Skocz do zawarto艣ci

Maj贸weczki 2014:) | Forum dla mam


KarolinaMotyl

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym w膮tku

Najbardziej rozmowne osoby w tym w膮tku

  • Mamusia
Ojej to i ja 偶ycze wam powodzenia dziewczyny! Ju偶 nied艂ugo wasze fasolki zakie艂kuj膮 w was i w maju je powitacie na 艣wiecie! To przeogromne szcz臋艣cie a na brzuszku spotkacie 艣wietne dziewczyny, z kt贸rymi na pewno b臋dzie utrzymywa艂y kontakt jeszcze po porodzie! Asia i majowy Mateusz, kt贸ry zrobi艂 mamie niespodziank臋 jeszcze w kwietniu 馃槈
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusia
Tak,majowe dziewczyny i dzieciaczki s膮 super!! Normalnie Wam maj贸wki 2014 zazdroszcze,ze tyle wrazen przed Wami,cieszcie sie kazda chwila,bo ten czas tak szybko mija 馃槝 lada moment a to majowki 2014 beda sie witac i trzymac kciuki za majowki 2015 馃檪 馃檪
POWODZENIA! 馃檪 馃お
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • 1 miesi膮c p贸藕niej...
  • Mamusia
Witam 馃檪
hop, hop. s膮 tu jakie艣 MAJ脫WECZKI 2014 czy jestem pierwsza?
Tydzie艅 temu robi艂am test, dok艂adnie w nasz膮 5 rocznic臋 艣lubu dowiedzieli艣my si臋, 偶e po 1,5 roku stara艅 w ko艅cu si臋 uda艂o 馃檪 馃檪 馃檪
m贸j termin wed艂ug OM to 7 maja, wed艂ug owulacji 9 maja.
czekam na inne mamusie.
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

Cze艣膰 dziewczyny, ja r贸wnie偶 do艂膮czam do maj贸weczek 2014 馃檪 Jestem mama 2-letniej Hani. Mam nadzieje ze nasze fasolki beda pieknie i zdrowo rosly w naszych brzuszkach. Mi艂ego dnia!
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusia
Wszystkie majowe Dzieciaczki s膮 艣liczne!! 馃檪 Rok temu na swoje urodziny dowiedzia艂am si臋 偶e jestem w ci膮偶y!! 馃檪W listopadzie dowiedzia艂am si臋 偶e bedzie synek! Termin by艂 na 22 maja a wyszedl 25 馃檪 A teraz le偶y sobie taki s艂odziak kt贸ry ma juz 4 miesiace!! Ajj zazdrosz臋...czas ci膮偶y to by艂 wspania艂y okres 馃檪
呕ycz臋 powodzenia i pozdrawiam 馃檪
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

Cze艣膰 dziewczyny, jak tam Wasze samopoczucie? Macie jakies dolegliwo艣ci ci膮偶owe czy raczej narazie spokojnie? U mnie od paru dni nasili艂y si臋 md艂o艣ci- rano, wieczorem.. o ka偶dej porze dnia 馃檪
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

Witaj Malgorzatta- super 偶e do艂膮czy艂a艣 do naszego skromnego (narazie) grona.

Magda- widze ze nie jestem sama z tymi md艂o艣ciami 馃檪 馃檪 Niestety tez nie znalaz艂am jeszcze jakiej艣 super recepty. Pamietam 偶e w pierwszej ci膮偶y pomaga艂o mi picie wody z du偶膮膮膮膮膮 lio艣ci膮 cytryny, tym razem niestety nie dzia艂a 馃檪 Lekarz poradzi艂 mi tez wtedy picie pare 艂yk贸w Pepsi- kilka razy skorzysta艂am z tej rady i faktycznie by艂o lepiej. Jednak nie jestem fank膮 napoj贸w kolorowych wiec staram sie nie zapijac md艂o艣ci b膮belkami... Byle do 12-14 tyg. Powinno byc lepiej 馃檪

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusia
wczoraj przele偶a艂am ca艂y dzien, my艣la艂am ze umre. dzisiaj jest lepiej ale zanim wsta艂am z 艂贸偶ka zjad艂am taka lekko wysuszon膮 dro偶d偶贸wke i napi艂am sie gorzkiej herbaty. nie bra艂am tez dzisiaj witamin dla kobiet w ciazy bo wyczytalam ze zawarte w nim 偶elazo moze powodowa膰 md艂o艣ci. wiec nie wiem od czego mi lepiej ale moge chocia偶 normalnie funkcjonowac. w pierwszej ci膮zy nie mialam md艂o艣ci, ale spa艂am 18 godzin na dobe 馃檪. Mam juz 3 letnia Klementynke 馃檪
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusia
Cze艣膰 dziewczyny. Jestem tu nowa , jestem w 8tyg ciazy i rownie偶 mam termin na maj a dok艂adniej na 3.05. Stara艂am sie z narzeczonym 4lata o dziecko, we wrze艣niu mia艂am podej艣膰 do inseminacji,a tu taka niespodzianka!! Oczywi艣cie jestem pe艂na obaw , bo tyle lat stara艅 , pierwsze dziecko, najch臋tniej chodzilabym co tydzien na usg.Mam nadzieje,ze dzi臋ki forum troch臋 sie uspokoje.


