Skocz do zawartości

Przyszłe Mamy z Łodzi | Forum o ciąży


olamat

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Jejku Zuza po prostu śliczniutka taka, że zacałować by można było 😁
Super, Olmat że raczej wspominasz miło poród itp. Dzięki śliczne za opisanie troszkę jak tam w czmp, bo my właśnie w tym temacie 🙂
To mówisz że mamy spać do oporu hehehe, domyślam się ze z poczatku ciezko kilka razy w nocy wstawac, a w dzien trudno odespac.
Fajnie że już wszystko w porządeczku. Zuzą większych problemów nie ma?
Jeszcze raz gratulacje 🙂 Ciekawe jak tam silvusia i esia...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 820
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Fajnie brzmi ta Matka Polka, ale miałaś cc, więc taki sposób porodu w tym szpitalu kobiety sobie chwala, gorzej z naturalnym 🤨

Ja wczoraj byłam na usg, ale mały olał nas dokumentnie, pozasłaniał się ze wszystkich stron, włożył sobie rękę między nogi i tyle było go widać 🙂 Nie chciał nawet buziaka pokazać...
Ale lekarz stwierdził, że jak na 27tc jest bardzo duży, bo waży aż 1285g 🙂 🙂

No i kupiliśmy wózek 🙂 Taki spontaniczny, nieplanowany zakup hihi. Ale tak nam się spodobał, że bez zastanowienia zdecydowaliśmy sie na niego 🙂 No i w domu w końcu widać - oprócz mnie 😁 - że będzie niedługo maleństwo 🙂 🙂



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej!
Generalnie większych problemów z Zuzą nie mam. Oczywiście trafia się czsami kolka, ale generalnie nie mogę na nią narzekac.

Jeszcze co do Matki Polki. To co mi się podobało, bo nie miałam żadnych pielgrzymek odwiedzających. Na oddział noworodków może wejśc matka kiedy chce a ojciec tylko między 16-18.00. I nikt poza tym. Dzięki temu żadna teściowa nie będzie Was odwiedzac no bo po co (jak to moja stwierdziła).

Pozdrawiam Was cieplutko 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Fajnie Olmat, z tym szpitalem. Moja teściowa już jest mocno niezadowolona, że zapowiedziałam zakaz odwiedzin w szpitalu i dwa tyg po porodzie. Zobaczymy czy się dostosuje, bo jak nie to czekają mnie ostre starcie przy drzwiach 😉
Rozumiem, że aktualnie można zapomnieć o przespanej nocy? A karmisz piersią? Jak uroki? Dajesz rade?

Lusia, mój gigant w 27 tc ważył 1349, w 30 tc już 2kg. Aż strach myśleć jak wielki się urodzi. Nasza Pani Doktor mówi, że tak do 3,5kg max choć i tak wszystko może się zdażyć. A jaki wózek kupiliście? My już też się przykładamy, czekamy na przelew od teściów:P

Mam jeszcze pytanie co do skurczy. Mam przeraźliwe skurcze w nocy, dziś myślałam, że będziemy musieli na pogotowie jechać, bo mi teak wygięło stopę, że myślałam, że dostałam jakiegoś paraliżu, a magnezu łykam na potęgę.




Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karmię piersią. Teraz jest już lepiej, ale na początku ból był nie do zniesienia. Płakałam za każdym razem jak tylko przykładałam małą do piersi. Polecam zaopatrzcie się w maśc maltan(nie trzeba zmywac do karmienia) oraz bepanthen. Smarujcie sobie sutki i brodawki tą drugą dwa trzy tygodnie przed porodem. Ja tego nie robiłam i cierpiałam. Na początku zbawieniem były dla mnie silikonowe nakładki Aventu do karmienia, gdyby nie one nie dałabym rady.

