamy się 😉
Przedstawiam Wam Nadulkę moją 😉
http://imageshack.com/a/img543/1667/ap9g.jpg


ale kochana malutka !!!! Duzo zdrowka zycze!

A u nas bez zmian, w srode mialam usg, wszystko ok, maly wazy ok 3500. Lekarz kazal mi w weekend przyjsc do szpitala na ktg I badanie, bo to koniec ciazy, nie wiem po co ja mam tam isc, I mowie do niego ze w srode mam wizyte, ale on ze jest 3 dni na dyzurze I zebym przyszla. Ok, troche dziwne, ale pojde. Dzisiaj mija 39 tyg I 3 dni .... W nocy przyjezdzq maz na urlop 2tygodniowy. Juz jestem spokojna ze nie bede sama w razie czego 🙂 cos malo dziewczeta piszemy na tym forum, pomalu zanika?? Oby nie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
no to Zocha chluup na zdrowie i daj znać, jaki to przyniesie efekt 🙂
Ewcia - ktg nigdy za wiele, jeżeli masz możliwość, to korzystaj.
Ja też mam nadzieję, że forum nie zaniknie. Mamuśkom darujemy 🙂 - wiadomo, mało mają czasu na sen, to i tu przemykają ekspresem.
A mój mały mężczyzna od dwóch dni jest jakby bardziej ruchliwy, nie wiem, czy to coś oznacza. W poniedziałek mam ktg. Potem robię nalot na szpital. 10 dni od terminu wypada w przyszłą sobotę..tylko tak na weekend iść do szpitala? Nie bardzo mi się to uśmiecha. Może stanie się cud i moje kochanie bezboleśnie wyskoczy w tygodniu 😁.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej u lekarza dzis nic sie nie dowiedzialam szyjka dalej 1cm rozwarcie 2,5cm jest miekka wydaje mi sie zd to od picia tej herbaty z lisci malin 🙂 lekarz mowil ze nie powinien mnie az tak bardzo porod bolec mowil ze ma nadzieje ze w weekend ruszy sie u mnie cos i wyladuje na porodowce:p w poniedzialej ide na pierwsze ktg potem ktg mam miec w piatek i jesli nic do tego czasu nie bedzie nastepny poniedzialek do szpitala ...martwie sie jeszcze jak sluchalam dzis wiadomosci to kolejna trgedia na porodowce nie moge chyba telewizji ogladac bo za bardzo sie martwic zaczynam :p po badaniu lekarza znow krwawilam ehh ale nic sie nie rozkrecilo niestety :p.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej, nocka taka sobie,Kubuś na Cycku i błędne koło, bo najpierw się przewijały,potem karmimy, przy karmieniu zasypia ale robi też kupkę, wiec się przewijamy i rozbudzamy i tak ze 3 razy. Mąż śpi jeszcze, ja z małym cyckujemy właśnie.
Anuna to normalne ze po badaniu krew, już na tym etapie tak jest, mi w szpitalu powiedział lekarz ze tak jest jak już szyjka krótką i rozwarcie.
Ewcia nie martw się jak się wszystkie ogarniemy to pisać będziemy :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zocha jesteś gotowa do porodu ,daj znać czy się zdecydowalas na olej i czy ruszylo? Jak tam dziewczyny wasze walentynki. U nas tylko kwiatuszek,ale ok i tak byłam zaskoczona, a Kuba to mój najlepszy prezent. Tak się cieszy przez sen ze mogę na niego patrzeć godzinami. Dobra idę siusiu i może jeszcze przykimam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wypiłam godzinę temu i póki co mnie przeczyściło i teraz cisza... jak się nie odezwę do wieczora to znaczy że ruszyło 😉 choć tak jak pisałam ... wielkiej nadziei nie mam bo przy 1 porodzie nie pomogło... ale znam wiele dzieci które się urodziły po takim koktajlu.. więc zobaczymy co będzie tym razem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Joasia trzymamy kciuki a może to właśnie ty będziesz następna.
Skorom wielkie gratulacje.
Martitka Nadia jest przeurocza.
Mi dzis mija termin porodu i jakoś nic nie czuję. Wczoraj na KTG cisza. We wtorek znowu ide na dużur do szpitala do mojego lekarza i może juz mnie wtedy zostawi i cos zadziałamy.
Za chwilę wybieram sie z mężem na długi spacer, wczoraj też byliśmy i jeszcze walentynkowe zabawy 🙂 może to cos ruszy.
U mnie na walentynki był obiadek w domku przy świecach, Tiramisu robione własnoręcznie przez męża i jeszcze kwiatek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ASIA trzymam kciuki.u nas wszystko ok...maly rosnie...taki tlusciutki sie zrobil...:-)polozna przyjdzie ostatni raz w czwartek... 🙂zoltaczka minela...pepek odpadl ...takze wszystko ok.ziewanie mi sie wlancza caly czas hi 🙂czas szybko zleci i maly będzie spal cala noc i będzie mozna sie wyspać.jak chcem w dzien sie przespać to nie da rady...zawsze ktoś mnie budzi ale starszy syn nie daje mi pospać...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
18 godzin boli z krzyza 2 h snu od wczoraj :/ wszyscy zdziwieni bo rozwarcie na 1cm zaczynaja prowokowac tabletkami dopochwowo bol niesamowity ,pogryze zaraz to ktg 😉 a tak naprawde to mam dosyc wszystkiego tego bolu lamania w pol i chodzenia w te i we wte
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dodi, Skorom ! GRATULACJE! 🙂

