Skocz do zawartości

Lutowe mamuśki 2014 r. | Forum dla mam


mixidixi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
ehhh dziewczyny co za dzien .....maly nie spal a ja z nim wstalismy a tu cale uszko zaropiale a u lekarza wizyt brak;/ dotego mi wymiotowal mimo lekow wiec wepchalam sie do innego lekarza no i zamowilam taxi bo moj wzial auto do pracy z 2h wyprzedzeniem a taxi i tak sie spoznila wiec do dr tez sie spoznilam,cala droge wrzeszczalam na tego biednego taksowkarza ze mi dziecko wymiotuje ze pt ze sie spoznilam heh ostatecznie nic w uszku nie znalezli ale dali mi aptamil pepti i olilatum do twarzy na te krostki moze pomoze dobrze ze na recepte to za free bo juz z torbami pojde niedlugo. przez to ciagle probowanie a to raz dwa uzyte i stoi ;/moje skarbki wlasnie spia a ja prasuje piore chinszczyzna sie prychci ehhh uroki macierzynstwa 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Cześć dziewczyny, nocka nawet nawet, Kuba spał od 22,45 do 3.20 potem 06.50 więc nieźle,może się moj syn przestawia .
Teraz już nie śpimy a mąż oczywiście jeszcze śpi,nawet Julcia już wstala .
Na szczęście moja pierś już mniej boli. Będę chyba żyć :-)
Dziś planuje dłuższy spacer i może pojedziemy kupić oświetlenie na dol .
Ciekawa jestem co się dzieje z Nana i Anuna. Wogóle się nie odzywają .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej,tak robilismy malemu sesje ale jeszcze niedokonczona bo chcemy pare zdjec we 3 a moj wymiotowal wiec jest narazie kilka ujec samego bede miala wiecej fotek podesle 😉) Nie wiem czy znacie cloud b sheep z melodiam mojemu malemu przyszla wczoraj i w koncu cisza wlaczasz dzwiek ustawiasz na 23/45 min i spi jak zabity nawet bujac nie trzeba i pol nocy w kolysce (drugie pol z nami w lozku)polecam odglosy sa 4 natury podobne do suszarki a jeden jak z archiwum x prawie cos jak przelewanie jedzenia w zoladku hehe wazne ze dziala jak narazie.dzis nocka na podjadaniu nam minela ale po 1 butli mleka co prawda zjadl.50ml spal 4 h wiec ulala ...no nic spadam bo z mamuskami idziemy na lans po miescie heheh jak to zycie sie zmienia lans-trzy mamuski z nadprogramowanymi kg z synusiami w wozkach i z worami pod oczami 😉)))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka dziewuszki :*
Wczoraj Raf dal mi niezle popalic...caly dzien plakal i domagal sie cycka.Spacer byl jednym wieljim koszmarem-co 40krokow musialam brac go na rece i tuluc az zasnal po godzunie dalam za wygrana i wrocilismy do donku.2podejscie do spaceru skonczylo sie po 30min.nawet karmilam go...nic to nie dalo.Moj ludz mial wczoraj kiepski dzien 😞 Noce u nas sa koszmarne.Jak to robicoe ze Wasze cycate dzieci tak dlugo spia?zdradzce tajemnice!moje cycki po 4h chca eksplodowac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja staram się moją małą budzić ok 17 i już wtedy nie daje jej spać. ok 20 kompanie i po kompaniu cyc. Mała z reguły zasypia w czasie jedzenia i śpi jak suseł. Ciężko dziecko nauczyć spania jakoś dłużej. Wydaje mi sie, żę moja mała ma wrodzone predyspozycje do spania w nocy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a moj tadam tadam spal dzis w nocy od 21;30 do 2:30 a pozniej od 3do 6 co dla mnie jest szokiem az od 3 do 6 nie spalam tylko myslalam co jest i czy ok heheh 😉 teraz za to wyje jak by go ze skor obdzierano i je cyca jakby sie najesc nie mogl i znow wymiotuje jutro wazenie zobaczymy co bedzie;/ wkoncu dostalam bujak o jaki mi chodzilo(3 juz w domu) maly nawet lubi i chyba nowe mleko tez lepiej znosi oby wszystko sie unormlwalo bo moja relacja z partnerem wisi na wlosku przez niewyspwnie ,wymiotowanie i zmeczenie....;((((
