Skocz do zawartości

Lutowe mamuśki 2014 r. | Forum dla mam


mixidixi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
joaska27 napisał(a):
Dodi_W napisał(a):

Odezwę się potem bo idziemy się ogarnąć bo na dwór chcemy iść póki słońce jest


e Slonce 😉 co to jest slonce ???u nas leje jak z cebra odkad wyszlismy ze szpitala;/ nie wiem keidy zrobimy pierwszy spacer a sab simplex czytalam w necie zobacze moze babcia mi wysle.Diete troche ogranicxylam bo sama juz nie wiem narwzie odstawilam mleko a co.myslicie o probiotykach ????[/
quote]

polecam biogaja, moja polozna 2 lata temu polecila I dawalam malemu to nigdy nie mial nic z brzuszkiem, ale to pewnue nie jest regula...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
joaska27 napisał(a):
Dodi_W napisał(a):

Odezwę się potem bo idziemy się ogarnąć bo na dwór chcemy iść póki słońce jest


e Slonce 😉 co to jest slonce ???u nas leje jak z cebra odkad wyszlismy ze szpitala;/ nie wiem keidy zrobimy pierwszy spacer a sab simplex czytalam w necie zobacze moze babcia mi wysle.Diete troche ogranicxylam bo sama juz nie wiem narwzie odstawilam mleko a co.myslicie o probiotykach ????[/
quote]

polecam biogaja, moja polozna 2 lata temu polecila I dawalam malemu to nigdy nie mial nic z brzuszkiem, ale to pewnue nie jest regula...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kurde napisalam posta i mi znikł.. teraz juz nie mam sily spowrotem.
Wiec w skrócie.
Maly spal kiepsko , 3 pobudki i nie spanie 3 h ciagiem.
Od rana jezdzimy, bo mialam gina
Potem zakupy i jeszcze biuro podatkowe.
Upieklam szarlotke , juz po obedzie.
Maly spi, maz pjechal po Julke, jutro juz do pracy, wiec zostajemy sami.

Moj gin skierowal mnie na usg, bo mówi ze moje krawienie na tym etapie nie powinno byc juz krwią, i sadzi ze jeszcze cos mi zostalo, jesli okaze sie ze nie to mam wziasc te leki na obkurczenie macicy, i odstawic malego na 2 dni od piersi, ale jak jak on nie toleruje butli, przecez to malutkie dziecko, dla niego cycus jest najwazniejszy, nie mam sumienia dac mu butelki, odczekam jeszcze kilka dni zobaczymy, moze krwawienie ustanie troche.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny j nas ciezko malg ma gazy w dxien nie spi spokojnie prezy sie,steka a noce od 23 do 4-5-6 na rekach ljb cycu podalam mu infacol ale nie moze zrobic kupki po nim takmi sie wydaje .dzis przyslali bio gaia moze pomoze moze nie. ....zywie sie krupnikiem z kurczakiem i kanapka rano duzo wody i tak nic nie pkmaga nawet w nocy sie juz rozbeczalam i bylam sklonna zrezygnowac z karmienia piersia....oj ciezko jest szkoda mi mojego szkrabka po sie taki czerwony robi a ja nie umiem mu pomoc.dzis przyvhodzi polozna moze cos poradzi bojak narazie to 8 ciezki nocy za nami.wczoraj mial pierwszy spacerek i nawet mu sie podobalo 🙂 wiec dzis tez idziemy
aaa czy Wasze kruszki tez czesto kichaja???? moj z 20 razy kichnie przez dobe mierze mu temp.w normie jedno oczko mu co prawda ropieje ale chhba nie ma infekcj za to ja mam strasznie zawalona klatke;/ piszcie co slyvhac jak sobie radzicie bo zwiazalam sie juz z tym forum:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej, my po spacerze, maly spi, ale juz sie wierci, dazylam zrobic obiad i pozmywac po.
Wlasnie jem.
Asiu na poceszenie powiem, ze z Julka tez cierpielismy na kolki, od 2 do 4 miesiaca byla masakra, tylko ze u nas byl ryk non stop i noszenie na rekach.
Przez niewyspanie i bezradnosc ciagle sie klocilismy, byl kryzys. Ale przeszlo...te leki czasem nie pomagaja, i nie mej do siebie pretensji bo czasem i jałowa dieta nie pomaga, dziecko ma nie dojrzaly uklad trawienny i stad to wszystko sie berze. Glowa do góry, trzeba to przetrwac.

