Skocz do zawartości

Lutowe mamuśki 2014 r. | Forum dla mam


mixidixi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
czesc noc jako tako, po 23 zasnal. Potem 3 pobudki.
Dzis stwierdzilam ze ogranicze troche ciastka czy ciasta.
Zajadałam sie wczoraj szarlotką i ciastkami owsianymi wlasnej roboty, ale castek zjadlam chyba z 7 i wielki kawal szarlotki. Moze cos nie przypasowalo, ja sama mialam pol wieczoru jakies wiatry a co dopiero maly.
Musze dzis troche przystopowac, Na sniadanko zjadlam tylko 2 kanapki z jajkiem, i 1 ciasteczko do kawy inki.
Obiad krupniczek,
Nakarmie i ogarne malego i pojdziemy na dwor.

Dziewczyny gdzie reszta?
Co z Naną ? Anuną ? Zocha sie nie odzywa..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ewcia gratulacje wielkie. I jaki duzy twój maluszek 🙂 Podziwiam i zdrówka życzymy razem z Igusią 🙂
Moja mała dziś znowu grzeczniutka.W nocy śpi ponad 3 godziny i dzis w nocy ją budziłam do karmienia. Jak wy robicie ze swoimi maleństwami, budzuciue je do karmienia w nocy czy lepiej dać mleństwu spać do oporu i czekać kiedy samo sie obudzi? BOje sie , że jak mija ponad 4 godziny od ostatniego karmioenia to mała bedzie niedozywiona. Co radzicie?
Igunia straciła w szpiutalu na wadze 240 gram i przy wyjściu miała równiutko 3 kilo. Jutro odwiedza nas znowu połozna na ściągnięcie szwów i zobaczymy ile jeszcze przybrała.
Od wczoraj Iga ma tez lekkie krwawienie z cipki. Wiem że to może sie zdarzyć przez odstwienie hormonów które dostawałą w brzuszku ode mnie ale jak długo takie cos może mieć miejsce? Którejś córcia też tak miała???
Dodi mam nadzieję, żęe Kubusiowi juz lepiej i rewolucje które miał okażą się jednorazowe a nie prawdziwymi kolkami.
Ja dzis nawet pół pączka nie zjadłam bo to smażone na oleju i niezdrowe a miałam wielką ochotę. Czego chłowiek nie zrobi dla swojego skarba 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Joasiu ja tez mam miekkie piersi. Dzwonlam do poradni laktacyjnej, wszystko ok, poprostu sie dostosowują do potrzeb maluszka.Polozna mi powiedziala ze mam sie nie przejmowac tylko karmic..

Co do paczka to tak nie działa a jak zjesz kakao, to będziesz mieć czekoladowe mleko? Skład chemiczny mleka kobiecego jest ustalony, pewne minimalne wariancje smakowo-zapachowe sie pojawiają, ale jedynie z korzyścią dla dziecka. A 1 paczek na pewno nie zaszkodzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
noc horror maly mial i ma wzdecia a co pierdek to wodospad luznej kupy i jesc nie chce ;/ dzwonilam rano do poradni kazali podac przegotowana wode i obserwowac .doyego wyskoczyly mu krostki 3 biale z czerwona obwoczka wiec nie wiem oby tylko byl zdrowy moj maluszek kochany
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dodi jestem za 🙂)) sytasznie fajnie bylo by sie poznac 🙂
Joasia u Rafalka tez wychodza takie krostki lekarka powiedziala ze tonoic niepokojacego.To zapychaja sie pory w skorze.faktycznie za kilka-kilkanascie godzin u schodzi .
Co do budzenia-w ciagu dnia go noe budze bo sam soe budzi co chwile...natomiast w nocy staram sie wybudzac co 4h.wczoraj mi sie przysnelo i5h Rafal przespal.wedlug poloznej to za dlugo...chociaz logiczne jest to co pisze Dodi jak bedzie chicial t jesc to sie sam wybudzi.Juz sama noe wiem...
Wczoraj bylismy na wazeniu(noe wyt4zymalam i ojechalismy ho zazyc)od wyjscia przytyl juz 400g(12dni) dostalo mi sie od pani doktor ze mlody wisi na cycku po 40min albo i dluzej...ale jak ja mam takiemu szkrabowi wydzielac jedzenie albo zabraniac bliskosci...kazala karmiv max 20min z obu piersi...hmmmmmmoja intuicja mowi co innego...a jak jest u Was??ile karmicie?macie jakies specjalne chwyty do odbijania Waszych cudow?moj za kazdym razen sie budzi 😞(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kuba urodził się 3270 jak wychodzilismy było 3100 , po 12 dniach miał 3600 . Teraz nie wiem ile ma bo nie byliśmy go ważyć,dopiero pewnie na szczepieniu. Ale się jeszcze nie zapisałam. Mamy już wizytę na bioderka ale dop. 19 marca, Kuba będzie miał wtedy 6 tyg nie wiem czy nie za późno.
Skorom jak sie zrobi ciepło to zapraszam do mnie, mieszkamy w domku więc można sobie wystawić wózki na ogród a samej na tarasie przy kawce 😁

