Skocz do zawartości

Marcóweczki 2014 :] | Forum dla mam


czarnyloczek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Cześć 🙂 8 stycznia miałam wizyte 🙂 mała ma już 1900 🙂 wydaje mi się że strasznie szybko rosne ostatnio 🙂 przez 5 tygodni przytyłam 2,5kg z czego kilogram to mała ;o może to przez świeta itd wolała bym ze spokojem, bo nie chciała bym przekroczyć 10 kg a narazie mam 6 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 350
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

czesc dziewczyny. co do tycia to mi juz przybrało 8 kg, troszke poszlo mi w uda i niestety przy tym pojawily sie rozstepy, cały czas smaruje, nawilżam ciało ale mam wrażenie, że to nie pomaga, naszczęście rozstepy tylko na udach, a bałam się, że mogą pojawić sie na brzuszku. po za tym mała cały czas dokucza 😁 poza tym już zaczełam robić zakupy dla małej. sama przyjemność. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może któraś z Was zaczeła już kupować ciuszki dla malucha i może polecić jakiegos sprzedającego lub jakaś strone, oczywiście w przystępnych cenach. w sumie to zależy mi na śpioszkach i pajacykach. na allegro jest tego tak duzo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anita,

Ja mam mnóstwo pięknych ubranek po mojej Kalince ale nie wiem czy interesują Cię rzeczy używane.
Jak coś to mogłabym podesłać Ci fotki na maila.
Ale za mnie ranny ptaszek 🙂 idę dalej spać- musiałam córeczkę ululać bo miała zły sen...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kompletowanie wszystkiego to całkiem fajna sprawa 😁
zastanawiam sie co jeszcze bedzie mi potrzebne w szpitalu, bo nie do konca wiem co wziąć, koleżanka mi zrobiła liste co brała w sierpniu jak rodziła ale jakos mało mi sie wydaje 🙂
Ciuszków już troche mam, ale duzo takich \'\'wyjsciowych\'\' a zwyczajnych ciężko mam pare pajacyków, spioszków i body ale czuła bym się lepiej mając tego więcej 🙂
na szczescie jeszcze troche czasu jest więc sie ze spokojem w to zaopatrze, ale mam wrażenie jak by marzec miał byc już jutro bo ten czas tak leci, mała jest w miare spokojna 🙂 wierci się ale nie sprawia mi to ostatnio bólu chyba że dostane po żebrach 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam się i ja po dłuuugiej nieobecności 😉

U nas wszystko dobrze. Młody zmienia pozycję kilka razy na dobę bo różnie czuję Jego czkawkę.
Byliśmy tydzień temu na wizycie i miał 1.6kg i jest nadal o tydzień młodszy-co by się zgadzało zdniem kopulacji 😜
Ja już mam 16kg na plusie 🤨 ale zaczynałam z niedowagi.
Na prawie 100% czeka mnie znowu cesarka z powodu ściaśnienia miednicy. Jestem na etapie poszukiwań szpitala gdzie dziecko po cc jest odrazu z mamą 🙂

Pozdrawiamy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Mamuśki 🙂 10 stycznia byliśmy na usg 🙂 Mała waży już 2 kilogramy 🙂 🙂 🙂 🙂 także jest już kogo nosić pod serduchem:P co do ruszania się to jest momentami nadmiernie ruchliwa i zdarza jej się czkawka 🙂 śmieszne uczucie 🙂 co do wyprawki to zamówiliśmy łóżeczko i czekamy aż zostanie zrobione, oprócz tego dostałam kilogramy (!):P ubranek od wszystkich koleżanek i siostry także Mała jest zaopatrzona 🙂 o dziwo nieco cofnęła się do góry więc już tak mocno nie prze główką na dół, więc mogę trochę się poruszać 🙂 pozdrawiam Was Dziewczyny 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Mamusie 🙂

Angela te sprzęty usg nie są jakieś na maxa precyzyjne więc nic się nie przejmuj wagą Małego- to tylko szacowana waga. Jak tak napisałaś, że za 6 tygodni umawiasz się na cesarkę to dotarło do mnie, że już niedlugo poznamy nasze Skarbki 🙂

Maugo cieszę się, że u Ciebie wszystko dobrze!

