Skocz do zawartości

Lutowe mamuśki 2014 r. | Forum dla mam


mixidixi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Asiu jak tam ważenie? mam nadzieję, że wszytko dobrze i mały przybiera na wadze.
U nas weekend jakos zleciał a w sobote wrócił mój mąż wiec w domu weselej i raźniej.
Moja mała dziś zdziwiłą mamusię bo obudziła się tylko raz w nocy o 3 i potem juz wstałysmy po 8. Naprawdę mam szczęście z tym moim spiochem. U nas ostatnio była połozna i mała waży już 3670 także ładnie przybiera na wadze. Dzis poraz pierwszy ubrały śmy sukienkę i wygląda prześlicznie. Wciąż nie mogę sie nadziwić że te maluchy są takie śliczne 🙂
Dodi jeśli chodzi o szczepienia to ja tez mam mętlik w głowie. Nie mam pojecia jak szczepić i czy warto brać te płatne. Ja napewno na rota nie szczepie bo po pierwsze nie mam w domu innych dzieci i z takimi maluchami nie bardzo mamy kontakt, a rota są różne szczepy i szczepienie nic nie gwarantuje. Pneumo i mneumo jak coś to zaszczepie jak mała będzie szła do żłobka czy przedszkoka. Położna ma do nas wpaść w tym tygodniu i miała mi podrzucić jakieś linki typowo medyczne na temat szczepień. Poczytam i mam nadzieję, troche od tego będę mądrzejsza bo póki co nic nie wiem. Podobno te płatne maja jakiś inny krztusiedc a poza tym niczym nie różnią się od tych na nfz. I bądz tu czowieku mądry.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aldonka jak dostaniesz te linki to wklej 🙂 chetnie poczytam.
Ja mysle nad rota , moja Julka przechodzila i wyladowala w szpitalu, pozaym po roku maly pojdzie do zlobka więc rozwazam.

Masz szczescie ze mała tyle spi... u nas dzis pobudki o 24.30,3.30, 6.20,7.30 i oczywiscie za kazdym razem okolo godziny nam schodzi.