Mój Kuba dynda cysia ile chce, czasem (czytaj często ) śpi , nie powinien ale na siłę nie zabiore, lubię jaj się przytuli, widzę ze lubi tak. Trudno, jak tak lubi . Polozna była u nas raz i raz dzwoniła, chyba trochę za mało... Widać jej nie zależy.
Jutro jadę na usg , sprawdzić moje krwawienie ( jeszcze czerwoną krwią ),potem zakupy i goście na 16.00 . Idę zaraz spać bo głową mi pęka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Joasia te krostki które opisujesz to może być początek trądziku noworodkowego, u mojej malej tez się tak zaczynalo a teraz jest cała wysypana na twarzyczce masakrycznie:/ Jak jej do środy nie przejdzie to idziemy spowrotem do Pani doktor żeby przepisała jakąś specjalistyczną maść...
Dodi z tego co wiem to z takimi małymi dziećmi nie czeka się nas termin do lekarza. Spytaj się w swojej przychodni albo udaj się do poradni przyszpitalnej. Ja też bylam z młodą u ortopedy i pani w rejestracji powiedziała że z takimi maluszkami nie czeka się na żadne terminy ba nawet w kolejce się nie czeka . My już jesteśmy po jednej wizycie u ortopedy po USG i po jeszcze jednej wizycie u orto. Na szczęście stawy biodrowe mlodej są w normie.

Apropo żółtaczki to u nas dopiero niedawno zeszła całkowicie, to jest jakaś masakra - cały czas żyłam w przekonaniu że nas wrócą do szpitala ale dzięki Bogu tak się nie stało... U nas cieplutko sloneczko swieci ślicznie jest, cały czas sie spacerujemy. Nadia rozdarta strasznie, jak robi alarm to jest lepsza od wozu strażackiego. Jej płacz jest już rozpoznawalny moim rodzicom.