Moj Kuba tez ciagle kicha, na poczatku myslalam ze slapal katar ode mnie bo bylam chora w szpitalu,ale nie, poprostu tak jest, oczyszczaja sobie wszystko co zostalo jeszcze z brzuszka podczas kichania wlasnie.

Powinnam wstawic pranie, ale bez przesady, zrobie to jak maz wroci.
Kurcze jak sie wstanie rano to taki dzien dlugi sie wydaje, szkoda ze nie ma jeszcze wiosny bo mozna spedzac dzien na dworze a takto kiblowanie w domu.

dziewczyny odezwijcie sie !!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziweczyny,
Zatem nareszcie mogę się oficjalnie pochwalić. W sobote o 10.40 przyszła na świat nasz Igusia. Ważyła 3240 i 52 cm długości. Dostałe całe 10 punkcików. Jest taka urocza, że nie moge ptrzestać sie nią zachwycać. My juz od wczoraj popołudniu w domu. Przyjechała do mnie siostra ze swoją 6 letnią córeczka do pomocy wiec generalnie ciągle coś się dzieje.
W skrócie o moim porodzie. Ja dostałam skurcze w sobotę tak jak pisałam i zaczeły mi sie sączyć wody płodowe. Pojechaliśmy do szpitala ok 2.30 w nocy jak czułam regularne skurcze co 8 minut. Oczywiście rozwarcie było tylko na palec. W szpitalu wzieli mnie na porodówkę, a mężowi kazali pojechać do domu się przespać bo wiadomo było, że w nocy nic z tego nie bedzie. O 8 rano podali mi oksytocyne i wtedy tak naprawdę dopiero się rozkręciło na maxa. Podobno bardzo szybko dosałam rozwarcia. Krzyczałam w niebogłosy bo to co czułam przerosło moje oczekiwania. całe szczęście płacz naszej Maleńkiej rekompensował sobą wszytskie trudy. U mnie niestety było nacięcie ale jest naprawdę małe. Mam raptem 3 szwy do zdjęcia i juz nawet mnie to mocno nie boli. Niestey miałam ręczne wydobycie łożyska bo samo z siebie nie chciało się wydalić ale uspili mnie chyba na jakieś 15 minut tylko.
Maleńka jest naprawdę bardzo grzeczna (oby nie zapeszyć) W nocy budzi sie co 3-3,5 godziny na jakieś 30-50 minut i śpi dalej smacznie. My nie bierzemy małej do łozka bo boję sie że ją zgniotę i spi w swojej kołysce koło naszego łożka w nocy a w dzien albo koło mnie na kanapie aby mogła patrzeć na nią albo w swoim łożeczku. W ciągu dnia staram sie karmić ją nieco częściej bo ma małą żółtaczkę a karmienie podobno najlepiej pomaga. teraz właśnie mój mąż pojechał na zakupy i pozałatwiać wszytskie urzędowe formalności, siostra pojechała razem z nim a my z małą odpoczywamy ona śpi a ja w końcu na kompi 🙂
U nas weeken zapowiada się dość intensywnie bo w piatek przyjeżdza tata zobaczyć wnuczkę a w sobotę teście. Trzeba będzie coś przygotować na ich przyjazd ale mam nadzieję, że zrozumieją kiedy to stół będzie mniej obfity niż zazwyczaj.
Ja obecnie boję się jeść za duzo aby miała nie miała żadnych rewolucji. Myślę że po jakiś 2 tygodniach jak wszystko z nią bedzie ok zacznę pozwalać sobie na wiekszą rozmaitość. Póki co gotowanie na parze, dziś na obaidek rosołek, ciemne pieczywko i chyda wędlinka. A i cały czas mam wrażenie, że jestem głódna 🙂 dużo bardziej niż w ciązy.
Mi niestety strasznie mało spadło kilogramów po porodzie bo póki co 4 a mała przecież sama 3 ważyła wieć nie wiem o co chodzi. Mam też straszny obrzęk nóg. Wyglądają jak wielkie balerony i caly czas staram się trzymać nogi w górze aby jakoś to zeszło. Podobno do 2 tygodni może tak być.
Dodi mam nadzieję, żę twoj mąż sie naprawi i będzie sie bardziej starał. Moj póki co jest zauroczony mała, najlepiej chciałby aby spała u niego na rękach, gotuje obiadki, robi śniadania i naprawdę stara się z całych sił.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aldonka jestes nareszcie. :P
Mala jest urocza.