My wczoraj kupiliśmy wózek dla dwójki naszych Serduszek. Zdrecydowaliśmy się na abc zoom bo w nim Kalinka będzie migła siedzieć przodem do kierunku jazdy a ja będę mogła patrzeć na Olka w gondolce.
Zostawiliśmy też murę w razie jakbym chciała iść na spacerek tylko z jedną pociechą 🙂

Kalinka była dziś w żłobku od 10-tej do 12:30. Po powrocie zjadła kaszkę manną z jagódkami i poszła spać 🙂

Pozdrawiam ciepło!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A no to nie masz się o co martwić 🙂 jeszcze conajmniej 6 tygodni w brzuszku i kilogram murowany 🙂
Ja przez tą cukrzycę boję się, że Maluszek będzie dużo większy niż Kalinka a ona miała 3600 i 57cm.
31-go mam usg kontrolujące szyjkę i wagę Małego i zobaczymy.
Ja ogólnie należę do szczupłych i nie wiem jak urodziłabym ponad 4 kilogramowego brzdąca...

Ja jeszcze w łóżku, Kalinka śpi a mąż wyszedł chwilkę temu do pracy.

Miłego dnia Mamusie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny 🙂

A co to za głucha cisza na forum 🙂?

Co u Was? Jak się czujecie?
Mnie Maluszek tak mocno kopie w lewy bok, że aż czasem ledwo wytrzymuję.

Spadł u Was śnieg? Nad morzem biało 🙂 jak tylko Michaś wróci z pracy to wybieramy się z Kalinką na pierwsze w jej życiu saneczki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Angela1987 moja mała na początku 31 tyg miała 1,9 co mnie przeraża, bo u mnie raczej w rodzinei rodzi się maluszki do 3 kg za to u męża od 3,5 w górę ; o jestem drobna wiec przeraza mnie wizja porodu 4kg dziecka.... chociaz moja kolezanka miała cc bo jej mała była za duża i mogła sobie połamać barki przy porodzie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Dziewczyny. byłam na wizycie u ginekologa i wszystko okey. pobrał mi już wymaz GBS i kazał powtórzyć HIV i HBS i powiedział, że jak dobrze pójdzie to zobaczymy sie jeszcze za miesiąc 🙂 a jak nie to na porodówce:P Moja Mała jak już pisałam waży 2 kilogramy ale to wynik z 10 stycznia więc myślę że już jest do przodu 🙂 pozdrawiam ciepło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć dziewczyny. Ja kilka dni temu niestety miałam mały wypadek. Podczas kąpania w wannie poślizgnęłam się i przewróciłam się na prawy bok. Troszke mniej czułam ruchy dziecka. W czwartek miałam wizyte kontrolna u ginekologa powiedziałam mu co się stało, troche mnie zdenerwował bo to zlekceważył. powiedzial ze jesli chce moge jechac do szpitala na izbe przyjec to mnie zbadaja. pozniej przeszedl do padnia czy slychac bicie serduszka no i nie bylo sluchac skomentowal to ze słaby sprzet maja, a ostatnim razem jak bylam na wizycie to byl sprawny, wiec znow mnie to zmartwilo. po wyjsciu od niego pojechalam na izbe przyjec. Byłam bardzo zdenerwowana. tam zrobiono mi usg i ktg i naszczescie wszystko ok. lekarz chcial mnie zostawic na oddziale patologii na dwa dni poniewaz czasem przy upadku w ciagu 72 godz moze odkleic sie lozysko chcial mnie poobserwowac, ale tam bym sie jeszcze bardziej denerwowola. A ze minelo juz te 72godz i na usg z lozyskiem wszystko ok, to nie bylo takiej potrzeby. na szczescie wszystko ok. spanikowalam ale to przez tego lekarza bo zamiast sie zainteresowac, pocieszyc miał mnie gdzies i od kiedy pacjent ma decydowac czy jest chory czy nie. na szczescie zostało mi juz okolo 3wizyt wiec nie ma sensu zmieniac lekarza. po za tym lekarz zauwazyl na usg ze polozenie plodu jest miednicowe, ale mała ma jeszcze troszke czasu żeby sie odwrócic. 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anita, faktycznie ten Twój gin to jakiś dziwny typ! Przecież każda przyszła mama wie jak ważne jest wsparcie i dobra opieka lekarza!
Najważniejsze, że wszystko z Tobą i Malutką dobrze!

