Skocz do zawartości

Marcóweczki 2014 :] | Forum dla mam


czarnyloczek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Z tymi bolami to u mnie coraz lepiej juz tak nie czuje 🙂 jedynie jak pochodze dłuzej lub w nocy jak sie przekrecam a tak to ok 🙂 w styczniu 9 mam usg juz sie doczekac nie moge by zobaczyc swoja kruszyne. Dziewczyny czy kazda ciaze tak sie przezywa? Niektóre z Was maja juz pierwsze aniołki i teraz czekaja na drugie i tez tak przezywacie jak pierwsza ciaze? 🙂 dziwne pytanie ale dla mnie wszystko jest nowoscia i juz doczekac sie nie moge usg 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 350
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
hej
ja sam stan ciąży przeżywam na równi z poprzednim
fascynuje mnie każdy kopniak każdy ruch maleństwa, brzuszka też się nie wstydzę
chcemy tak jak za pierwszym razem umówić się do fotografa i zrobić sesję z brzuszkiem obecność siostry będzie jeszcze fajniejsza
jedyne co jest przy tej ciąży bardziej stonowane to mój pociąg do zakupów
już wiem co mi się przyda a co nie i czekam z zakupami do stycznia
w pierwszej ciąży przesiadywałam na allegro licytowałam i kupowałam niemalże od początku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Dziewczyny 🙂

Długo mnie nie było ale obie z Kalinką miałyśmy jakąś grypę żołądkową... Obydwie wymiotowałyśmy i dopadła nas też biegunka... Od niedzieli do dziś ledwo żyłyśmy. Jedynie tylko mój mąż był zdrowy i mógł się nami zająć.

Ja nie mam żadnych bóli w pachwinach ale za to przez coraz wyżej położoną macicę ciężko mi się oddycha. W ciąży z Kalinką też tak miałam.

Co do odczuć i porównania jednej ciąży do drugiej to muszę pzyznać, że czasami zła jestem na siebie i męża że nie celebrujemy mojego stanu tak jak wcześniejszej ciąży. Ciężko jest nam znaleźć czas na ciągłe głaskanie brzuszka gdy nasza 15- miesięczna Córeczka ma tyle energii i bądź co bądź stwarza nam mnóstwo dodatkowych obowiązków 🙂

My też jesteśmy umówieni na sesję rodzinną i taką!z brzuszkiem. Wyprawkę kompletuję ale z o wiele mniejszym naciskiem niż tą Kalinki. Wiem, że Olka będziemy kochali tak samo mocno jak Kalinkę ale pewnie nie będziemy mieli dla niego aż tyle czasu co dla Małej. Ale tak to chyba jest w oolejnych ciążach. Najważniejsze żeby dzieciaczki czuły się sprawiedliwie traktowane i przede wszystkim kochane.

A tak na koniec dodam, że już nie mogę się doczekać kiedy Olek będzie już z nami na świecie!!!

Ja na wizytę kontrolną idę dopiero po nowym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja uważam, że każdą ciążę przeżywa się inaczej. Z drugą chyba jest tylko ta różnica, że przeżywasz ja bardziej spokojnie, bo mniej więcej wiesz czego się spodziewa.
Ja teraz muszę częś rzeczy dokupi, uzupełni, Bo pierwsze miełam dzieweczynkę, a teraz będzie chłopiec - ale to sama przyjemnoś takie zakupy. 🙂
Zgadzam się też z Mikika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Dziewczyny. dawno mnie nie było, ale niestety nie bez powodu. leżałam w szpitalu, bo nasza Córcia za bardzo pcha się na świat...;/ i teraz muszę leżeć, oprócz tego okazało, że dość drastycznie skróciła mi się szyjka macicy a Mała pcha się jak szalona na świat... ale udało nam się ją trochę przystopować, a ja zgodnie z zaleceniami lekarza leżę 🙂 plusem jest to że Malutka dostała sterydy na rozwój płucek, więc gdyby jednak zdecydowała się koniecznie już "wyjść", to będzie mogła samodzielnie oddychać. pozdrawiam Was Mamuśki i życzę wszystkiego co najlepsze na nadchodzący rok!!! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Maugo ja miałam taka sytuacje z Kubusiem i tez dostał sterydy na płucka a i tak urodził sie 2 dni przed terminem 😉 Dziś wybieramy sie do logopedy z Kubusiem a potem zakupy Sylwestrowe 😉 Jutro jedziemy do mamy i taty,po Świetachczuje sie ociężała,więc w nowym Roku bedzie mała dietka 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam poświątecznie
ja jak zwykle po świętach szczuplejsza - tak jakoś jak sama jedzenia sobie nie zrobię to mi inne nie smakuje i nie jem za wiele
w piątek musiałam jechać na izbę przyjęć bo pokłóciłam się z mężem dostałam wysokiego ciśnienia i wydawało mi się że brzuch mi się napina średnio co 4-5 minut
dostałam nospę w tyłek i pod ktg mnie podłączyli
przez pierwsze 10 minut wykazało 1 skurcz ale położna mówiła że zupełnie niegroźny
później już wcale wiec wypuścili mnie do domu i kazali nie stresować się ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziś mam usg to w 30-32 tc to sobie pooglądam Franka
a wracając zajadę do outletu SMYKa i będę chciała pokupować mu pajacyki welurowe i bawełniane
szukałam wszędzie w sieciówkach body rozpinane z przodu ale nie ma nigdzie
wiec chyba zamówię z allegro zwykłe bawełniane polskich producentów jak te
http://allegro.pl/body-kopertowe-z-nadrukiem-dl-r-56-bawelna-100-i3814802265.html