Moja teściowa też ciężko przeżyła zakaz odwiedzin w szpitalu i w domu przez tydzień, ale zdrowie dziecka jest najważniejsze. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczynki 🙂
Ja mieszkam z teściową, ale ona to prawie jak druga mama-na razie jest super i narzekać nie mogę. Zobaczymy co po porodzie będzie... Z resztą u mnie w rodzinie całe szczęście jest tak że raczej sie każdy wstrzymuje z odwiedzinami tak ze dwa trzy tygodnie, także z tym będę mieć luzik. Z resztą teraz są emaile, mmsy wiec jakos musza sobie poradzic patrząc tylko na foty hehehe
Dobrze olmat ze zadowolona jestes z czmp. Ja jestem raczej osobą spokojną bez żadnych wymagań, więc tez liczę że z czmp będe zadowolona- z resztą to maleństwo ma być na pierwszym miejscu 😁
Już się nie mogę Julci doczekać jeszcze tylko niecałe 8 tygodni 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja nie mam wymagań szczególnych co do odwiedzin, jesli będa chcieli - a myslę że napewno, to niech odwiedzają, będzie mi napewno miło 🙂 Będe musiała tlko mojego pieska zainstalowac na troche u rodziców.

A co do szpitala to za duży dylemat 🙂 W tej chwili zowu sie przeziębiłam więc musze i tak poczekac z "oględzinami", no i chciałabym się jeszcze spotkac z tą znajomą położną. Ciekawe co mi powie...

A wózeczek kupiliśmy komisowy, na Limanowskiego, firmy Roan Kortina, ma 4 równe, pompowane koła, metalowy koszyk na zakupy, gondole i spacerówke, w kolorze pistacjowo- szarym 🙂 Prowadzi się rewelacyjnie, bo już odbyłąm pierwszą jazde próbną z parkingu do domu 🙂 Już nie moge się doczekac sacerów 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kruszyna! Królestwo bym dała ze teściową jak druga mama. Moja jest wypisz-wymaluj z dowcipów 🙂
Jeżeli chodzi o odwiedziny to ja niby też nie mam nic przeciwko temu, ale bez przesady, nie w pierwszych dniach po porodzie. Nie chce wychowywać dziecka w sterylnych warunkach, ale kilka dni po porodzie to chyba sama nie będę chętna do jakiegoś życia towarzyskiego tym bardziej z teściową z dowcipów 🙂 Ale w sumie, każdy robi jak mu pasuje. Może sama będę prosiła o pomoc zaraz po przyjexdzie do domu. Życie ma poczucie humoru 😉

A jak się czujecie? Ja miałam tak intensywne ostatnie dwa dni że marzę o chwili wypoczynku.
Lusia śliczne zdjęcie...ale masz brzuchol 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zielona życzę Ci aby się teściowa zmieniła na lepsze, może po porodzie-kto wie.
Ja mam ostatnio tylko dziwne skurcze brzucha, dość nie przyjemne...
Zielona wypoczywaj, wypoczywaj bo po porodzie wiesz jak będzie???? hehehehe
Lusia duży brzuszek duża dzidzia 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Dziewczyny!
Mam pytanie, byłyście może w ciąży na basenie? ja się wczoraj wybrałam i jestem bardzo zadowolona. Problem polega na tym, że w Łodzi to chyba tylko na Nowej Gdyni jest ozonowana woda. Tak czy siak strasznie droga sprawa. Ale w sumie bardzo sympatycznie było 🙂
Zastanawiam się tylko nad tym czy ósmy miesiąc to czy aby nie za późno na takie "aktywności"




Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja miałam iść na basen, ale jak widac coś mi się bardzo zeszło 🙂 🙂 Powiem szczerze, że nie wiem jak wygląda sprawa z tym do kiedy można chodzic na basen, ale czytałam że gin powinien wydać opinie czy nie ma przeciwskazan.
Najpierw myslałąm o zwykłym basenie, ale tam woda czasami jest za zimna, więc nie było by to przyjemne ani dla mnie ani dla dziecka.
Później na mysl przyszła mi Fala, byłam tam pare razy i jest super - ale nie w ciąży, tylko czy zdrowo 🤨 I tak chyba pozostanie mi ewentualnie brodzenie się w jakiejś rzeczce jak zdążę się gdzięś wybrać przed porodem 🙂 albo kapiele we własnej wannie 😁