Maugo, czyżbyś planowała rodzić w lutym 🙂?

Ja wybieram się na kontrolę 31-go stycznia. Zobaczymy jak tam moja szyjka i ile waży Maluszek.

Miłej niedzieli dziewczyny!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kinga planuje rodzić w terminie 🙂 ale to tylko mój plan nie wiem czy pokrywa on się z planami mojej córki 🙂 mój lekarz "dmucha na zimne" i woli żebym miała wszystkie badania i wszystko załatwione co by potem czegoś nie brakowało 🙂

Anita ja na Twoim miejscu z wejścia pojechałabym do szpitala, a co do lekarza to nie wyobrażam sobie czegoś takiego, że on lekceważy i to upadek;/

Mój ginekolog jest super i chyba momentami bardziej "przeżywa" moją ciąże niż ja, ale to fajne bo czuje się zaopiekowana i wspierana nie tylko przez rodzinę i Męża ale lekarza, którego sama wybrałam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez źle zrobilam bo powinnam tego samego dnia jak sie przewrocilam jechac do szpitala i sprawdzic czy jest wszystko ok. ale ze mialam za 2 dni wizyte u swojego ginekologa to odpuscilam. moze by bylo wszytsko ok gdyby nie to ze nie przejal sie tym a mi chyba bylo to potrzebne. strasznie spanikowalam jest to moja pierwsza ciaza i bardzo to wszystko przezywam, ale to chyba kazda mama w ciazy tak ma 😁 a hormony tez robia swoje. na szczescie wszystko dobrze sie skonczylo. mała za to że kilka dni sie obijala teraz nadrabia 😁 ale to dobrze 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej,ja tez panikuje jak cos sie dzieje a jutro mam do położnej po chorobowe itd,a pogoda beznadziejna i zimowo wiec boje sie jechac sama wiec wykombinuje jechac ze szwagrem,bo ma urlop,bo maz w pracy,to za 4 tyg mysle ostatnia wizyta u gina,bo za miesiac mam zgłosić ie na cesarkę,ale dokładnie wam napisze za 5 tyg 😉 ale ten czas leci,a czuje sie gorzej,bo mały mocno doł uciska.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny 😉

Anita ja też przejmuję się wszystkim czego dotyczy mojej ciąży, mnie w ciąży i przede wszystkim Maluszka! Przeżywałam wszystko w ciąży z Kalinką i teraz z Olkiem też przeżywam.

Właśnie czekam na wizytę u diabetolog. Później wybieramy się na małe zakupy 🙂

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc. Moze któraś z Was orientuje sie apropo urlopu macierzynskiego. na kazdym portalu pisza cos innego. dokladnie chodzi mi o ta deklaracje czy chce sie isc na pol roku czy na rok urlopu macierzynskiego. kiedy trzeba zlozyc takie papiery? czy to pracodawca powinien przygotowac odpowiednie papiery? i jak takie podanie ma wygladac?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba napisac jakies podanie z tego co wiem....ale jak to dokładnie ma wygladac nie wiem 🙃 i kiedy to trzeba zlozyc? czy po porodzie? czy przed? na jednym forum pisza ze 6 tyg przed porodem na drugim ze 2 tyg przed. juz sama nie wiem... moze ktos sie orientuje? dajcie znac 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...