Skocz do zawartości

Lutowe mamuśki 2014 r. | Forum dla mam


mixidixi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
dzień dobry , humor w mare, mimo słabej nocy i słabego ranka, moja starsza córcia wstała o 5.30 i grała nam na flecie i cymbałkach to nie jest śmieszne .....hihihihihi

Wczoraj mąz pomasował mi ten odc. lędźwiowy i trochę jakby lepiej, ale dziś o 20 przychodzi Pan rehabilitant i będzie mnie masował.

Edytka to mialas noc, mam nadzieje ze dziewczyny już lepiej !
a z tymi cyckami to mamy przechlapane !
Aldonka te plecy to na pewno wynik dodatkowych kg w ciąży ,teraz noszenia dzieciaczków i karmienia.
Jeśli chodzi o odciąganie to mi ciężko odciagac bo jakbym odciagnela to nie miałabym na następne karmienie.. i jak próbowałam odciagnac po karmieniu to poleciały 3 krople, i już wolalam się nie stresować.
Na szczęście już jest lepiej i widze ze jest więcej mleczka dziś.
Mały pewnie ma skoki rozwojowe i co jakiś czas jak pisala Edytka potrzebuje więcej.
Martitka może napisz do Anuny na Fb niech się chociaż pochwali małą na forum.
Dobrze ze Mikolaj wyszedł ze szpitala, wstaw zdjecie NADUNI jestem cekawa jak wygląda, a może wyślij mi na prv link lub Twoje dane to znajde Cie na FB.

Kupilismy dziś trochę drzewek do ogrodu, jutro przyjezdza mój tata robic sciezkę z kostki na ogrodzie , wiec musze ogarnąć sprzątanie i obiad.
Jakos dam rade...Mam nadzieje ze masazysta pomoze 🙂
uciekam bo malutkiego trzeba kapac 🙂

pozdrawiam i do spisanka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
hej dzieki za slowa wsparcia,widze Maritka ze nasze maluchy jedza to samo 😉 musze sie Wam pochwalic sciagnelam w tepie ekspresowym bebilon nutrion z polski do zageszczania i mlody ulewa mniej a co najwazniejsze kupki sa plastelinowate a nie pieniste po lopatki odstawilam tez 1 z lekow gdzie skutkidm ubocznym byl zbyt szybki pasaz jelit u 1 na 1000 osob. wydaje mi sie ze to u mojego smyka choc trudno stwierdzic tak czy siak mlody zaczal zjadac 600 ml dziennie wiem ze to malo jak na 2 miesiace ale uwiezcie o 200 wiecej niz jadl.w poniedzialek i tak stawiamy sie w szpitalu na usg brzuszka i kontrast przelyku odrazu przyjdzie fizjoterapeuta do szyji i ortopeda do kregoslupka heh jednak trzeba sobie wszystko wychodzic... Kurcze w pl to sie nic nie zmienilo robia nam takie problemy z peslem malego ze az nie moge uwiezyc a mi potrzebny po pazzport dla malego zeby zjechac na miesiac do mamy czasem zaluje ze tu przyjechalam 9 lat temu no ale zycie ....Dodi wiem co to bol plecow bo mi w pracy wysunal sie dysk i pomogla akupunktura 2 razy w tyg przez 10 tyg zeby miesnie puscily,polecam termoforek goracy lub plastry rozgdzewajacd sa tez takie krzesla do masazu nawet do auta.Ja tez jak sie pozginam to bol niesamowity a to tez moze byc po epidrualu mowili mi tak wiec zdrowia Ci zycze:* Dziewczyny co karmia mm dopajacie woda? ja kupilam herbatke hippa rumiankowa pil ale uczulila a wody nie chce pic wiec boje sie zd zaraz beda zatwardzenia...pozdrawiam mamusie i maluchyxxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Joasia ja dopajam herbatka z hipp koper wloski, jezeli nie chce takich herbatek pic to mozna dziecku podawac wodę z glukozą... Ja podaje ok 150 ml dziennie picia.
Moja ksiezniczka caly czas chce byc noszona na rękach juz czasami nie mam sily:/ Jeszcze dzis mój mąż wstal o 6:30 i postawil caly dom na nogi .. Pan domu wstaje to nikt nie może mieć lepiej od pana domu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny!
Sprzedaję ubranka po mojej córce. Zapraszam na all, licytacje zaczynają się od bardzo symbolicznych cen, a ubranka są zadbane. Dużo ubrań mam niewystawionych, więc jeśli czegoś potrzebujesz, proszę o kontakt mailowy: [email protected]