Troche jestem juz zmeczona, czasem bardzo mi sie kreci w glowie.
Pogoda brzydka, ale wyszlam na 15 min, mały zasnał, spi juz z 40 min w wózeczku.
Ja poczytam ksiazkę troche.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U nas pogoda tez okropna i strasznie wieje wiatr wiec na spacer nie idziem. Moja małą spi właśnie już 3 godzinę. Mały z niej śpioszek a ja siedzę i czekam aż się obudzi oglądając jakieś seriale w necie.
Dodi skoro ty masz córeczkę która chodzi do pszedszkola to rota ci sie napewno przyda,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wychodzimy z dolka maly przytyl 260 gr w 3 dni nadrabia straty serdelek moj maly :* krosty ma. na calej twarzy a wiec nadal na bezmlecznej i dokarmianie raz lub 2 butla nutramigen lipil sojowym.leki na nastepne 3 miesiace tez ma zaplanowane moze damy rade.buziaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej, My byłysmy dzis na bioderkach i całe szcęście wszytsko ok. Teraz mamy do kontroli z nimi w 4-5miesiącu i lekarka kazała małą nosić z szeroko rozstawionymi nózkami żeby wszystko było ok. szkoda że moja mała niebardzo to lubi.
Teraz piekę właśnie drożdzaka i planuję zrobic tiramisu bo mam mascarpone w lodówce. Może Iga nie bedzie miała po tym rewolucji w brzuszku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hey bylismy wczoraj na szczepieniu maly trochę plakal ale jak przestala kuc to przestal plakac.a dzisiaj bylismy na badaniu bioderek i tez wszystko ok.maly wazy 4.800 kawal chlopa:-) w nocy budzi sie z 4 razy do karmienia...ogolnie zmeczona jestem ...najbardziej psychicznie.nie mogę sie dogadać z mężem...ehh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej
U Nas ospy ciąg dalszy 😞 Niestety dzisiaj zauważyłam krostki u Elizki i dr potwierdził moje obawy. Elizka załapała ospę .... kolejne dwa tygodnie w domu 😞 Najgorsze jest to że taki maluszek nie może dostawać żadnych leków, jedynie homeopatyczne. Mam nadzieję, że lekko przejdzie tę ospę. Na dodatek cały czas ropieje jej oczko. Próbowałam już wszystkiego, łącznie z kroplami od dr. Teraz znów dostałyśmy krople i jeśli nic nie pomogą to konieczna będzie wizyta u okulisty bo być może będzie trzeba udrożnić zatkany kanał łzowy ...
My u ortopedy jeszcze nie byliśmy, mieliśmy iść w tym tygodniu ale przez ospę już drugi raz muszę odwołać wizytę. Dr mówiła, że spokojnie możemy pójść później. Niestety szczepienie tez po raz kolejny mamy odroczone. Najpierw z powodu ospy starszej córki, bo było ryzyko że załapie, a teraz kiedy już wiadomo że ma to odroczyli nam na co najmniej miesiąc albo nawet 6 tyg. zależy od tego jak będzie przechodzić ospę. Elizka waży ok 5,5 kg 🙂 Ważyłam ją na naszej domowej wadze wiec pomiar nie jest dokładny 🙂
Pozdrawiamy Was gorąco i przesyłamy buziaki.
Wszystkim dzieciaczkom i ich mamusią życzymy zdrówka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc,my dziś od rana po lekarzach,Marcin ma wolne. Ale jakaś masakra ,wszędzie czekaliśmy, Julka bilans 4 latka nie udało się wykonać,tak się przestraszyła mierzenia ciśnienia ze zaczęła płakać i już klops,płacz do końca,nie chciała nawet czytać zwierzątek z tablicy bo powiedziała ze nie mają oczkow. . Kuba bioderka ok. Ale pan dr profilaktycznie kazał iść do genetyka żeby spr. Te kości udowe. Trochę się zmartwilam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny!!

nie pisze bo brakuje mi wolnego czasu, ale czytam Was regularnie, przewaznie w nocy przy karmieniu.