Chcia艂am Was zapyta膰, bo troch臋 sie martwi臋 ...od 5-7tyg.mialam nudnosci i wymioty, teraz sa one b.rzadkie i jak ju偶 to raczej wieczorem. Brzuch nie boli mnie ju偶 wogole i piersi mam troch臋 mniej obola艂e.Wizyte mam dopiero w poniedzia艂ek.Moj lekarz powiedzia艂,ze wymioty sa to bardzo dobre objawy i trzeba sie martwic jak nagle ust膮pia i to mnie dziwi bo w tamtych tyg.najchetniej nic bym nie jad艂a i nie wychodzilabym z 艂贸偶ka, a teraz mam apetyt-od mi臋sa mnie tylko odrzuca i wiecej energi.Czy w poprzednich ci膮偶ach tez tak mialyscie , tak kr贸tkie objawy i wszystko by艂o ok? Z g贸ry dzi臋ki za odpowiedz, przepraszam ,ze jestem taka zestresowana i tyle pyta艅 Wam zadaje,ale cz艂owiek jednak chyba za bardzo analizuje ...
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej, tak偶e spodziewam si臋 dzidziusia ,termin mam na 7 maja 馃檪, mam ju偶 21-miesi臋czn膮 c贸rci臋 Len臋 ,Martag podczas pierwszej ci膮偶y tylko zdarza艂y mi si臋 md艂o艣ci wieczorami i teraz jest podobnie ,tylko jestem baaaardziej zm臋czona .mam nadziej臋 偶e b臋dzie wszystko ok. i do maja zaprzyja藕nimy si臋 troch臋 馃檪 podczas pierwszej ci膮偶y te偶 pisa艂am na tym forum i nadal utrzymujemy kontakt z dziewczynami 馃檪
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

Witamy nowe mamusie na forum 馃檪 Fajnie 偶e jest nas coraz wi臋cej...

Martag- mam nadzieje ze wszystko u Ciebie jest w porzadku. U mnie by艂o tak, 偶e w pierwszej ci膮偶y rownie偶 mia艂am md艂osci tylko p贸藕nym popo艂udniem i wieczorem. Dodatkowo bylam baaardzo spi膮ca- mog艂am spa膰 24h na dobe i tak by艂o mi ma艂o. Piersi bola艂y mnie tak 偶e nie mog艂am ich dotkn膮膰. Natomiast teraz jest troche inaczej. Md艂osci przez pare dni mialam przez caly dzien ale juz teraz uspokoilo sie i mam tak jak w poprzedniej ciazy tylko popoludniami i wieczorem. natomiast piersi nie bola mnie prawie wcale no i z sennoscia nie musz臋 zbytnio walczy膰. Wiec jak sama widzisz kazda ci膮偶a jest inna. Nie martw sie na zapas, na pewno wszystko jest OK u Twojego maluszka. Oczywi艣cie jest chcesz poczu膰 sie pewnie zawsze mo偶esz poprostu zadzwonic do swojejgo lekarza i porozmawia膰 o w膮tpliwo艣cich. Po to go masz 馃檪

Mi艂ego dnia dziewczyny!
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzi臋ki dziewczyny, potrzebuje takiego forum i takiego wsparcia, wiec my艣le ze tu zostan臋 馃ゴ
Wczoraj mia艂am wieczorem atak p艂aczu, oczywi艣cie ma藕 mnie nie rozumie-wiec my艣le ,ze to hormony szalej膮.dzis jest ju偶 duzo lepiej, zamierzam wcisn膮膰 w siebie jakie艣 mi臋so, bo od d艂u偶szego czasu jem tylko posi艂ki mleczne, wogole nie mam ochoty na mi臋so, a ze 偶elaza mam za ma艂o musz臋 troch臋 zmieni膰 diet臋,wiec mam nadzieje,ze dzi艣 cos normalnego zjem.
Chcia艂am Was zapyta膰 jeszcze o badania prenatalne? Mam 28 lat,wi臋c na pewno nie dostan臋 na nie skierowania-musia艂abym zrobic je prywatnie...Jakie Wy macie zdanie na ten temat? My艣le o tym,poniewa偶 pracowa艂am do艣膰 d艂ugo z dzie膰mi niepe艂nosprawnymi, mam do dzi艣 swiet艅y kontakt z ich rodzicami i ka偶dy z nich namawia艂 mnie na te badania- dlatego teraz pytam Was?
I jeszcze s艂ysza艂am o badaniu genetycznym usg?jest cos takiego? Chodz臋 prywatnie do ginekologa i zamierzam teraz na poniedzia艂kowej wizycie o wszystko Go popyta膰 馃
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

Ja nie mia艂am robionych bada艅 prenatalnych. W tej ci膮偶y raczej tez nie b臋d臋 miala- bynajmniej moja lekarka nic o tym nie wspomina艂a. A szczerze m贸wi膮c ja sama nie zastanawia艂am sie nad tym. Natomiast USG genetyczne- to standardowa procedura u ka偶dej przysz艂ej mamusi. To USG robione w okresie 11-13 t.c. w celu sprawdzenia przezierno艣ci karkowej i ko艣ci nosowej. Badanie to wykonywane jest w celu wykrycia np. zespo艂u Downa, chor贸b genetycznych czy innych wad rozwoju p艂odu.

Je艣li chodzi o diet臋- wybieram si臋 dzi艣 do dietetyka. Mam nadzieje 偶e pokieruje mnie odpowiednio i ustalimy plan zdrowego 偶ywienia. W poprzedniej ci膮偶y wydawa艂o mi si臋 偶e od偶ywiam si臋 odpowiednio, jednak "uda艂o" mi si臋 przyty膰 20kg mimo 偶e urodzi艂am miesi膮c przed terminem. Gdybym donosi艂a do ko艅ca to pewnie by艂oby jakie艣 23 馃お
Daltego tym razem ide po porade i zobaczymy jaki b臋dzie tego efekt.

Pozdrowienia dziewczyny
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

Je艣li chcesz doda膰 odpowied藕, zaloguj si臋

Komentowanie zawarto艣ci tej strony mo偶liwe jest po zalogowaniu



Zaloguj si臋

×
×
  • Dodaj now膮 pozycj臋...