Zostały nam jeszcze jakieś dwupaki? Jak tak to szczęścia życzę i szybkiego rozwarcia ☺️
A tym co urodziły wieeeelkie gratulejszyn!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A i chcialam jeszcze napisać apropo odbijania że ja po skończonym jedzonku daję Nadie do odbicia na swoje piersi brzuszkiem do brzuszka Nadii.. Jej się wtedy ładnie odbija bo ja jestem w pozycji półleżącej na łóżku więc tym samym i ona jest w takiej samej pozycji i to sprawia chyba że się nie wybudza i czuje bicie mojego serca co ją dodatkowo uspokaja i usypia - czuje się pewnie i bezpiecznie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dodi to lipka troszkę... Moim zdaniem takie maleństwa to powinny od razu zostawać przyjęte. Ale to nasz kraj taki jest , wszędzie kolejki ludzie czekają po rok dwa nieraz to jest nie do pomyślenia. U nas jest 12 stopni na plusie idziemy czym predzej na spacerek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U nas mała w sumie dość kiepsko jeszcze odbija ale staram sie ją po każdym jedzeniu pionowo nosić. Dodatkowo bardzo rzadko jej sie ulewa wiec widać mało powietrza połyka podczas karmienia.
MArtitka z dzieciaczkami niestety też trezba czekać. U nas w Gdańsku są podobno dość długie kolejki na usg bioderek aler mam nadzieję, że zrobimy je w ramach mojego pakietu ubezpieczenia bo mała jest nim objęta przez pierwszy miesiąc życia wiec musimy się w nim wyrobić.
Dodi jeśli twój mały bedzie miał 6 tygodni to wcale nie jest aż tak póżno na to badanie i miejmy nadzieję wszytsko będzie dobrze.
MOja mała ma strasznie suchą skórę i to podobno efekt przenoszenia. Położna kazała nam smarować parafina . Maleńkiej wyskoczyły też czerwone krostki na brodzie, szyi i policzkach. MOżliwe że to od jakiś kosmetyków i teraz tylko na parafinie będzie lub może jej się to robić bo ma bardzo delikatna skórke ptrzez to przesuszenie. Mam nadzieję, że jej to zginie przez weekend a jak nie to w pszyszłym tygodniu pediatra nas odwiedzi to może cos na to zaradzi.
dzsieksza noc u nas bardzo grzecznie. Mała budziła się o 12, 4 i po 8 także ładnie spała i budziłą sie tylko na jedzenie. U nas karmienie trwa teraz srednio 20 minut ale w ciągu dnia mała potrafi jeść nawet co godzinke jak nie śpi także różnmie to bywa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc mamusie , My od rana na nogach, spalam może 4 h dziś. Od 6 nie śpię. Na 11,30 usg, strasznie nie miły lekarz.. próbował mi wmówić ze byłam po porodzie lyzeczkowana,i nie wierzył ze nie jak mu mówiłam. Stwierdził ze resztki mogą być,albo i nie .. bo jest krwawienie i nie widzi. Szkoda słów. Potem pojechaliśmy po fotelik dla Julki. Do Auchan i Leroya,i apteki. Jak Wrocilysmy to sprzątanie i przygotowania bo znajomi wpadną. Już się spozniaja godzinę... Szkoda słów,a mieszkają 6 km od nas. Gdzie reszta dziewczyn ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aldonka nasz maly tez ma sucha skore kazali nacierac go oliwa z oliwek i malo kapac tak tez robilam przez 10 dni brak jakiej kolwiek poprawy teraz kupilam ollilatum bath junior i krem pielegnacyjny bambino i narazie tez efektow nie ma a jest tak suchy ze az my sie skorka z rak i nog pruszy://// straszne ma gaxy moj maly meczy die cale dnie klade go na brzuszek mimo klipsa i kikuta pomaga na chwile s tak to przy cycu no. stop potrafi byc od 3 do 6 i pozniej jsk zawyje a jsk spruboje zabrac bo spi to marudzi ehhh naje sie to znow wyzyga lub uleje ciezko strasznie jest ,do wtorku moj w domu to przynosi mj jesc do lozka a od wtorku to chyba glodna bede chodzic.dzwonie do poloznych ale one uwazaja ze to normalne mi sid nie wydaje bo przez te gazy to i on nie spi dobrze nie mowiac o mnie;/// podejrzewam juz kurczaka bo jem tylko to i marchewke czasem makaron ziemniaka zero przypraw a i ostatnio zjadlam juz chyba z wycieczenia kruche ciastko smakowalo tak dobrze ehhhh jedyny tego plus to zd w dwa tyg po porodzid mam -12 kg i jeszcze 8 do zrzucenia ale jak mi wszystko pachnie.....najgorzej ze nie ma tu naprawde kogo sie poradzic dla nich wszystko musi samo przejsc ...........
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja dzis trovchę szperałam po necie i ta sucha skórka może nawet do 3 tygodni być. U nas troche jest poprawy tylko te krostki mnie martwią.
U nas obecnie spokój bo wszyscy goście wyjechali. Siostra z córka były do piatku. a w piątek przyjechał mój tata i tescie. dzis pierwsza noc będzie sami w domu. Ja muszę teraz raz dwa sie z mała nauczyc obchodzi,ć bo 9 marca mój mąż jedzie w podróż słuzbową na cały tydzień i trezba będzie sobie jakoś dać radę. Mam nadzieję, że przyjadą do mnie jakieś rodzinne posiłki do pomocy bo sama chyba nie dam rady małej wykąpać, zrobić jakiś zakupy itp.
My dziś już 3 dzień się wietrzyliśmy w pokoju przy oknie otwartym na ościerz przez ponad 30 minut. Jutro jak pogoda dopisze pójdziemy na pierwszy spacerek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Mamuśki,
i ja urodziłam 🙂 24.02.2014. Moje maleństwo miało 3480 i 56 cm. i przyszło na świat po trudnym porodzie zakończonym cc. Potem ja dostałam krwotoku i lekarze nie wiedzieli "skąd to leci". Na szczęście wszystko dobrze się skończyło i jesteśmy w domu. I odsypiamy 😉.
Tymek to mój wielki mały cud.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...