Jakubek zdrowy, duzo je 😉 nocki rozne, Kacperek lepiej spal ;/ kapie ok 19-20 to spi do ok 1 a pozniej co 2h i ok 6-7 pobudka. Dobrze ze udaje mi sie w dzien kimac ok 1-2h bo bez tego chodze niewyspana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Noc bardzo kiepsko,zasnelam około 23 a już o 1 pobudka, potem o 3 i nie spał do 4.40 zanelam po 5 O 7 znowu na nogach. Ledwo zyjżyje, tempa trochę spadła ale mam dreszcze i ból mięśni. Lekarz stwierdził ze to grypopodobne.. apap można , szalwia do gardła, woda morska do nosa, wir c z wapnem. I nawilzac gardło i dużo pić. Czyli w sumie nic....
Mąż do pracy, prosilam żeby został 2 dni ale twierdzi ze nie może. Jestem zła bo z gorączka i nie wyspana to będzie kiepski dzień....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
widze ze nie tylko my po nieprzespanej nocy ,mlody kupke meczyl od 2 rano do 10 :/ ledwo zyje bo o 2 to ja sie kladlam dopiero a maly wstawal.....Dodi zdrowka zycze najlepiej jak bys to wylezala ale wiem ze to graniczy z cudem przy dziecku :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U nas zapalenie piersi. Od wczoraj gorączka 39 stopni. Ogólnie czuję się fatalnie, nie mam apetytu i prawie cały dzień przespałam. Mała przez to marudna i niebardzo chce jeść z chorej piersi. Zrobił jej sie nawet odparzenia ale położna ostrzegała nas o tym. Mam nadzieję, że do jutra mi przejdzie. najgorsze, że jak już mi spadnie temperatura to spowrotem wraca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dobrywieczorek 🙂
U nas bez zmian-czyli ok.Ropieja nam dalej oczka.Niestety antybiotyk nie pomogl 😞 Walczymy tez z pepkiem-zastanawiam sie czy przepuklina pepkowa mu sie nie robi-jak placze wychodzi mu z pepka l taka kulka 😞 musimy sie do pediatry zapisac...
Dodi Twoje dziecko i szczepisz kiedy chcesz.zawsze mozesz przesunac i sie nie zgodzic.Na fejsie wpisz STOP NOP- tam duzo pisza o szczepionkach .
Dodi jjak sie czujesz?ak potrzebujesz pomocy daj znac.
Aldonka 3mam kciuki za Twoje piersi i oby zapalenie szybko przeszlo!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Skorom a ile twój mały ma że ma jeszcze pępęk. Mojej małej jutro mijają 4 tygodnie i pępek się trzyma. Od wczoraj zaczełam uzywać spirytusu bo tak to na oktanisepcie byłyśmy. Zaczynam sie nim trochę martwić ale nic nie śmierdzi ani nie jest czerwone wiec może kiedyś nam odleci 🙂
U nas juz dzis bez gorączki ale cyc wciąż boli. Jestem trochę nie do życia bo 2 dni prawie bez jedzenia bo apetytu nie miałam i do tego co 3 godziny ściagałam cyca lub małęj go daję a zchodzi mi się z tym z godzinę wiec dwie godziny snu i godzina zabawy z cyckiem i małą. Teraz dopiero wiem co to znaczy sie nie wysypiać i zaczynam rozumieć te z was które mają tak cały czas.
Teraz mam chwile wolnego bo mała z tatusiem na spacerku.
Dodi a jak tam u ciebie??? Juz lepiej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pepek odpadl nam 5dni po porodzie...ale teraz ma mala ropke.tzn na bodziaku zosyaje zadchnieta wydzielinka my traktujemy pepuszek spirytem 70%.Aldona u nas tez noce okropne.Raf budzi sie co 2-3h i tak samo dlugo sie karmimy.a w miedzyczasie zmoeamy z 3raxy pieluche.kapiemy o 19 Raf zasypia 21-22 a ja z nim.po calym dniu noe mam sily juz na nic 😞 w nocy tylko ja obsluguje moje cudo.po malu zaczynam sie wkurzac...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc, dopiero mam chwile..
maly zasypia u mnie na kolanach..

U mnie dzis lepiej, wczoraj juz tempa spadla wieczorem.
dzis rano wstalam jakby bez objawów choroby, ale za to z bolaca piersia, moze to zapalenie..
maly pije z tej piersi wiec nie wiem co jest, boli tylko dól piersi przy dotykaniu, moze zatkany kanalik ?
dokoncze jak maly zasnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no maly na cycu to moge pisac..

dzis lepiej, tempa zeszla. Kubus sie zlitowal i spal od 21.30 do 3.30 ciagiem, potem od 4,00 do 7 wiec sie wyspalam.

pepek odpadl nam po 2 tyg, jak bylismy na octenisepcie to byl mokry a po gazikach ze spirytusu odpadl.
Skorom my tez kapiemy o 19.00 , Kuba zasypia jak chce.. sukcesem jest to ze wczoraj cala noc u siebie w lozeczku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja juz dwa razy miałam tak, ze bolała mnie pierś, ale nie cała tylko w jednym miejscu i miałam po 40 st gorączki. Trzeba wtedy przystawiać maluszka do tej piersi żeby siła ssania udroznic zatkany kanalik. Po dwóch dniach gorączka mijała a pierś bolała mnie jeszcze kilka dni. Mam nadzieje ze juz więcej tego nie będę miała. A wam życzę zdrówka 🙂
Elizka bardzo mi sie meczy w tej ospie a ja nie mogę jej pomoc. Dzisiaj druga noc prawie nie przespana. Zasnęłam dopiero o 5, a i tak mała budziła sie co pół godziny i musiałam ja chwile przytulić i pobujać. A o 7 juz pobudka na dobre i tak juz druga noc. Moze chociaż dzisiaj będzie lepiej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...