http://all...ting.php?us_id=11901256


Pozdrawiam )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc, kiedy ja sie wyspie? Spalam od 23.30 do 3.30 a potem od 4 do 5.20 i już od 5.20 nie śpię,jak zaczęłam przysypiac to mały się już obudził ...Mój tata u nas nocował bo kładą z mężem kostkę i ścieżkę przed domem i nie wyrobili się z robota,więc cały dzień coś robiłam a to sniadanko,Obiadek,kolacyjke, ciasto, między czasie zajmowałam sie małym ,byłam 3 razy w sklepie i raz po kostkę brukowa i jeszcze bawilam się z Julka.Dziś nie mam obiadu u zaraz biorę się za żurek z kiełbasa i jajkiem. Muszę chyba napić się najpierw kawy ale takiej normalnej z jednej lyzeczki bo padne. Jesli chłopaki nie skończą wcześniej to nigdzie nie pojadę bo z 2 dzieci na zakupy to nie realne....a planowalam skoczyć do Smyka kupić małej sukienkę na święta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc na szybko bo padam z nog.
Wczoraj Sajgon. Zadzwoniła telewizja polska po 19 ze będą u mnie dziś o 14.00 na nagraniu. A w domu syf. Mylam na turbodoładowaniu szyby na całym dole. O 22 Padlam. Nagranie do dupy moim zdaniem, reżyser bez sensu nie tak miało to wyglądać. Jak pójdzie to dam znać i będę w pytaniu na śniadanie z Kubusiem. Kuba katar, byłam u lekarza bo katar gesty zielony,złapał od Meza.
Julka bilans 4 latka miała wyszedł pozytywnie.
Uciekam spać. jutro wreszcie fryzjer.
Zrobiłam ciacho rafaello na krakersach ,na Fb przepis.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dodi ja to cie podziwiam ile ty robisz przy dwójce dziecie. A napisz cos wiecej o tej tv, o co z tym chodzi i skąd cie znależli 🙂
Ja wczoraj jakąś depresję załapałam, że jestem wielka, gruba i nieatrakcyjna. Mierzyłam wczoraj wieczorem sukienkę na chrzciny i stwierdziłam że wyglądam w niej jak wielki pulpet. Zastanawiam się czy nie jechać dziś na zakupy i kupić sobie coś nowego ale jakoś nie mam ochoty. Taka dobita sie czuję. Może popołudniu wyskoczymy do jakiejś galeri z mężem.
Wczoraj byłam u kosmetyczki. Zrobiłam sobie brwi i paznokcie ale jakoś nie poprawił mi to humoru.
Nasza mała grzeczniutka. Mam nadzieję, że jej się nie zmieni ze spaniem w nocy i zachowaniem w ciągu dnia.
Wczoraj ustaliłam w końcu menu na chrzciny. Dzis muszę opracować do niego liste zakupów a od piatku staje w garach i pewnie wyjdę z nich dopiero w niedzielę po imprezie. Całe szczeście odpada mi pieczenie ciast bo torta zamówiłam a ciasta zleciłam upiec teściowej bo w końcu też może się wykazać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jesli chodzi o nagranie to w skrócie, mam sąsiadkę która mnie poprosiła czy bym nie mogła wystąpić w pns w temacie karmienia niemowląt. Zgodziłam się bo miało być krótko ( dwa zdania plus jakieś krótkie nagranie) okazało się ze babka oczekiwała ze ja bez Żadnego przygotowania ładnie walne 10 minutowa wypowiedź,a ja pustka w głowie, pytałam jej w niedz.czy mam sie przygotować,ona ze nie,więc myślałam ze to będzie w formie wywiadu pytanie- odpowiedź a tu babka z tekstem to proszę odpowiedźiec coś o karmieniu..... Wiadomo ze nic nie przyszło mi do głowy bo stres i 5 osób nad Tobą i brak scenariusza, jakbym wiedziała to bym sie przygotowala...chociaż w głowie ułożyła te parę zdań, Na żywca nie wyszlo tak jak chcialam.