Aldonka! Dziękuję za troskę, bo widzę, że się tu o mnie dopytywałaś :*

Kochane! Przepraszam, że tak długo się nie odzywałam, ale że tak to ujmę jestem wyjątkowo nie ! mobilna, bo nie mam internetu w telefonie, a do wtorku 11,02 byłyśmy w szpitalu. Od początku:

W środę 05.02.2013 o godzinie 10,45 przez cc urodziłam Zuzannę Marię ważyła 3339 g i mierzyła 54 cm 🙂 Tak więc mój mały brzuszek, to wcale nie takie małe dzieciątko jak miało być. Po cc przez cały dzień byłam wyłączona z życia dopiero w czwartek mogłam się już nią zająć. W moim szpitalu po cc trzymają 4 doby więc miałam wyjść najwcześniej w niedzielę, chyba że coś będzie nie tak (np. żółtaczka). Mała ładnie przybierała na wadze po spadku fizjologicznym, nie nabawiła się też żółtaczki więc wszystko wskazywało na to że w niedzielę wyjdę, ale okazało się że przez moją lekką niedoczynność i zażywanie Eutyrox 50 w ciąży, zrobili małej dodatkowe badania i musiałam (chciałam) zostać do wtorku, żeby sprawdzić małej wyniki (ale o tym innym razem bo piszę tylko żeby dać znak życia). W szpitalu uparłam się że będę karmić piersią i że będę mieć pokarm nawet po cc no i miałam, Wiadomo z początku siara, potem coraz lepiej, ale żeby był to trzeba przystawiać. Dziewczyny z sali brały mleko modyfikowane, karmiły (ja mówię "zapychały") dzieciaczki i miały 3 h spokoju, potem butla i znów spokój. Na noc zawoziły na noworodki i sobie spały, odpoczywały 🙂 Ja miałam Zuzę cały czas przy sobie, karmiłam na żądanie, a moja mała jak u Dodi - pomlaskała, przysypiała, ja wybudzałam a ona znów pomlaskała. Jak już zasypiała to była do przebrania, jak już ją przebrałam to dostawała czkawki (w brzuszku miała je nawet 5 x na dobę). No ... a jak już opanowałam sytuację to mała była znów głodna i tak całą noc. W dzień śpi grzecznie pojedzeniu. Ma tryb brzuszkowy tzn. w dzień ok, a w nocy o 23 zaczyna się dla niej dzień i nawet najedzona i nakarmiona nie do końca chce spać. W szpitalu byłam mega niewyspana a siedziałam tam cały Boży tydzień, w domu już pomógł mi mąż i mogłam się wyspać troszkę. Wyszliśmy we wtorek, w środę trochę załatwiania, w czwartek była położna no i tak leci dzień za dniem 🙂 Ogólnie jestem ZAKOCHANA, kocham każdą jej minkę, grymas, kocham jak śpi, kocham jak szuka mojej piersi i jak mnie czuje i się przytula, nie mogę się napatrzeć na mojego męża, który nosi ją na rękach, kładzie sobie na brzuszku, przytula i nazywa małą princessą albo laseczką hehhe. Dziewczyny ściskam wszystkie mocno, trzymam kciuki za te w 2paku, żebyście też już się mogły cieszyć swoimi maleństwami !!! Napiszę więcej jak znajdę troszkę więcej czasu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Joasia trzymaj sie, mam nadzieję, że dzis w nocy cos sie ruszyło i w końcu urodziłaś. Jako pierwsza masz tak ciężki poród i nie zazdroszczę.
Nana nareszcie piszesz 🙂 Wielkie gratulacje i witamy Zuzie na świecie. Jest śliczna 🙂
Ja standardowo nie moge spać. Wczoraj obudziłam sie o 2.30 i do 6.30 chodziłam po domu. Dziś jako,że wieczorem padłam ok 22 nie śpie juz od 5. Mój organizm pomimo, że jeszcze nie ma małej chyba przyzwyczaja sie do niespania w nocy.
Dziś zaczynamy pierwszy dzień przeterminowania. Zobaczymy do ilu dociągnę:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc
Napisalam dlugiego posta i mi net rozlaczylo w tym momencie wrrr

