Skocz do zawartości

Marcóweczki 2014 :] | Forum dla mam


czarnyloczek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 350
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
cześć
ja mam doła bo weszłam na wagę i zorientowałam się że ważę 2 kg więcej niż 2 tyg temu 🤢
chyba sobie za dużo pozwalam dojadać
w ciąży z Anastazją przytyłam łącznie 6kg a tym razem już mam 7kg na plusie a przecież to dopiero 25 tydzień 😞
trzeba wsiąść się za siebie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam po dłuuuugiej nieobecności 🙂

Witam nowe mamusie i super że u wszystkich są same dobre wiadomości 😉

Co do wagi to mam już 9,5kg na plusie 🤨 🤢 W poprzedniej ciąży miałam tyle na plusie w 28tc atu dopiero 24tc 😜

Dzisiaj mam wizytę to zapytam lekarza czy oki, bo ostatnio zachowuję się jak odkurzacz i jem co mi w ręce wpadnie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny 🙂
Ja mam termin na 12 marca 🙂 A jak do tej pory to mam 8 kg na plusie 🙂 I powiem wam, że właśnie prawie wogólę u mnie brzuszka nie widać, niby też nie widać żebym dużo przytyła- ale jednk te 8 kg gdzieś musi być.. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witaj Patka 🙂 gratulacje!
Wiesz już kogo nosisz pod sercem?

Co do tego przebierania na wadze to chyba indywidualna spawa ale jak się ma wątpliwości to lepiej zapytać gina. Czarnyloczku daj znać co Ci powie lekarz.

Ja idę 29-go na usg ginekologiczne bo mialam zabieg na szyjce i lekarz chce kontrolować jej długość.

Milego dnia dziewczyny!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
byłam dziś w centrum handlowym a przede mną wyrosła wieeeelka choinka 😮
zawsze wydawało mi się że choinki stawiali 1 grudnia ale nie w połowie listopada
a ja dziecku powiedziałam że mikołaj przyleci jak będziemy mieć choinkę no i teraz wypytuje kiedy będziemy mieć choinkę w domu taką jak w sklepie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
My Kalince kupujemy kuchnię, lalkę bobaska i sanki 🙂
W sumie pewnie i tak nie bedzie wiedziała z jakiego powodu te zabawki ale tradycję trzeba pielęgnować.
Dla dziadków i pradziadków chcemy kupić elektroniczne ramki bo zdjęć ukochanych wnucząt będzie coraz więcej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Angela1987 napisał(a):
Ja chciałabym kupic Kubie ciuchcie,bo ciagle o niej mówi jak widzi w reklamach,a za 3 dni męzus wraca 😉 a jutro jedziemy do logopedy i do miasta na zakupki spzywcze,bo w lodówce tylko światło heh

u mnie też jak męża nie ma to lodówka świeci pustkami hihih
zawsze jak wraca z podróży to otwiera lodówkę i pyta czy z tęsknoty nie jadłyśmy przez te dni że lodówka taka pusta
a prawda jest taka że jak go nie ma to kupuję codziennie w markecie pod domem a nie robię zapasów tak jak on
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Po wizycie wszystko dobrze 🙂
Szyjka długa i zamknięta dobrze wyścielona. Cezary ślicznie urósł przez miesiąc i ma już 700gram 🙂 Podczas usg spał, kopnął tylko głowicę jak usłyszał w głośniku swoje bicie serca 😉
Miłosz pokazywał paluszkiem na ekranie braciszka 🙂
Krwiak nie zniknął i nadal ma 45x14, ale lekarz podejrzewa, że może być to zatoka żylna.

Co do prezentów to narazie kupimy młodemu coś na Mikołaja, a potem pomyślimy o świętach 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czarnyloczek super, ze wszystko dobrze po wizycie! A pytałaś lekarza o to szybkie przybieranie na wadze?

Ja dziś zostawiłam Kalinkę samą w żłobku na całą godzinę! I o dziwo okazało się, że ja bylam bardziej przejęta i płaczliwa niż moja dzielna Córeczka 🙂

Milego dnia dziewczyny!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mikika sam się zdziwił że przytyłam w miesiąc 3,5kg to powiedziała, że jem co mi w ręce wpadnie;p
A on na to by mąż mi lodówkę zamknął na kłódkę 🤪 😜
Tyle że zaczynałam z 50kg, teraz 60 🙂 Poprzednio przytyłam 15kg do 35tc bo wtedy miałam cc.

Super dzielna dziewczynka, dobry początek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Mamusie 🙂

Chcialam już wczoraj coś napisać ale miałam problem z zalogowaniem się na forum.

Weekend minął nam pod znakiem kataru u Kalinki. Ale za to mamy drugą, dolną dwójeczkę- taki to już urok naszej Córeczki, że każdy ząbek poprzedza katar.