Dzis 2 pobudki w nocy 1 i 4. I już od 6 Kuba nie śpi. I nic mu sie nie podoba wózek,lozeczko, bujak,bujawka,ręce ...nic a ja w pizamie i bez śniadania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dodi daj znac kiedy będzie emisja bo js tez chętnie obejrzę 😉 Elizka miała zapalenie oskrzeli ale juz jest lepiej. Jutro idziemy na kontrol i moze po świętach uda nam sie ja w końcu zaszczepić 🙂 chcem tez zapytać dr o dziąsła małej bo wydaje mi sie ze chyba ząbki jej dokuczają. Ślinie sie bardzo, wkłada rączki po łokcie do buzi, wieczorami jest strasznie marudna. Jak jej lekko pomasuje dziąsła to na chwile jest lepiej!! Dzisiaj kupie maść na ząbkowanie i zobaczę czy cis jej ulży. Za tydzień kończy 3 miesiące 😉 ale ten czas zleciał 🙂
Mam jeszcze pytanie w jakim tempie rosną wasze maluszki??? Bo Eliza przez niecałe 3 miesiące urosła juz 8 cm !!! Wczoraj ja mierzyłam i ma 62 cm. A wazy coś koło 6 kg. Dokładnie ja zważę na szczepieniu.
Idziemy kupić farbki do jajek i będziemy w piątek malować 🙂 do napisania !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Edytka, Martitka dam znac czy to pojdzie, jeśli pojdzie to w piątek tvp1 pytanie na sniadanie.
Wczoraj dzień zwariowany,bo bylam u fryzjera pojechałam sama, nakarmiłam Kubusia i odciagnelam 90 ml na poziej, zeszlo 3 h, a maly po 90 ml placz... w domu mleka modyf. brak a ja jeszcze za godzine miałam być, Marcin bujal małego i jakos wytrzymal..
Ale jestem zadowolona, wreszcie wyszedł w miare jasny blond a nie zolto pomanczowe.
Dzis o 8.15 miałam wizyte u gina, wszystko ok, mogę zacząć ćwiczenia i baraszkowanie.
Moja siostra ma dziś cc, zaraz pewnie zostane ciocia Adasia, a Kubus będzie miał brata ciotecznego.Juz nie mogę się doczekać.
Kubus ma katar i od nasivinu wysuszyla się sluzowka i krewka mu leci przy czyszczeniu noska.

Edytka mój klocek wazy już około 6300 a 7 sskonczyl 2 miesiące.
nie wiem ile mierzy, czym miezysz i jak swoja mala ?

Zrobily mi się afty w buzi, wyczytałam ze to zla dieta, konserwatny , za mało wit b, zelaza, i wyczerpanie.To wszystko pewnie u mnie jest 😞
Uciekam bo sasiadka wpada na ciacho, tu link polecam pyszne , smskuje jak tort prawie a jest z masy budyniowej i wiorkow kokosowych.

http://www.malacukierenka.pl/rafaello-na-krakersach.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wow kawał chłopa 🙂 gratulacje jeszcze raz!!!!

Dodi ja mierzyłam ja na dwa sposoby. Pierwszy tak jak mierzą w szpitalu czyli od czubka głowy do pięty. Centymetrem krawieckim. A drugi sposób to położyłam ja w łóżeczku zaznaczyłam czubek głowy i koniec pięty. Oba pomiary wyszły takie same 62 cm. Jutro idę na kontrol to moze mi ja zważą. 🙂
I muszę sie Wam pochwalić ze dziś po raz pierwszy usłyszałam od starszej córci "kocham mamę" 🙂 !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Super usszeć coś takiego od dziecka. Ciekawe kiedy nasze szkraby zaczną tak ślicznie mówić do swoich mamuś 🙂
Dodi gratuluję kolejnego maleństwa w rodzinie.
Ja właśnie przed chwilą skończyłam nas pakować na tygodniowy wyjazd na świeta. Masakra ile trzeba ze soba zabrać szczególnie że mamy wtedy chrzciny wiec wszystko sie jeszcze rozmnozyło. Mam nadzieję, że mąż upchnie wszystko jakoś w aucie.
QWyjazd jutro jakoś z rana jak wstaniemy i się ogarniemy. Trzymajcie kciuki aby mała jakoś jechała bo nie lubi fotelika a podróż ponad 3 godzinna.
Jako, że od jutra wpadam w szał przedświatecznochrzcielny i nie bedę miała czasu na kompa to odezwę sie dopiero po powrocie czyli pewnie w przyszły czwartek.
Z okazji świa życze wszytki Mamuśką dużo cierpliwości, wytrwałości, dużo snu.
Dzieciaczkom życzę zdrówka i aby rosły ładnie i grzecznie słuchały sie mamusi i tatusia
A dla wszytskich wesołych świa i mokrego dyngusa 🙂
Do napisania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie mogłam sie wczoraj tutaj zalogować. 😞
Dodi jeszcze raz współczuje tej ospy!! Oby tylko Kubus nie złapał!! Ja dostałam wczoraj pierwsza miesiączkę i umieram z bólu 😞 brzuch i kręgosłup mi zaraz eksplodują. Juz zapomniałam jak to jest mieć miesiączkę.
Życzymy miłego dalszego świętowania 🙂 o dużo zdrówka dla wszystkich 🙂
My w środę mamy iść na pierwsze szczepienie, oby tylko nic sie nie wydarzyło 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc jak cicho i spokojnie, dzieciarnia spi.
wczoraj u tesciow, Kubus z rak do rąk,dziecko zmeczone i wymeczone, az bylam wkurzona bo nawet nie dali mu dobrze pospać.
W drodze powrotnej się dzieci pospały.
Noc jako taka, dziś pełen luz,
Wczoraj sporo pojadłam, nawet kawalek czekolady, sałatke z porem ( nie dużo ) ciasta, babke z ajerkoniakiem.Kubus ok zadnych rewolucji nie było...
Julka z ospą już lepiej krosty już się nie pojawiają.
Jutero znowu z 2 dzieci, mysle ze jeszcze do przyszłej srody żeby minelo pelne 2 tyg, chociaż pierwsza kropka pojawila się już w poniedziałek, zobaczymy jak będzie się czula i jak kropki będą się goic..i czy mnie wcześniej nie wywiozą do wariatkowa...
Kuba katar mniejszy ale za to ma kaszelek i non stop kicha.