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie wiem co sie dzieje z tym moim dzieciatkiem.dzisiaj caly czas na piersi .Pil ulewal dalej chcial poic znowu ulewal i tak prawie caly dzien.na spacerze ryk...nie mam juz sily...k calymi dniami nie ma ..nawet nie mam czasu zjesc obiadu 😞
Zasnal jejejeje...ciekawe na jak dlugo....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie wiem co sie dzieje z tym moim dzieciatkiem.dzisiaj caly czas na piersi .Pil ulewal dalej chcial poic znowu ulewal i tak prawie caly dzien.na spacerze ryk...nie mam juz sily...k calymi dniami nie ma ..nawet nie mam czasu zjesc obiadu 😞
Zasnal jejejeje...ciekawe na jak dlugo....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Skorom dzieci z tego co mi mowila moja polozna maja tak zwany grow sprout co jakis czas kiedy to najesc sie nie moga na pl to tlumaczyc to wystrzal wzrostu 🙂 trzeba przezyc moj ma dzis wieczorem jeden taki zdecydowanie butla 20 ml cyc cyc cyc znow lyk butli cyc cyc cyc wymiot darcie cyc bujak cyc rece rece cyc koszyk cyc lozko pozycja boczna. cyc spi a ja pisze 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Heheh Joasia mam tak samo tylko myslalam o wyskoczeniu z okna...niestety mieszkam na 1 pietrze 😁


Chodzac po necie znalazlam cos ciekawego
Leczniczezastosowaniemleka matki



40 tygodni.pl »Pytania »Niemowlęta » Pytanie
"Czy znacie lecznicze zastosowanie mleka matkidziewczyny?
Czy wiecie np. zemleko matkijest dla niemowlecia wspanialym lekiem nie tylko jako ochrona przedwszelkimi infekcjami, ale np. mlekiem matkimozna przemywac oczko przy zatkanym kanaliku lzowym (ropiejace oczko), mleko matkimozna zakraplac do zakatarzonego noska, mleko matkimozna dodawac do kapieli zamiast innych dodatkow, wspaniale pielegnuje skore... przemywac twarz, gdy skorasieluszczy...
Znacieto wszystko? Jestem ciekawa... czy ktoras zWas wykorzystala lecznicze zastosowanie swojego mleka.
Ja mieszkam w DE i tu jestto szerokoznane.
Jak moja corcia miala ropiejace oczko, to polozna radzila przemywac je moim mlekiem. Zignorowalam to, bo myslalam, zemowi bzdury. Poszlam do lekarza, a ten pierwsze co zapytal: a probowala pani swoim mlekiem?
Przypisal mi kropelki do oczu dla malej, ale przez weekend kazal sprobowac najpierw z moim mlekiem.
I comogepowiedziec? Nie bylo potrzeby stosowania kropelek.
Tak samo, gdy malutka zaczyna miec katarek. Troche mojego mleka i bardzo szybko jest po katarku..."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Joaska usmiałam się z Twojego posta, oczywiście współczuję,lecz napisałas to tak śmieszjestem mam nadzieję ze rozbieg w przedpokoju nie był konieczny 🙃.
U nas nocka znowu ok, jadł o 22 potem o 4.00 i teraz więc dobrze, przesypia w lozeczku,jestem zadowolona.
Wczoraj dzień zkecial na porzadkach ,w pokoju córki spędziliśmy 3 h na segregowaniu ciuchow, zabawek,książek itp. W domu posprzatane,aż miło. Mąż wygrabil sucha trawę na ogrodzie,kupiliśmy róże pnącą do posadzenia. Jeszcze pranie pościeli, obiad ,potem nakarmilam dziecko i pojechałam do Ch (Edytka nie ma tego albumu u mnie ) .