Honoratko ja aktualnie siedzę w Medicoverze i czekam na drugie pobranie krwi po glukozie.

Pogoda nad morzem tragiczna ale liczę na śnieg żeby Mala mogła sobie poszaleć na sankach 🙂

Milego dnia dziewczyny!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Honorata moja Mała też kopie mnie w dół co jest mocno nieprzyjemne, a po kilku godzinach czuje ją pod mostkiem. kręci się jakby miała owsiki:P no i też idę w tym tyg. na glukozę. ale przeraża mnie to badanie, boje się, że mi się "uleje"..;/ gdyż ciężko znoszę takie testy związane z wypiciem czegoś.... a tak ogólnie rosnę, a ze mną Mój Mąż:P który przytył dzięki mojej ciąży już ponad 5 kilo:P twierdząc, że mnie wspiera 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja gdy mój mąż tydzień temu wyjechał do Warszawy przeszłam na "dietę"
ustaliłam sobie godziny 5 posiłków
rano siadam i piszę sobie na karteczce co będę jadła i o której
pilnuje się żeby nie podjadać i żeby ogólne spożycie produktów mieściło się w 2200-2300 kcal i żeby dieta była różnorodna i produkty zawierały jak najmniej dodatkowego cukru
było to spowodowane moim wilczym apetytem w ostatnich tygodniach
mój mąż lubi podjadać a ja na tym cierpię
bo on codziennie trenuje ćwiczy w pracy biega pływa a ja ... oprócz domowych porządków i basenu nie robię teraz nic
w ciągu tygodnia schudłam kilogram
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej,męzuś wrócił i cieszymy sie sobą,a najbardziej Kubuś,ciagle za tatą woła,fajnie,a ja mam glukoze za tydzien dokładnie 😉 mi akurat pasuje słodkie 😉 ale kto wie jak bedzie teraz hehe...a tak to szukam jakiegos fajnego filmu w multikinie,bo z mężem chcemy sie wybrać 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej ja też już po glukozie
mi słodycz chyba nie grozi .. a nawet trochę by się jej przydało
na czczo miałam dziś 77 a po 2 h 111
ale numer który odwaliłam to był okropny
wyszłam z laboratorium po 2 godzinach i postanowiłam przejść się pieszo do domu
było tak pięknie słonecznie i mroźnie
spacerowałam ok 45min i gdy byłam już pod domem poczułam że kręci mi się w głowie
zanim doszłam do domu trzęsły mi się ręce że nie mogłam klucza w drzwi wsadzić 😞
myślałam że mam strasznie wysoki cukier i już czarne mysli dotyczące cukrzycy
trzęsąc się cała złapałam za glukometr ledwo co się zbadałam
a tam 57 cukru masakra
złapałam szybko za bułkę i słodki jogurt po 15 minutach czułam się już lepiej
masakra chyba bym zemdlała za chwilę
nie pomyślałam o tym że mogę mieć za mały cukier, po glukozie nie czułam głodu
raczej byłam pewna że to jakiś skok cukru w górę brrr
przestraszyłam się nieźle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mikika czekamy na info po lekarzu 🙂
Honoratka to zaszalałaś z tym spacerem, dobrze że cało doszłaś do domu.

Ja dzisiaj miałam glukozę na czczo 99, po1h 172 a po 2h 132 więc jest oki 🙂

We wtorek byłam u kardiologa z sercem, niestety stwierdził arytmię i biorę tabletki na obniżenie ciśnienia... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ach Dziewczyny... Dostałam receptę na paski do glukometru i skierowanie do diabetologa. Wizytę mam w poniedziałek i zobaczę co powie specjalista. Rozmawiałam przez telefon z tą diabetolożką i powiedziała żebym mierzyła cukier 6 razy dziennie i zapisywała co jadłam. Jeśli dieta wystarczy to super a jeśli nie to będę musiała brać insulinę. Trochę jestem podłamana ale mam cukrzyków w rodzinie i to pewnie geny wpłynęły na rozwój sytuacji...
Cóż- nie pozostaje mi nic jak być silną dla małego Olka no i dla Kalinki 🙂

Czarnyloczek a co z Twoim serduszkiem? Długo będziesz musiała brać te leki na nadciśnienie?

Trzymam kciuki za zdrowie pozostałych Mamusiek!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej
jestem po wizycie kontrolnej u gina
wszystko dobrze ale zszokował mnie mówiąc że Franek waży prawie kilogram 😮
po powrocie do domu szybko weszłam na kalendarz ciąży żeby sprawdzić ile powinien ważyć dzidziuś w 26 tygodniu
no i rzeczywiście 900-920g 😁
jakoś tak myślałam że dużo mniej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...