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej Kobitki 😉
Zielona jak ja się pytałam o basen mojej ginki to tylko powiedziała, żeby na basenie nie przesadzac jak sie zmeczysz to odpoczywasz. Nie mówiła nic na temat jak ma byc woda czy ozonowana czy chlorowana. Teraz tzn. w 8 miesiącu jak pójdziesz to nawet lepiej bo woda działa kojaco, przeciwbólowo, rozluźnia także same pozytywy 😉 polecam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Dziewuszki!
Jak tam? Co słychać? Jak się czujecie? Jak przygotowanka?
My byliśmy wczoraj u lekarza. Wszystko gitaśnie! Mały gigant wyprzedza swój termin już o dwa tygodnie. Leki mi odstawi za 3 tyg więc mogę się na koniec maja szykować. Dziś więc zakupiłam paczkę pampersików i chusteczek nawilżonych...W sobotę wózeczek, łóżeczko
"się maluje"
Pozdrawiamy z Brzuszkiem






Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam WAS 🙂

Widze, że zaczynacie sie już szykowac na powitanie Maluchów 🙂 Aż Wam zazdroszczę tego uczucia niepewności jak ta Fasolka będzie wyglądac 🙂

Co do wózka My kupilismy X-lander XA (gondola +spacerówka) dodatkwo dokupilismy adaptery do nosidełka maxi cosi, dzięki którym moge go zamontowac na stelaż wózka. Jesteśy bardzo z niego zadowoleni. Prowadzi się wręcz jednym palcem, jest mega wygodny. Polceam Wam 🙂

Pozdrawiam Was 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Dziewczyny!
Esia, gdzie rodziłaś? Jakieś wrażenia? Opisuje, opisuj... 🙂 My tu w ciągłym napięciu co nas czeka 🙂
A maleństwo słodziaśne rzeczywiście.
Co do wózka my wybraliśmy Espiro Vector 4 air. W sobotę do zakupienia.
A ja ciąglę maluję łóżeczko, już pitolca dostaje...ale mam nadzieję, że już do soboty będzie koniec. Byliśmy u lekarza we wtorek, Pani Doktor kazała się pakować, mały gigant wyprzedza już termin o dwa tygodnie.
Pozdrawiam Brzuszki!




Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zielona rodziłam w Koperniku, opieka przed porodem i w trakcie niego super- każdy zachwalał (ja niestety tego nie doświadczyłam bo miałam cc, poszłam w pt rano i prosto na stół trafiłam), za to po... już nie jest tak kolorowo, jesteś skazana na siebie.

Widzę dziewczynki, że już żyjecie porodami 🙂 Dacie rade... 🙂

Pozdróweczki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
OJ żyjemy żyjemy...tzn ja przeżywam jak nie wiem co...Co prawda torba jeszcze nie spakowana, ale po weekendzie majowym jak najbardziej trzeba się będzie za to zabrać. Mamy już wózeczek, tylko dzidzusia do środka brakuje... 6 maja mam USG w Lux Medzie więc będę miała porównanie co do wymiarów Maluszka. A jak tam Wasze Dzidolce? Macie już wagi?




Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja w Lux Medzie robię tylko badani, bo mam abonament tam wykupiony, a od Gawlikowej biorę skierowania na badania żeby je w ramach abonamentu zrobić. Rzeczywiście nie należy ona do najsympatyczniejszych lekarzy, ale wydaje mi się dość solidna. Tez tak długo czekasz na USG? Ja tam z miesięcznym wyprzedzeniem się umawiałam.
O Lipeckiej też same pozytywne opinie słyszę, moja siostra się u niej leczy.

A TY jak się czujesz?
Coś Lusi nie widać...mam nadzieję, że się nie rozczłonkowała na dwie części, bo to chyba wcześnie trochę. 🙂




Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...