Kupiłam sobie trochę łaszkow ;-)( 3 pary spodni, 4 bluzy,4 bluzki,2 swetry,marynarkę,2 shirty sobie ,2 mężowi, sweter dla męża, Julka dostała leginsy a Kuba czapkę i polspiochy) a i zamówiłam 2 sukienki w internetowym. Zaszalałam,ale dostałam niespodziewane wyrównanie z pracy i mogłam sobie pozwolić. Dziś nie mam nic na obiad,muszę coś wykombinowac na szybko...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzien doberek ....zyje sciana to karton gips;/(zartuje oczywiscie) Noc bdb obudzil sie jak juz w koncu zasnal o 23 o 2 i o 6 zeszlo po 1h i spac teraz mi jezzcze dosypia a na szykuje nas na wazenie 🙂 az jestem zdenerwowana czy cos przybral moj wymiotnik:* a co do mleka ja stosowalam i na oczka i mylam buzie ale krostki nie zniknely o kompieli pomysle ale ilez tego naciagnac zeby cos bylo czuc bedxie trzeba fiu fiu 😜 Dodi poszalalas z zakupami ja czekam az mi kg zleca jeszcze 6 zostalo z 20 🙂ale jakos im sie nie spieszy .......pozdrawiam mamuski milego dnia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
joasiu ja tez sie usmiałąm na twoich postach 🙂 współczuje ale dobrze ze sama wiesz ze twój serdelek jest kochana i dla niego człowiek jest w stanie zniesc wszytsko. Mam nadzieję, żę na ważęniu będzie ok
u nas nocka ok pobudka 2.3 potem 6.30 i wtałysmy o 9.30.
Mała ostatnio jakaś marudna i dużo popłakuje ale moze to normalne tylko ze do tej pory tak nie miała. Jak je cyca to jakoś tak niespokojnie łapie go pociągnie 4 razy i puszcza i sie wierci przy nim i steka. Ja się denerwuje ze ona tak je ona chyba też. nie wiem czemu tak jest. Czasami jak zazssie normalnie to jest ok ale z reguły je tak marudnie. juz zaczełam sie zastanawiać czy coś z moim mlekiem nie tak . czy wy też tak macie???
Jeśli chodzi o leczenie mlekiem to słyszałąm ze to na oczka to jakaś stara bujda i można tylko dziecku jeszcze jakieś zakarzeie zrobić w oku bo mleko jest słodkie i to doskonałą pozywka do rozwoju bakteri także ja bym nie próbowałą.
Wxczoraj zamówiłam małej zaproszenia i podziękowaia dla gości na chrzest bo robimy w swięta i już trzeba sie za to wszytsko zabrać. Imprezę robimy u mojego taty bo wszyscy są raczej z jego okolic, teście maja do niego 40 km i miejsca jest wiecej bo ma duży dom. Dziś chyba poszperam za ubrankiem i po pierwszym zamówie jak mój grubasek jeszce podrośnie. Najgorzej nie wiem co sobie kupić na tą okazję bo jestm taka gruba że w niczym nie wyglądam dobrze. Nogi jak parówy. Ostatnio mierztyłam spodnie rozmiar 42 😞 jakaś porażka. dołuje mnie bycie taką gruba ale chyba jeszcze za wcześnie żeby zacząć ćwiczyć bo dopiero 4 tygodnie mineły. mi zostało jeszcze 11 do zrzucenia i chyba nigdy sie ich nie pozbęde. Na mieście byłam dopiero 2 razy i to tak na 2,5 godzinki pomiędzyb karmieniami wiec wszytko w biegu. w sobote kupiłąm właśnie małęj rajstopki bodziaki i półśpiochy do chrztu. Na zakup stroju dla siebie chyba będę musiała zabrać całą rodzink ę bo w 2.5 godziny raczej niczego nie dam rady dla siebie upolować co zakryło by wszytkie zbędne kilogramy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
my po wazeniu maly ma 5 tyg wazy 4850 przez te wymioty w ciagu tygodnia przybral 110 gr;/ kazali dokarmiac butla wiecej razy i zwiekszyli leki dzis popoludnke znow cyc wymiot a wiec w wozek i na dwor bo tam spi chyba sie wstydzi plakac a po powrocie jazda byla 7 razy w 2 godz przebralam go bo wymiotowal poznuej kapiel i darcia czesc dalsza az do teraz zjadl 60 ml i spi a ja lece ogarniac pobojowisko.Aldona moj sie wyginal pomogl infacol jak zle lapie cyca moze lykac powietrze tak bylo u mnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