Dobrze ze rodzinka i maz pomagaja, ja jestem calkiemk sama ze wszystkim, maz przez 2 tyg, pozałatwial wszystkie urzedowe sprawy, zrobil zakupy, i 1 raz ugotowal obiad ktory mu i tak nie wyszedl... reszta jest na mojej glowie, malego przewinal raptem 4 razy, i bierze go do odbicia po karmieniu, chyba tylko dlatego ze mi gin zabronil dlugo dzwigac ze wzgledu na krwawienie.

Mnie tez sie caly czas chce jesc, jestem ciagle glodna, i cagle chce mi sie slodyczy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aldonka gratulcje!!!! Dalas rade i to bez znieczulenia!!!!jestes wielka!!!
Rafal dzisiaj spal w ciagu dnia z 3razy az boje sie pomyslec co bedzie w nocy :/
Podobbo noworodki spia po 16-22h w ciagu doby...moj jest wyjatkiem spi moze z 10-12h...
Macie stala godzine kapieli?
Co do kolek to Raf zaszalal 2dnia w szpitalu.kazali nam na noworodki jechac.Dostal glukoze i przeszlo nu od razu 🙂 no prawie od razu 🙂 glukoza dziala na dzieciaczki jak "glupi jas" na doro
Co do kichania to Rafek tez strasznie kicha.podobbo noworodki tak maja.moga tez kaszlec i to jest tez naturalne 🙂Zreszta specem od noworodkow jest Edyta bo z nimi pracuje(o ile dobrze pamietam)
Co do K to moge byc z niego dumna 🙂 obiadki robi i sniadania,zakupyy-stara sie 🙂-stara sie,zakupy. zaklinal sie ze nie bedzie przewijal mlodego jak bedzie kupa a ostatnio jedna w locie lapal 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej ja tak szybko póki jedna się kapie a druga jeszcze się nie wydziera 😉
Joaśka moja Elizka tez nie śpi od 22-4 tak mniej więcej, i tylko ciągle się nadziera !! Masakra jakaś, myślałam że to kolki ale to nie to, byłam z nią nawet u lekarza, ale dr tez nie uważa ze to kolki. Niektóre dzieci po prostu tak mają i po jakimś czasie przechodzi. Ja jem wszystko, tylko staram się żeby nie było za tłusto i nie wzdymające. I szczerze nie widzę żadnej różnicy miedzy taką dietą a ograniczaniem się ( bo tez próbowałam ) wiec czemu mam sobie czegoś odmawiać 🙂 Joasia tak jak Dodi pisała maluszki mają niedojrzały układ pokarmowy i dlatego mogą mieć rewolucje żołądkowo - jelitowe. Mojej Elizce ciągle się w brzuszku przelewa, a pierdziuszek z niej straszny 🙂
Skorom spec to za dużo powiedziane 🙂 Faktycznie noworodki kichają, żeby oczyscic nosek, ale tez jest to reakcja na suche powietrze, w brzuszku żyły w środowisku wodnym i teraz się muszą przestawić na "nasz" klimat 🙂 Kaszel też jest normalny zwłaszcza jak maluszek dużo je i się mu ulewa.
Joasia mojej Elizie oko ropiało i dostałyśmy kropelki Floxal po 2 dniach już było dobrze.
Ja po porodzie stracilam ok 7 kg, a teraz już jestem na zero 🙂 Karmienie piersią bardzo wyciąga 🙂 Przynajmniej w moim przypadku 🙂 Aldonka jak masz obrzęki to nie dziwota że mało straciłas, za jakies kilka może kilkanaście dni zobaczysz roznicę 🙂
A co do poczucia głodu to ja tez tak miałam, teraz jest już lepiej 🙂 organizm się domaga kalorii których mu brakuje 🙂
My nie mamy stałej pory kapieli ale staram się je kąpać tak kolo 18-19 to zależy o której mala wstanie na cysia 🙂