co do imprezy to robimy kinderbal siostra męża zostawia nam dzieciaki 9 i 6 lat będzie też moja siostra 11letnia
zajmiemy się maluchami zrobimy im przyjęcie a później będę miała przez 2 lata komu swoje dzieci podrzucić hihihihi
zastanawiam się tylko co mogę zrobić dzieciom na wieczór ciepłego do jedzenia
myślałam o gofrach i frytkach z piekarnika ale nie wiem co jeszcze ..
ale się rozpisałam
idę zabrać się za stertę prasowania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny jak tam u Was po sylwestrze u mnie nawet całkiem całkiem mimio ze siedzielismy w domu 🙂 Mała sie rusza chociaz jeden dzien przestoju miałą i sie martwiłam ale juz nadrobiła ten dzien 🙂 w nocy spac nie mogłam tak mnie kopała po pecherzu i w bok brzucha raz tu raz tu 🙂 uwielbia te dwa miejsca wiec raczej sie nie przekreciła jeszcze głowka w dól w piaek mam usg i juz doczekac sie nie moge az ja zobacze. A jak Wasze brzuszki daja znac o sobie mocno? mam nadzieje ze tak bo to fajne uczucie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej u mnie też był jeden dzień ciszy - sylwester
ale Franek pewnie musiał się bać dzieci były głośno krzyczały trąbiły trąbkami strzelały fajerwerki od rana ... i prawie wcale się nie ruszał
w nowy rok wszystko wróciło do normy
mnie Franek uciska główką w pęcherz i kopie po żebrach w porównaniu do córki jest o wiele bardziej ruchliwy i silniejszy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moja mała też się rusza, czasami to aż mnie boli 😞
ja mam usg 8 stycznia 🙂 więc już w środę się doczekać nie mogę 🙂
no i coraz bliżej rozwiązania w zasadzie niedlugo zostanie juz tylko 9 tygodni ; o strasznie przeleciało, musze sie zabrac za myslenie o rzeczach niezbednych do szpitala dla siebie i małej ale kompletnie nie wiem co, musze się zorientowac ;o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej,u mnie mały też kopie mocno,a jeden dzien rowniez mało sie ruszał,ale na drugi dzien nadrobił,moze odpoczywał po Świetach,na imię chcemy mu dać Igor jak sie nie zmieni,mamy długie naziwsko,to krótkie imie w sam raz,ja z szlafroku i ode sie ubrac i po chlebek zmykać 😉 sniadanko juz zjadłam a mały dokazuje 😉 ja mam wizyte za 2 tygodnie,a 13 stycznia badania mam zrobic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc dziewczyny byłam dzisiaj na wizycie wszystko dobrze 🙂 ale najbardziej cieszy mnie to ze wymienili aparat usg na nowszy i moja doktorka mowi chodz zrobimy sobie usg podejrzymy dzieciatko troche a w piatek zrobi mi juz to prawdziwe a wiec...wazy juz 1500 duza dziewczynka a jaka ma buziunie ten nosek usteczka ach... zakochałam sie wszystko z córcia dobrze ładnie sie rozwija i rosnie oby tak dalej. Wizyty mam juz nie co miesiac a co 3 tyg.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Mamusie 🙂

Tu mikika ze zmienionym loginem. Coś mi się poblokowało na koncie i nie mogłam się za nic zalogować.

Cieszę się bardzo, że u wszystkich Mam dobre wieści! Ciekawa tylko jestem jak tam Maugo bo też dawno jej nie było. Odezwieny się!

U mnie a właściwie u nas dużo zmian. Sprzedaliśmy swoje mieszkanko i jsteśmy w trakcie poszukiwań czegoś z 3 osobnymi pokojami i salonem z kuchnią. Ceny w Gdyni są niestety mega wysokie ale nie poddajemy się 🙂

Ja wczoraj byłam na usg. Maluszek waży 1700 i jest 48 centylem 🙂 cieszę się, że jak na razie za szybciutko nie rośnie bo przy mojej cukrzycy to prawdopodobne.

Ze złych wieści to taka, że zaczęła mi się skracać szyjka i mam tylko 23mm. A jeszcze półtora miesiąca temu było 45mm. Za trzy tygodnie idę na wizytę do gina i ma mi zrobić usg kontrolne.
Ach... Obcym tylko wytrzymała do połowy lutego i po 37 tygodniu mogę śmiało rodzić 🙂

A tak na koniec chciałam wszystkim Brzuchatkom życzyć wszystkiego najlepszego w nowym roku!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...