pierwszy dzien caly na butelce nawet ok oprocz eksplodujacych cycow auc auć .moj serdelek ma w nosie 120 ml 6razy dziennie i je 80 ml 8 razy dotego musial possac cyca na dobranoc cale 2 min piesek ogrodnika hihi zobaczymh jak 1 nocka oby ok mi jest trudno bylebh sie on nie meczyl.co u Was?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dodi moj nie przybiera na wadze i ciagle wisial na cycu dotego ma skaze bialkowa i alergie na laktoze wiec butelka wychodzi lepiej.mialam dokarmiac go cycem tylko jako woda pomiedzy butelkami ale trzymanie takiej diety jest trudne bo nawet glupie buleczki czy cos maja czasem dodane mleko nie moeiac juz o nie dla masla jogurtow etc.probowalam 5 tyg nie wyszlo trochd mi przykro ale jak mi spadl z wagi i centyla wiedzialam ze czas cos robic.....poza tym dam butle (1.5 h ja je) i pozniej spi 3-4 h jak nie moje dziecko i mleko go nie uczula co najwazniejsze.Teraz i tak jest caly czas na rekach bo sie tulimy wzamian cyca czasem trzeba wybrac zlo zeby bylo lepiej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moją małą w nocy męczył brzusze i od 4.30 co 2 godziny opobudka z zegarkiem w ręku. całe szczescie pospałysmy do 10.30 wiec czuję sie jako tako. Dzis mamy pierwszy rodzinny wypad na zakupy. Zobaczymy jak małej sie spodoba. Mam nadzieję, że znajdę sobie jakąś kreację na chrzciny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc piękna pogoda,najpierw spacer teraz u sąsiadki na kawce. Kubuś ładnie spał od 22 telefonu o ciągiem. Potem o 6 się obudził ale zlapalismy jeszcze drzemke i wstalismy po 9.30.
W poniedziałek mamy szczepionki,zdecydowalismy się na 5 w 1 i rota.
Napisze potem bo z telefonu bo komputera nam pada.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
My bylismy wczoraj na zakupach i mała byłą znośna. Kupiłam sobie nawt sukienkę na chrzciny i nic poza tym bo wviąż czuję sie grubo we wszystkim i zekam kiedy schudnę. Nasza Iga nieznosi jazdy saochodem. Wczoraj jak jechaliśmy na zakupy jako tako troche płakała ale jak wracaliśmy to tak się darła jakby ją ze skóry obdzierali. W połowie drogi musiałam ja wyciągnąć z fotlika i przytulic bo już nie mogłąm na to patrzeć. Nie wiem jak my pojedziemy na świetą skoro droga zajmuje średnio 3,5 godziny. Czuję, że bedzie to jakis hard core. Trzeba będzie małą jakoś przyzwyczajać do fotelika i chyba zaczne ją wsadzać do niego codziennie na pół godziny. Mam nadzieje , że to cos da.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry,trochę mnie nie bylo, piątek na Zakupach,kupiliśmy meble ogrodowe, podświetlenie pod szafkowe, gniazdka, żyrandol na klatkę przy schodach, i kupiłam oslonki na storczyki wszystkie w kolorze zieleni. Firanki te co mi się spodobały to po 70 zł za sztukę,a potrzebuje 8 szt. Trochę za dużo, chyba uszyje...
Wczoraj na zakupach w auchan, kupiłam Kubie 3 koszule i 3 pary dżinsów,obkupiony na swieta.
Marcin posadził róże i złożył meble, przykrecil żyrandol.
Dziś nocka dobra,mimo przest. Czasu Kubuś zjadl o 22,30 potem o 6 i śpi jeszcze ale już się budzi. Nie mam źle ,w dzień śpi raz od 3 do 4 h czasem. Grzeczny jest,slodziak kochany. W pon.szczepionki. bierzemy 6 w 1 i rota, pneumo mają być od sierpnia za darmo w warszawie, więc poczekam.
Kuba waży około 5700 zdążyłam go na łazienkowej wadze. Muszę spr. Ile Julka w jego wieku. Po snieadanku jedziemy do castroramy. Nie jem nabiału sprawdzam bo Kuba znowu cały w kropkach.

Aldonka szkoda ze mała tak źle znosi jazdę autem, nasz wręcz odwrotnie jak jedziemy to nie płacze,a jak stoimy to ryk.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...