uciekam poki jeszcze cisza delektować się spokojem.
oooo Kuba się budzi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc my w szpitalu Kuba zaczął rzezic ją już w piątek coś czułam ze jest nie halo, mówiłam Marcinowi żeby iść przed św. Na kontrole z tym katarem. Ale on jak zwykle wie lepiej.. Kubie katar się wogóle nie zmniejszyl doszedł kaszel i kichanie. Wczoraj jak wstał z zaropialymi oczami to stwierdziłam ze czas na wizytę, przyjechali do domu w ciągu 2 h,pani dr Osluchala Kubę i stwierdziła zmiany w oskrzelach. Skierowali nas do szpitala z podejrzeniem zapalenia płuc. Wczoraj wykonali krew,mocz,wymaz z gardla i oka, dziś Jedziecimy na rentgen i kal pobieramy. Mam salę bez tv i rolety zaćmieniajacej więc trzeba wstać z pierwszymi promieniami słońca. Nie ma tu wyżywienia więc radz se sam, Marcin z Julka w domu, nikt nie chce popilnowac jej bo ospa. Dobrze ze miałam kanapkę na kolację i śniadanie. Znajoma od Julki z przedszkola uparła sie ze obiad mi przywiezie.. bo karmie więc muszę jeść. Najgorsze to ze to oddział zakaźny bo Kuba miał kontakt z ospa i musi tu byc a wokół same rotawirusy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nocka koszmarna, malutki sobie spał i ja już prawie też,przyszla pielęgniarka o 22 dac antybiotyk,okazało się ze trzeba wymienić wenflon bo miał za mocno zawiązana rączke i się stan zapalny zrobił, jak mu zaczęła wykrzykiwac antybiotyk to poszedł pod skórę bo żyła nie wytrzymała i miał raczke jak balon. Więc kazały przyjść do zabiegowego zmienić. Szukały mu tej żyły 30 min on straszne płakał a ją z nim razem. Założyla mu ten wenflon w zgieciu rączki ,krew tryskala po całym zabiegowym,myślałam ze zemdleje. Po 24 dopiero go uspokoiłam i zasnął. Wiem ze to dla jego dobra ale nie dla mnie taki stres. Już się Obudzil ,a ja nieprzytomna bo nie moglam zasnąć .Wychodzę w poniedziałek dop. Bo trzeba podawać antybiotyk 7 dni. Na szczęście rtg bez zmian ale Osluchowo jeszcze wczoraj było coś słychać więc trzeba dokończyć antybiotyk.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kurcze dopiero przeczytałam i przegapiłąm a szkoda.
My byłyuśmy dziś u lekarza bo mała jakoś tak dziwnie pochrapywała w nocy i bałam się czy coś się nie dzieje. Całe szczeście osłuchowo wszystko dobrze i gardełko czyste. Mamy się inchalować, oczyszczać nosek, witamina C i wapno. Mam nadzieję, że małej przejdzie. U nas na świeta pół rodziny chorej wiec miała sie od kogo zarazić. Mój mąż też chory.
Dodi a jak Kubuś? już w domu jesteście?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dodi widziałam ze jesteście juz w domku?? Jaj Kubus?? Dopiero wczoraj wieczorem obejrzalam ten filmik i muszę Ci powiedzieć ze całkiem fajnie wyszło. Mi sie podobało 🙂
Ja sie nie odzywalam ostatnio bo Elizka mi trochę marudzi, dokuczają jej dziąsła. Jak jej posmaruje to przez 5 min jest dobrze a potem znów płacze. Ojj ciężko będzie z tymi zębami 😞 moja starsza córcia nie zakwalifikowała sie do przedszkola, wczoraj były wyniki. W poniedziałek idziemy złożyć odwołanie, ale nie wiem czy coś wywalczymy 😞
Idę robić gołąbki i ciacho bo pozniej idziemy na cmentarz. Dzisiaj mija 27 lat jak umarł mój tata.
Do napisania dziewczyny 🙂 buziaki dla maluszków :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...