od nowa zatem.
Aldona nie martw sie urodzisz 🙂 ja w sumie mialam termin z om na 28.01. z usg na 05.02 , a lekarze mówil ze pelne tyg koncze zawsze w piatki wiec 07.02 , urodzilam wiec w terminie, albo jak kto woli 2 dni po ( Julke 4 dni po )
Mysle zeto kwestia zlego lub dobrego wyliczenia terminu.
Joasia miejmy nadzeje ze juz tulisz swoje malenstwo, daj znac co i jak , czekamy na wiesci..

Nana nareszcie jeste!
Gratulacje Zuzia jest sliczna, ma sporo wlosków i jakie czarne 🙂
Widzisz mała podobną wage do mojego Kuby mój 3270 , a tez mial byc niby taki maly z hipotrofią, a tu wszystkich zakoczył ...
Jak sie czujesz po cc ??

widze ze mialas podobne nocki w szpitalu jak ja, nie spalam ponad 3 doby ..
Teraz jest juz lepiej, Kuba zaczyna spac po 2-3 h ciagiem, wiec jest ok.

Uciekam sie kapac , papa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny, tym co juz się doczekaly maleństw - gratuluję! Za oczekujące trzymam kciuki!
Pozdrawiam Dodi i gratuluję kolejnego lutowego dzieciątka!:-) Bylysmy raxem na brzuszku kiedyś;-) To juz moja trzecia edycja. Oprocz 4-latka mam jeszcze niespelna dwulatka majowego:-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kochane dzis o 4:06 po 27 godzinach skurczy urodzilam naturalnie synka z waga hehe 4,06 kg (llatwo zapamietac godz i wage)piekny i zdrowy 10/10.ja niestety nacieta dosc sporo ledwo teraz siedze ;/ ale warto bylo zycze Wam zeby wasze porody byly krotsze i latwiejsze :* polecam epidrual mialam go nie brac ale uratowal mi zycie hehe po 24 godz 3 z epidrualem to bylo niebo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kochane dzis o 4:06 po 27 godzinach skurczy urodzilam naturalnie synka z waga hehe 4,06 kg (llatwo zapamietac godz i wage)piekny i zdrowy 10/10.ja niestety nacieta dosc sporo ledwo teraz siedze ;/ ale warto bylo zycze Wam zeby wasze porody byly krotsze i latwiejsze :* polecam epidrual mialam go nie brac ale uratowal mi zycie hehe po 24 godz 3 z epidrualem to bylo niebo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
joaska27 napisał(a):
Kochane dzis o 4:06 po 27 godzinach skurczy urodzilam naturalnie synka z waga hehe 4,06 kg (llatwo zapamietac godz i wage)piekny i zdrowy 10/10.ja niestety nacieta dosc sporo ledwo teraz siedze ;/ ale warto bylo zycze Wam zeby wasze porody byly krotsze i latwiejsze :* polecam epidrual mialam go nie brac ale uratowal mi zycie hehe po 24 godz 3 z epidrualem to bylo niebo.

🤪 🤪 🤪 GRATULACJE Joaska! Pobiłaś chyba rekord wielkości "maleństwa" i długości porodu. Ale trafiłaś z godziną i wagą 🙂 - musisz zagrać w lotka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...