Na pierwszy spacer poszlysmy po ok tygodniu, bo mialysmy wizyte u lekarza a później to już zalezalo od pogody. Teraz staram się chodzic codziennie poki ladna pogoda, ale musze się uczyc bo mam w piątek egzamin, a dziewczyny nie za bardzo mi daja 😞 dlatego chodzimy co drugi dzien.
Skorom moja starsza corka taka była, już jako noworodek nie spala w ciągu dnia, pozno szla spac w nocy i wcześnie wstawala. Do tej pory jej to zostało, nie potrzebuje dużo snu żeby normalnie funkcjonować!!
Kurcze maialo być szybko a już godzine pisze tego posta 🙂 Odezwe się po egzamoinie jak już będzie trochę więcej wolnego czasu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
sliczna mala Aldonko,mi tez spadlo tylko 6 kg po porodzie a malty wazyl 4 teraz 8 dni po jest 10 kg mniej 🙂 i oby tak dalej bo jeszcze wciaz +10 do wagi z przed ciazy.my nie mamy stalej pory kapieli bo maly roznie je ale moze zaczne niedlugo go budzic na kapiel.dzis bylo wazenie i wrocil do swojej urodzeniowej wagi 🙂 teraz ma tyc lezec i pachniec 🙂 na spacerze bylismy jak mial tydz bo trzeba bylo go zarejesrtrowac i dzis na wazeniu tez byl ,jutro o ileslonko tez wyjdziemy 🙂 podalam mu dzis biogaia moze mu ulzy.nic uciekam go przemyc i spac bo juz 23.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Miałam usg na 7.45 zaspalismy, nie słyszałam budziła. Kuba zrobił sobie bal od 1.30 do 4 .. plus 2 pobudki.Teraz. też już oczy szeroko otwarte. Ja nieprzytomna.
Strasznie mi jest zimno w nocy,wyczytalam ze to przez zaburzony rytm faz snu jest mi zimno.
Mały strasznie zaczął stekac nie wiem czy to kolki ale na pewno gazy go męczą. Też potrafi się drzec i wtedy tylko na raczkach. Dobra kończę może trochę poleze jeszcze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej,
u nas juz po dwóch nockach w domu i Malutka spała ładnie dwa razy po 3 godzinki i raz 4. Jak sie budzi to na karmieniu, przebraniu i odbiciu schodzi nam ok 40-50 minut wiec póki co jestem w miare wyspana. do wczoraj mała słabo siusiała i kupkała ale juz sie chyba unormowała i co pielucha to pełna. Dzis mieliśmy pierwszą wizyte połoznej i mała już przybrała 115 gram od wyjścia ze szpitala wiec ładnie. Zrobiła tez jakąś taką strasznie rzadką kupkę w czasie wizyty poożnej że aż na scianę poleciało bo akurat była przebierana. Położnej strasznie głupio było ale całe szczeście ściana jakoś się domyła 🙂 Widzę że juz zaczynaja sie pierwsze dziecięce atrakcje.
Jesli chodzi o mleko to mam strasznie duzo, Jak wyciągam cyca do karmienia to mi po nim leci poporostu ale dziś 5 doba mija wiec pewnie nawał się zaczął. Całe szczęście jakoś specjalnie piersi mnie nie bolą wiec mam nadzieję,że to przejdzie. Wczoraj przed prysznicem aż po brzuchu mi tryskało. śmiesznie tak.
A apropo spacerów to my od jutra zaczniemy balkonować małą myslę ze tak z 10 minut i tak przez 3 dni dokładając codziennie po 10 minut a potem ruszymy doookoła bloku 🙂 położna powiedziała, że jak jest taka ładna pogoda jak obecnie to śmiało mozna wychodzić juz na 30 minut spacerku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...